Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre-Särnatävlingarna Sprint
2015-12-04
Deltävling i
Intersport Cup 2016
och
Scandic Cup 2016
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
Visar resultat 501 till 761 av 761[
1
2
]
H 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Kvartsfinal
21
Marcus Fredriksson
Sweden
3:34.21361
22
Gustav Rotvold
Sweden
3:38.21738
23
Martin Herbert
Sweden
3:41.22068
24
Gustav Aflodal
Sweden
3:28.20760
25
Max Novak
Sweden
3:32.21139
26
Filip Danielsson
Sweden
3:35.21417
27
Marcus Grate
Sweden
3:38.21768
28
Alfred Buskqvist
Sweden
3:41.22094
29
Elias Dahl
Sweden
3:29.20820
30
Marcus Johansson
Sweden
3:33.21226
31
Konrad Mattsson Myhr
Sweden
3:36.21586
32
Carl Schogster
Sweden
3:39.21887
33
Mattias Vesterlund
Sweden
3:43.22210
34
Jonas Eriksson
Sweden
3:35.21406
35
John Leander
Sweden
3:40.21930
36
Alexander Engman
Sweden
3:40.21960
37
Jens Selahn
Sweden
3:42.22123
38
Martin Lindkvist
Sweden
3:46.22508
39
Adam Gillman
Sweden
3:36.21523
40
Gabriel Hallquist
Sweden
3:43.22242
41
Jonas Åsander Grahn
Sweden
3:45.22465
42
Erik Sjöberg
Sweden
3:52.23169
43
Marcus Lennartsson
Sweden
4:02.24166
44
Jonathan Engström
Sweden
3:47.22606
45
David Larsson
Sweden
3:49.22830
46
Gabriel Strid
Sweden
4:01.24092
47
Gabriel Höjlind
Sweden
4:06.24512
48
Fredrik Arnberg
Sweden
4:06.24534
Kval
49
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
3:32.21140
50
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
3:36.21530
51
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
3:43.22240
52
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
3:50.22990
53
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
3:56.23510
54
Duncan Gibb
Storbritannien
3:56.23570
54
Gustav Nilsson
Hudiksvalls IF
3:56.23570
54
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
3:56.23570
57
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
3:57.23630
58
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
3:57.23670
59
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
3:57.23690
60
Mattias Sundin
Vårby IK
3:58.23700
61
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
3:58.23730
62
Filip Åslin
Stockviks SF
3:59.23830
63
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
3:59.23870
64
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
4:00.23910
65
Anders Roos
Östersunds SK
4:00.23930
66
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
4:00.23970
67
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
4:01.24000
68
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
4:01.24020
69
Elias Andersson
Sunderby SK
4:01.24040
70
Emil Thyrèn
Trönö IK
4:02.24150
71
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
4:02.24160
72
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
4:02.24180
73
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
4:04.24310
74
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
4:04.24360
75
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
4:06.24520
76
Albert Jónsson
Island
4:07.24610
77
Filip Halldén
Garphyttans IF
4:07.24660
78
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
4:08.24740
79
Jonas Persson
Trönö IK
4:08.24780
80
Dennis Lindberget
Älvdalens IF SK
4:09.24800
81
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
4:10.24900
82
Ralfs Eiduks
Latvia
4:10.24960
83
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
4:10.24980
84
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
4:11.25030
85
Johan Forslund
Lycksele IF
4:13.25260
86
Emil Eriksson
Tierps IF
4:15.25470
87
Joakim Ståhl
Järbo IF
4:16.25540
88
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
4:17.25640
89
David Dahl
Visborgs OK
4:18.25720
90
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
4:19.25890
91
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
4:22.26140
92
Joachim Weel Rosbo
Danmark
4:23.26220
93
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
4:24.26330
94
Jack Sjödin
Junsele IF
4:25.26460
95
August Östlund
Hedesunda IF
4:27.26600
96
Jens Filipsson
Sunne SLF
4:29.26830
97
Markus Nordmark
Nässjö SF
4:30.26970
98
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
4:31.27020
99
Emil Bennermo
Hybo AIK
4:32.27120
100
Martin Edman
Ulricehamns IF
4:35.27420
101
Charlie Greenberg
Duveds IF
4:40.27900
102
Alexander Svensson
Äspereds IF
4:41.28070
103
Caio Moreira
Brazil
4:43.28280
104
Elias Olofsson
Vårby IK
4:47.28670
105
Victor Santos
Brazil
5:08.30700
106
Peter Damgaard Jensen
Danmark
5:10.30930
107
Olle Strömbäck
Östersunds SK
23:59:59.8639800
107
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
107
Jakob Jansson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Karl-Johan Westberg
Sweden
3:14.19312
2
Johan Edin
Sweden
3:14.19389
3
Jesper Nyström
Sweden
3:15.19465
4
Anton Lindblad
Sweden
3:15.19494
5
Gustav Nordström
Sweden
3:25.20488
6
Simon Persson
Sweden
3:37.21611
Semifinal
7
Carl Quicklund
Sweden
8
Johan Häggström
Sweden
3:30.20920
9
Robin Norum
Sweden
10
Anton Karlsson
Sweden
3:35.21490
11
Ragnar Bragvin Andresen
Norway
3:45.22450
12
Erik K Hoffsbakken
Norway
4:18.25732
Kvartsfinal
13
Emil Johansson
Sweden
14
Anton Hedlund
Sweden
3:24.20383
15
Olof Jonsson
Sweden
3:25.20407
16
Jens Andersson
Sweden
3:20.19921
17
Jesper Modin
Sweden
3:20.19998
18
Fredrik Andreé
Sweden
3:25.20405
19
Jacob Engström
Sweden
3:25.20432
20
Erik Silfver
Sweden
3:28.20746
21
Victor Gustafsson
Sweden
3:23.20265
22
Anton Persson
Sweden
3:25.20463
23
Henrik Ottosson
Sweden
3:28.20707
24
3:29.20824
25
Arvid Forss
Sweden
3:34.21303
26
Axel Ekström
Sweden
3:29.20855
27
Gabriel Thorn
Sweden
3:31.21057
28
Karl Johan Dyvik
Sweden
3:32.21148
29
Eddie Edstroem
Sweden
3:34.21314
30
Daniel Svensson
Sweden
4:19.25838
Kval
31
Daniel Svensson
IFK Mora SK
3:32.21150
32
Anders Jonsson
Stockviks SF
3:33.21280
33
Eddie Edström
Stockviks SF
3:36.21540
34
David Nordström
IFK Umeå
3:36.21580
35
Simon Lageson
Åsarna IK
3:36.21590
36
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
3:37.21600
37
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
3:37.21620
38
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
3:37.21630
39
Emil Svensson
Åsarna IK
3:39.21840
40
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
3:39.21850
41
Sebastian Olsson
Stockviks SF
3:39.21870
42
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
3:40.21920
42
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
3:40.21920
44
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
3:40.21930
45
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
3:41.22000
45
Patrik Tallbom
Östersunds SK
3:41.22000
47
Mattias Bångman
Offerdals SK
3:41.22010
47
Oscar Kardin
Östersunds SK
3:41.22010
49
Johannes Ringsby
SK Bore
3:41.22030
50
Lasse Hulgaard
Danmark
3:41.22040
51
Håkan Emilsson
Offerdals SK
3:41.22080
52
Edvard Sundman
Åsarna IK
3:43.22250
52
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
3:43.22250
54
Torben Svensson
Trillevallens Sportklubb
3:43.22290
55
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
3:44.22310
56
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
3:44.22360
57
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
3:44.22380
58
Johan Eriksson
Åsarna IK
3:45.22460
59
Måns Sunesson
Sellnäs IF
3:46.22550
60
Emil Ekman
Ulricehamns IF
3:46.22560
61
Jaunius Drusys
Lithuania
3:48.22710
61
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
3:48.22710
63
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
3:48.22760
64
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
3:48.22780
65
Daniel Södersten
Orsa SK
3:49.22820
66
Rasmus Blom
SK Bore
3:49.22880
67
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
3:49.22890
68
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
3:50.22940
69
Viktor Axelsson
Borås SK
3:51.23060
70
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
3:52.23100
71
Andre Larsson
Svegs IK
3:52.23110
72
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
3:53.23220
72
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
3:53.23220
74
Victor Hallquist
Åsarna IK
3:53.23270
75
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
3:54.23360
76
Marcos Puigdefabregas
Spain
3:55.23400
77
Erik Persson
IF Hallby SOK
3:56.23500
78
Carl Olander
IK Stern
3:57.23640
79
Daniel Holmgren
IFK Umeå
3:57.23670
80
Jesper Thor
Åsarna IK
3:58.23710
81
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
3:59.23820
82
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
3:59.23830
83
Per Sandberg
Filipstads SF
4:02.24110
84
Marcus Johansson
Gillberga SK
4:04.24340
85
Emil Persson
Östersunds SK
4:04.24350
86
Sam CAIRNS
Storbritannien
4:06.24550
87
Erik Strindlund
Östersunds SK
4:08.24730
88
Tue Roemer
Danmark
4:10.24910
89
Eirik Stonor
Danmark
4:19.25880
90
Erik Finnskog
Tranemo IF
4:23.26210
91
Anders Kallings
Visborgs OK
4:32.27130
92
Leandro Lutz
Brazil
4:49.28890
93
Jordan ANDREWS
Storbritannien
4:50.28980
94
Paulo Santos
Brazil
5:02.30160
95
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
95
Markus Persson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
95
Gilberto Panisi
Italy
23:59:59.8639800
95
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
95
Jens Hulgaard
Täfteå IK
23:59:59.8639800
95
Ajlan RASTIC
Serbien
23:59:59.8639800
95
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
Visar resultat 501 till 761 av 761[
1
2
]