Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hellidsloppet
2016-01-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
25:53.155200
79.6p
2
H 21
Erik Nero
Mullsjö SOK
25:57.155600
+4.300
79.4p
3
H 20
Albin Persson
Tranemo IF Skidklubb
26:37.159600
+44.4300
77.4p
4
H 21
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
28:10.168900
+2:17.13600
73.1p
5
H 21
Andreas Berntsson
IK Stern
28:14.169300
+2:21.14000
73.0p
6
H 20
Lukas Högfeldt
Borås SK
28:49.172800
+2:56.17500
71.5p
7
H 40
Fredrik Sundberg
Lidköpings VSK
29:18.175700
+3:25.20400
70.3p
8
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
29:20.175900
+3:27.20600
70.2p
9
H 50
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
29:28.176700
+3:35.21400
69.9p
10
H 20
Oscar Höiby
OK Landehof
30:19.181800
+4:26.26500
67.9p
11
H 21
Jesper Johansson
Falköpings AIK SK
30:49.184800
+4:56.29500
66.8p
12
H 20
Wilmer Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
31:42.190100
+5:49.34800
65.0p
13
H 40
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
33:06.198500
+7:13.43200
62.2p
14
H 21
Björn Pehrsson
OK Alehof
34:26.206500
+8:33.51200
59.8p
15
D 50
Lubov Pospeshina
IFK Skövde SK
34:32.207100
+8:39.51800
59.6p
16
H 21
Hampus Johansson
Sweden
35:49.214800
+9:56.59500
57.5p
17
H 20
Tobias Pentonen
Hestra IF
23:59:59.8639800
17
H 40
Jonas Peterson
Borås GIF
23:59:59.8639800
17
H 40
Peter Serrander
Borås GIF
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
12:40.75900
2
H 16
Adam Boman
Tranemo IF Skidklubb
13:20.79900
+40.3900
3
H 16
Mårten Gedda
OK Landehof
13:26.80500
+46.4500
3
H 16
Isak Lieback
Ulricehamns IF
13:26.80500
+46.4500
5
H 16
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
13:50.82900
+1:10.6900
6
H 16
Linus Rydin
Tranemo IF Skidklubb
14:01.84000
+1:21.8000
7
H 16
Harald Östensen
IFK Skövde SK
14:05.84400
+1:25.8400
8
H 16
Erik Backlund
Äspereds IF
14:19.85800
+1:39.9800
9
H 16
Klas Johansson
Tranemo IF Skidklubb
14:27.86600
+1:47.10600
9
H 16
Lucas Höiby
OK Landehof
14:27.86600
+1:47.10600
11
H 16
Peter Hörstedt
Tranemo IF Skidklubb
14:46.88500
+2:06.12500
12
D 16
Johanna Johansson
Tranemo IF Skidklubb
14:49.88800
+2:09.12800
13
H 16
Karl Stark
Vaggeryds SOK
14:55.89400
+2:15.13400
14
H 16
Oskar Persson
OK Landehof
15:01.90000
+2:21.14000
15
H 16
Petter BJÖRKMAN
Tranemo IF Skidklubb
15:02.90100
+2:22.14100
16
H 16
Axel Berglund
Ulricehamns IF
15:09.90800
+2:29.14800
17
D 20
Amanda Johansson
Tranemo IF Skidklubb
15:18.91700
+2:38.15700
56.7p
18
H 16
Elliot Setterberg
Falköpings AIK SK
15:20.91900
+2:40.15900
19
H 16
Alfons Pettersson
Borås GIF
15:27.92600
+2:47.16600
20
D 16
Tuva Persson
Tranemo IF Skidklubb
15:33.93200
+2:53.17200
21
H 16
Ask Abrahamsson
IK Stern
15:35.93400
+2:55.17400
22
D 20
Ellen Svensson
Borås SK
15:37.93600
+2:57.17600
55.4p
23
H 16
Hugo Ström
Ulricehamns IF
15:38.93700
+2:58.17700
24
D 16
Alma Vilhelmsson
Falköpings AIK SK
15:45.94400
+3:05.18400
25
D 16
Ellen Blennow
Falköpings AIK SK
15:54.95300
+3:14.19300
26
D 16
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
16:19.97800
+3:39.21800
27
H 16
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
16:20.97900
+3:40.21900
28
D 16
Matilda Ekenberg
IK Stern
16:31.99000
+3:51.23000
29
D 16
Selma Moqvist
Sävedalens AIK
16:36.99500
+3:56.23500
30
D 16
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
17:07.102600
+4:27.26600
31
H 16
Sebastian Palmér
Tranemo IF Skidklubb
17:34.105300
+4:54.29300
32
H 16
Alfred Ander
Istrums SK
18:46.112500
+6:06.36500
33
D 16
Viola Berger
Istrums SK
20:21.122000
+7:41.46000
34
D 20
Julia Bromander
Tidaholm SOK Sisu
22:06.132500
+9:26.56500
37.8p
35
D 16
Vilma Nyman
Tidaholm SOK Sisu
25:05.150400
+12:25.74400
3km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Axel Werner
IK Stern
8:29.50800
2
H 14
Hugo Sjögren
Tranemo IF Skidklubb
8:33.51200
+4.300
3
H 14
Oskar Lundberg
Borås SK
8:52.53100
+23.2200
4
H 14
Otto Gustafsson
Ulricehamns IF
8:53.53200
+24.2300
5
H 12
Martin Höiby
OK Landehof
8:59.53800
+30.2900
6
H 14
Adrian Skiöld
Borås SK
9:05.54400
+36.3500
7
H 14
Harald Ekenberg
IK Stern
9:08.54700
+39.3800
8
H 12
Simon Claesson
Ulricehamns IF
9:12.55100
+43.4200
8
H 14
Elias Alstéus
Tranemo IF Skidklubb
9:12.55100
+43.4200
10
D 12
Yrla Abrahamsson
IK Stern
9:22.56100
+53.5200
10
H 14
Hjalmar Gedda
OK Landehof
9:22.56100
+53.5200
12
H 14
Viktor Gunnarsson
IK Hakarpspojkarna
9:29.56800
+1:00.5900
13
H 14
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
9:32.57100
+1:03.6200
14
D 14
Cora Badh
Falköpings AIK SK
9:34.57300
+1:05.6400
15
H 12
Anton Grahn
IF Hallby SOK
9:35.57400
+1:06.6500
16
H 14
Albin Nyqvist
OK Landehof
9:38.57700
+1:09.6800
17
D 14
Emma Ling
IF Hallby SOK
9:39.57800
+1:10.6900
17
D 14
Lovisa Moqvist
Sävedalens AIK
9:39.57800
+1:10.6900
19
D 14
Alice Widholm
Lidköpings VSK
9:42.58100
+1:13.7200
20
H 14
Axel Isaksson
Ulricehamns IF
9:44.58300
+1:15.7400
21
H 14
Alfons Ljungberg
Ulricehamns IF
9:47.58600
+1:18.7700
22
D 14
Hanna Björkman
Tranemo IF Skidklubb
9:50.58900
+1:21.8000
23
H 14
Isac Karlsson
Tranemo IF Skidklubb
9:54.59300
+1:25.8400
24
D 12
Mira Perlerot Göransson
Äspereds IF
10:05.60400
+1:36.9500
25
H 12
Edvin Högman
Ulricehamns IF
10:06.60500
+1:37.9600
26
D 14
Kristina Finnskog
Tranemo IF Skidklubb
10:10.60900
+1:41.10000
26
H 14
David Musslinder
Falköpings AIK SK
10:10.60900
+1:41.10000
28
D 12
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
10:15.61400
+1:46.10500
29
D 14
Thea Tanhua
Istrums SK
10:20.61900
+1:51.11000
30
D 14
Lina Björk
IFK Skövde SK
10:23.62200
+1:54.11300
30
H 14
Mattias Öhlund
IK Hakarpspojkarna
10:23.62200
+1:54.11300
32
D 14
Maja Högfeldt
Borås SK
10:25.62400
+1:56.11500
33
D 14
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
10:27.62600
+1:58.11700
33
D 14
Mirjam Inemyr
Istrums SK
10:27.62600
+1:58.11700
35
H 14
Kalle Inemyr
Istrums SK
10:28.62700
+1:59.11800
36
H 12
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
10:30.62900
+2:01.12000
37
D 12
Ida Abrahamson
Äspereds IF
10:31.63000
+2:02.12100
37
D 14
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
10:31.63000
+2:02.12100
39
H 12
Kalle Öhlund
IK Hakarpspojkarna
10:32.63100
+2:03.12200
40
D 12
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
10:36.63500
+2:07.12600
41
D 14
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
10:38.63700
+2:09.12800
42
H 14
Leo Setterberg
Falköpings AIK SK
10:42.64100
+2:13.13200
43
D 12
Emma Bengtsson
Tranemo IF Skidklubb
10:43.64200
+2:14.13300
43
D 14
Matilda Ahlström
Istrums SK
10:43.64200
+2:14.13300
45
D 14
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
10:47.64600
+2:18.13700
45
H 14
Simon Jansson
Tidaholm SOK Sisu
10:47.64600
+2:18.13700
47
D 14
Elin Ekwall
Ulricehamns IF
10:49.64800
+2:20.13900
48
H 12
Eskil Peterson
Borås GIF
11:06.66500
+2:37.15600
49
D 14
Alma Bovy
Ulricehamns IF
11:15.67400
+2:46.16500
50
H 12
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
11:25.68400
+2:56.17500
51
D 14
Sanna Wik
Ulricehamns IF
11:32.69100
+3:03.18200
52
H 14
Erik Ling
IF Hallby SOK
11:34.69300
+3:05.18400
53
D 12
Sandra Ling
IF Hallby SOK
11:40.69900
+3:11.19000
54
D 12
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
11:46.70500
+3:17.19600
54
H 14
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
11:46.70500
+3:17.19600
56
D 12
Tindra Vilhelmsson
Lidköpings VSK
11:57.71600
+3:28.20700
57
H 12
Ivar Serrander
Borås GIF
11:58.71700
+3:29.20800
58
D 12
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
12:06.72500
+3:37.21600
59
D 12
Elin Dahlström
Tidaholm SOK Sisu
12:08.72700
+3:39.21800
60
D 12
Filippa Swärd
Tidaholm SOK Sisu
12:20.73900
+3:51.23000
61
D 12
Molly Johansson
Tidaholm SOK Sisu
12:44.76300
+4:15.25400
62
D 12
Alice Nossler
Tidaholm SOK Sisu
12:48.76700
+4:19.25800
63
H 14
Helmer Tallbacka
IFK Skövde SK
12:59.77800
+4:30.26900
64
D 12
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
13:07.78600
+4:38.27700
65
D 14
Anna Wennerholm
Falköpings AIK SK
13:12.79100
+4:43.28200
66
H 12
Linus Knutsson
Falköpings AIK SK
13:18.79700
+4:49.28800
67
D 14
Tova Pettersson
Tidaholm SOK Sisu
13:25.80400
+4:56.29500
68
D 12
Tilde Falao
Lidköpings VSK
13:32.81100
+5:03.30200
69
H 12
Elis Lundkvist
Falköpings AIK SK
13:54.83300
+5:25.32400
70
D 12
Alice Klasson
Tidaholm SOK Sisu
17:40.105900
+9:11.55000
71
D 12
Ida Kristin Löngårdh
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
72
D 12
Ida Gotting
Grönahögs IK
23:59:59.8639800
72
D 14
Malin Hörstedt
Tranemo IF Skidklubb
23:59:59.8639800
72
H 12
Simon Gotting
Grönahögs IK
23:59:59.8639800
1km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Carl Björk
IFK Skövde SK
5:41.34000
2
D 10
Elsa Moqvist
OK Landehof
6:33.39200
+52.5100
3
D 10
Alva Bengtsson
Tranemo IF Skidklubb
6:52.41100
+1:11.7000
4
D 10
Kajsa Ekenberg
IK Stern
6:54.41300
+1:13.7200
5
H 10
Olle Gedda
OK Landehof
6:58.41700
+1:17.7600
6
D 10
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
7:01.42000
+1:20.7900
7
H 10
Emil Ling
IF Hallby SOK
7:05.42400
+1:24.8300
8
H 10
Birk André Löngårdh
Ulricehamns IF
7:12.43100
+1:31.9000
9
H 10
Albin Lundkvist
Falköpings AIK SK
7:23.44200
+1:42.10100
10
D 10
Inez Ljungberg
Ulricehamns IF
7:26.44500
+1:45.10400
11
D 10
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
7:30.44900
+1:49.10800
12
D 10
Elsa Karlsson
Tranemo IF Skidklubb
7:42.46100
+2:01.12000
13
D 10
Nike Werner
IK Stern
7:43.46200
+2:02.12100
14
H 10
Hampus Darius
Falköpings AIK SK
7:46.46500
+2:05.12400
15
H 10
Måns Åkerlind
IFK Skövde SK
7:50.46900
+2:09.12800
16
D 10
Ingrid Skiöld
Borås SK
7:55.47400
+2:14.13300
17
D 10
Vilma Högman
Ulricehamns IF
7:58.47700
+2:17.13600
18
D 10
Alva Johansson
Ulricehamns IF
8:31.51000
+2:50.16900
19
D 10
Elin Quick
Falköpings AIK SK
8:33.51200
+2:52.17100
20
D 10
Anna Jansson
Tidaholm SOK Sisu
10:03.60200
+4:22.26100
21
D 10
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
10:41.64000
+5:00.29900
22
D 10
Linnéa Nyman
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)