Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Maserloppet
2008-01-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Petter Myhlback
Karlslunds IF SF
1:52:51.677000
86.4p
2
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
1:52:52.677100
+1
86.4p
3
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:52:56.677500
+5.400
86.4p
4
Olle Sjöström
Orsa SK
1:53:01.678000
+10.900
86.3p
5
Dan Moberg
Ulricehamns IF
1:53:16.679500
+25.2400
86.1p
6
John Andén
Ulricehamns IF
1:55:56.695500
+3:05.18400
83.8p
7
Ronnie Löf
Högbo AIK
1:58:28.710700
+5:37.33600
81.7p
8
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
1:58:30.710900
+5:39.33800
81.7p
9
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
1:59:03.714200
+6:12.37100
81.3p
9
Pekka Pohjola
Motala Aif SK
1:59:03.714200
+6:12.37100
81.3p
11
Johan Brunberg
Stora Tuna IK SK
1:59:04.714300
+6:13.37200
81.2p
12
Anders Johansson
Högsäters GF
1:59:35.717400
+6:44.40300
80.8p
13
Thomas Strid
IFK Mora SK
1:59:59.719800
+7:08.42700
80.5p
14
Jon Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
2:02:30.734900
+9:39.57800
78.6p
15
Anders Eriksson
IFK Mora SK
2:02:58.737700
+10:07.60600
78.3p
16
Conny Brink
Reijmyre IF
2:03:09.738800
+10:18.61700
78.2p
17
Oscar Lund
IF Hallby SOK
2:03:16.739500
+10:25.62400
78.1p
18
Jonas Svingen
Jäderfors SK
2:03:44.742300
+10:53.65200
77.7p
19
Håkan Gunnarsson
Härlövs IF
2:03:57.743600
+11:06.66500
77.6p
20
Ulf Jansson
Månkarbo IF
2:04:10.744900
+11:19.67800
77.4p
21
Mårten Ohlsson
IK Hakarpspojkarna
2:05:33.753200
+12:42.76100
76.4p
22
Emil Kalered
K3 IF
2:05:49.754800
+12:58.77700
76.3p
23
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:06:13.757200
+13:22.80100
76.0p
24
Staffan Sandberg
OK Alehof
2:06:14.757300
+13:23.80200
76.0p
25
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:06:22.758100
+13:31.81000
75.9p
26
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
2:06:30.758900
+13:39.81800
75.8p
27
Mikael Henriksson
Tynderö IK
2:06:55.761400
+14:04.84300
75.5p
28
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:07:10.762900
+14:19.85800
75.3p
29
Tobias Johansson
Axa SC
2:07:38.765700
+14:47.88600
75.0p
30
Jhon Eriksson
Ljustorps IF
2:07:56.767500
+15:05.90400
74.8p
31
Mats Carlberg
Karlslunds IF SF
2:08:42.772100
+15:51.95000
74.3p
32
Johan Tideman
IF Hallby SOK
2:08:59.773800
+16:08.96700
74.1p
33
David Engström
Orsa SK
2:09:22.776100
+16:31.99000
73.9p
34
Robert Stein
Grebo Smk
2:09:58.779700
+17:07.102600
73.5p
35
Tony Axelsson
Strömsbergs IF
2:10:03.780200
+17:12.103100
73.4p
36
Jan Olm
Sisu Forshaga SK
2:10:39.783800
+17:48.106700
73.1p
37
Fredrik Gustafsson
Strängnäs-Malmby OL
2:13:26.800500
+20:35.123400
71.3p
38
Andreas Mathisen
Tunafors SK
2:14:36.807500
+21:45.130400
70.6p
39
Thomas Karlsson
Södertälje IF
2:14:42.808100
+21:51.131000
70.6p
40
Johan Jönsson
Karlslunds IF SF
2:14:46.808500
+21:55.131400
70.5p
41
Lars Albinsson
Finnskogarnas SK
2:15:15.811400
+22:24.134300
70.2p
42
Mikael Nilsson
Orsa SK
2:16:39.819800
+23:48.142700
69.4p
43
Ola Jäderberg
Leksands SK
2:16:47.820600
+23:56.143500
69.4p
44
Peter Zetterström
Rembo IK
2:17:29.824800
+24:38.147700
69.0p
45
Torbjörn Wikblom
Storviks IF
2:18:13.829200
+25:22.152100
68.6p
46
Johan Kärner
Falu IK
2:18:34.831300
+25:43.154200
68.4p
47
Martin Holmberg
Sundbybergs IK
2:19:06.834500
+26:15.157400
68.1p
48
Pontus Rygh
Mariestads FK
2:20:00.839900
+27:09.162800
67.6p
49
Fredrik Miguel Angel Lank
Åmotfors IF
2:20:32.843100
+27:41.166000
67.3p
50
Jörgen Aurén
Hagfors SF
2:21:03.846200
+28:12.169100
67.0p
51
Erik Carlsson
Abb IF SK
2:23:21.860000
+30:30.182900
65.8p
52
Tobias Norestrand
Domnarvets GOIF
2:24:02.864100
+31:11.187000
65.4p
53
Erik Malm
Karlslunds IF SF
2:24:23.866200
+31:32.189100
65.3p
54
Mattias Karlsson
Ulricehamns IF
2:25:35.873400
+32:44.196300
64.7p
55
Henrik Thomson
OK Kåre
2:25:49.874800
+32:58.197700
64.5p
56
Magnus Jansson
Leksands SK
2:25:59.875800
+33:08.198700
64.5p
57
Johan Nyman
Mariestads FK
2:26:10.876900
+33:19.199800
64.4p
58
Torbjörn Georgsson
Hofors Aif
2:26:15.877400
+33:24.200300
64.3p
59
Fredrik Rosén
Jönkopings OK
2:26:17.877600
+33:26.200500
64.3p
60
Erik Brittus
Sågmyra SK
2:29:01.894000
+36:10.216900
63.0p
61
Claes Hjertman
Sas-Klubben
2:29:56.899500
+37:05.222400
62.6p
62
Lars Thorwalls
Korsnäs IF SK
2:30:04.900300
+37:13.223200
62.5p
63
Tom Erik Halvorsen
Falu IK
2:30:15.901400
+37:24.224300
62.4p
64
Thomas Rasmussen Lawaetz
København SK
2:31:06.906500
+38:15.229400
62.0p
65
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
2:31:26.908500
+38:35.231400
61.9p
66
Niklas Magnusson
Gävle SK
2:31:58.911700
+39:07.234600
61.6p
67
David Ottosson
Norra Dals SK
2:32:01.912000
+39:10.234900
61.6p
68
Kalle Andersson
Rembo IK
2:32:46.916500
+39:55.239400
61.3p
69
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:33:14.919300
+40:23.242200
61.1p
70
Daniel Hindrikes
Kvarnsvedens GOIF SK
2:34:18.925700
+41:27.248600
60.6p
71
Mikael Björertz
Sya SK
2:34:32.927100
+41:41.250000
60.5p
72
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
2:35:04.930300
+42:13.253200
60.3p
73
Peter Kjörnsberg
Trollhättans SOK
2:35:14.931300
+42:23.254200
60.2p
74
Richard Sahlberg
Östervåla IF
2:37:46.946500
+44:55.269400
59.1p
75
Martin Hamrin
Sundbybergs IK
2:40:24.962300
+47:33.285200
58.0p
76
Robert Östberg
Eskilstuna IK
2:40:36.963500
+47:45.286400
58.0p
77
Markus Kumpula
Hallstahammars SK SOFK
2:44:20.985900
+51:29.308800
56.5p
78
Henrik Jalkenäs
Falu IK
2:44:24.986300
+51:33.309200
56.5p
79
Mattias Jonasson
Björnstorps IF
2:47:13.1003200
+54:22.326100
55.4p
80
Mats Ahlberg
Falu IK
2:47:23.1004200
+54:32.327100
55.4p
81
Tomas Rundgren
Dala-Floda IF
2:51:17.1027600
+58:26.350500
54.0p
82
Michael Limell
OK Hammaren
2:51:29.1028800
+58:38.351700
53.9p
83
Daniel Olsson
Karlslunds IF SF
2:54:39.1047800
+1:01:48.370700
52.8p
84
Christian Jansson
Vassunda IF
2:57:17.1063600
+1:04:26.386500
52.0p
85
Magnus Eriksson
Gävle SK
2:57:20.1063900
+1:04:29.386800
52.0p
86
Kristofer Klefbohm
Vattenfalls IF
3:11:50.1150900
+1:18:59.473800
47.7p
87
Anders Richardsson
Falu IK
3:12:57.1157600
+1:20:06.480500
47.4p
88
Lars Munther
Bromma Vällingby SOK
3:13:50.1162900
+1:20:59.485800
47.2p
89
John Brännström
Norrköpings SK
3:23:01.1218000
+1:30:10.540900
44.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 35
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Niklas Jonasson
Svegs IK
2:05:51.755000
76.2p
2
Pär-Anders Järsenholt
Vålådalen SK
2:07:55.767400
+2:04.12300
74.8p
3
Ulf Tingström
Ikj Haninge
2:13:20.799900
+7:29.44800
71.4p
4
Göran Sahlin
Falköpings AIK SK
2:17:25.824400
+11:34.69300
69.0p
5
Stefan Andersson
Tibro OK
2:17:42.826100
+11:51.71000
68.8p
6
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:17:52.827100
+12:01.72000
68.7p
7
Henrik Ahnbrink
Sundbybergs IK
2:20:54.845300
+15:03.90200
67.1p
8
Johan Joelsson
Östervåla IF
2:23:34.861300
+17:43.106200
65.7p
9
Claes Sandström
Falu IK
2:24:03.864200
+18:12.109100
65.4p
10
Andreas Carlsson
Falköpings AIK SK
2:28:00.887900
+22:09.132800
63.5p
11
Stefan Sjöberg
IFK Mora SK
2:29:33.897200
+23:42.142100
62.8p
12
Jakob Persson
Ikj Haninge
2:33:59.923800
+28:08.168700
60.7p
13
Eric Karlefeldt
Kvarnsvedens GOIF SK
2:36:04.936300
+30:13.181200
59.8p
14
Jesper Johansson
Orsa SK
2:36:55.941400
+31:04.186300
59.5p
15
Per Magnusson
Strängnäs-Malmby OL
2:43:11.979000
+37:20.223900
57.0p
16
Håkan Huselius
Björnstorps IF
2:48:07.1008600
+42:16.253500
55.1p
17
Thomas Caldenius
Haninge SOK
2:49:42.1018100
+43:51.263000
54.5p
18
Christoffer Rehn
Björnstorps IF
2:49:50.1018900
+43:59.263800
54.5p
19
Trankell Richard
Sollentuna Sbk
2:57:51.1067000
+52:00.311900
51.8p
20
Johan Flyning
No Club
2:58:19.1069800
+52:28.314700
51.7p
21
Mikael Sandzelius
Älvdalens IF SK
2:59:31.1077000
+53:40.321900
51.3p
22
Tael Björn
Stockholm
3:00:10.1080900
+54:19.325800
51.1p
23
Erik Bransell
Axa SC
3:11:09.1146800
+1:05:18.391700
47.9p
H 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lennart Holmström
IF Åland
2:08:13.769200
74.6p
2
Tony Edvardsson
Hagfors SF
2:09:45.778400
+1:32.9100
73.6p
3
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:10:12.781100
+1:59.11800
73.3p
4
Mats Eriksson
Domnarvets GOIF
2:15:47.814600
+7:34.45300
69.9p
5
Håkan Degselius
Svegs IK
2:16:11.817000
+7:58.47700
69.7p
6
Jan-Olof Löfgren
Vasaloppsklubben Hedemora
2:16:37.819600
+8:24.50300
69.5p
7
Per Morten
Norway
2:16:40.819900
+8:27.50600
69.4p
8
Patrik Nordh
Filipstads SF
2:16:53.821200
+8:40.51900
69.3p
9
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
2:17:15.823400
+9:02.54100
69.1p
10
Magnus Holmer
Korsnäs IF SK
2:18:02.828100
+9:49.58800
68.7p
11
Tomas Gustavsson
IK Rex
2:18:32.831100
+10:19.61800
68.4p
12
Björn Mattsson
Hindås SK
2:18:49.832800
+10:36.63500
68.2p
13
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:19:02.834100
+10:49.64800
68.1p
14
Thomas Skogh
Roslagsbro IF
2:19:30.836900
+11:17.67600
67.8p
15
Colin Mcintyre
Räddningsskolans IF
2:20:33.843200
+12:20.73900
67.3p
16
Magnus Graas
OK Linné
2:21:14.847300
+13:01.78000
66.9p
17
Mats Hammerin
Domnarvets GOIF
2:22:08.852700
+13:55.83400
66.4p
18
Jan Östlund Cavallin
Valbo Aif
2:22:17.853600
+14:04.84300
66.3p
19
Kjell Lindroth
Högbo GOIF
2:22:26.854500
+14:13.85200
66.3p
20
Anders Smevold
IFK Västerås SK
2:25:07.870600
+16:54.101300
64.9p
21
Gunnar Spelkvist
Hällefors SK
2:25:08.870700
+16:55.101400
64.9p
22
Johan Skiöld
K3 IF
2:26:10.876900
+17:57.107600
64.4p
23
Kari Elfvengrén
Älta IF
2:26:23.878200
+18:10.108900
64.3p
24
Thomas Johansson
Ikj Haninge
2:26:38.879700
+18:25.110400
64.1p
25
Torbjörn Åhman
IFK Arvidsjaur SK
2:27:29.884800
+19:16.115500
63.7p
26
Anders Svensson
Sundbybergs IK
2:28:36.891500
+20:23.122200
63.2p
27
Sven Persson
Årsunda IF
2:28:59.893800
+20:46.124500
63.0p
28
Stig Erlandsson
Norra Dals SK
2:30:26.902500
+22:13.133200
62.3p
29
Thomas Nilsson
Orsa SK
2:30:28.902700
+22:15.133400
62.3p
30
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
2:30:40.903900
+22:27.134600
62.2p
31
Olle Oskarsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:30:57.905600
+22:44.136300
62.1p
32
Magnus Wallin
Strängnäs-Malmby OL
2:31:10.906900
+22:57.137600
62.0p
33
Anders Grånäs
Norbergs SK
2:33:32.921100
+25:19.151800
60.9p
34
Stefan Örjes
Telia IF, Farsta
2:33:40.921900
+25:27.152600
60.9p
35
Steven Hale
Falun Borlänge SK
2:33:57.923600
+25:44.154300
60.8p
36
Tommy Rygh
Mariestads FK
2:35:38.933700
+27:25.164400
60.0p
37
Jim Sohlman
Karlslunds IF SF
2:38:30.950900
+30:17.181600
58.8p
38
Hans Sundberg
Ikj Haninge
2:39:03.954200
+30:50.184900
58.6p
39
Johan Månflod
Lugi SK
2:39:21.956000
+31:08.186700
58.5p
40
Kenneth Stenqvist
Domnarvets GOIF
2:39:31.957000
+31:18.187700
58.4p
41
Roger Huononen
Huddinge SK LF
2:40:20.961900
+32:07.192600
58.1p
42
Tommy Johansson
Hagfors SF
2:40:45.964400
+32:32.195100
57.9p
43
Åke Lissmats
IK Jarl Rättvik
2:42:58.977700
+34:45.208400
57.0p
44
Martin Lasu
Fmv-Sport
2:44:42.988100
+36:29.218800
56.4p
45
Micael Falk
Källbottens IK
2:45:05.990400
+36:52.221100
56.2p
46
Jan Hedlund
Hagfors SF
2:45:09.990800
+36:56.221500
56.2p
47
Jari Toivanen
IFK Västerås SK
2:46:43.1000200
+38:30.230900
55.6p
48
Tomas Eriksson
Fmv-Sport
2:47:41.1006000
+39:28.236700
55.3p
49
Mikael Johansson
Gillberga SK
2:48:30.1010900
+40:17.241600
55.0p
50
Tom Peterson
Björnstorps IF
2:50:45.1024400
+42:32.255100
54.2p
51
Per Eliasson
Hammarby IF SF
2:51:44.1030300
+43:31.261000
53.8p
52
Martin Leppäkorpi
Årsunda IF
2:53:08.1038700
+44:55.269400
53.4p
53
Mats Jonsson
IFK Hedemora SK
2:55:43.1054200
+47:30.284900
52.5p
54
Mikael Leitner
Ericsson IK
2:56:28.1058700
+48:15.289400
52.3p
55
Håkan Wennerström
Vattenfalls IF
3:03:24.1100300
+55:11.331000
50.1p
56
Michael Öhr
Ikj Haninge
3:05:34.1113300
+57:21.344000
49.5p
57
Anders Karlsson
IFK Vaxholm
3:06:11.1117000
+57:58.347700
49.3p
58
Pontus Gustafsson
Karlslunds IF SF
3:12:04.1152300
+1:03:51.383000
47.6p
59
Martin Öhnström
Boo IF
3:13:08.1158700
+1:04:55.389400
47.3p
60
Jan Larsson
No Club
3:16:46.1180500
+1:08:33.411200
46.4p
61
Johan Heneryd
Karlslunds IF SF
3:21:20.1207900
+1:13:07.438600
45.3p
62
Joachim Palmé
IF Klassikern 91
3:25:03.1230200
+1:16:50.460900
44.4p
63
Peter Lundmark Ottosson
Karlslunds IF SF
3:42:35.1335400
+1:34:22.566100
40.6p
64
Mats Ehman
Karlslunds IF SF
3:42:50.1336900
+1:34:37.567600
40.6p
65
Göran Östlund
Creator SK
3:57:24.1424300
+1:49:11.655000
37.9p
66
Claes Delborg
IK Stern
4:16:40.1539900
+2:08:27.770600
34.9p
H 50
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per Lagerfelt
IK Rex
2:13:04.798300
71.6p
2
Mikael Slotte
Envikens IF Sverige
2:18:51.833000
+5:47.34600
68.2p
3
Anders Ottosson
Örserums IK
2:25:23.872200
+12:19.73800
64.8p
4
Kenneth Karlsson
Östhammars SK
2:27:09.882800
+14:05.84400
63.9p
5
Mats Bergqvist
Korsnäs IF SK
2:28:41.892000
+15:37.93600
63.2p
6
Lars Bengtsson
Årsunda IF
2:29:12.895100
+16:08.96700
62.9p
7
Stig Orre
IF Åland
2:30:23.902200
+17:19.103800
62.4p
8
Sven Persson
Domnarvets GOIF
2:30:39.903800
+17:35.105400
62.2p
9
Walter Steiner
Falu IK
2:33:47.922600
+20:43.124200
60.8p
10
Kent Törnblom
Domnarvets GOIF
2:44:35.987400
+31:31.189000
56.4p
11
Ulf Hedman
IFK Mora SK
2:44:44.988300
+31:40.189900
56.4p
12
Morgan Tideman
Jönköpings OK
2:46:01.996000
+32:57.197600
55.9p
13
Leif Lindén
IFK Mariehamn
2:47:46.1006500
+34:42.208100
55.2p
14
Lennart Ölmegård
Alvesta SOK
2:52:28.1034700
+39:24.236300
53.6p
15
Hans Hamrin
Sundbybergs IK
2:56:21.1058000
+43:17.259600
52.3p
16
Jan Molén
Östervåla IF
2:57:25.1064400
+44:21.266000
51.9p
17
Karl-Åke Persson
Ericsson IK
3:01:46.1090500
+48:42.292100
50.6p
18
Nils Holmström
Sundbybergs IK
3:02:52.1097100
+49:48.298700
50.3p
19
Carl-Johan Dyverfeldt
Ericsson IK
3:18:20.1189900
+1:05:16.391500
46.0p
20
Rolf Bergren
Telia IoFF
3:40:34.1323300
+1:27:30.524900
41.0p
H 60
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stig Johansson
Axa SC
2:34:03.924200
60.7p
2
Leif Hasselqvist
Edsbyns SK
2:37:58.947700
+3:55.23400
59.0p
3
Lennart Olsson
Korsnäs IF SK
2:38:42.952100
+4:39.27800
58.7p
4
Gunnar Olsson
Stora Tuna IK SK
2:40:26.962500
+6:23.38200
58.0p
5
Mats Fredriksson
Malungs IF
2:44:05.984400
+10:02.60100
56.6p
6
Allan Johansson
Telia IF, Farsta
2:45:13.991200
+11:10.66900
56.2p
7
Sven-Erik Eriksson
Stora Tuna IK SK
2:50:43.1024200
+16:40.99900
54.2p
8
William Nilsson
Tärnsjö IF
2:51:09.1026800
+17:06.102500
54.0p
9
Stig Edvardsson
Hagfors SF
2:58:05.1068400
+24:02.144100
51.7p
10
Jonne Einarsson
Malungs IF
3:02:29.1094800
+28:26.170500
50.4p
11
Erland Lindberg
Domnarvets GOIF
3:06:05.1116400
+32:02.192100
49.3p
12
Ulf Eriksson
Njurunda SK
3:17:35.1185400
+43:32.261100
46.2p
D 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hanna Slotte
Envikens IF Sverige
1:28:41.532000
49.8p
2
Karin Svingen
Jäderfors SK
1:33:43.562200
+5:02.30100
47.2p
3
Sara Granqvist
Grava SK
1:38:27.590600
+9:46.58500
44.9p
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulrica Persson
Sunne SLF
1:02:31.375000
70.7p
2
Nina Lintzén
Högbo AIK
1:04:17.385600
+1:46.10500
68.7p
3
Susanne Hedlund
Granbergsdals IF
1:14:08.444700
+11:37.69600
59.6p
4
Elin Helmersson
Wedevågs IF
1:16:31.459000
+14:00.83900
57.8p
5
Sara Jonsson
Korsnäs IF SK
1:17:31.465000
+15:00.89900
57.0p
6
Elin Blomfeldt
Gävle SK
1:23:13.499200
+20:42.124100
53.1p
7
Ewa Edejern
IFK Bergvik
1:23:41.502000
+21:10.126900
52.8p
8
Lena Rowa
Orsa SK
1:24:12.505100
+21:41.130000
52.5p
9
Caroline Ström
Tierps IF
1:27:30.524900
+24:59.149800
50.5p
10
Petra Gustafsson
Hällbybrunns IF
1:34:37.567600
+32:06.192500
46.7p
11
Eva Alm
Länsförsäkringar IF
1:52:04.672300
+49:33.297200
39.4p
D 35
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eivor Johansson
Navåsens FK
3:38:23.1310200
20.2p
H 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jakob Blomfeldt
Gävle SK
1:07:18.403700
65.7p
2
Tobias Ryberg
Leksands SK
1:11:34.429300
+4:16.25500
61.7p
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erika Olsson
Bergsjö IF
2:47:27.1004600
55.4p
2
Britt-Marie Dyvik
Leksands SK
2:59:20.1075900
+11:53.71200
51.3p
3
Maria Thelin
Jönköpings OK
3:03:43.1102200
+16:16.97500
50.0p
4
Gunn Nyberg
Gymmix Aktiv Falun
3:15:19.1171800
+27:52.167100
46.8p
5
Christina Holm
IK Rex
3:17:34.1185300
+30:07.180600
46.2p
6
Ingela Bengtsson
Årsunda IF
3:22:16.1213500
+34:49.208800
45.0p
7
Jennie Andersson
Karlskoga SLK
3:23:39.1221800
+36:12.217100
44.7p
8
Sophie Berglund
Lund
3:59:31.1437000
+1:12:04.432300
37.5p
9
Maria Johansson
Mälarö SOK
4:00:57.1445600
+1:13:30.440900
37.3p
10
Elisabeth Hellgren
Karlslunds IF SF
4:17:55.1547400
+1:30:28.542700
34.7p
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Graas
Falun Borlänge SK
2:44:58.989700
56.3p
2
Gösta Wallerius
Atlas Copco IF
2:55:54.1055300
+10:56.65500
52.4p
3
Thomas Hylander
Fc IF
2:56:44.1060300
+11:46.70500
52.2p
4
Stefan Andersson
IFK Grängesberg SK
2:57:32.1065100
+12:34.75300
51.9p
5
Per-Erik Axelsson
Mora Trä SK
2:59:15.1075400
+14:17.85600
51.4p
6
Andreas Jankarls
Scania IF
3:06:17.1117600
+21:19.127800
49.2p
7
Hans Nordén
Falu IK
3:10:12.1141100
+25:14.151300
48.1p
8
Peter Svedberg
Sas-Klubben
3:10:18.1141700
+25:20.151900
48.1p
9
Bengt Åslund
Åsens SK
3:11:27.1148600
+26:29.158800
47.8p
10
Henry Puttonen
Järla IF SK
3:12:34.1155300
+27:36.165500
47.5p
11
Stefan Persson
Åmots SK
3:14:01.1164000
+29:03.174200
47.1p
12
Harri Aaltonen
Fmv-Sport
3:15:13.1171200
+30:15.181400
46.8p
13
Andrew Tutt
Australia
3:15:59.1175800
+31:01.186000
46.6p
14
Krister Bergström
Ibm-Klubben
3:22:44.1216300
+37:46.226500
44.9p
15
Björn Åhs
IFK Mora SK
3:24:48.1228700
+39:50.238900
44.4p
16
Fredrik Bergman
No Club
3:26:31.1239000
+41:33.249200
44.0p
17
Jonas Wassdahl
Orsa SK
3:26:40.1239900
+41:42.250100
44.0p
18
Erik Carlssom
Smk Dala
3:28:44.1252300
+43:46.262500
43.5p
19
Dan Krantz
Hybo AIK
3:30:10.1260900
+45:12.271100
43.2p
20
Johannes Westergren
Leksands SK
3:32:27.1274600
+47:29.284800
42.7p
21
Valto Kumpula
Hallstahammars SK SOFK
3:33:13.1279200
+48:15.289400
42.5p
22
Karl Lindgren
No Club
3:35:40.1293900
+50:42.304100
42.0p
23
Torbjörn Ågren
Korsnäs IF SK
3:36:04.1296300
+51:06.306500
41.9p
24
Kim Quarnström
No Club
3:37:44.1306300
+52:46.316500
41.6p
25
Arne Sundkvist
Korsnäs IF SK
3:38:14.1309300
+53:16.319500
41.5p
26
Staffan Wärnberg
Mälarö SOK
3:39:38.1317700
+54:40.327900
41.2p
27
Magnus Wärnberg
Ericsson Kista SK
3:40:18.1321700
+55:20.331900
41.1p
28
Magnus Ekberg
Hammarby IF SF
3:43:03.1338200
+58:05.348400
40.5p
29
Göran Rosberg
Accenture IF
3:44:33.1347200
+59:35.357400
40.2p
30
Robert Sundström
FK Friskus Varberg
3:47:15.1363400
+1:02:17.373600
39.7p
31
Lars Alm
Nacka Värmdö SK
3:50:36.1383500
+1:05:38.393700
39.1p
32
Ulrik Ericsson Baard
Ericsson Kista SK
3:52:25.1394400
+1:07:27.404600
38.8p
33
Åke Gisslar
Stockholms-Postens IK
4:01:02.1446100
+1:16:04.456300
37.3p
34
Christer Bengtsson
Hammarby IF SF
4:04:59.1469800
+1:20:01.480000
36.6p
35
Roine Lundin
Vikarby IK
4:09:28.1496700
+1:24:30.506900
35.9p
36
Mikael Zachrisson
IK Stern
4:10:31.1503000
+1:25:33.513200
35.8p
37
Gustav Malmer
Mälaröarnas SOK
4:12:37.1515600
+1:27:39.525800
35.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anne Sundell
Spif Triathlon
1:49:32.657100
40.3p
2
Christina Hultman
Södertälje IF
1:52:27.674600
+2:55.17400
39.3p
3
Åsa Carlson
Ericsson IK
1:52:39.675800
+3:07.18600
39.2p
4
Anna Bergvall
Stockholm
2:00:16.721500
+10:44.64300
36.7p
5
Jessica Norén
Frövi IK
2:00:17.721600
+10:45.64400
36.7p
H 20 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sasha Andersson
IFK Bergvik
1:28:19.529800
50.0p