Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport/Scandic cup Hudiksvall
2016-02-19
Deltävling i
Intersport Cup 2016
och
Scandic Cup 2016
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
7:55.47490
85.0p
2
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
8:05.48420
+9.830
83.2p
3
Helene Söderlund
IFK Mora SK
8:08.48700
+12.1110
82.7p
4
Julia Svan
Vansbro AIK SK
8:13.49250
+17.1660
81.6p
5
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
8:13.49290
+18.1700
81.6p
6
Emma Wikén
Åsarna IK
8:14.49330
+18.1740
81.5p
7
Frida Hallquist
Åsarna IK
8:17.49650
+21.2060
80.9p
8
Emma Ivarsson
Årsunda IF
8:17.49670
+21.2080
80.9p
9
Linda Danvid-malm
IFK Umeå
8:18.49740
+22.2150
80.7p
10
Hanna Erikson
Åsarna IK
8:20.49910
+24.2320
80.4p
11
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
8:22.50150
+26.2560
80.0p
12
Sandra Olsson
Malungs IF
8:23.50290
+28.2700
79.7p
13
Helena Lundkvist
Kalix SK
8:24.50330
+28.2740
79.7p
14
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
8:24.50360
+28.2770
79.6p
15
Sara Hallquist
Åsarna IK
8:25.50420
+29.2830
79.5p
16
Lisa K Svensson
Åsarna IK
8:27.50610
+31.3020
79.2p
17
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
8:27.50620
+31.3030
79.2p
18
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
8:27.50630
+31.3040
79.1p
19
Terese Andersson
IFK Umeå
8:27.50690
+32.3100
79.0p
20
Maria Sundström
Strömnäs GIF
8:30.50900
+34.3310
78.7p
21
Frida Erkers
IFK Mora SK
8:31.51020
+35.3430
78.5p
22
Eva Johansson
Linköpings SK
8:35.51460
+39.3870
77.7p
23
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
8:37.51690
+42.4100
77.3p
24
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
8:42.52180
+46.4590
76.5p
25
Ulrika Axelsson
Sya SK
8:45.52400
+49.4810
76.2p
26
Mimmi Björn
IFK Umeå
8:46.52530
+50.4940
75.9p
27
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
8:46.52570
+50.4980
75.9p
28
Moa Molander Kristiansen
Åsarna IK
8:48.52750
+52.5160
75.6p
29
Isabelle Persson
Stockviks SF
8:50.52900
+54.5310
75.4p
30
Evelina Bångman
Offerdals SK
8:53.53290
+58.5700
74.7p
31
Isabella Howden
Canada
8:59.53830
+1:03.6240
73.9p
32
Madsqon Fraser
Canada
9:00.53940
+1:04.6350
73.7p
33
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
9:09.54800
+1:13.7210
72.5p
34
Sofie Elebro
IFK Umeå
9:09.54890
+1:14.7300
72.3p
35
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
9:49.58880
+1:53.11290
66.9p
36
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
9:53.59210
+1:57.11620
66.5p
37
Karolina Olsson
Bergeforsens SK
9:58.59740
+2:02.12150
65.9p
38
Leila Mostaco Guidolin
Brazil
10:46.64590
+2:51.17000
60.5p
-
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Elin Mohlin
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-