Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2003-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Eriksson
Falun Borlänge SK
2:38:27.950600
88.7p
2
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
2:38:47.952600
+20.1900
88.5p
3
Conny Brink
Reijmyre IF
2:41:42.970100
+3:15.19400
86.9p
4
Pekka Pohjola
Motala Aif SK
2:41:43.970200
+3:16.19500
86.9p
5
Jonas Larsson
Sundbybergs IK
2:42:58.977700
+4:31.27000
86.2p
6
Anders Bergström
Wifstavarfs Motionsklubb
2:44:28.986700
+6:01.36000
85.5p
7
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:47:38.1005700
+9:11.55000
83.8p
8
Johan Henriksson
Falun Borlänge SK
2:48:40.1011900
+10:13.61200
83.3p
9
Mikael Andersson
Sunne SLF
2:56:59.1061800
+18:32.111100
79.4p
10
Johan Hellman
OK Kroppefjäll
2:57:39.1065800
+19:12.115100
79.1p
11
Johan Holm
IFK Umeå
2:59:27.1076600
+21:00.125900
78.3p
12
Daniel Johansson
Boxholm-Ekeby SK
2:59:33.1077200
+21:06.126500
78.3p
13
Roger Svahn
Boxholm-Ekeby SK
2:59:34.1077300
+21:07.126600
78.3p
14
Niclas Andersson
SK Ringen
3:01:43.1090200
+23:16.139500
77.3p
15
Magnus Hagberg
IFK Grängesberg SK
3:02:44.1096300
+24:17.145600
76.9p
16
Tony Andersson
IFK Västerås SK
3:03:50.1102900
+25:23.152200
76.5p
17
Jörgen Sigfrids
Högbo GOIF
3:08:08.1128700
+29:41.178000
74.7p
18
Johan Furunäs
IFK Mariefred
3:11:50.1150900
+33:23.200200
73.3p
19
Fredrik Englund
Enköpings Aif
3:13:07.1158600
+34:40.207900
72.8p
20
Christoffer Sandberg
IK Studenterna
3:13:21.1160000
+34:54.209300
72.7p
21
Johan Malmkvist
Högsjö GF
3:13:40.1161900
+35:13.211200
72.6p
22
Urban Ahlqvist
Surahammars SOK
3:13:57.1163600
+35:30.212900
72.5p
23
Jonny Bergman
Visborgs OK
3:16:55.1181400
+38:28.230700
71.4p
24
Torbjörn Karlsson
IF Hallby SOK
3:28:50.1252900
+50:23.302200
67.3p
25
Mattias Millinger
Västerås SOK
3:28:59.1253800
+50:32.303100
67.3p
26
Björn Sjöberg
Motala Aif SK
3:31:53.1271200
+53:26.320500
66.3p
27
Björn Rudlund
Björna IF
3:37:09.1302800
+58:42.352100
64.7p
28
Mattias Köld
Medåkers IF
3:38:58.1313700
+1:00:31.363000
64.2p
29
Mikael Lindberg
IFK Västerås SK
3:39:30.1316900
+1:01:03.366200
64.0p
30
Lars Landenberg
Rembo IK
3:41:34.1329300
+1:03:07.378600
63.4p
31
Jonas Karlsson
Horndals IF
3:41:38.1329700
+1:03:11.379000
63.4p
32
Hasse Eriksson
Sälens IF
3:41:50.1330900
+1:03:23.380200
63.4p
33
Karl-Ivar Thuresson
Kilsmo IK
3:46:05.1356400
+1:07:38.405700
62.2p
34
Markus Åberg
Fmv-Sport
3:47:41.1366000
+1:09:14.415300
61.7p
35
Niklas Sjöberg
Söderköpings SK
3:48:50.1372900
+1:10:23.422200
61.4p
36
Tobias Arnekvist
Ödeshögs SK
3:49:31.1377000
+1:11:04.426300
61.2p
37
Robert Malmström
Broby GOIF
3:49:45.1378400
+1:11:18.427700
61.2p
38
Torbjörn Furn
IFK Umeå
3:50:36.1383500
+1:12:09.432800
60.9p
39
Jonathan Karlsson
Nynäs IK
3:51:43.1390200
+1:13:16.439500
60.7p
40
Henrik Nydahl
Stigmännen Karlshamn OK
3:52:40.1395900
+1:14:13.445200
60.4p
41
Ronny Lindberg
IK Westmannia Frisk
3:56:35.1419400
+1:18:08.468700
59.4p
42
Björn Ångman
Morgongåva SK
3:57:28.1424700
+1:19:01.474000
59.2p
43
Kenneth Petersson
Rasbo IK
3:57:32.1425100
+1:19:05.474400
59.2p
44
Andreas Sjöberg
Peab Dalarna IF
3:57:46.1426500
+1:19:19.475800
59.1p
45
Mikael Djupsjöbacka
Mälaren Hästklinik
3:58:52.1433100
+1:20:25.482400
58.8p
46
Örjan Stenflo
IF Berguven
4:00:23.1442200
+1:21:56.491500
58.5p
47
Johan Larsson
Morgongåva SK
4:00:27.1442600
+1:22:00.491900
58.5p
48
Andreas Packalén
Kvarnsvedens GOIF SK
4:04:45.1468400
+1:26:18.517700
57.4p
49
Erik Stålnacke
Norbergs SK
4:05:52.1475100
+1:27:25.524400
57.2p
50
Anders Glämsta
Abb IF SK
4:06:15.1477400
+1:27:48.526700
57.1p
51
Peter Svensson
OK Reftele
4:07:34.1485300
+1:29:07.534600
56.8p
52
Svante Mårild
Volvo IF
4:08:53.1493200
+1:30:26.542500
56.5p
53
Hans Ljunggren
SK Öxabäck Vik
4:10:36.1503500
+1:32:09.552800
56.1p
54
Magnus Danielsson
Brittatorps Tk
4:13:15.1519400
+1:34:48.568700
55.5p
55
Niklas Jalkner
IF Hallby SOK
4:14:41.1528000
+1:36:14.577300
55.2p
56
Ulf Källgren
IFK Sala
4:19:08.1554700
+1:40:41.604000
54.2p
57
Anders Palmqvist
Fagersta Södra IK
4:22:06.1572500
+1:43:39.621800
53.6p
58
Mikael Andersson
Landsbro IF SK
4:23:00.1577900
+1:44:33.627200
53.4p
59
Kristoffer Urby
Bälinge IF
4:24:27.1586600
+1:46:00.635900
53.1p
60
Anders Westin
IFK Mora SK
4:25:20.1591900
+1:46:53.641200
53.0p
61
Mattias Gårdholt
Broby GOIF
4:27:03.1602200
+1:48:36.651500
52.6p
62
Stefan Strandberg
Hasarna IK
4:27:55.1607400
+1:49:28.656700
52.5p
63
Johan Dahlberg
Skellefteå SK
4:30:50.1624900
+1:52:23.674200
51.9p
64
Andreas Hedlund
Vasaloppsklubben Hedemora
4:34:27.1646600
+1:56:00.695900
51.2p
65
Calle Gerdtman
Vingåkers OK
4:34:39.1647800
+1:56:12.697100
51.2p
66
Tony Rees
IK Stern
4:36:34.1659300
+1:58:07.708600
50.8p
67
Kalle Nordström
Norbergs SK
4:38:22.1670100
+1:59:55.719400
50.5p
67
Lasse Nordström
Norbergs SK
4:38:22.1670100
+1:59:55.719400
50.5p
69
Joakim Jansson
Bredaryds SOK
4:39:27.1676600
+2:01:00.725900
50.3p
70
Kjell Ågren
IFK Tumba SOK
4:39:37.1677600
+2:01:10.726900
50.3p
71
Joachim Nielsen
IFK Mora SK
4:40:19.1681800
+2:01:52.731100
50.1p
72
Stig Karlsson
Scania IF
4:40:38.1683700
+2:02:11.733000
50.1p
73
Stefan Ericsson
IFK Skövde SK
4:45:48.1714700
+2:07:21.764000
49.2p
74
Henrik Ernelind
Volvo IF
4:45:52.1715100
+2:07:25.764400
49.2p
75
Peter Hager
SK Altmünster
4:46:59.1721800
+2:08:32.771100
49.0p
76
Jens Sjödin
Enköpings Aif
4:49:15.1735400
+2:10:48.784700
48.6p
77
Patrik Nylander
Accenture IF
4:51:04.1746300
+2:12:37.795600
48.3p
78
Peter Berglund
Sim o IK Hellas
4:54:15.1765400
+2:15:48.814700
47.8p
79
Johan Embretsén
Sundborns GOIF
4:56:43.1780200
+2:18:16.829500
47.4p
80
Johan Berglind
Insjöns IF OK
5:10:33.1863200
+2:32:06.912500
45.3p
81
Mikael Andersson
Södra Vi IF
5:11:47.1870600
+2:33:20.919900
45.1p
82
Max Lundgren
Täby OK
5:18:08.1908700
+2:39:41.958000
44.2p
83
Per Jansson
Skuttunge SK
5:19:02.1914100
+2:40:35.963400
44.1p
84
Mikael Jacobsson
Östansjö SK
5:20:30.1922900
+2:42:03.972200
43.9p
85
Johan Runnedahl
Stockholms-Polisens IF
5:21:38.1929700
+2:43:11.979000
43.7p
86
Ricky Klingvall
Täby OK
5:32:37.1995600
+2:54:10.1044900
42.3p
87
Magnus Isaksson
Sundbybergs IK
5:38:45.2032400
+3:00:18.1081700
41.5p
88
Jonas Wangenfors
Vingåkers OK
5:47:19.2083800
+3:08:52.1133100
40.5p
89
Christopher Johansson
Ödeshögs SK
5:50:27.2102600
+3:12:00.1151900
40.1p
90
Roberth Axäng
Östansjö SK
5:53:53.2123200
+3:15:26.1172500
39.7p
91
Fredrik Ohlsson
IK Stern
5:55:02.2130100
+3:16:35.1179400
39.6p
92
Peter Arvidsson
Kfum Ludvika
6:19:24.2276300
+3:40:57.1325600
37.0p
93
Jakob Nyberg
IF Skattemyndigheten Stockholm
6:19:31.2277000
+3:41:04.1326300
37.0p