Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre Fjäll Hill Climb Fristil
2015-08-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
9km
Rullskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
20:40.123970
88.1p
2
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
20:48.124780
+8.710
87.5p
3
H 21
Jörgen Brink
Delsbo IF
20:49.124880
+9.810
87.4p
4
H 20
Alfred Buskqvist
IK Stern
20:56.125580
+16.1510
86.9p
5
H 20
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
20:57.125610
+16.1540
86.9p
6
H 20
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
21:09.126800
+28.2730
86.1p
7
H 21
Lars Suther
IFK Mora SK
21:16.127590
+36.3520
85.6p
8
H 20
Adam Persson
IF Hallby SOK
21:17.127660
+36.3590
85.5p
9
H 21
Anton Karlsson
Åsarna IK
21:20.127900
+39.3830
85.3p
10
H 21
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
21:21.128090
+41.4020
85.2p
11
H 20
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
21:22.128190
+42.4120
85.2p
12
H 21
Gilberto Panisi
Italy
21:23.128240
+42.4170
85.1p
13
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
21:26.128520
+45.4450
84.9p
14
H 21
Simon Hallström
Idre SK
21:29.128810
+48.4740
84.7p
15
H 20
Jens Selahn
Stockviks SF
21:44.130360
+1:03.6290
83.7p
16
H 20
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
22:02.132150
+1:21.8080
82.6p
17
H 21
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
22:03.132240
+1:22.8170
82.5p
18
H 21
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
22:11.133090
+1:31.9020
82.0p
19
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
22:14.133330
+1:33.9260
81.9p
20
H 20
Sebastian Olsson
Stockviks SF
22:15.133450
+1:34.9380
81.8p
21
H 21
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
22:22.134120
+1:41.10050
81.4p
22
H 20
Jonathan Engström
Borås SK
22:22.134150
+1:41.10080
81.4p
23
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
22:24.134330
+1:43.10260
81.3p
24
H 20
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
22:27.134620
+1:46.10550
81.1p
25
H 20
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
22:35.135420
+1:54.11350
80.6p
26
H 20
Martin Herbert
Sundbybergs IK
22:45.136420
+2:04.12350
80.0p
27
H 21
Johannes Ringsby
SK Bore
22:47.136610
+2:06.12540
79.9p
28
H 20
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
22:51.137030
+2:10.12960
79.7p
29
H 21
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
22:51.137060
+2:10.12990
79.6p
30
H 20
Anton Persson
SK Bore
23:06.138570
+2:26.14500
78.8p
31
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:08.138770
+2:28.14700
78.7p
32
H 21
Emil Folkesson
Nybro Ski
23:31.141050
+2:50.16980
77.4p
33
H 20
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
23:41.142060
+3:00.17990
76.8p
34
D 21
Marika Sundin
IFK Mora SK
23:42.142100
+3:01.18030
76.8p
35
D 21
Elin Mohlin
Åsarna IK
23:45.142400
+3:04.18330
76.6p
36
H 20
Erik Persson
IF Hallby SOK
23:58.143790
+3:18.19720
75.9p
37
H 20
Johan Herbert
Sundbybergs IK
24:02.144140
+3:21.20070
75.7p
38
H 21
Jesper Brofjärd
Borås SK
24:04.144370
+3:24.20300
75.6p
39
H 21
Linus Rapp
IFK Mora SK
24:16.145560
+3:35.21490
75.0p
40
D 21
Helene Söderlund
IFK Mora SK
24:34.147330
+3:53.23260
74.1p
41
D 21
Frida Erkers
IFK Mora SK
24:47.148620
+4:06.24550
73.4p
42
H 21 Motion
Johan Lennartsson
IFK Skövde SK
24:50.148970
+4:10.24900
73.3p
43
H 21
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
24:51.149020
+4:10.24950
73.2p
44
H 21 Motion
Magnus Lyckfjäll
IFK Västerås SK
24:57.149670
+4:17.25600
72.9p
45
D 21
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
25:09.150880
+4:29.26810
72.3p
46
D 20
Sandra Olsson
Malungs IF
25:11.151060
+4:30.26990
72.2p
47
H 21
David Thorell
IK Stern
25:20.151980
+4:40.27910
71.8p
48
H 21 Motion
Marcus Lagerquist
Sundbybergs IK
25:33.153220
+4:52.29150
71.2p
49
H 21 Motion
Anders Wånell
Sundbybergs IK
25:48.154720
+5:07.30650
70.5p
50
H 20
Zackarias Björn
Rembo IK
25:57.155620
+5:16.31550
70.1p
51
H 20
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
26:01.156070
+5:21.32000
69.9p
52
D 20
Mathilda Björn
Rembo IK
26:37.159680
+5:57.35610
68.3p
53
H 21
Jyri Korhonen
Finland
26:42.160110
+6:01.36040
68.2p
54
D 20
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
27:24.164310
+6:43.40240
66.4p
55
H 21 Motion
Hugo Hultqvist
Sundbybergs IK
27:34.165320
+6:53.41250
66.0p
56
H 21 Motion
Nils Nordlander
IFK Skövde SK
28:00.167900
+7:19.43830
65.0p
57
H 20
Samuel Björn
Rembo IK
28:21.170060
+7:40.45990
64.2p
58
D 21
Lena Wiklund
Högbo GOIF
30:09.180850
+9:28.56780
60.3p
59
D 20
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
30:29.182850
+9:48.58780
59.7p
60
D 20
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
31:31.189050
+10:50.64980
57.7p
61
D 20
Freya Orban
IF Ski Team Skåne
32:24.194300
+11:43.70230
56.1p
62
H 20
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
62
H 20
Eddie Edström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
62
H 20
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
62
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
62
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-