Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Gällivarepremiären
2015-11-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 20
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Santeri Pirneskoski
Finland
36:31.219030
88.0p
2
Yong-jin Cho
South Korea
37:37.225600
+1:05.6470
85.5p
3
Kim Min-woo
South Korea
38:05.228490
+1:34.9360
84.4p
4
Kim Eun-ho
South Korea
38:26.230520
+1:54.11390
83.7p
5
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
39:10.234900
+2:38.15770
82.2p
6
Elias Andersson
Sunderby SK
39:23.236230
+2:52.17100
81.7p
7
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
39:43.238260
+3:12.19130
81.0p
8
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
40:07.240660
+3:36.21530
80.2p
9
Simon Karlsson
IFK Umeå
40:34.243380
+4:03.24250
79.3p
10
Simon Stenberg
Kalix SK
40:59.245820
+4:27.26690
78.6p
11
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
40:59.245860
+4:28.26730
78.5p
12
Joel Åström
Bodens SK
41:16.247570
+4:45.28440
78.0p
13
Anton Laine
Kalix SK
41:20.247980
+4:49.28850
77.9p
14
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
41:56.251520
+5:24.32390
76.8p
15
Oskar Årebäck
Bolidens SK
42:05.252450
+5:34.33320
76.5p
16
Albin Larsson
Sunderby SK
42:07.252630
+5:36.33500
76.5p
17
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
43:14.259380
+6:43.40250
74.5p
18
Andreas Karlsson
Kalix SK
43:16.259580
+6:45.40450
74.4p
19
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
43:17.259620
+6:45.40490
74.4p
20
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
43:51.263040
+7:20.43910
73.5p
21
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
45:13.271250
+8:42.52120
71.3p
22
Felix Selin
IFK Kiruna
45:37.273600
+9:05.54470
70.7p
23
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
46:33.279280
+10:02.60150
69.3p
24
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
46:37.279680
+10:06.60550
69.2p
-
Marcus Karlsson
Kalix SK
23:59:58.8639700
-
-
Carl Schogster
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
-
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sergey Ustiugov
Russia
32:12.193190
99.6p
2
Alex Harvey
Canada
32:40.195940
+27.2650
98.2p
3
Evgeniy Belov
Russia
32:55.197410
+42.4120
97.5p
4
Devon Kershaw
Canada
33:17.199690
+1:05.6400
96.4p
5
Stanislav Volzhentsev
Russia
33:26.200510
+1:13.7220
96.0p
6
Noah Hoffman
Usa
33:36.201540
+1:23.8250
95.5p
7
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
33:41.202060
+1:28.8770
95.3p
8
Ivan Babikov
Canada
33:51.203050
+1:38.9760
94.8p
9
Martin Jaks
Czech Republic
33:55.203470
+1:42.10180
94.6p
10
Erik Bjornsen
Usa
34:18.205700
+2:05.12410
93.6p
11
Graeme Killick
Canada
34:19.205880
+2:06.12590
93.6p
12
Ales Razym
Czech Republic
34:23.206250
+2:10.12960
93.4p
13
Jan Antolec
Poland
34:26.206540
+2:13.13250
93.3p
14
Jakub Graef
Czech Republic
34:31.207070
+2:18.13780
93.0p
15
Petr Knop
Czech Republic
34:33.207280
+2:20.13990
92.9p
16
Kris Freeman
Usa
34:37.207640
+2:24.14350
92.8p
17
Dusan Kozisek
Czech Republic
34:41.208060
+2:28.14770
92.6p
18
Maciej Starega
Poland
34:59.209890
+2:47.16600
91.8p
19
Pawel Klisz
Poland
35:09.210810
+2:56.17520
91.4p
20
Konrad Motor
Poland
35:17.211650
+3:04.18360
91.0p
21
Miroslav Rypl
Czech Republic
35:51.215060
+3:38.21770
89.6p
22
Jun-ho Hwang
South Korea
35:51.215080
+3:38.21790
89.6p
23
Andrew Newell
Usa
35:58.215760
+3:45.22470
89.3p
24
Johan Häggström
Kalix SK
36:23.218220
+4:10.24930
88.3p
25
Jakub ANTOS
Czech Republic
36:29.218810
+4:16.25520
88.1p
26
Jacob Tony Kordac
Czech Republic
37:41.226090
+5:29.32800
85.3p
27
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
37:57.227640
+5:44.34350
84.7p
28
Jong-won Jeong
South Korea
38:09.228860
+5:56.35570
84.3p
29
Seon-beom Park
South Korea
38:12.229150
+5:59.35860
84.2p
30
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
38:20.229970
+6:07.36680
83.9p
31
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
39:58.239750
+7:45.46460
80.5p
32
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
40:53.245230
+8:40.51940
78.7p
33
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
45:34.273370
+13:21.80080
70.7p
-
Jan Barton
Czech Republic
23:59:59.8639800
-
-
Len Valjas
Canada
23:59:59.8639800
-
-
Simeon Hamilton
Usa
23:59:59.8639800
-
-
Jesse Cockney
Canada
23:59:59.8639800
-
-
Jan Srail
Czech Republic
23:59:59.8639800
-
-
Michael Somppi
Canada
23:59:59.8639800
-
-
Lukas Bauer
Czech Republic
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Ribom
Kalix SK
27:31.165080
81.5p
2
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
28:43.172230
+1:11.7050
78.0p
3
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
28:58.173780
+1:27.8600
77.2p
4
Emmi Lamsa
Finland
29:02.174160
+1:30.8980
77.0p
5
Vilma Funck
IFK Kiruna
29:10.174950
+1:38.9770
76.7p
6
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
29:15.175420
+1:43.10240
76.5p
7
Maria Olofsson
Kalix SK
29:51.179080
+2:20.13900
74.8p
8
Sang-mi JE
South Korea
30:36.183540
+3:04.18360
72.9p
9
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
31:33.189260
+4:01.24080
70.6p
10
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
32:02.192140
+4:30.26960
69.5p
11
Evelina Niemi
Pajala IF
32:04.192310
+4:32.27130
69.4p
12
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
32:42.196100
+5:10.30920
68.0p
13
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
33:25.200430
+5:53.35250
66.4p
14
Sara Thyni
Kalix SK
33:29.200800
+5:57.35620
66.3p
15
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
34:14.205320
+6:42.40140
64.8p
16
Linda Marie Tillstam
Sävast Ski Team IF
34:51.209010
+7:19.43830
63.6p
17
Karin Rönnbäck
Kalix SK
36:26.218510
+8:54.53330
60.7p
18
Eida Härkönen
Jukkasjärvi IF
36:45.220470
+9:13.55290
60.1p
19
Johanna Engström
Kalix SK
37:20.223970
+9:48.58790
59.1p
20
Emma Gustafsson
Bodens SK
39:27.236650
+11:55.71470
55.8p
21
Rebecka Widman
Bolidens SK
43:42.262140
+16:10.96960
50.2p
-
Wilma Fjordell
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jessica Diggins
Usa
25:08.150770
89.8p
2
Petra Novakova
Czech Republic
25:19.151840
+10.970
89.1p
3
Caitlin Gregg
Usa
25:38.153780
+30.2910
87.9p
4
Elizabeth Stephen
Usa
25:56.155580
+48.4710
86.9p
5
Rosie Brennan
Usa
25:58.155760
+49.4890
86.7p
6
Karolina Grohova
Czech Republic
27:20.163970
+2:12.13100
82.1p
7
Eva Vrabcova Nyvltova
Czech Republic
27:28.164740
+2:19.13870
81.7p
8
Chae-won Lee
South Korea
27:33.165230
+2:24.14360
81.5p
9
Emily Nishikawa
Canada
27:43.166290
+2:35.15420
80.9p
10
Anna Svendsen
Norway
27:51.167090
+2:43.16220
80.5p
11
Jey-ri JU
South Korea
29:29.176870
+4:21.26000
75.8p
12
Helena Lundkvist
Kalix SK
30:14.181310
+5:05.30440
73.8p
13
Anette Kjellbergvik
Norway
30:52.185170
+5:44.34300
72.2p
14
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
32:18.193740
+7:09.42870
68.9p
15
Seul-gi Nam
South Korea
32:18.193790
+7:10.42920
68.8p
16
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
33:10.198980
+8:02.48110
66.9p
17
Marit Robertsen
Norway
33:28.200750
+8:19.49880
66.3p
-
Ida Sargent
Usa
23:59:59.8639800
-
-
Sandra Schuetzova
Czech Republic
23:59:59.8639800
-