Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Öregrundssprinten
2015-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
0.6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Olle Grywenz
Storvreta IK
2:10.12900
2
H 16
Edvin Nordström
Brottby SK
2:13.13200
+3.200
3
H 16
Victor Svensson
Vassunda IF
2:14.13300
+4.300
4
H 14
Arvid Schön
Storvreta IK
2:26.14500
+16.1500
5
H 14
David Sjöberg
Gimo IF SK
2:29.14800
+19.1800
6
H 17
Anton Kindlund
Bälinge IF
2:34.15300
+24.2300
7
D 16
Sara Toreheim
Storvreta IK
2:36.15500
+26.2500
8
H 16
Anton Modin
Vassunda IF
2:39.15800
+29.2800
9
D 14
Alva Sköld
Häverödals SK
2:43.16200
+33.3200
10
D 14
Erika Österman
Häverödals SK
2:44.16300
+34.3300
11
H 16
Axel Bergström
Öregrunds IK
2:47.16600
+37.3600
12
H 12
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
2:49.16800
+39.3800
12
H 14
Karl Grywenz
Storvreta IK
2:49.16800
+39.3800
14
D 16
Gry Kyllingstad
Häverödals SK
2:51.17000
+41.4000
15
H 16
David Sundqvist
IK Rex
2:54.17300
+44.4300
15
H 14
Hampus Claesson
Öregrunds IK
2:54.17300
+44.4300
17
H 14
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
2:55.17400
+45.4400
17
H 14
David Melin
Gimo IF SK
2:55.17400
+45.4400
19
D 14
Lisa Melén Olsson
Häverödals SK
2:57.17600
+47.4600
20
D 14
Lisa Åkerlöf
Öregrunds IK
3:00.17900
+50.4900
21
H 14
Sebastian Norr
Häverödals SK
3:01.18000
+51.5000
22
H 12
Loke Sköld
Häverödals SK
3:02.18100
+52.5100
23
D 14
Hanna Rydén
Öregrunds IK
3:03.18200
+53.5200
24
D 14
Julia Lövström
Månkarbo IF
3:04.18300
+54.5300
25
D 16
Emma Olsson
Vassunda IF
3:08.18700
+58.5700
26
H 12
Isak Österman
Häverödals SK
3:09.18800
+59.5800
27
H 14
Albin Rieem Lindgren
Visborgs OK
3:10.18900
+1:00.5900
28
H 14
Hampus Arnestrand
Öregrunds IK
3:11.19000
+1:01.6000
29
H 12
Edvin Schön
Storvreta IK
3:12.19100
+1:02.6100
30
H 14
Assar Wärnsberg
Jumkils IF
3:13.19200
+1:03.6200
30
H 14
Ludwig Sandberg
IK Rex
3:13.19200
+1:03.6200
30
D 12
Leanda Björkvall
Häverödals SK
3:13.19200
+1:03.6200
33
H 12
Lukas Karlberg
IK Rex
3:17.19600
+1:07.6600
34
D 12
Alice Modin
Vassunda IF
3:18.19700
+1:08.6700
35
D 14
Sara Ingard
IK Rex
3:20.19900
+1:10.6900
36
D 14
Alma Nordström
Vassunda IF
3:21.20000
+1:11.7000
36
H 14
Kevin Sjölander
Öregrunds IK
3:21.20000
+1:11.7000
36
H 12
Simon Arnestrand
Öregrunds IK
3:21.20000
+1:11.7000
39
D 14
Emilia Bergström
Öregrunds IK
3:24.20300
+1:14.7300
40
D 12
Emma Fågelström
Häverödals SK
3:25.20400
+1:15.7400
40
D 14
Lina Åhnberg
Storvreta IK
3:25.20400
+1:15.7400
40
H 12
Simon Claesson
Öregrunds IK
3:25.20400
+1:15.7400
43
D 12
Josefine Söderqvist
Bälinge IF
3:28.20700
+1:18.7700
43
D 14
Ellen Bylund
Gimo IF SK
3:28.20700
+1:18.7700
43
D 14
Josefine Melin
Tierps IF
3:28.20700
+1:18.7700
46
D 16
Malva Wärnsberg
Jumkils IF
3:32.21100
+1:22.8100
47
D 17
Jennifer Jonsson
Öregrunds IK
3:33.21200
+1:23.8200
48
D 12
Lykke Kyllingstad
Häverödals SK
3:34.21300
+1:24.8300
49
D 14
Embla Åhlén
Vassunda IF
3:37.21600
+1:27.8600
50
D 14
Tilde Boström
Gimo IF SK
3:40.21900
+1:30.8900
51
H 14
Philip Eriksson
Öregrunds IK
3:41.22000
+1:31.9000
52
D 12
Fannie Sjölander
Öregrunds IK
3:42.22100
+1:32.9100
53
D 14
Elin Dahl
Visborgs OK
3:54.23300
+1:44.10300
54
D 14
Matilda Drottenmyr
Visborgs OK
4:14.25300
+2:04.12300
55
D 12
Felicia Gustafsson
Öregrunds IK
4:17.25600
+2:07.12600
56
D 12
Engla Boström
Gimo IF SK
4:20.25900
+2:10.12900
57
D 12
Linnéa Nordström
Vassunda IF
4:41.28000
+2:31.15000
58
D 16
Meta Nordesjö
Brottby SK
23:59:59.8639800
58
D 12
Alva Adill
Öregrunds IK
23:59:59.8639800
58
D 12
Ebba Gårdmark
Öregrunds IK
23:59:59.8639800
58
H 14
David Wesslén
Brottby SK
23:59:59.8639800
58
D 16
Sofia Berglund
Storvreta IK
23:59:59.8639800
58
H 16
Vidar Persson
Brottby SK
23:59:59.8639800
58
D 16
Lisa Umberg
IK Rex
23:59:59.8639800
58
D 16
Madeleine Söderqvist
Bälinge IF
23:59:59.8639800
58
D 16
Alva Wesslén
Brottby SK
23:59:59.8639800
58
D 16
Johanna Ingard
IK Rex
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
0.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Simon Sandberg
IK Rex
2:54.17300
2
D 10
Tuva Åhlén
Vassunda IF
2:55.17400
+1
3
D 10
Emelie Melin
Tierps IF
2:57.17600
+3.200
4
D 10
Lilja Wärnsberg
Jumkils IF
3:05.18400
+11.1000
5
H 10
Melker Westerlund
Häverödals SK
3:06.18500
+12.1100
5
D 10
Frida Melin
Gimo IF SK
3:06.18500
+12.1100
7
H 10
Theo Ingemarsson
Månkarbo IF
3:14.19300
+20.1900
8
D 10
Lovina Björkvall
Häverödals SK
3:18.19700
+24.2300
9
H 10
Johan Lövström
Månkarbo IF
3:28.20700
+34.3300
9
H 10
Oscar Lundkvist
Sundbybergs IK
3:28.20700
+34.3300
9
D 10
Agnes Jansson
IK Rex
3:28.20700
+34.3300
12
H 10
Viktor Melin
Tierps IF
3:33.21200
+39.3800
13
H 10
Mattis Åhnberg
Storvreta IK
3:35.21400
+41.4000
14
D 10
Mathilda Andersson
Gimo IF SK
3:48.22700
+54.5300
15
D 10
Lisa Hedenström
Gimo IF SK
3:58.23700
+1:04.6300
16
H 10
Axel Gårdmark
Öregrunds IK
4:06.24500
+1:12.7100
17
D 10
Tilde Fernius
OK Borgen
4:07.24600
+1:13.7200
18
D 10
Julia Södergrann
Brottby SK
4:10.24900
+1:16.7500
19
D 10
Ira Rosen
Öregrunds IK
4:22.26100
+1:28.8700
20
D 10
Moyna Mattson
Öregrunds IK
4:27.26600
+1:33.9200
21
H 10
Douglas Eriksson
Öregrunds IK
23:59:59.8639800
21
D 10
Marta Loboda
Öregrunds IK
23:59:59.8639800