Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Pilgrimsloppet
2015-04-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
30km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jerry Ahrlin
Biathlon Östersund IF
1:09:59.419800
93.5p
2
H 21
Lars Suther
IFK Mora SK
1:10:01.420000
+2.100
93.4p
3
H 21
Daniel Svensson
IFK Mora SK
1:10:08.420700
+9.800
93.2p
4
H 21
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
1:10:47.424600
+48.4700
92.2p
5
H 21
Petter Engdahl
Östersunds SK
1:10:49.424800
+50.4900
92.2p
6
H 21
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
1:11:22.428100
+1:23.8200
91.3p
7
H 21
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
1:12:58.437700
+2:59.17800
88.9p
8
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:14:37.447600
+4:38.27700
86.5p
9
H 21
Patrik Bergman
Svegs IK
1:15:26.452500
+5:27.32600
85.4p
10
D 21
Laila Kveli
Lierne IL
1:15:39.453800
+5:40.33900
85.1p
11
H 21
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
1:16:23.458200
+6:24.38300
84.1p
12
H 21
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
1:16:27.458600
+6:28.38700
84.0p
13
H 21
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
1:16:46.460500
+6:47.40600
83.6p
14
H 21
Mattias Bångman
Offerdals SK
1:16:53.461200
+6:54.41300
83.4p
15
H 21
Mattias Widmark
Svegs IK
1:16:56.461500
+6:57.41600
83.4p
16
H 21
Edvard Sundman
Åsarna IK
1:18:20.469900
+8:21.50000
81.6p
17
H 21
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
1:18:27.470600
+8:28.50700
81.5p
18
H 21
Thomas Strid
IFK Mora SK
1:18:40.471900
+8:41.52000
81.2p
19
H 21
Erik Lieback
Ulricehamns IF
1:19:32.477100
+9:33.57200
80.1p
20
D 21
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
1:20:17.481600
+10:18.61700
79.2p
21
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:20:38.483700
+10:39.63800
78.8p
22
H 21
Niclas Bärj
Rehns BK
1:20:42.484100
+10:43.64200
78.8p
23
H 21
Mattias Nilsson
Ljusdadal
1:20:44.484300
+10:45.64400
78.7p
24
H 21
Mikael Martens
Malungs SK
1:20:50.484900
+10:51.65000
78.6p
25
D 21
Helene Söderlund
IFK Mora SK
1:21:18.487700
+11:19.67800
78.1p
26
H 21
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
1:22:06.492500
+12:07.72600
77.2p
27
H 21
Tobias Olsson
Åsarna IK
1:22:23.494200
+12:24.74300
76.9p
28
H 21
Nicklas Ström
Väsby SK
1:23:16.499500
+13:17.79600
75.9p
29
H 21
Fredrik Göransson
Åsarna IK
1:23:27.500600
+13:28.80700
75.7p
30
H 21
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
1:23:43.502200
+13:44.82300
75.4p
31
H 21
Mats Larsson
Malungs IF
1:25:05.510400
+15:06.90500
74.0p
32
D 21
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
1:25:17.511600
+15:18.91700
73.8p
33
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
1:25:55.515400
+15:56.95500
73.2p
34
D 21
Anna Emilie Kant
Hernes IL
1:25:58.515700
+15:59.95800
73.1p
35
H 21
Lars Sarenmark
Leksand
1:27:19.523800
+17:20.103900
71.8p
36
D 21
Jessika Ericsson
Stockviks SF
1:27:23.524200
+17:24.104300
71.7p
37
H 21
Andre Larsson
Svegs IK
1:27:29.524800
+17:30.104900
71.6p
38
H 21
Felix Erlander
Norrala IF
1:27:39.525800
+17:40.105900
71.5p
39
H 21
Anders Roos
Brudpiga RK
1:27:57.527600
+17:58.107700
71.2p
40
H 21
David Dahl
Visborgs OK
1:28:06.528500
+18:07.108600
71.0p
41
H 21
Magnus Gisselman
Rehns BK
1:28:15.529400
+18:16.109500
70.9p
42
H 21
David Martinsson
Kungsäters IF
1:28:18.529700
+18:19.109800
70.8p
43
H 21
Håkan Degselius
Svegs IK
1:28:42.532100
+18:43.112200
70.5p
44
H 21
Ralf Andersson
Hotings IF
1:28:45.532400
+18:46.112500
70.4p
45
D 21
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
1:29:16.535500
+19:17.115600
70.0p
46
H 21
Ola Fabricius
Fyrfasen
1:29:36.537500
+19:37.117600
69.7p
47
H 21
Thomas Persson
Åtvidabergs IF
1:29:41.538000
+19:42.118100
69.6p
48
H 21
Pär Sundkvist
Rehns BK
1:29:55.539400
+19:56.119500
69.4p
49
H 21
Lars Olsson
Särna SK
1:30:12.541100
+20:13.121200
69.1p
50
H 21
Tommy Lieback
Ulricehamns IF
1:30:19.541800
+20:20.121900
69.0p
51
D 21
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
1:30:26.542500
+20:27.122600
68.9p
52
H 21
Kalle Björkman
Myckelbyns Gästgiveri
1:30:45.544400
+20:46.124500
68.6p
53
H 21
Emil Danielsson
Högbo GOIF
1:30:55.545400
+20:56.125500
68.5p
54
H 21
Mathias Danielsson
Högbo GOIF
1:30:56.545500
+20:57.125600
68.5p
55
H 21
Anders Niemi
No Club
1:31:48.550700
+21:49.130800
67.7p
56
H 21
BO Göransson
Åsarna IK
1:32:30.554900
+22:31.135000
67.1p
57
H 21
Rikard Imark
Tullinge SK
1:32:45.556400
+22:46.136500
66.9p
58
H 21
Niklas Bergström
No Club
1:32:50.556900
+22:51.137000
66.8p
59
H 21
Robert Bergman
Svegs IK
1:33:26.560500
+23:27.140600
66.3p
60
H 21
Lennart Romin
Gävle SK
1:33:37.561600
+23:38.141700
66.2p
61
D 21
Ida Palmberg
Högbo GOIF
1:34:07.564600
+24:08.144700
65.8p
62
H 21
Jonas Persson
Trönö IK
1:34:08.564700
+24:09.144800
65.8p
63
H 21
Joel Andersson
IFK Mora SK
1:34:40.567900
+24:41.148000
65.3p
64
D 21
Ebba Björk
Högbo GOIF
1:34:45.568400
+24:46.148500
65.3p
65
H 21
Jonas Olsson
Östgöta Helikopterskola IF
1:34:56.569500
+24:57.149600
65.1p
66
H 21
Erik Brisenheim
Stockholms RK
1:35:03.570200
+25:04.150300
65.0p
67
D 21
Karin Arvelius
IFK Västerås SK
1:36:02.576100
+26:03.156200
64.3p
68
H 21
Thomas Brunkert
Hällbybrunns IF
1:36:03.576200
+26:04.156300
64.3p
69
D 21
Ida Persson
Högbo GOIF
1:36:06.576500
+26:07.156600
64.2p
70
H 21
Mikael Palmberg
Högbo GOIF
1:36:07.576600
+26:08.156700
64.2p
71
H 21
Björn Karlsson
OK Denseln
1:36:10.576900
+26:11.157000
64.2p
72
D 21
Kristina Lycke
Malungs IF
1:36:19.577800
+26:20.157900
64.1p
73
H 21
Truls Gisselman
Rehns BK
1:37:02.582100
+27:03.162200
63.5p
74
H 21
Björn Långström
Glöte Jsk
1:37:09.582800
+27:10.162900
63.4p
75
H 21
Pasi Väisänen
Karlslunds IF SF
1:37:38.585700
+27:39.165800
63.1p
76
H 21
Erik Jonsson
Gillberga SK
1:37:46.586500
+27:47.166600
63.0p
77
H 21
Niklas Persson
Hede SK
1:37:55.587400
+27:56.167500
62.9p
78
H 21
Sven-Åke Andersson
Bergsjö
1:38:26.590500
+28:27.170600
62.5p
79
H 21
Dennis Wikström
SK Ägir Östersund
1:38:41.592000
+28:42.172100
62.3p
80
H 21
Henrik Peterson
Kimstad GOIF
1:38:47.592600
+28:48.172700
62.2p
81
H 21
Paul Jonasson
Svegs IK
1:38:54.593300
+28:55.173400
62.1p
82
H 21
Magnus Ejnarsson
Källbottens IK
1:39:22.596100
+29:23.176200
61.8p
83
D 21
Ilona Lusth
Åsarna IK
1:39:25.596400
+29:26.176500
61.8p
84
H 21
Ulf Eriksson
Selja-Långlets IK
1:39:50.598900
+29:51.179000
61.5p
85
H 21
Janne Skarner
Clas Ohlson IF
1:40:08.600700
+30:09.180800
61.3p
86
H 21
Tomas Almqvist
Särna SK
1:40:24.602300
+30:25.182400
61.1p
86
H 21
Axel Ståhlbom
Stockholms RK
1:40:24.602300
+30:25.182400
61.1p
88
H 21
Jon Zachrisson
Svegs IK
1:41:01.606000
+31:02.186100
60.7p
89
D 21
Elsa Wallin
Högbo GOIF
1:41:06.606500
+31:07.186600
60.6p
90
H 21
Jonas Forsström
Fyrfasen
1:41:20.607900
+31:21.188000
60.4p
91
H 21
Fredrik Hansson
IK Jarl Rättvik
1:41:34.609300
+31:35.189400
60.3p
92
H 21
Helmut Kerschbaumer
Alnö Race Team
1:41:47.610600
+31:48.190700
60.1p
93
H 21
Lars Larsson
No Club
1:41:51.611000
+31:52.191100
60.1p
94
H 21
Thomas Bo Jørgensen
København SK
1:42:03.612200
+32:04.192300
60.0p
95
H 21
Ola Grönberg
No Club
1:42:04.612300
+32:05.192400
59.9p
96
H 21
Jonas Persson
Fyrfasen
1:42:11.613000
+32:12.193100
59.9p
97
D 21
Ellionore Bäckman
Hede SK
1:42:26.614500
+32:27.194600
59.7p
98
H 21
Johan Jansson
Hägersta GF
1:42:43.616200
+32:44.196300
59.5p
99
H 21
Jörgen Hallgren
Rehns BK
1:42:45.616400
+32:46.196500
59.5p
100
H 21
Leif Tynong
Tullinge
1:43:15.619400
+33:16.199500
59.2p
101
H 21
Ola Norrlander
Vemdalens IF
1:43:22.620100
+33:23.200200
59.1p
102
H 21
Erik Ejnarsson
Källbottens IK
1:43:37.621600
+33:38.201700
58.9p
103
H 21
Johan Hage
Fagersta OK
1:43:52.623100
+33:53.203200
58.8p
104
H 21
Bertil Noren
Åmotfors IF
1:43:56.623500
+33:57.203600
58.7p
105
H 21
Thomas Olsson
Funäsdalens IF
1:44:19.625800
+34:20.205900
58.5p
106
H 21
Anders Busk
Lillhärdals IF
1:45:15.631400
+35:16.211500
57.9p
107
H 21
Henrik Andersson
Örebro AIK
1:45:50.634900
+35:51.215000
57.5p
108
D 21
Johanna Wikstrand
Järbo IF
1:46:38.639700
+36:39.219800
57.0p
109
H 21
Olle Björk
Högbo GOIF
1:46:55.641400
+36:56.221500
56.9p
110
H 21
Andreas Martinsson
Lillhärdals IF
1:47:15.643400
+37:16.223500
56.7p
111
H 21
Stig Dahl
Visborgs OK
1:47:21.644000
+37:22.224100
56.6p
112
D 21
Stina Edejern
IFK Bergvik
1:47:24.644300
+37:25.224400
56.6p
113
H 21
Tobias Liljeholm
No Club
1:47:55.647400
+37:56.227500
56.3p
114
H 21
Lars-Åke Grubb
Hede SK
1:48:14.649300
+38:15.229400
56.1p
115
D 21
Johanna Peterson
Kimstad GOIF
1:48:54.653300
+38:55.233400
55.7p
116
D 21
Vilde Melsom
Nittedal HK
1:48:59.653800
+39:00.233900
55.6p
117
H 21
Erik Thunell
Linsells IF
1:49:22.656100
+39:23.236200
55.4p
118
H 21
John Ivarsson
Clas Ohlson IF
1:49:41.658000
+39:42.238100
55.2p
119
H 21
Stefan Bergman
No Club
1:49:50.658900
+39:51.239000
55.1p
120
H 21
Lars-Erik Bäckman
Hede SK
1:49:58.659700
+39:59.239800
55.1p
121
D 21
Julia Hansson
Svegs IK
1:50:03.660200
+40:04.240300
55.0p
121
H 21
Ola Wallin
Svegs IK
1:50:03.660200
+40:04.240300
55.0p
123
D 21
Andrea Skott Dahlgren
Fyrfasen
1:50:11.661000
+40:12.241100
55.0p
124
H 21
Petter Hillborg
Gävle SK
1:50:13.661200
+40:14.241300
54.9p
125
H 21
Niklas Lindskog
No Club
1:51:39.669800
+41:40.249900
54.1p
126
H 21
Daniel Snöman
No Club
1:51:52.671100
+41:53.251200
54.0p
127
D 21
Emma Edejern
Lofsdalens SK
1:52:23.674200
+42:24.254300
53.7p
128
D 21
Sara Andersson
IFK Mora SK
1:52:41.676000
+42:42.256100
53.6p
129
H 21
Kristoffer Lindkvist
Åshammars IK
1:52:52.677100
+42:53.257200
53.5p
130
D 21
Karin Norrlander
Vemdalens IF
1:52:59.677800
+43:00.257900
53.4p
130
H 21
Lucas Månsson
No Club
1:52:59.677800
+43:00.257900
53.4p
132
H 21
Patrick Nyman
Källbottens IK
1:53:04.678300
+43:05.258400
53.4p
133
H 21
Anders Albrektsson
No Club
1:53:07.678600
+43:08.258700
53.3p
134
D 21
Linda Ejnarsson
Källbottens IK
1:53:37.681600
+43:38.261700
53.1p
135
H 21
Elias Häll
Järbo IF
1:53:48.682700
+43:49.262800
53.0p
136
H 21
Ulf Hage
Norrbärke SK
1:54:32.687100
+44:33.267200
52.6p
137
H 21
Fredrik Busk
Svegs IK
1:54:35.687400
+44:36.267500
52.6p
138
D 21
Elin Busk
Svegs IK
1:54:37.687600
+44:38.267700
52.6p
139
H 21
Lars Wigerstedt
Göteborgs Slalomklubb
1:55:38.693700
+45:39.273800
52.0p
140
H 21
Arvid Edén
No Club
1:55:42.694100
+45:43.274200
52.0p
141
D 21
Åsa Wigerstedt
Göteborgs Slalomklubb
1:55:45.694400
+45:46.274500
52.0p
142
H 21
Håkan Dolk
No Club
1:56:11.697000
+46:12.277100
51.8p
143
H 21
Marko Stugbäck
Gävle SK
1:56:45.700400
+46:46.280500
51.5p
144
D 21
Malin Palmberg
Högbo GOIF
1:56:48.700700
+46:49.280800
51.5p
145
H 21
Olof Karlsson
No Club
1:57:35.705400
+47:36.285500
51.1p
146
H 21
Guido Ripke
No Club
1:57:40.705900
+47:41.286000
51.0p
147
D 21
Cecilia Bäckman
Hede SK
1:57:42.706100
+47:43.286200
51.0p
148
H 21
Tomas Zetterqvist
Segersta OK
1:57:47.706600
+47:48.286700
51.0p
149
D 21
Sandra Landén
Destination Funäsfjällen
1:57:51.707000
+47:52.287100
50.9p
150
H 21
Erik Långström
Fyrfasen
1:58:07.708600
+48:08.288700
50.8p
151
H 21
Johannes Christiensen
Norway
1:58:25.710400
+48:26.290500
50.7p
152
H 21
Joel Backman
Hede SK
1:58:45.712400
+48:46.292500
50.5p
153
H 21
Sven Larsson
Särna SK
1:58:57.713600
+48:58.293700
50.4p
154
H 21
Magnus Fransson
No Club
1:59:30.716900
+49:31.297000
50.2p
155
H 21
Rickard Candell
Quesada SK
2:00:20.721900
+50:21.302000
49.8p
156
D 21
Anna Karin Schmutz
Leksand
2:00:29.722800
+50:30.302900
49.7p
157
H 21
Max Östlund
No Club
2:01:06.726500
+51:07.306600
49.4p
158
H 21
Torbjörn Danielsson
Högbo GOIF
2:01:13.727200
+51:14.307300
49.4p
159
D 21
Veronica Berglund
Segersta OK
2:01:46.730500
+51:47.310600
49.1p
160
H 21
Daniel Modigh
Särna SK
2:01:48.730700
+51:49.310800
49.1p
161
D 21
Sofia Johansson
No Club
2:02:06.732500
+52:07.312600
49.0p
162
H 21
Mattias Falk
No Club
2:02:32.735100
+52:33.315200
48.8p
163
H 21
Goon Johansson
Svegs IK
2:03:10.738900
+53:11.319000
48.5p
164
H 21
Mattias Hammarskiöld
No Club
2:03:15.739400
+53:16.319500
48.5p
165
D 21
Marianne Bogestedt
No Club
2:03:16.739500
+53:17.319600
48.5p
166
D 21
Thea Giselman
Rehns BK
2:03:25.740400
+53:26.320500
48.4p
167
H 21
Jesper Widman
No Club
2:03:55.743400
+53:56.323500
48.2p
168
H 21
Henrik Ericson
No Club
2:04:28.746700
+54:29.326800
47.9p
169
H 21
Douglas Anderson Åhlfeldt
No Club
2:04:40.747900
+54:41.328000
47.8p
170
H 21
Fredrik Björk
Högbo GOIF
2:04:46.748500
+54:47.328600
47.8p
171
H 21
Pär Tynell
Segersta OK
2:04:53.749200
+54:54.329300
47.8p
172
D 21
Ingela Alverfors
No Club
2:05:08.750700
+55:09.330800
47.6p
173
H 21
Per Ekstig
No Club
2:05:12.751100
+55:13.331200
47.6p
174
H 21
Kenneth Åberg
Axa SC
2:05:52.755100
+55:53.335200
47.3p
175
D 21
Annika Sahlen
No Club
2:06:19.757800
+56:20.337900
47.1p
176
H 21
Fredrik Norman
Svartåsvallen
2:06:36.759500
+56:37.339600
47.0p
177
H 21
Klas Karlsson
No Club
2:06:56.761500
+56:57.341600
46.9p
178
D 21
Marika Ögren
No Club
2:07:02.762100
+57:03.342200
46.9p
179
H 21
Lenn Taube
Lofsdalens SK
2:07:05.762400
+57:06.342500
46.8p
180
H 21
Roland Kvarnström
IFK Djura
2:07:35.765400
+57:36.345500
46.6p
181
D 21
Hilde Kolnes
No Club
2:07:50.766900
+57:51.347000
46.5p
182
D 21
Kerstin Imark
Tullinge SK
2:08:02.768100
+58:03.348200
46.4p
183
H 21
Johannes Walfridsson
No Club
2:08:14.769300
+58:15.349400
46.4p
184
H 21
Göran Eriksson
No Club
2:08:36.771500
+58:37.351600
46.2p
185
D 21
Helena Åkerlind
Vattenfalls IF
2:08:42.772100
+58:43.352200
46.2p
186
H 21
Pär Råghall
No Club
2:09:15.775400
+59:16.355500
46.0p
187
D 21
Maria Rydhult
Svegs IK
2:09:17.775600
+59:18.355700
46.0p
188
H 21
Elias Pedersen
Åsarna IK
2:09:18.775700
+59:19.355800
45.9p
189
H 21
Andreas Pedersen
Åsarna IK
2:09:19.775800
+59:20.355900
45.9p
190
H 21
Mats Lagerquist
No Club
2:09:22.776100
+59:23.356200
45.9p
191
H 21
Anders Ellefsen
Norway
2:09:43.778200
+59:44.358300
45.8p
192
D 21
Beatrice Enroth
Borgå Finland
2:09:57.779600
+59:58.359700
45.7p
193
H 21
Paul Barklem
Storvreta IK
2:10:08.780700
+1:00:09.360800
45.6p
194
D 21
Ulrika Hammarskiöld
No Club
2:10:32.783100
+1:00:33.363200
45.5p
195
H 21
Johan Hård
Bålsta SK
2:10:44.784300
+1:00:45.364400
45.4p
196
H 21
Robert Rautio
Säter
2:10:55.785400
+1:00:56.365500
45.3p
197
H 21
Magnus Rydhult
Funäsdalens IF
2:11:11.787000
+1:01:12.367100
45.2p
198
H 21
Anders Lindgren
No Club
2:13:00.797900
+1:03:01.378000
44.5p
199
H 21
David Schärman
No Club
2:13:33.801200
+1:03:34.381300
44.3p
200
H 21
Urban Berglund
Segersta OK
2:13:53.803200
+1:03:54.383300
44.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Anders Ögren
No Club
2:14:08.804700
+1:04:09.384800
44.1p
202
D 21
Susanne Karlsson
OK Denseln
2:15:13.811200
+1:05:14.391300
43.7p
203
D 21
Malin Stenberg
Svegs IK
2:16:33.819200
+1:06:34.399300
43.3p
204
D 21
Kristina Fredlund
No Club
2:17:22.824100
+1:07:23.404200
43.0p
205
D 21
Christina Dolk
No Club
2:19:09.834800
+1:09:10.414900
42.4p
206
H 21
Thomas Axelsson
Ockelbo SK
2:20:07.840600
+1:10:08.420700
42.0p
207
H 21
Daniel Persson
Högbo GOIF
2:20:13.841200
+1:10:14.421300
42.0p
208
D 21
Anna Andersson
No Club
2:20:31.843000
+1:10:32.423100
41.9p
209
D 21
Cecilia Berglund Barklem
No Club
2:20:54.845300
+1:10:55.425400
41.8p
210
H 21
Joakim Sjöstrand
Storviks IF
2:21:04.846300
+1:11:05.426400
41.7p
211
H 21
Lars Landén
No Club
2:21:41.850000
+1:11:42.430100
41.5p
212
D 21
Ulrika Larsson
No Club
2:22:46.856500
+1:12:47.436600
41.2p
213
D 21
Cecilia Imark
Tullinge SK
2:22:48.856700
+1:12:49.436800
41.2p
214
H 21
Lars Löfgren
No Club
2:23:08.858700
+1:13:09.438800
41.1p
215
H 21
Kent Sjölinder
No Club
2:23:22.860100
+1:13:23.440200
41.0p
216
H 21
Anders Jonsson
No Club
2:23:26.860500
+1:13:27.440600
41.0p
217
D 21
Sara Wahlberg
No Club
2:27:33.885200
+1:17:34.465300
39.7p
218
D 21
Tilde Ingvarsson
Svegs IK
2:28:13.889200
+1:18:14.469300
39.5p
218
H 21
Arvid Jönsson
Svegs IK
2:28:13.889200
+1:18:14.469300
39.5p
220
D 21
Mia Löfgren
No Club
2:28:20.889900
+1:18:21.470000
39.5p
221
H 21
Jonas Olsson
No Club
2:30:08.900700
+1:20:09.480800
39.0p
222
D 21
Christine Kolnes
No Club
2:30:45.904400
+1:20:46.484500
38.8p
223
D 21
Carolina Österlund
No Club
2:30:53.905200
+1:20:54.485300
38.8p
223
H 21
Niklas Oldeen
No Club
2:30:53.905200
+1:20:54.485300
38.8p
225
D 21
Malin Jonsson
No Club
2:32:31.915000
+1:22:32.495100
38.3p
226
H 21
Jonas Wiklander
Lofsdalen
2:32:42.916100
+1:22:43.496200
38.3p
227
H 21
Joakim Wiklander
Lofsdalen
2:34:03.924200
+1:24:04.504300
37.9p
228
D 21
Jill Näslund
No Club
2:34:26.926500
+1:24:27.506600
37.8p
229
D 21
Victoria Lennolf
No Club
2:34:55.929400
+1:24:56.509500
37.7p
230
H 21
Krister Kraft
Hede SK
2:35:18.931700
+1:25:19.511800
37.6p
231
H 21
Ragnar Berglund
Segersta OK
2:35:20.931900
+1:25:21.512000
37.6p
232
D 21
Maria Strömnes
No Club
2:35:23.932200
+1:25:24.512300
37.5p
233
D 21
Anethe Kraft
No Club
2:35:30.932900
+1:25:31.513000
37.5p
234
H 21
Andreas Åslund
Byåsen IL
2:35:35.933400
+1:25:36.513500
37.5p
235
H 21
Karl-magnus Pettersson
No Club
2:35:41.934000
+1:25:42.514100
37.5p
236
D 21
Kjersti Lund
Norway
2:35:53.935200
+1:25:54.515300
37.4p
237
H 21
Stian Mork
Norway
2:35:54.935300
+1:25:55.515400
37.4p
238
D 21
Lena Skarp
No Club
2:36:38.939700
+1:26:39.519800
37.2p
239
D 21
Cajsa Velden
No Club
2:36:56.941500
+1:26:57.521600
37.1p
240
D 21
Barbro Långström
Glöte Jsk
2:37:45.946400
+1:27:46.526500
36.9p
241
D 21
Christina Fröjd
No Club
2:37:47.946600
+1:27:48.526700
36.9p
242
D 21
Anna Persson
Ransundet IK
2:37:53.947200
+1:27:54.527300
36.9p
243
H 21
Algot Walfridsson
No Club
2:39:06.954500
+1:29:07.534600
36.6p
244
D 21
Cecilia Johnsson
Lillhärdals IF
2:39:37.957600
+1:29:38.537700
36.5p
245
H 21
Ingemar Mäkitalo
No Club
2:39:40.957900
+1:29:41.538000
36.5p
246
H 21
Ulf Bogestedt
No Club
2:39:58.959700
+1:29:59.539800
36.4p
247
D 21
Annelie Gustavsson
Lillhärdals IF
2:40:10.960900
+1:30:11.541000
36.3p
248
D 21
Ida Jonasson
Fyrfasen
2:40:14.961300
+1:30:15.541400
36.3p
248
D 21
Elin Jonasson
Fyrfasen
2:40:14.961300
+1:30:15.541400
36.3p
250
H 21
Pär Ohlsson
No Club
2:41:11.967000
+1:31:12.547100
36.1p
251
D 21
Cecilia Andersson
No Club
2:41:35.969400
+1:31:36.549500
36.0p
252
H 21
Jåvva Rensberg
Funäsdalens IF
2:42:08.972700
+1:32:09.552800
35.9p
253
H 21
Glenn Rensberg
Lofsdalens SK
2:42:25.974400
+1:32:26.554500
35.8p
254
H 21
Elis Jonsson
Lofsdalens SK
2:42:29.974800
+1:32:30.554900
35.8p
255
H 21
Peter Sulser
No Club
2:43:42.982100
+1:33:43.562200
35.5p
255
H 21
Jacob Wennerholm
No Club
2:43:42.982100
+1:33:43.562200
35.5p
255
H 21
Anders Skalberg
No Club
2:43:42.982100
+1:33:43.562200
35.5p
258
D 21
Thea Daehlen
Norway
2:44:35.987400
+1:34:36.567500
35.3p
259
H 21
Emil Löfgren
No Club
2:45:36.993500
+1:35:37.573600
35.0p
260
D 21
Maja Crona
No Club
2:49:19.1015800
+1:39:20.595900
34.2p
261
D 21
Lisa Samuelsson
No Club
2:51:01.1026000
+1:41:02.606100
33.8p
262
D 21
Malin Nyström
Lofsdalens SK
2:51:26.1028500
+1:41:27.608600
33.8p
262
H 21
Jonas Nyström
Lofsdalens Fastihetsbyrå
2:51:26.1028500
+1:41:27.608600
33.8p
264
D 21
Karin Landén
No Club
2:54:28.1046700
+1:44:29.626800
33.1p
265
D 21
Erika Einarsson
Storviks IF
2:54:30.1046900
+1:44:31.627000
33.1p
266
D 21
Therese Norell
No Club
2:54:36.1047500
+1:44:37.627600
33.1p
267
H 21
Björn Bently
No Club
2:54:42.1048100
+1:44:43.628200
33.1p
268
H 21
Bengt Michols
Team Bergfinken
2:56:48.1060700
+1:46:49.640800
32.6p
269
H 21
Safian Ferenc
No Club
2:56:52.1061100
+1:46:53.641200
32.6p
270
H 21
Nils Brandsma
Nacka Värmdö SK
2:57:18.1063700
+1:47:19.643800
32.5p
271
D 21
Anne Christensen
Norway
2:57:51.1067000
+1:47:52.647100
32.4p
272
H 21
Lasse Binning
Söderbärke GOIF
2:58:05.1068400
+1:48:06.648500
32.4p
273
D 21
Karina Johansson
Storviks IF
2:59:12.1075100
+1:49:13.655200
32.2p
274
D 21
Karin Malm Binning
Söderbärke GOIF
3:00:34.1083300
+1:50:35.663400
31.9p
275
D 21
Johanna Jansson
Arvika IS
3:05:10.1110900
+1:55:11.691000
31.1p
276
H 21
Joakim Jansson
Arvika IS
3:05:11.1111000
+1:55:12.691100
31.1p
277
D 21
Camilla Grydén
Axa SC
3:09:29.1136800
+1:59:30.716900
30.3p
278
D 21
Linda Lindberg
No Club
3:11:59.1151800
+2:02:00.731900
29.9p
279
D 21
Maia Brandsma
Nacka Värmdö SK
3:12:04.1152300
+2:02:05.732400
29.9p
280
H 21
Andreas Lund
No Club
3:13:33.1161200
+2:03:34.741300
29.6p
281
D 21
Lotta Aggeborn
Dif
3:15:00.1169900
+2:05:01.750000
29.4p
282
D 21
Maria Nyström
No Club
3:15:31.1173000
+2:05:32.753100
29.3p
283
D 21
Emma Thalin
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
283
D 21
Nina Zachrisson
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
283
D 21
Jenni Boman
No Club
23:59:59.8639800
-
283
D 21
Linda Bergström
Fyrfasen
23:59:59.8639800
-
283
D 21
Inger Lagerquist
No Club
23:59:59.8639800
-
283
D 21
Hanna Myhlback
Bjursås IK
23:59:59.8639800
-
283
D 21
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
23:59:59.8639800
-
283
D 21
Carina Lagerlöf
Malungs SK
23:59:59.8639800
-
283
D 21
Matilda Bäck
Fyrfasen
23:59:59.8639800
-
283
D 21
Anna Karlsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
283
H 21
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
283
H 21
Alfons Peterson
Kimstad GOIF
23:59:59.8639800
-
283
H 21
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
283
H 21
Karl-erik Wallin
No Club
23:59:59.8639800
-
283
H 21
Björn Hänninen
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
283
H 21
Bertil Svedberg
Team Family
23:59:59.8639800
-
283
H 21
Arvid Myhr
Vemdalens IF
23:59:59.8639800
-
283
H 21
Håkan Eriksson
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
-
283
H 21
Holger Jonasson
Fyrfasen
23:59:59.8639800
-
283
H 21
Jonas Myhr
Vemdalens IF
23:59:59.8639800
-
283
H 21
Marcus Hedman
Saltsjöbadens SLK
23:59:59.8639800
-
283
H 21
Stefan Söderqvist
Särna SK
23:59:59.8639800
-