Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Tekniksprint
2015-03-06
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
H 16
1.18km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Samuel Björn
Dalarna
2:59.17800
2
Axel Aflodal
Stockholm
2:59.17820
+0
3
Adam Westman
Medelpad
3:03.18240
+4.340
4
Simon Karlsson
Västerbotten
3:04.18320
+5.420
5
Elias Andersson
Småland
3:04.18360
+5.460
5
David Ljunglund
Dalarna
3:04.18360
+5.460
7
Leo Johansson
Småland
3:04.18380
+5.480
8
Felix Forsberg
Jämtland Härjedalen
3:05.18450
+6.550
9
Gustav Johnsson
Södermanland
3:06.18520
+7.620
10
Johan Herbert
Stockholm
3:07.18630
+8.730
11
Andreas Karlsson
Norrbotten
3:07.18690
+8.790
12
Sebastian Eriksson
Dalarna
3:08.18710
+9.810
12
Edvin Nordström
Uppland
3:08.18710
+9.810
14
Alfred Nilsson
Värmland
3:08.18740
+9.840
15
Zackarias Björn
Dalarna
3:09.18820
+10.920
16
Måns Olsson
Jämtland Härjedalen
3:10.18920
+11.1020
17
Johan Samuelsson
Ångermanland
3:11.19000
+12.1100
18
Linus Nygren
Västergötland
3:11.19050
+12.1150
19
Olle Grywenz
Uppland
3:11.19070
+12.1170
20
Anton Laine
Norrbotten
3:12.19100
+13.1200
21
Oliver Angelsiöö
Uppland
3:12.19180
+13.1280
22
Timor Sandberg
Hälsingland
3:13.19210
+14.1310
23
Anton Murto
Norrbotten
3:13.19230
+14.1330
24
Olle Westin
Göteborg
3:13.19240
+14.1340
25
Oskar Årebäck
Västerbotten
3:14.19350
+15.1450
26
Samuel Wallberg
Hälsingland
3:15.19410
+16.1510
27
William Westerlund
Västerbotten
3:16.19510
+17.1610
27
Anton Swedberg
Västergötland
3:16.19510
+17.1610
27
Albin Sehlberg
Ångermanland
3:16.19510
+17.1610
30
Richard Engholm
Medelpad
3:16.19520
+17.1620
31
Viktor Jonsson
Jämtland Härjedalen
3:17.19600
+18.1700
32
Christian Olsson
Värmland
3:17.19610
+18.1710
33
Victor Svensson
Uppland
3:17.19650
+18.1750
34
Filip Kyrö
Gästrikland
3:17.19680
+18.1780
35
Jonathan Dahlberg
Västerbotten
3:18.19720
+19.1820
36
Mathias Modin
Ångermanland
3:20.19970
+21.2070
37
Philip Kristoffersson
Medelpad
3:21.20040
+22.2140
38
Axel Svensson
Småland
3:22.20180
+23.2280
39
Hugo Björklund
Södermanland
3:24.20330
+25.2430
40
Emil Karlsson
Västergötland
3:27.20620
+28.2720
41
Albin Alsiö
Västergötland
3:30.20950
+31.3050
42
David Nykvist
Värmland
3:32.21120
+33.3220
43
Viktor Gustafsson
Värmland
3:32.21160
+33.3260
44
Oskar Sundqvist
Norrbotten
3:33.21200
+34.3300
45
Jon Zachrisson
Jämtland Härjedalen
3:35.21400
+36.3500
46
Filip Fahlström
Medelpad
3:40.21990
+41.4090
47
Emil Tedeholm Larsson
Göteborg
3:41.22010
+42.4110
48
Adrian Lundberg
Värmland
3:41.22060
+42.4160
49
Markus Hägglund
Uppland
3:44.22310
+45.4410
50
Gösta Malmström
Göteborg
3:52.23170
+53.5270
51
Axel Halvarsson
Bohuslän Dal
3:55.23400
+56.5500
52
Olle Larsson Wermelin
Hälsingland
4:00.23960
+1:01.6060
53
Albin Gräntz
Hälsingland
4:29.26820
+1:30.8920
-
Otto Lettevall Forsgren
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Oskar Höiby
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Oscar Olsson
Hälsingland
23:59:59.8639800