Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Dundret runt (NSD Classic)
2015-04-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
46km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
2:12:28.794700
81.6p
2
Nina Lintzén
Studentidrott
2:18:39.831800
+6:11.37000
77.4p
3
Emma Ribom
Kalix SK
2:21:32.849100
+9:04.54300
75.6p
4
Helena Lundkvist
Kalix SK
2:27:21.884000
+14:53.89200
72.2p
5
Chantal Carlen
Sas
2:30:02.900100
+17:34.105300
70.7p
6
Olivia Alm
Strömnäs GIF
2:36:28.938700
+24:00.143900
67.4p
7
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
2:38:40.951900
+26:12.157100
66.4p
8
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
2:38:55.953400
+26:27.158600
66.3p
9
Malin Rensfeldt
Råneå SK
2:39:05.954400
+26:37.159600
66.2p
10
Emma Bergström
Kalix SK
2:39:51.959000
+27:23.164200
65.8p
11
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
2:41:15.967400
+28:47.172600
65.2p
12
Emma Belforth
Göteborg
2:41:20.967900
+28:52.173100
65.2p
13
Anna Rimpi
Jokkmokks SK
2:42:23.974200
+29:55.179400
64.7p
14
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
2:48:44.1012300
+36:16.217500
62.0p
15
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
2:49:07.1014600
+36:39.219800
61.8p
16
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
2:49:32.1017100
+37:04.222300
61.6p
17
Karin Rönnbäck
Kalix SK
2:49:43.1018200
+37:15.223400
61.6p
18
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
2:51:31.1029000
+39:03.234200
60.8p
19
Lisa Larson
Bergnäsets AIK
2:59:12.1075100
+46:44.280300
57.9p
20
Linnea Sundström
OK Renen
2:59:56.1079500
+47:28.284700
57.7p
21
Anna Lintzen
Bergnäsets AIK
3:02:10.1092900
+49:42.298100
56.9p
22
Lilian Forsgren
OK Tisaren
3:03:18.1099700
+50:50.304900
56.5p
23
Wilma Lindgren
Kalix SK
3:04:26.1106500
+51:58.311700
56.1p
24
Malin Hörnström
IFK Kiruna
3:09:36.1137500
+57:08.342700
54.4p
25
Pia Möttönen
Gkff
3:12:00.1151900
+59:32.357100
53.7p
26
Karin Stenberg
Gällivare Endurance
3:14:28.1166700
+1:02:00.371900
52.9p
27
Freja Elvin-nowak
Lund
3:27:12.1243100
+1:14:44.448300
49.4p
28
Irene Palo
Luleå
3:27:32.1245100
+1:15:04.450300
49.3p
29
Dasselaar Rianne
Jokkmokks SK
3:27:55.1247400
+1:15:27.452600
49.2p
30
Emma Nordlund
Jokkmokks SK
3:30:42.1264100
+1:18:14.469300
48.5p
31
Angelina Sköld
Gällivare SK
3:35:09.1290800
+1:22:41.496000
47.4p
32
Sofia Stridsman
Strängnäs
3:35:33.1293200
+1:23:05.498400
47.3p
33
Petronella Rutström
Bodens SK
3:36:29.1298800
+1:24:01.504000
47.1p
34
Hanna Floberg
Äspereds IF
3:36:40.1299900
+1:24:12.505100
47.0p
35
Marlena Eriksson
Skellefteå SK
3:39:27.1316600
+1:26:59.521800
46.4p
36
Yvonne Kramer
Kiruna
3:39:39.1317800
+1:27:11.523000
46.3p
37
Emma Nordin
Luleå
3:48:27.1370600
+1:35:59.575800
44.4p
38
Anna Lindgren
Råneå SK
3:56:48.1420700
+1:44:20.625900
42.7p
-
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
-
-
Karolina Olsson
Bergeforsens SK
23:59:58.8639700
-
-
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Monica Olsson
OK Renen
23:59:59.8639800
-