Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Järborundan
2015-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 20
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
26:21.158000
81.4p
2
H 20
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
26:23.158200
+2.100
81.3p
3
H 20
Simon Jonsson
Storviks IF
30:59.185800
+4:38.27700
69.2p
4
H 20
Jonatan Palander
Sellnäs IF
31:24.188300
+5:03.30200
68.3p
5
H 20
Anton Kindlund
Bälinge IF
31:48.190700
+5:27.32600
67.4p
6
H 20
Rasmus Lundén
Gävle SK
32:10.192900
+5:49.34800
66.6p
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 20
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
15:24.92300
68.1p
2
D 16
Louise Lindström
Högbo GOIF
15:52.95100
+28.2700
3
H 16
Albin Johansson
Sätra IF
16:11.97000
+47.4600
4
D 16
Ida Palmberg
Högbo GOIF
16:20.97900
+56.5500
5
D 20
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
17:43.106200
+2:19.13800
59.2p
6
H 16
Olle Björk
Högbo GOIF
18:15.109400
+2:51.17000
7
D 16
Emma Wilkenson
Gävle SK
18:25.110400
+3:01.18000
8
D 20
Linnéa Svärd
Gävle SK
18:32.111100
+3:08.18700
56.6p
9
D 20
Ida Carling
Falu IK
18:53.113200
+3:29.20800
55.5p
10
D 16
Maja Landström
Gävle SK
19:02.114100
+3:38.21700
11
D 16
Elin Svärd
Gävle SK
20:46.124500
+5:22.32100
12
D 16
Frida Cavallin
Högbo GOIF
20:53.125200
+5:29.32800
13
D 20
Alexandra Högblad
Gävle SK
21:24.128300
+6:00.35900
49.0p
14
H 21 Motion
Rainer Videbacke
Järbo IF
22:15.133400
+6:51.41000
47.1p
15
D 20
Elin Forsberg
Årsunda IF
22:57.137600
+7:33.45200
45.7p
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Jakob Tapani
Sågmyra SK
8:13.49200
2
D 14
Linn Tapani
Sågmyra SK
8:16.49500
+3.200
3
H 12
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
8:20.49900
+7.600
4
H 12
Elias Danielsson
Högbo GOIF
8:24.50300
+11.1000
5
D 14
Elsa Wallin
Högbo GOIF
8:28.50700
+15.1400
6
H 14
Adam Hodin
Årsunda IF
8:46.52500
+33.3200
7
D 12
Linn Palmberg
Högbo GOIF
8:55.53400
+42.4100
8
H 12
Christoffer Lindgren
Falu IK
9:04.54300
+51.5000
9
D 12
Hanna Hodin
Årsunda IF
9:25.56400
+1:12.7100
10
D 14
Nellie Messering
Högbo GOIF
9:47.58600
+1:34.9300
11
H 12
Wiliam Björklin
Högbo GOIF
10:03.60200
+1:50.10900
12
H 12
Alexander Videbacke
Järbo IF
10:09.60800
+1:56.11500
13
H 14
Oskar Jennische
Storviks IF
10:26.62500
+2:13.13200
14
H 12
Kalle Sörling
Hedesunda IF
10:46.64500
+2:33.15200
14
D 14
Lina Skogh
Årsunda IF
10:46.64500
+2:33.15200
16
D 14
Hannah Sundin
Högbo GOIF
10:47.64600
+2:34.15300
17
D 14
Cecilia Lindgren
Falu IK
11:05.66400
+2:52.17100
18
D 12
Elina Liw
Kungsgårdens SK
11:43.70200
+3:30.20900
19
H 12
Elias Nordqvist
Åshammars IK
13:36.81500
+5:23.32200
20
H 12
Edvin Jäderberg
Järbo IF
14:26.86500
+6:13.37200
21
H 14
Sjoerd Sellenrode
Järbo IF
14:38.87700
+6:25.38400
22
H 12
Koen Sellenrode
Järbo IF
15:52.95100
+7:39.45800
23
D 12
Anna Andersson
Järbo IF
16:05.96400
+7:52.47100
2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 10
Alva Ersson
IFK Mora SK
7:54.47300
2
H 10
Sixten Partanen
Högbo GOIF
8:17.49600
+23.2200
3
H 10
Jonathan Palmberg
Högbo GOIF
9:08.54700
+1:14.7300
4
D 10
Anna Backlund
Högbo GOIF
9:28.56700
+1:34.9300
5
D 10
Lina Landström
Valbo Aif
9:32.57100
+1:38.9700
6
D 10
Elin Sundin
Högbo GOIF
9:53.59200
+1:59.11800
7
D 10
Nora Boström
Järbo IF
9:57.59600
+2:03.12200
8
H 10
David Wallin
Åshammars IK
10:04.60300
+2:10.12900
9
D 10
Selma Partanen
Högbo GOIF
10:23.62200
+2:29.14800
10
H 10
Rasmus Anttila
Järbo IF
10:27.62600
+2:33.15200
11
H 10
Malte Åsberg
Järbo IF
10:39.63800
+2:45.16400
12
D 10
Olivia Gynnerstedt
Järbo IF
10:43.64200
+2:49.16800
13
D 10
Sandra Blomberg
Järbo IF
13:12.79100
+5:18.31700
14
H 10
Simon Pettersson
Hedesunda IF
13:35.81400
+5:41.34000
15
H 10
Alfred Masser
Järbo IF
14:03.84200
+6:09.36800
Logga in för att slippa de här annonserna
0.6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 8
Samuel Wallin
Åshammars IK
1
H 8
Oscar Svanberg
Järbo IF
1
H 8
Edvin Svanberg
Järbo IF
1
H 8
Ludvig Masser
Järbo IF
1
H 8
Viggo Lindgren
Falu IK
1
H 8
Arvid Jäderberg
Järbo IF
1
H 8
Manfred Hansson
Järbo IF
1
H 8
Ville Fredlund
Järbo IF
1
H 8
Erik Eriksson
Järbo IF
1
H 8
Nisse Andersson
Järbo IF
1
D 8
Maud Sellenrode
Järbo IF
1
D 8
Stina Pihlström
Ockelbo SK
1
D 8
Ida Masser
Järbo IF
1
D 8
Kerstin Gynnerstedt
Järbo IF
1
D 8
Elvira Fredlund
Järbo IF
1
D 8
Sonia Folkesson
Årsunda IF
1
D 8
Tove Anttila
Järbo IF
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)