Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2003-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 65
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Helmer Furunäs
IFK Grängesberg SK
3:31:28.1268700
66.5p
2
Allan Östergren
Surahammars SOK
3:44:49.1348800
+13:21.80000
62.5p
3
Hanno Mellilä
Arlanda-Märsta SK
3:46:37.1359600
+15:09.90800
62.0p
4
Ulf Karlsson
IFK Västerås SK
3:50:20.1381900
+18:52.113100
61.0p
5
Erland Wallinder
IFK Västerås SK
3:56:06.1416500
+24:38.147700
59.5p
6
Gösta Thorberg
Sunnansjö IK
4:03:32.1461100
+32:04.192300
57.7p
7
Per-Åke Persson
Sunnansjö IK
4:07:25.1484400
+35:57.215600
56.8p
8
Åke Persson
Vasaloppsklubben Hedemora
4:10:11.1501000
+38:43.232200
56.2p
9
Per Nilsson
Fagersta Södra IK
4:10:20.1501900
+38:52.233100
56.1p
10
Mats Markusson
Arlanda-Märsta SK
4:14:20.1525900
+42:52.257100
55.3p
11
Karl-Erik Larsson
Morgongåva SK
4:20:32.1563100
+49:04.294300
53.9p
12
Vidar Martinell
Järna SK
4:21:30.1568900
+50:02.300100
53.7p
13
Göran Hugosson
Börje SK
4:24:10.1584900
+52:42.316100
53.2p
14
Torsten Olsson
IFK Västerås SK
4:28:53.1613200
+57:25.344400
52.3p
15
Nils-G Rångeby
Helsingborgs SOK
4:35:29.1652800
+1:04:01.384000
51.0p
16
Karl-Emil Ottosson
Hammarkinds SK
4:35:34.1653300
+1:04:06.384500
51.0p
17
Reino Väisänen
IK Nordia
4:38:18.1669700
+1:06:50.400900
50.5p
18
Lars Kärrström
Dagens Nyh/Expressen IF
4:38:47.1672600
+1:07:19.403800
50.4p
19
Göran Persson
IK Westmannia Frisk
4:45:17.1711600
+1:13:49.442800
49.3p
20
Åke Hörnqvist
Trehörningsjö IF
4:54:52.1769100
+1:23:24.500300
47.7p
21
Lasse Jussila
Outokumpu Copper IF
5:05:19.1831800
+1:33:51.563000
46.0p
22
David Jonsson
Hammarby IF SF
5:06:16.1837500
+1:34:48.568700
45.9p
23
Sven-Erik Bohlin
Bondsjöhöjdens IK
5:06:52.1841100
+1:35:24.572300
45.8p
24
Sven-Olof Stenvall
Väsby SK
5:06:56.1841500
+1:35:28.572700
45.8p
25
Lars-Olof Israelsson
IFK Mariefred
5:10:50.1864900
+1:39:22.596100
45.2p
26
Sven-Olof Johansson
Broby GOIF
5:13:27.1880600
+1:41:59.611800
44.8p
27
Lars-Erik Persson
Brandkårens IK
5:30:52.1985100
+1:59:24.716300
42.5p
28
Lennart Fors
Turebergs IF
5:33:35.2001400
+2:02:07.732600
42.1p
29
Elis Stenholm
Outokumpu Copper IF
5:39:36.2037500
+2:08:08.768700
41.4p
30
Åke Hall
Järla IF SK
5:45:25.2072400
+2:13:57.803600
40.7p
31
Agne Hansson
Gamleby OK
6:16:48.2260700
+2:45:20.991900
37.3p
32
Sten Andersson
Kmif Västerås
6:19:44.2278300
+2:48:16.1009500
37.0p
33
Sven-Olof Hallander
IF Järnvägskamraterna
6:27:24.2324300
+2:55:56.1055500
36.3p
34
Alf Josefsson
Solna Taxi
6:30:57.2345600
+2:59:29.1076800
36.0p
35
Lars-Olof Nilsson
IF Vulcanus
7:17:04.2622300
+3:45:36.1353500
32.2p
36
Ragnvald Bladh
Hallaryds IF
7:28:49.2692800
+3:57:21.1424000
31.3p