Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2016-04-03
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016
<<< Haldo Hanssons Minne
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
2:19:13.835200
77.1p
2
Evelina Bångman
Offerdals SK
2:22:33.855200
+3:20.19900
74.9p
3
Frida Hallquist
Åsarna IK
2:25:53.875200
+6:40.39900
72.9p
4
Jennie Jirhed
Sweden
2:27:38.885700
+8:25.50400
71.8p
5
Lisa K Svensson
Åsarna IK
2:28:00.887900
+8:47.52600
71.6p
6
Julie Gausen
Inderøy IL
2:29:38.897700
+10:25.62400
70.7p
7
Elise Aunet Tyldum
Overhalla IL
2:36:10.936900
+16:57.101600
67.2p
8
Sara Hallquist
Åsarna IK
2:36:45.940400
+17:32.105100
66.9p
-
Julie Fydenlund Kristoffersen
Storforshei IF
23:59:59.8639800
-
D 35
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Masako ISHIDA
Team United Bakeries
2:12:49.796800
81.6p
2
Mari Ann Landsem Melhus
Henning Sl
2:28:25.890400
+15:36.93500
71.4p
3
Hild Sissel K Vannebo
Spillum IL
2:29:38.897700
+16:49.100800
70.7p
4
Berit Kjøglum Skarland
IL Hållingen
2:34:31.927000
+21:42.130100
68.1p
5
Linda Eriksson
Spikbodarnas IK
2:57:26.1064500
+44:37.267600
58.0p
6
Edel Marie Storaunet
Lierne IL
3:10:37.1143600
+57:48.346700
53.4p
7
Ingela Engholm
Litsbygdens SK
3:11:55.1151400
+59:06.354500
53.0p
8
Marit Johansen
SinkabergHansen
3:47:27.1364600
+1:34:38.567700
43.8p
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Kjølstad
Skogn IL
1:57:52.707100
94.5p
2
Eirik Lorentsen
Henning Sl
2:01:29.728800
+3:37.21600
91.0p
3
Torstein Östnor
Lierne IL
2:05:35.753400
+7:43.46200
87.3p
4
Even NORTHUG
Strindheim IL
2:06:50.760900
+8:58.53700
86.3p
5
Håkan Emilsson
Offerdals SK
2:06:52.761100
+9:00.53900
86.2p
6
Espen Kveli
Lierne IL
2:09:34.777300
+11:42.70100
84.1p
7
Thomas Westgård
Steinkjer Skl
2:10:16.781500
+12:24.74300
83.5p
8
Ludvik Bjørnstad
Norway
2:11:14.787300
+13:22.80100
82.8p
9
Patrik TALLBOM
Östersunds Sk
2:12:45.796400
+14:53.89200
81.6p
10
Eric Simonsson
Landöns IF
2:12:56.797500
+15:04.90300
81.5p
11
Sander Murbraech
Innstrandens IL
2:13:02.798100
+15:10.90900
81.4p
12
Petter jr Northug
Strindheim IL
2:13:33.801200
+15:41.94000
81.0p
13
Sivert Størserth
Malvik IL
2:13:41.802000
+15:49.94800
80.9p
14
Ståle Sirijord
Hattfjelldal IL
2:14:08.804700
+16:16.97500
80.6p
15
Petter Torås Halseth
Henning Sl
2:18:28.830700
+20:36.123500
77.6p
16
Even Kvemo
Lierne IL
2:19:38.837700
+21:46.130500
76.8p
17
Thomas Hansen Valan
Terråk IL
2:20:16.841500
+22:24.134300
76.4p
18
Dennis Berglund
Gäddede SK
2:20:17.841600
+22:25.134400
76.4p
19
Georg Lande
Varden IL
2:22:50.856900
+24:58.149700
74.7p
20
Jonas Flaat
Snåsa IL
2:24:47.868600
+26:55.161400
73.5p
21
Per Anders Føll
Fjellørnen IL
2:28:00.887900
+30:08.180700
71.6p
22
Bård Rannem
Henning Sl
2:28:03.888200
+30:11.181000
71.6p
23
Aleksander Sormul
NTE BIL
2:28:20.889900
+30:28.182700
71.4p
24
Olav Andreas Opdal
Overhalla IL
2:29:04.894300
+31:12.187100
71.0p
25
Adrian Thorsen
Elvalandet IL
2:29:29.896800
+31:37.189600
70.8p
26
Iver TYLDUM
IL Hållingen
2:30:58.905700
+33:06.198500
70.0p
27
Vegar Brøndbo
Bil Nexans
2:34:37.927600
+36:45.220400
68.0p
28
Kay-Arne Sandvik
Otterøy IL
2:40:02.960100
+42:10.252900
65.3p
29
Ludvig Hellstrand
Duveds IF
2:40:48.964700
+42:56.257500
65.0p
30
Torgeir Fjellaksel
Fjell Skilag
2:48:35.1011400
+50:43.304200
61.5p
31
Anders Kulin
IFK Mora SK
2:49:49.1018800
+51:57.311600
61.0p
32
André Magnusson
Sweden
2:56:36.1059500
+58:44.352300
58.3p
33
Odd Karstein Solum
Terråk IL
3:25:11.1231000
+1:27:19.523800
49.1p
34
Eirik Daling Jenssen
BEKK
3:34:33.1287200
+1:36:41.580000
46.7p
35
Philip Magnusson
Sweden
3:56:08.1416700
+1:58:16.709500
42.0p
-
Pål Trøan Aunet
Steinkjer Skl
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Austmo Kolstad
Henning Sl
23:59:59.8639800
-
-
Emil Mork
Bekk Consulting
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Northug
Strindheim IL
23:59:59.8639800
-
-
Johan Hundseth
Kolvereid IL
23:59:59.8639800
-
-
Espen Sundsvik
Frol IL
23:59:59.8639800
-
-
Ole Martin Ingulfsvann
Steinkjer Skl
23:59:59.8639800
-
H 35
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
John Kristian DAHL
Strindheim IL
2:01:27.728600
91.0p
2
Jerry Ahrlin
Team Tynell
2:04:49.748800
+3:22.20100
88.0p
3
Jann Inge Rosenvinge
Kolvereid IL
2:11:32.789100
+10:05.60400
82.5p
4
Frode Smevik
Byåsen IL
2:12:21.794000
+10:54.65300
81.9p
5
Arild Olav Sagvold
Leirådal IL
2:13:18.799700
+11:51.71000
81.2p
6
Stig Rune Kveen
Varden IL
2:13:47.802600
+12:20.73900
80.8p
7
Ola A Eggen
Snåsa IL
2:19:43.838200
+18:16.109500
76.7p
8
Børge Leiren
Norway
2:19:51.839000
+18:24.110300
76.6p
9
Stein Otto Bjørkeng
Leirådal IL
2:20:26.842500
+18:59.113800
76.3p
10
Bjørnar Aksnes
Helgådal IL
2:20:39.843800
+19:12.115100
76.1p
11
Geir Martin Bjørkeng
Leirådal Il
2:22:30.854900
+21:03.126200
74.9p
12
Andreas Vannebo
Spillum IL
2:22:31.855000
+21:04.126300
74.9p
13
Ole Leirvik
Spillum IL
2:23:05.858400
+21:38.129700
74.6p
14
Per Odd Rygg
Henning Sl
2:24:22.866100
+22:55.137400
73.8p
15
Bård Jørgen Elden
Namdalseid IL
2:28:29.890800
+27:02.162100
71.4p
16
Bjørn Tore Nordlund
Elva/Namsskogan IL
2:29:40.897900
+28:13.169200
70.7p
17
Björn Ståle Eikrem
Skogn IL
2:29:52.899100
+28:25.170400
70.6p
18
Marius Berntsen
Elva/Namsskogan IL
2:31:38.909700
+30:11.181000
69.6p
19
Ralf Andersson
Hotings IF
2:31:58.911700
+30:31.183000
69.4p
20
Jogeir Bjørhusdal
Elva/Namsskogan IL
2:32:32.915100
+31:05.186400
69.1p
21
Espen Skjevik
Trondhjems Skl
2:34:03.924200
+32:36.195500
68.3p
22
Roar Brøndbo
Namdal SK
2:34:23.926200
+32:56.197500
68.1p
23
Tore Sundvik
Namdalseid IL
2:37:17.943600
+35:50.214900
66.7p
24
Christian Kvatningen
Trondheim Brannkorps
2:37:46.946500
+36:19.217800
66.4p
25
Olav M Grongstad
IL Hållingen
2:38:34.951300
+37:07.222600
66.0p
26
Ottar Anton Kaldal
Namdalseid IL
2:39:32.957100
+38:05.228400
65.6p
27
Ola Eggen
Ksk
2:41:10.966900
+39:43.238200
64.8p
28
Per Ola Sneve
Strindheim IL
2:42:25.974400
+40:58.245700
64.2p
29
Frank Hjulstad
Malm IL
2:43:27.980600
+42:00.251900
63.7p
30
Sigmund Grimstad
Trondhjems Skl
2:43:42.982100
+42:15.253400
63.6p
31
Håvard Overland
Snåsa IL
2:45:35.993400
+44:08.264700
62.8p
32
Knut Ole Skar
Malm IL
2:46:03.996200
+44:36.267500
62.6p
33
Einar Kvemo
Lierne IL
2:47:04.1002300
+45:37.273600
62.1p
34
Kjell Ove P Tiller
Leksdal IL
2:49:23.1016200
+47:56.287500
61.1p
35
Terje Limandvik
Lierne IL
2:50:43.1024200
+49:16.295500
60.6p
36
Marius Mortensen
Team Nava
2:54:59.1049800
+53:32.321100
58.9p
37
Ole Håvard Haug
Foldereid IL
2:55:11.1051000
+53:44.322300
58.8p
38
Marcus Handler
Ås IL
2:55:57.1055600
+54:30.326900
58.5p
39
Jan Vidar Rønning
Norway
2:56:18.1057700
+54:51.329000
58.4p
40
Robert Hunnestad
Norway
2:59:36.1077500
+58:09.348800
57.1p
41
Magnus Salamon Flaat
Snåsa IL
3:02:10.1092900
+1:00:43.364200
56.2p
42
Ulrich Wahlström
Vattudalens LDK
3:02:11.1093000
+1:00:44.364300
56.2p
43
Børre Furulund
Overhalla IL
3:02:34.1095300
+1:01:07.366600
56.1p
44
Andreas Johansson
Föllinge IK
3:16:37.1179600
+1:15:10.450900
51.5p
H 50
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Knut Inge Finne
Kolvereid IL
2:17:21.824000
78.3p
2
Ola Berget
Skauga IL
2:17:48.826700
+27.2600
78.0p
3
Jonny Sundsvik
Frol IL
2:19:01.834000
+1:40.9900
77.2p
4
Odd Magnar Nordlund
Veidekke IF
2:21:54.851300
+4:33.27200
75.3p
5
Per Oeyvind Torvik
Varden IL
2:22:51.857000
+5:30.32900
74.7p
6
Ola Morten Eidem
Selbustrand IL
2:24:38.867700
+7:17.43600
73.6p
7
Rune Veie
Det Norske Oljeselskap Bil
2:26:53.881200
+9:32.57100
72.3p
8
Tommy Grip
Brunflo If
2:29:19.895800
+11:58.71700
70.9p
9
Torstein Bjørhusdal
Elva/Namsskogan IL
2:29:21.896000
+12:00.71900
70.9p
10
Trond Arild Seem Fossan
Sparbu IL
2:29:51.899000
+12:30.74900
70.6p
11
Ragnar Ness
Posten IL Trondheim
2:31:30.908900
+14:09.84800
69.7p
12
Herbjørn Kolstad
Namdalseid IL
2:31:38.909700
+14:17.85600
69.6p
13
Olav Urdshals
Kolvereid IL
2:32:02.912100
+14:41.88000
69.4p
14
Ove Sandvik
Lierne IL
2:34:24.926300
+17:03.102200
68.1p
15
Arne Ugseth
Elvalandet IL
2:34:29.926800
+17:08.102700
68.1p
16
Rune Morten Vannebo
Nord-Trøndelag Fylkeskommune b
2:34:38.927700
+17:17.103600
68.0p
17
Helge Vedvik
Grong IL
2:35:02.930100
+17:41.106000
67.8p
18
Kåre Egil Kjøglum
IL Hållingen
2:36:00.935900
+18:39.111800
67.3p
19
Jo Terje Sagmo
Overhalla IL
2:37:06.942500
+19:45.118400
66.8p
20
Pål Wærum
Steinkjer Skl
2:38:12.949100
+20:51.125000
66.2p
21
Sven Erik Vedvik
Norway
2:39:58.959700
+22:37.135600
65.4p
22
Ragnar Kjøglum
IL Hållingen
2:40:37.963600
+23:16.139500
65.0p
23
Leif Kjesbu
Ogndal IL
2:40:50.964900
+23:29.140800
64.9p
24
Thor Birger Østnor
Lierne IL
2:41:09.966800
+23:48.142700
64.8p
25
Ola Kvemo
Lierne IL
2:43:15.979400
+25:54.155300
63.8p
26
Geir Ivar Hildrum
Grong IL
2:43:26.980500
+26:05.156400
63.7p
27
Bjørnar Flått
Overhalla IL
2:43:44.982300
+26:23.158200
63.6p
28
Mårten Eneberg
Spikbodarnas IK
2:44:53.989200
+27:32.165100
63.1p
29
Björn Larsson
Sveaskogs IF
2:45:10.990900
+27:49.166800
63.0p
30
Nils Ivar Wallinder
Lierne IL
2:47:00.1001900
+29:39.177800
62.2p
31
Bengt Ivan Blom
Spillum IL
2:48:01.1008000
+30:40.183900
61.7p
32
Stein Øksnes
Kvam IL
2:48:27.1010600
+31:06.186500
61.5p
33
Bjørn Sagmo
Trones IL
2:51:11.1027000
+33:50.202900
60.4p
34
Vidar Espenes
Overhalla IL
2:52:37.1035600
+35:16.211500
59.8p
35
Gunnar Kvarsvik
SinkabergHansen
2:58:38.1071700
+41:17.247600
57.5p
36
Egon Kvarnlöf
Offerdals SK
2:58:55.1073400
+41:34.249300
57.4p
37
Per Marsfjell
Botnan IL
2:59:36.1077500
+42:15.253400
57.1p
38
Ove Ryan
Norway
3:08:27.1130600
+51:06.306500
54.1p
39
Lars Edlund
Brunflo IF
3:09:05.1134400
+51:44.310300
53.9p
40
Jens Kveli
Norway
3:15:06.1170500
+57:45.346400
52.0p
41
Helge Moe
Vikna Ambulanse
4:07:28.1484700
+1:50:07.660600
39.8p
-
Stein Holmvik
Nte
23:59:58.8639700
-
-
Steinar Solum
Overhalla IL
23:59:59.8639800
-
-
Hans Hansson
Åsele IK
23:59:59.8639800
-
H 60
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Leo Lyngstad
Norway
2:27:46.886500
71.8p
2
Tor Bøgseth
Norway
2:33:23.920200
+5:37.33600
68.7p
3
Egil Brørs
Steinkjer Skl
2:34:39.927800
+6:53.41200
68.0p
4
Per Arild Bolaas
Steinkjer Skl
2:35:11.931000
+7:25.44400
67.7p
5
Almar Nilsen
Terråk IL
2:40:40.963900
+12:54.77300
65.0p
6
Asbjørn Flaat
Snåsa IL
2:41:24.968300
+13:38.81700
64.7p
7
Jostein Hals
Lierne IL
2:43:43.982200
+15:57.95600
63.6p
8
Per Steen
Brunflo IF
2:44:12.985100
+16:26.98500
63.4p
9
Paul Sturla Green
Helgådal IL
2:45:03.990200
+17:17.103600
63.0p
10
Jo Gaute Mathisen
Overhalla IL
2:47:53.1007200
+20:07.120600
61.8p
11
Kjell-Erik Sahlin
Ragunda IF
2:47:55.1007400
+20:09.120800
61.8p
12
Ottar Lyngstad
Sørli IL
2:48:32.1011100
+20:46.124500
61.5p
13
Hallgeir Kveli
Lierne IL
2:48:57.1013600
+21:11.127000
61.3p
14
Roar Kjøsnes
Trondhjems Skl
2:53:13.1039200
+25:27.152600
59.6p
15
Per Odd Fjær
Bangsund IL
2:56:00.1055900
+28:14.169300
58.5p
16
Knut Sklett
Grong IL
2:56:16.1057500
+28:30.170900
58.4p
17
Hermann Lande
Hattfjelldal IL
2:56:54.1061300
+29:08.174700
58.2p
18
Finn Johannesen
Vemundvik IL
3:02:34.1095300
+34:48.208700
56.1p
19
Olav Magne Svendgård Svndgård
Skogn IL
3:06:28.1118700
+38:42.232100
54.7p
20
Rune Bertin Glasø
Norway
3:09:44.1138300
+41:58.251700
53.7p
21
Sigbjørn Gjertsås
Lierne IL
3:09:54.1139300
+42:08.252700
53.6p
22
Ole Oddvar Kjøglum
IL Hållingen
3:13:25.1160400
+45:39.273800
52.5p
23
Johannes Kalland
Aure IL
3:19:22.1196100
+51:36.309500
50.7p
24
Oddvar Sneve Bygg
Levanger
3:19:40.1197900
+51:54.311300
50.6p
25
Alf Dagfinn Ringstad
Ronglan IL
3:21:51.1211000
+54:05.324400
50.0p
26
Lars Jonar Larsen
Lierne IL
3:22:08.1212700
+54:22.326100
49.9p
27
Erling Aagård
Lierne IL
3:25:00.1229900
+57:14.343300
49.2p
28
Oddvar Strøm
Lierne IL
3:57:09.1422800
+1:29:23.536200
41.8p
29
Harald Skjelbred
Norway
4:06:08.1476700
+1:38:22.590100
40.1p
-
Terje Skjeggedal
NTNUI
23:59:59.8639800
-
-
Kurt Sandseter
Norway
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Beathe Breivik
Spillum IL
2:33:52.923100
68.4p
2
Tone Beate Grøtan
Asker SK
2:48:59.1013800
+15:07.90600
61.3p
3
Hege S Galguften
Overhalla IL
2:53:53.1043200
+20:01.120000
59.3p
4
Andrea Viken Trebostad
Spillum IL
2:54:56.1049500
+21:04.126300
58.9p
5
Elin Blom
Jormvattnets IF
2:54:58.1049700
+21:06.126500
58.9p
6
Else Laksnes
Spillum IL
2:56:43.1060200
+22:51.137000
58.2p
7
Knutsen Hanna Skar
Norway
2:57:41.1066000
+23:49.142800
57.9p
8
Merete Rothe
Spillum IL
2:59:49.1078800
+25:57.155600
57.1p
9
Marit Brøndbo
Namdal Løpeklubb
2:59:56.1079500
+26:04.156300
57.0p
10
Ann Katrin Nilsen
Terråk IL
3:09:23.1136200
+35:31.213000
53.8p
11
Karen Anna Kvemo
Lierne IL
3:09:36.1137500
+35:44.214300
53.7p
12
Marthe Grongstad
Norway
3:10:08.1140700
+36:16.217500
53.5p
13
Linn Sundvik Gystad
Namdalseid IL
3:11:58.1151700
+38:06.228500
53.0p
14
Kristine Moe Skille
Jaktlaget Spett OG Spade
3:13:03.1158200
+39:11.235000
52.6p
15
Brit Thorsen
Namdalseid IL
3:13:53.1163200
+40:01.240000
52.4p
16
Trude Lerfald
Grong IL
3:14:21.1166000
+40:29.242800
52.2p
17
Olga Elisabeth Strøm
Røyrvik IF
3:16:42.1180100
+42:50.256900
51.5p
18
Vivi-ann Limandvik
Norway
3:17:05.1182400
+43:13.259200
51.4p
19
Eva Bach Bruvoll
Lierne IL
3:17:22.1184100
+43:30.260900
51.3p
20
Eva Sandberg
Bodsjöböle SK
3:26:28.1238700
+52:36.315500
48.8p
21
Kristin Staven
Staven United
3:27:19.1243800
+53:27.320600
48.5p
22
Margrete Trebostad Viken
Spillum IL
3:30:28.1262700
+56:36.339500
47.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
23
Sølvi Therese B Sandvik
Xxl Sport
3:33:50.1282900
+59:58.359700
46.9p
24
Sissel Fløan Solum
Overhalla IL
3:34:08.1284700
+1:00:16.361500
46.8p
25
Beate Ålmo
Snåsa IL
3:34:44.1288300
+1:00:52.365100
46.7p
26
Josefin Hyttsten
Konäs sport- och motorklubb
3:38:12.1309100
+1:04:20.385900
45.8p
27
Åsa Zachrisson
Järpens SK
3:40:11.1321000
+1:06:19.397800
45.4p
28
Gunn Tove Leiren Nordgård
Norway
3:40:14.1321300
+1:06:22.398100
45.4p
29
Line Flaat
G-Sport Namsos
3:40:54.1325300
+1:07:02.402100
45.2p
30
Gudny Furnes
IL Hållingen
3:42:13.1333200
+1:08:21.410000
44.9p
31
Berit Buvarp Aardal
Namdalseid IL
3:43:40.1341900
+1:09:48.418700
44.6p
32
Emma Katrine Amdal
Norway
3:45:58.1355700
+1:12:06.432500
44.1p
33
Ing Marie Jirhed
Östersunds SK
3:48:19.1369800
+1:14:27.446600
43.6p
34
Renate Melhus
Spillum IL
3:51:40.1389900
+1:17:48.466700
42.9p
35
Dagny Jonsson
Gäddede SK
3:51:54.1391300
+1:18:02.468100
42.8p
36
Hilde Kveli
Lierne IL
3:54:51.1409000
+1:20:59.485800
42.2p
37
Lisbeth Mari Larsen
Lierne IL
3:56:04.1416300
+1:22:12.493100
42.0p
38
Siv Merethe Kjenstad
Snåsa IL
3:56:11.1417000
+1:22:19.493800
42.0p
39
Anneli Hellstrand
Duveds IF
4:07:06.1482500
+1:33:14.559300
39.9p
40
Guri Hjulstad
Team Trønder-Avisa
4:26:19.1597800
+1:52:27.674600
36.8p
41
Ingvild Larssen
Steinkjer Skl
4:31:53.1631200
+1:58:01.708000
35.9p
42
Anne-grethe T Berg
Norway
4:36:18.1657700
+2:02:26.734500
35.3p
43
Tina Bengtsson
Gäddede SK
4:50:24.1742300
+2:16:32.819100
33.4p
44
Marie Aagård Urdshals
Lierne IL
5:07:45.1846400
+2:33:53.923200
31.4p
45
Tone Anita Lindsethmo
Lierne IL
5:07:45.1846400
+2:33:53.923200
31.4p
46
Merete Kveli Moen
Norway
5:43:56.2063500
+3:10:04.1140300
27.9p
-
Tonje Rian Kroglund
Overhalla IL
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sindre Finne
Kolvereid IL
2:09:27.776600
84.1p
2
Johannes Tyldum
IL Hållingen
2:14:12.805100
+4:45.28400
80.5p
3
Torgeir Valøen
Fuglesang Og Dahl Bedr Idr Lag
2:31:56.911500
+22:29.134800
69.4p
4
Jo Øie
IL Hållingen
2:34:47.928600
+25:20.151900
67.9p
5
Jørn Berdal
Åfjord IL
2:36:01.936000
+26:34.159300
67.3p
6
Bertil Smalås
Egge IL
2:36:39.939800
+27:12.163100
67.0p
7
Mattis Amundsen
Spillum IL
2:36:58.941700
+27:31.165000
66.8p
8
Kristoffer Odin Hakli Foss
Botnan IL
2:37:01.942000
+27:34.165300
66.8p
9
Håvard Jakobsen
Lund IL
2:37:21.944000
+27:54.167300
66.6p
10
Hans Erik Ness
Team HE-Plan
2:38:15.949400
+28:48.172700
66.2p
11
Vidar Nufsfjord
Namdal Løpeklubb
2:39:04.954300
+29:37.177600
65.8p
12
Asle Hasselvold
Grong IL
2:39:24.956300
+29:57.179600
65.6p
13
Erlend Sandnes
Vinne Skilag
2:42:05.972400
+32:38.195700
64.4p
14
Lars Helge Staldvik
Elva/Namsskogan IL
2:42:07.972600
+32:40.195900
64.3p
15
Fredrik Totsås
Lierne IL
2:42:39.975800
+33:12.199100
64.1p
16
Roar Bach
Kolvereid IL
2:42:48.976700
+33:21.200000
64.0p
17
Pål Rune Nyvik
NTE BIL
2:42:49.976800
+33:22.200100
64.0p
18
Geir Staldvik
Elva/Namsskogan IL
2:42:54.977300
+33:27.200600
64.0p
19
Stian Brekkvassmo
Elva/Namsskogan IL
2:42:56.977500
+33:29.200800
64.0p
20
Jan Morten Rogstad
Elva/Namsskogan IL
2:44:41.988000
+35:14.211300
63.2p
21
Dag Jørgen Fiskum
Harran IL
2:45:35.993400
+36:08.216700
62.8p
22
Anders Grener Owesen
Nte Bil
2:46:11.997000
+36:44.220300
62.5p
23
Roger Hasselvold
Overhalla IL
2:46:23.998200
+36:56.221500
62.4p
24
Knut Håvard Lysberg
Bilsenteret Namsos As Bil
2:47:12.1003100
+37:45.226400
62.1p
25
Jan Ove Skistad
Overhalla IL
2:47:13.1003200
+37:46.226500
62.1p
26
Knut Paulsen
Kolvereid IL
2:47:19.1003800
+37:52.227100
62.0p
27
Pål Gustav Modell
Følling IL
2:48:03.1008200
+38:36.231500
61.7p
28
Lars Petter Danielsen
Spillum IL
2:48:15.1009400
+38:48.232700
61.6p
29
Isak Jerpstad
Namdalseid IL
2:48:23.1010200
+38:56.233500
61.6p
30
Ivar Asbjørn Lervåg
IL Hållingen
2:48:39.1011800
+39:12.235100
61.5p
31
Kåre Nilssen
Troms Kraft Bil
2:49:19.1015800
+39:52.239100
61.2p
32
Stig Atle Viken
Spillum IL
2:49:49.1018800
+40:22.242100
61.0p
33
Jo Arne Kjøglum
IL Hållingen
2:50:23.1022200
+40:56.245500
60.7p
34
Øivind Alstad
Terråk IL
2:50:24.1022300
+40:57.245600
60.7p
35
Egil Solstad
Kolvereid IL
2:50:32.1023100
+41:05.246400
60.7p
36
Jim Juliussen
Sykehuset Namsos
2:50:56.1025500
+41:29.248800
60.5p
37
Rune Kongsmo
Norway
2:52:30.1034900
+43:03.258200
59.9p
38
Fredrik Mohn Lian
Norway
2:52:50.1036900
+43:23.260200
59.7p
39
Ronny Ole Sandnes
Nærøy IL
2:53:21.1040000
+43:54.263300
59.5p
40
Lasse Øien
Overhalla IL
2:54:08.1044700
+44:41.268000
59.2p
41
Ola Røvik
Inderøy IL
2:54:20.1045900
+44:53.269200
59.1p
42
Sverre Homstad
Overhalla IL
2:55:02.1050100
+45:35.273400
58.9p
43
Tor Morten Klingen
Spillum IL
2:55:04.1050300
+45:37.273600
58.9p
44
Kjetil Hermanstad
Harran IL
2:55:41.1054000
+46:14.277300
58.6p
45
Tomas Holm
Ramboll
2:55:47.1054600
+46:20.277900
58.6p
46
Jon Helge Normann
Steinkjer Skl
2:55:51.1055000
+46:24.278300
58.6p
47
Hugo Lande
Norway
2:55:55.1055400
+46:28.278700
58.5p
48
Jørgen Bergli
Lierne IL
2:56:29.1058800
+47:02.282100
58.3p
49
Stefan Sundberg
Bergeforsens SK
2:56:41.1060000
+47:14.283300
58.2p
50
Odd Morten Aalberg
Follafoss IL
2:57:08.1062700
+47:41.286000
58.1p
51
Øyvind Skarstad
Trones IL
2:57:11.1063000
+47:44.286300
58.0p
52
Ole Ivar Ness
Li-Snadder As
2:57:57.1067600
+48:30.290900
57.8p
53
Vegard Strøm
Åfjord IL
2:58:09.1068800
+48:42.292100
57.7p
54
Arne Ivar Kvistad
Steinkjer Skl
2:59:15.1075400
+49:48.298700
57.3p
55
Øyvind Sneve
Egge IL
2:59:16.1075500
+49:49.298800
57.3p
56
Stig Eidesmo
Sweco BIL
2:59:19.1075800
+49:52.299100
57.3p
57
Olav Grande
Overhalla IL
2:59:32.1077100
+50:05.300400
57.2p
58
Stig Bjørnes
Følling IL
2:59:33.1077200
+50:06.300500
57.2p
59
Sten Kjelås
Beitstad IL
2:59:41.1078000
+50:14.301300
57.1p
60
Knut Solbakken
NTE BIL
2:59:44.1078300
+50:17.301600
57.1p
61
Elg Elstad
Harran IL
2:59:48.1078700
+50:21.302000
57.1p
62
Jan Bjørnar Totsås
Lierne IL
3:00:04.1080300
+50:37.303600
57.0p
63
Maqnar Hegland
Lierne IL
3:01:21.1088000
+51:54.311300
56.5p
64
Hans Morten Eriksen
Vinne Skilag
3:01:34.1089300
+52:07.312600
56.4p
65
Hallgeir Stjern
Åfjord IL
3:01:55.1091400
+52:28.314700
56.3p
66
Øyvind Myren
Skogn IL
3:01:59.1091800
+52:32.315100
56.3p
67
Knut Georg Sandvik
Kbuss Bil
3:02:20.1093900
+52:53.317200
56.2p
68
Trond Hestvik
Salsbruket IL
3:02:30.1094900
+53:03.318200
56.1p
69
Ted Jönsson
Gäddede SK
3:02:31.1095000
+53:04.318300
56.1p
70
Jan Ove Klingen
Spillum IL
3:02:40.1095900
+53:13.319200
56.0p
71
Frode Skaret
Vemundvik IL
3:02:47.1096600
+53:20.319900
56.0p
72
Olav Weglo
Spillum IL
3:04:11.1105000
+54:44.328300
55.5p
73
Christer Lundqvist
Brunflo IF
3:05:12.1111100
+55:45.334400
55.2p
74
Arnt Sitter
Namdal Elektro Bil
3:05:28.1112700
+56:01.336000
55.1p
75
Terje Homo
Norway
3:05:52.1115100
+56:25.338400
54.9p
76
Tor Bach
Team Trønder-Avisa
3:06:15.1117400
+56:48.340700
54.8p
77
Bjørn Hunnestad
Norway
3:06:36.1119500
+57:09.342800
54.7p
78
Harald Kavli
Snåsa IL
3:06:43.1120200
+57:16.343500
54.7p
79
Gunnar Melting
Mosvik IL
3:07:03.1122200
+57:36.345500
54.5p
80
Ole A Hustad
Frol IL
3:07:19.1123800
+57:52.347100
54.5p
81
Knut Lian
Norway
3:07:21.1124000
+57:54.347300
54.4p
82
Åke Jansson
Näldens IF
3:07:45.1126400
+58:18.349700
54.3p
83
Aksel Håkonsen
Overhalla IL
3:08:25.1130400
+58:58.353700
54.1p
84
Ebbe Kyhl Gøtske
TEAM KYHL
3:08:37.1131600
+59:10.354900
54.0p
85
Bernt Ivar Elvseth
Lierne IL
3:09:13.1135200
+59:46.358500
53.8p
86
Robin Angelo
Pharmaq
3:09:45.1138400
+1:00:18.361700
53.7p
87
Mikael Wester
Vännäs Sk
3:10:31.1143000
+1:01:04.366300
53.4p
88
Bengt Hemmingsson
Bodsjöböle SK
3:11:11.1147000
+1:01:44.370300
53.2p
89
Andre Reitlo
NTE BIL
3:11:46.1150500
+1:02:19.373800
53.0p
90
Ove Westgård
Leka Il
3:11:50.1150900
+1:02:23.374200
53.0p
91
Pål Brørs
Nessegutten, SPK
3:12:22.1154100
+1:02:55.377400
52.8p
92
Sondre Haugen Lima
NTNUI
3:12:52.1157100
+1:03:25.380400
52.7p
93
Jan Inge Nymann
NTE BIL
3:13:43.1162200
+1:04:16.385500
52.4p
94
Stein Georg Lande
Terråk IL
3:13:54.1163300
+1:04:27.386600
52.4p
95
Vegard Denstadli
Inderøy IL
3:14:01.1164000
+1:04:34.387300
52.3p
96
Sten Vikestad
Kula IL
3:14:28.1166700
+1:05:01.390000
52.2p
97
Harald Bugge Midthjell
Norway
3:14:35.1167400
+1:05:08.390700
52.1p
98
Kristian Foss
Botnan IL
3:14:43.1168200
+1:05:16.391500
52.1p
99
Bengt Hellstrand
Duveds IF
3:14:43.1168200
+1:05:16.391500
52.1p
100
Stig Vikestad
Kula IL
3:15:26.1172500
+1:05:59.395800
51.9p
101
Frans Otto Kveli
Norway
3:16:04.1176300
+1:06:37.399600
51.7p
102
Arnfinn Urdshals
Norway
3:16:38.1179700
+1:07:11.403000
51.5p
103
Bjørn Bangstad
Nessegutten, SPK
3:17:59.1187800
+1:08:32.411100
51.1p
104
Olav Ådne Rotvold
Inderøy IL
3:18:11.1189000
+1:08:44.412300
51.1p
105
Arne Nordin
Brunflo IF
3:20:26.1202500
+1:10:59.425800
50.4p
106
Robert Ødegård
Sparbu IL
3:20:32.1203100
+1:11:05.426400
50.4p
107
Arild Pedersen
Norway
3:23:43.1222200
+1:14:16.445500
49.5p
108
Jann Endre Edvardsen
Norway
3:24:10.1224900
+1:14:43.448200
49.4p
109
Mats Karlsson
IFK Umeå
3:25:03.1230200
+1:15:36.453500
49.1p
110
Jostein Aardal
Namdalseid IL
3:25:40.1233900
+1:16:13.457200
49.0p
111
Morten Helge Urtegård
Namdalseid IL
3:25:54.1235300
+1:16:27.458600
48.9p
112
Roger M. Svendsen
Skogn IL
3:26:10.1236900
+1:16:43.460200
48.8p
113
Roger Angelo
Overhalla IL
3:26:37.1239600
+1:17:10.462900
48.7p
114
Ola Sigurd Grongstad
IL Hållingen
3:30:05.1260400
+1:20:38.483700
47.8p
115
Arne T Haug
SpareBank1
3:31:19.1267800
+1:21:52.491100
47.5p
116
Edvard Østvik Løfsnæs
Flatanger
3:31:23.1268200
+1:21:56.491500
47.5p
117
Ove Løfsnæs
Flatanger
3:31:32.1269100
+1:22:05.492400
47.5p
118
Karl Kristoffer Winter
Norway
3:31:57.1271600
+1:22:30.494900
47.3p
119
Anders Mona
Snåsa IL
3:32:25.1274400
+1:22:58.497700
47.2p
120
Henrik Bardosson
IFK Strömsund
3:32:43.1276200
+1:23:16.499500
47.2p
121
Vidar Dale
NTE BIL
3:33:42.1282100
+1:24:15.505400
46.9p
122
Bernt Bendiksen
Spillum IL
3:34:40.1287900
+1:25:13.511200
46.7p
123
Morten Haugen
Norway
3:34:48.1288700
+1:25:21.512000
46.6p
124
Ivar Reinås
Frol IL
3:35:01.1290000
+1:25:34.513300
46.6p
125
Asle Martinsen
Kontoret IL
3:35:02.1290100
+1:25:35.513400
46.6p
126
Joar Nybo
Skiforeningen
3:36:27.1298600
+1:27:00.521900
46.2p
127
Gunnar Kvarnlöf
Offerdals Sk
3:37:36.1305500
+1:28:09.528800
46.0p
128
Ørjan Avdem
Tunnsjø IL
3:38:25.1310400
+1:28:58.533700
45.8p
129
Carl Hartman
Uppsala LK
3:38:27.1310600
+1:29:00.533900
45.8p
130
Jonas Follesø
BEKK
3:39:08.1314700
+1:29:41.538000
45.6p
131
Magne Bergslid
Spillum IL
3:40:10.1320900
+1:30:43.544200
45.4p
132
Dan Westerberg
OK Kåre
3:40:44.1324300
+1:31:17.547600
45.2p
133
Jan Morten Martinsen
NTE BIL
3:40:52.1325100
+1:31:25.548400
45.2p
134
Jan Ståle Ahlin
IL Hållingen
3:40:53.1325200
+1:31:26.548500
45.2p
135
Johan Landström
Öredalens IK
3:42:00.1331900
+1:32:33.555200
45.0p
136
Knut Finsaas
Leksdal IL
3:43:02.1338100
+1:33:35.561400
44.7p
137
Stig Engström
Engcon
3:43:02.1338100
+1:33:35.561400
44.7p
138
Roger Engesvik
Spillum IL
3:45:03.1350200
+1:35:36.573500
44.3p
139
Odd Arne Stavik
Team Stavik
3:45:33.1353200
+1:36:06.576500
44.2p
140
Kjell Einar Totsås
Toyota Material Handling
3:45:58.1355700
+1:36:31.579000
44.1p
141
Lars Jørgen Larsen
Lierne IL
3:47:13.1363200
+1:37:46.586500
43.8p
142
Kjetil Kvatningen
Team Olfredriksa
3:47:13.1363200
+1:37:46.586500
43.8p
143
Robert Dahlin
Brunflo If
3:47:38.1365700
+1:38:11.589000
43.7p
144
Frode Stifjell
Skorovas IL
3:49:15.1375400
+1:39:48.598700
43.4p
145
Tormod Johansen
Otterøy IL
3:50:03.1380200
+1:40:36.603500
43.2p
146
Yngve Venes
Norway
3:50:26.1382500
+1:40:59.605800
43.1p
147
Roger Sverre Sevaldsen
Norway
3:51:38.1389700
+1:42:11.613000
42.9p
148
Jon Sverre Finsaas
Leksdal IL
3:51:56.1391500
+1:42:29.614800
42.8p
149
Lars Kanon
HAIK
3:55:09.1410800
+1:45:42.634100
42.2p
150
Bengt Ericsson
Slätta SK
3:55:09.1410800
+1:45:42.634100
42.2p
151
Morten Pedersen
Norway
3:57:26.1424500
+1:47:59.647800
41.7p
152
Arne Gunnar Barstad
Inderøy IL
3:58:07.1428600
+1:48:40.651900
41.6p
153
Karl-Erik Johansson
Ås IF
3:58:24.1430300
+1:48:57.653600
41.5p
154
Fredrik Jonsson
Marieby GIF
4:00:32.1443100
+1:51:05.666400
41.1p
155
Hans Kristian Musum
Skanska Norge AS
4:01:01.1446000
+1:51:34.669300
41.0p
156
Harald Risvik
Overhalla IL
4:02:13.1453200
+1:52:46.676500
40.8p
157
Lars Brattset
Norway
4:02:42.1456100
+1:53:15.679400
40.7p
158
Jan Grawé
Q-Linea
4:05:19.1471800
+1:55:52.695100
40.2p
159
Per Helge Haugdal
Overhalla IL
4:06:04.1476300
+1:56:37.699600
40.1p
160
Bengt Engdahl
Sweden
4:09:27.1496600
+2:00:00.719900
39.5p
161
Odd Arne Flasnes
Norway
4:11:36.1509500
+2:02:09.732800
39.1p
162
Jonas Blom
Sweden
4:12:51.1517000
+2:03:24.740300
38.9p
163
Arne-Albert Bekkevold
Terråk IL
4:23:29.1580800
+2:14:02.804100
37.2p
164
Terje Husvik
Norway
4:24:09.1584800
+2:14:42.808100
37.1p
165
Björn Lundbeck
Sweden
4:24:23.1586200
+2:14:56.809500
37.1p
166
Sverre Skjelbred
Egge IL
4:29:43.1618200
+2:20:16.841500
36.2p
167
Lars Tiderman
Gäddede SK
4:35:34.1653300
+2:26:07.876600
35.4p
168
Martin Jakobsson
Sweden
4:40:05.1680400
+2:30:38.903700
34.8p
169
Reidar Monsen
Melhus IL
4:40:31.1683000
+2:31:04.906300
34.7p
170
Håvard Elstad
Lierne IL
4:40:58.1685700
+2:31:31.909000
34.7p
171
Odd Einar Støbakk
Posten BIL
4:40:58.1685700
+2:31:31.909000
34.7p
172
Gunnar Andersson
Offerdals Sk
4:48:11.1729000
+2:38:44.952300
33.7p
173
Christer Karlsson
IFK Lit
4:48:11.1729000
+2:38:44.952300
33.7p
174
Runar Bergli
Norway
4:57:52.1787100
+2:48:25.1010400
32.5p
175
Daan Doets
Trondhjems Skiklubb
4:58:48.1792700
+2:49:21.1016000
32.4p
176
Clement Salmon
Trondhjems Skiklubb
4:58:57.1793600
+2:49:30.1016900
32.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
177
Kay Annar Forbord
Norway
5:01:13.1807200
+2:51:46.1030500
32.1p
178
Johan Höglund
IF Murklan
5:53:05.2118400
+3:43:38.1341700
27.1p
179
Daniel Tettli
Migrationsverket
5:55:58.2135700
+3:46:31.1359000
26.9p
180
Michiel Vaneck
Gäddede SK
6:02:04.2172300
+3:52:37.1395600
26.4p
181
Bengt Gunnarsson
Sweden
6:25:31.2313000
+4:16:04.1536300
24.7p
182
Kenneth Elfving
Banafjäls IF
6:25:33.2313200
+4:16:06.1536500
24.7p
-
Kåre SanD Motiono
Lierne IL
23:59:58.8639700
-
-
Geir J. Fiskum
Norway
23:59:58.8639700
-
-
Martin Kyhl Jensen
Team Kyhl
23:59:59.8639800
-
-
Viggo Reinert
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Jan Leo Fjeldstad
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Halgeir Sandberg
Consto Trøndelag BIL
23:59:59.8639800
-
-
Terje Moldaunet
Consto Trøndelag BIL
23:59:59.8639800
-
-
Bjørn Steinar Røvik
Inderøy IL
23:59:59.8639800
-
-
Jon Terje Gartland
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Ole Morten Sand
Sparbu IL
23:59:59.8639800
-
-
Øivind M. Binde
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Solli Haukaas
BIL-THEMA
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Berg
Nte Bil
23:59:59.8639800
-
-
Kristian Skage Nordlund
Skorovas IL
23:59:59.8639800
-
-
Kent Larsson
Valsätra Släggförening
23:59:59.8639800
-
-
Johan Sernheim
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
-
Bjarte Dyngjeland
Anderstorps OK
23:59:59.8639800
-
-
Jes Lønborg
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Andersson
J&P Industries
23:59:59.8639800
-