Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
KnallCrossen
2015-04-19
INFO
RESULTAT
KARTA
D 10
Final
1
Maja Pålsson
Utrikes SK
2
Ines Stjerna
Utrikes SK
3
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
4
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
Semifinal
1
Maja Pålsson
Utrikes SK
2
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
3
Frida Kjellgren
Järpens SK
4
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
5
Magdalena Arwidson Lif
Lima IF
Semifinal
1
Ines Stjerna
Utrikes SK
2
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
3
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
4
Enya Daabach
Åsarna IK
5
Ebba Westergren
Täfteå IK
D 12
Final
1
Emma Lindberg
Funäsdalens IF
2
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
3
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
4
Malin Oskarsson
SK Leksand
Semifinal
1
Emma Lindberg
Funäsdalens IF
2
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
3
Alba Johansson
Funäsdalens IF
4
Sofia Jonsson
Funäsdalens IF
5
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
Semifinal
1
Malin Oskarsson
SK Leksand
2
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
3
Tova Grahn Birve
Alnö SK
4
Hedda Fevang Tveit
Utleira IL
5
Ellen Björk
Orsa SK
D 14
Final
1
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
2
Tilde Bångman
Offerdals SK
3
Ida Lundgren
Täfteå IK
4
Kajsa Rapp
SK Leksand
Semifinal
1
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
2
Tilde Bångman
Offerdals SK
3
Julia Nilsson
Offerdals SK
4
Sara Kajsa Hermansson
Spikbodarnas IK
5
Elina Franzén
Idre SK
Semifinal
1
Ida Lundgren
Täfteå IK
2
Kajsa Rapp
SK Leksand
3
Emmi Eriksson
Täfteå IK
4
Alva Sköld
Häverödals IF
5
Anette Nilsen Molvik
Utleira IL
D 16
Final
1
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
2
Linn Svahn
Lycksele IF
3
Maja Petersson
Vårby IK
4
Elise Nilsen
Utleira IL
Semifinal
1
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
2
Maja Petersson
Vårby IK
3
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
4
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
5
Sanna Ångström
Duveds IF
Semifinal
1
Linn Svahn
Lycksele IF
2
Elise Nilsen
Utleira IL
3
Astrid Stav
Varden IL
4
Ida Persson
Högbo GOIF
5
Maja Eriksson
Filipstads SF
D 18
Final
1
Moa Lundgren
Täfteå IK
2
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
3
Sofie Oskarsson
SK Leksand
4
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
5
Kristina Skjevdal
Röros IL
D 21
Final
1
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
2
Merete Myrseth
Strindheim IL
3
Helene Albertsen Dahlen
Varden IL
4
Evelina Bångman
Offerdals SK
5
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
H 10
Final
1
Jonathan Lindberg
Funäsdalens IF
2
Lars Horten Jordet
Tolga IL
3
Björn Rönnestrand
ÅS IL
4
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
Semifinal
1
Jonathan Lindberg
Funäsdalens IF
2
Lars Horten Jordet
Tolga IL
3
Täpp Olof Almlöf
IK Jarl Rättvik
4
Lukas Ullberg
Näsvikens IK
5
Fredrik Westlund
Sunne SLF
Semifinal
1
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
2
Björn Rönnestrand
ÅS IL
3
Björn Östlund
Järpens SK
4
Ville Åkerlund
Sälens IF
5
Tomas Holmgren
Matfors SK
H 12
Final
1
Sebastian Roed Feragen
Tynset IL
2
Nils Ole Fuglem
Selbu IL
3
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
4
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
Semifinal
1
Sebastian Roed Feragen
Tynset IL
2
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
3
Leo Svahn
Lycksele IF
4
Lukas Jonsson
Årjängs IF
5
Peder Rygg
Byåsen IL
Semifinal
1
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
2
Nils Ole Fuglem
Selbu IL
3
Arne Galaaen
Tolga IL
4
Amund Flataker
Hommelvik IL
5
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
H 14
Final
1
Emil Rapp
SK Leksand
2
George Ersson
IF Strategen
3
Magnus Hoegli
Byåsen IL
4
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
Semifinal
1
Magnus Hoegli
Byåsen IL
2
George Ersson
IF Strategen
3
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
4
Linus Westergren
Täfteå IK
5
Isak Lieback
Ulricehamns IF
Semifinal
1
Emil Rapp
SK Leksand
2
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
3
Robin Ivansson
Offerdals SK
4
William Fuglem
Utleira IL
5
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
H 16
Final
1
Felix Forsberg
Järpens SK
2
Samuel Björn
Rembo IK
3
William Poromaa
Johannisbergs AIK
4
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
Semifinal
1
Samuel Björn
Rembo IK
2
William Poromaa
Johannisbergs AIK
3
Samuel Oskarsson
SK Leksand
4
Linus Berglund
Järpens SK
5
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
Semifinal
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
2
Felix Forsberg
Järpens SK
3
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
4
Erik Engelin
Offerdals SK
5
Linus Nilsson
IFK Umeå
H 18
Final
1
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
2
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
3
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
4
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
5
Viktor Eriksson
Domnarvets GOIF
H 21
Final
1
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
2
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
3
Magne Harborg
Röros IL
4
Vegard Bjerkreim Nilsen
Lillehammer SK
5
Karl-Johan Westberg
Borås SK