Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hudikrännet
2015-03-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5.4km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 16
Samuel Wallberg
Hybo AIK
13:26.80500
2
H 16
Timor Sandberg
Jättendals IF
13:29.80800
+3.200
3
H 16
Oskar Hammarström
Jättendals IF
15:47.94600
+2:21.14000
4
H 16
Albin Gräntz
Jättendals IF
16:52.101100
+3:26.20500
5
D 16
Fanny Engström
Jättendals IF
19:08.114700
+5:42.34100
2.9km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Rikard Westin
Sollefteå SK
7:16.43500
2
H 14
Rasmus Westerlund
IF Strategen
7:17.43600
+1
3
H 14
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
7:18.43700
+2.100
4
H 14
Benjamin Terent
Näsvikens IK
7:31.45000
+15.1400
5
D 14
Nora Lignell
Lucksta IF
7:37.45600
+21.2000
6
D 12
Tove Eriksson
Stockviks SF
7:38.45700
+22.2100
7
H 14
Filip Borgström
IF Strategen
7:52.47100
+36.3500
8
H 14
Vincent Johnson
Matfors SK
7:53.47200
+37.3600
9
D 14
Malin Hedström
Delsbo IF
7:55.47400
+39.3800
10
D 14
Ella Hugg Olsson
Matfors SK
7:56.47500
+40.3900
11
H 14
Joel Jänes
Stockviks SF
7:58.47700
+42.4100
12
H 14
Edvin Svensson
Delsbo IF
7:59.47800
+43.4200
13
H 14
Filip Ericsson
Hudiksvalls IF
8:00.47900
+44.4300
14
H 14
Jonne Liukkonen
IF Strategen
8:14.49300
+58.5700
15
H 12
Arve Lignell
Lucksta IF
8:17.49600
+1:01.6000
16
H 12
Oskar Vikström
Stockviks SF
8:18.49700
+1:02.6100
17
D 12
Amanda Pallin
Alnö SK
8:27.50600
+1:11.7000
18
D 12
Louise Jonsson
Alnö SK
8:28.50700
+1:12.7100
19
D 14
Julia Löfström
Månkarbo IF
8:32.51100
+1:16.7500
20
H 12
August Rosén
Jättendals IF
8:37.51600
+1:21.8000
21
H 12
Felix Westerlund
IF Strategen
8:39.51800
+1:23.8200
22
D 12
Tova Grahn Birve
Alnö SK
8:41.52000
+1:25.8400
23
H 14
Olof Persson
Hudiksvalls IF
8:46.52500
+1:30.8900
24
H 12
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
8:49.52800
+1:33.9200
25
D 14
Thula Olskims
Delsbo IF
8:54.53300
+1:38.9700
26
H 12
Hugo Sjölander
Bondsjöhöjdens IK
8:58.53700
+1:42.10100
27
H 12
Alexander Danneskog
Jättendals IF
9:02.54100
+1:46.10500
28
H 12
Petter Erlandsson
IF Strategen
9:04.54300
+1:48.10700
29
D 12
Felicia Larsson
Näsvikens IK
9:08.54700
+1:52.11100
30
D 14
Hanna Nilsson
Matfors SK
9:11.55000
+1:55.11400
31
D 14
Hilda Lingman
Trönö IK
9:12.55100
+1:56.11500
32
H 12
Alvin Ljunggren
Hudiksvalls IF
9:14.55300
+1:58.11700
33
H 12
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
9:20.55900
+2:04.12300
34
H 12
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
9:21.56000
+2:05.12400
34
H 12
Sixten Sundsten
Hudiksvalls IF
9:21.56000
+2:05.12400
36
D 12
Agnes Westrin
Trönö IK
9:28.56700
+2:12.13100
37
D 12
Terese Terent
Näsvikens IK
9:29.56800
+2:13.13200
38
H 12
Ivar Jonsson
Hudiksvalls IF
9:36.57500
+2:20.13900
39
D 12
Tilde Marsch
Näsvikens IK
9:46.58500
+2:30.14900
40
H 12
Johan Borg
Hudiksvalls IF
9:49.58800
+2:33.15200
40
D 12
Johanna Persson
Bjuråkers GOIF
9:49.58800
+2:33.15200
42
H 12
Liam Englundh
Hudiksvalls IF
9:52.59100
+2:36.15500
43
H 12
Lukas Walther
Matfors SK
9:59.59800
+2:43.16200
44
H 12
Jacob Andersson
Hudiksvalls IF
10:21.62000
+3:05.18400
45
D 12
Cecilia Ström
Hudiksvalls IF
10:27.62600
+3:11.19000
46
D 12
Diana Ranameramullage
Bjuråkers GOIF
10:30.62900
+3:14.19300
47
H 12
Hampus Olsson
Jättendals IF
10:40.63900
+3:24.20300
48
H 12
Hjalmar Vennberg
Hudiksvalls IF
11:05.66400
+3:49.22800
49
D 12
Thilda Engström
Jättendals IF
11:44.70300
+4:28.26700
50
D 12
Ella Granås
Näsvikens IK
12:06.72500
+4:50.28900
51
H 12
Nils Forslin
Jättendals IF
12:08.72700
+4:52.29100
52
D 12
Gerda Danneskog
Jättendals IF
12:28.74700
+5:12.31100
Logga in för att slippa de här annonserna
1.9km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 10
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
5:46.34500
2
H 10
Kaspar Ericsson
Stockviks SF
6:15.37400
+29.2800
3
H 10
Lukas Ullberg
Näsvikens IK
6:16.37500
+30.2900
4
H 10
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
6:26.38500
+40.3900
5
D 10
Ruth Hugg-olsson
Matfors SK
6:27.38600
+41.4000
5
H 10
Mattias Larsson
Matfors SK
6:27.38600
+41.4000
7
D 10
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
6:38.39700
+52.5100
8
H 10
Love Däldehög
Hudiksvalls IF
6:40.39900
+54.5300
9
H 10
Liam Johnson
Matfors SK
6:43.40200
+57.5600
10
H 10
Jason Blomqvist
Matfors SK
6:56.41500
+1:10.6900
11
D 10
Ines Lignell
Lucksta IF
6:57.41600
+1:11.7000
12
D 10
Ida Bergfors
Matfors SK
6:58.41700
+1:12.7100
13
H 10
Andreas Ersson
Jättendals IF
7:00.41900
+1:14.7300
14
D 10
Julia Noren
ÅS IL
7:26.44500
+1:40.9900
15
H 10
Emil Eliasson
Hudiksvalls IF
7:30.44900
+1:44.10300
16
H 10
Erik Borg
Hudiksvalls IF
7:37.45600
+1:51.11000
17
D 10
Julia Jonsson
Alnö SK
7:42.46100
+1:56.11500
18
D 10
Klara Kristiansson
Bjuråkers GOIF
7:50.46900
+2:04.12300
18
H 10
Nils Danneskog
Jättendals IF
7:50.46900
+2:04.12300
20
D 10
Elsa Norberg
Hudiksvalls IF
7:51.47000
+2:05.12400
21
D 10
Ebba Westrin
Trönö IK
7:52.47100
+2:06.12500
22
D 10
Anna Granås
Näsvikens IK
7:53.47200
+2:07.12600
23
D 10
Linnea Hellsén
Hudiksvalls IF
7:54.47300
+2:08.12700
24
H 10
Henry Sundsten
Hudiksvalls IF
8:01.48000
+2:15.13400
25
D 10
Emma Nilsson
Näsvikens IK
8:08.48700
+2:22.14100
26
H 10
Leo Mill Jonsson
Jättendals IF
8:18.49700
+2:32.15100
27
H 10
Leon Ekengren
Bjuråkers GOIF
8:48.52700
+3:02.18100
28
D 10
Gia Ekengren
Bjuråkers GOIF
10:21.62000
+4:35.27400
29
D 10
Matilda Sarkkinen
Bjuråkers GOIF
10:38.63700
+4:52.29100
30
D 10
Agni Persson
Bjuråkers GOIF
11:04.66300
+5:18.31700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)