Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Grotfallsrundan
2016-01-10
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2016
<<< Bessemerloppet
Harsa Ski Marathon >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Adam Steen
Axa SC
2:02:12.733100
86.7p
2
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
2:02:13.733200
+1
86.7p
3
Dan Moberg
IFK Skövde SK
2:02:14.733300
+2.100
86.6p
4
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
2:05:02.750100
+2:50.16900
84.4p
5
Henrik Alm
Gnosjö FK
2:07:54.767300
+5:42.34100
82.3p
6
Gustaf Niord
Vreta Skid o Mk
2:08:07.768600
+5:55.35400
82.2p
7
Joakim Lindberg
Grytgöls IK
2:08:37.771600
+6:25.38400
81.8p
8
Jonatan Steen
Team Ormsalva
2:08:38.771700
+6:26.38500
81.8p
9
Elis Weslien
Nybro Ski
2:10:21.782000
+8:09.48800
80.6p
10
Ronnie Löf
Högbo GOIF
2:10:22.782100
+8:10.48900
80.6p
11
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
2:11:21.788000
+9:09.54800
79.9p
12
Ronny Wedin
Norbergs SK
2:11:28.788700
+9:16.55500
79.8p
13
Tom Ankerstål
Rens BK
2:11:37.789600
+9:25.56400
79.7p
14
Rasmus Ax
Ulricehamns IF
2:12:45.796400
+10:33.63200
78.9p
15
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:13:22.800100
+11:10.66900
78.5p
16
Rickard Noberius
Falu IK
2:14:19.805800
+12:07.72600
77.9p
17
Stefan Palm
Ulricehamns IF
2:15:42.814100
+13:30.80900
77.0p
18
Henrik Albertsson
Sya SK
2:15:44.814300
+13:32.81100
77.0p
19
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:16:01.816000
+13:49.82800
76.8p
20
Dennis Lindberg
Grytgöls IK
2:16:06.816500
+13:54.83300
76.7p
20
David Olofsson
IFK Skövde SK
2:16:06.816500
+13:54.83300
76.7p
22
Ronny Larsson
Roslagsbro IF
2:16:19.817800
+14:07.84600
76.6p
23
Simon Larsson
Äspereds IF
2:16:27.818600
+14:15.85400
76.5p
24
Kim Grip
Hällefors SK
2:20:42.844100
+18:30.110900
73.9p
25
Peter Ettling
Skogspojkarnas OK
2:21:04.846300
+18:52.113100
73.7p
26
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:22:04.852300
+19:52.119100
73.2p
27
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
2:23:17.859600
+21:05.126400
72.5p
28
Fredrik Lindström
Brottby SK
2:23:39.861800
+21:27.128600
72.3p
29
Henrik Sandén
Karlslunds IF SF
2:27:35.885400
+25:23.152200
70.1p
30
Erik Bengtsson
Ekshärads SF
2:27:44.886300
+25:32.153100
70.0p
31
David Samuelsson
Axa SC
2:27:51.887000
+25:39.153800
70.0p
32
Petter Larsson
Storådalens SK
2:28:30.890900
+26:18.157700
69.6p
33
Henrik Löfås
Abb IF SK
2:28:38.891700
+26:26.158500
69.6p
34
Andreas Sandgren
Hofors Aif
2:29:24.896300
+27:12.163100
69.2p
35
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
2:29:55.899400
+27:43.166200
68.9p
36
Kennet Berglund
Axa SC
2:31:10.906900
+28:58.173700
68.3p
37
Linus Jernbom
IFK Skövde SK
2:31:33.909200
+29:21.176000
68.1p
38
Tim Magnusson
Mora
2:35:39.933800
+33:27.200600
66.1p
39
Alfred Björback
Abb IF SK
2:38:57.953600
+36:45.220400
64.6p
40
Johan Falk
Wedevågs IF
2:40:55.965400
+38:43.232200
63.7p
41
Jan Willman
Vansbro AIK SK
2:41:26.968500
+39:14.235300
63.5p
42
Fredrik Erixon
Tiger Balsam
2:42:57.977600
+40:45.244400
62.8p
43
Johan Andersson
IF Ski Team Skåne
2:43:30.980900
+41:18.247700
62.6p
44
Matthias Wiktorsson
Karlslunds IF SF
2:44:23.986200
+42:11.253000
62.2p
45
Linus Fredriksson
Värmdö
2:44:44.988300
+42:32.255100
62.1p
46
Linus Studeny
Sundbybergs IK
2:45:00.989900
+42:48.256700
62.0p
47
Tobias Malm
Bålsta SK
2:45:07.990600
+42:55.257400
61.9p
48
Carl Heyman
Abb IF SK
2:47:12.1003100
+45:00.269900
61.1p
49
Per Pettersson
Västerås Skidklubb
2:47:49.1006800
+45:37.273600
60.8p
50
Anders Ersbjörs
Vansbro AIK SK
2:49:51.1019000
+47:39.285800
60.1p
51
Patrik Bredolt
Axa SC
2:55:38.1053700
+53:26.320500
57.9p
52
Jens Persson
Källbottens IK
2:58:14.1069300
+56:02.336100
57.0p
53
Kristofer Borgström
Karlslunds IF SF
2:58:50.1072900
+56:38.339700
56.8p
54
Thomas Johansson
Karlslunds IF SF
3:00:39.1083800
+58:27.350600
56.1p
55
Samuel Lindberg
Hagfors SF
3:01:45.1090400
+59:33.357200
55.8p
56
Paavola Petri
Axa SC
3:03:31.1101000
+1:01:19.367800
55.2p
57
David Hokfors
Berber IS
3:05:28.1112700
+1:03:16.379500
54.6p
58
Andreas Hermansson
Abb IF SK
3:07:03.1122200
+1:04:51.389000
54.1p
59
Johan Olsson
Abb IF SK
3:07:33.1125200
+1:05:21.392000
53.9p
60
Mikael Jonsson
Nacka Värmdö SK
3:08:26.1130500
+1:06:14.397300
53.6p
61
Johansson Fredrik
Norrbärke SK
3:12:19.1153800
+1:10:07.420600
52.5p
62
Erik Carlsson
Wedevågs IF
3:19:40.1197900
+1:17:28.464700
50.4p
63
Tobias Karlsson
Axa SC
3:20:53.1205200
+1:18:41.472000
50.0p
64
Adam Nyrén
Heds IF
3:23:42.1222100
+1:21:30.488900
49.3p
65
Peter Ljungström
Vsok
3:29:21.1256000
+1:27:09.522800
47.9p
66
Morén Daniel
Källbottens IK
3:33:51.1283000
+1:31:39.549800
46.8p
67
Viktor Johansson
Axa SC
3:35:13.1291200
+1:33:01.558000
46.5p
68
Erik Johansson
Axa SC
3:35:20.1291900
+1:33:08.558700
46.4p
69
Mårtenson Alexander
Axa SC
3:54:56.1409500
+1:52:44.676300
42.3p
-
Eric Johansson
Berber IS
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
23:59:58.8639700
-
-
Christian Claesson
SK Bore
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Ehrin
Norrbärke SK
23:59:58.8639700
-
-
Björn Lystedt
Vassunda IF
23:59:58.8639700
-
-
Julian Schönfelder
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Malmfors
Skogspojkarnas OK
23:59:58.8639700
-
-
Nilsson Mårten
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Peter Blomgren
Boo Kanot & SK
23:59:58.8639700
-
-
Crelle Johansson
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
-
Morgan Åkesson
Stora Skedvi IK
23:59:58.8639700
-
-
Björn Hänninen
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Joel Lager
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Anders Eriksson
Yuppie Ski Club
23:59:59.8639800
-