Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Högefälledubbeln Lördag
2015-02-21
INFO
RESULTAT
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 45
Mikael Magnusson
Nybro Ski
44:43.268220
75.3p
2
H 21
Erik Nero
Mullsjö SOK
45:38.273760
+55.5440
73.8p
3
H 40
Thomas Elofsson
Landsbro IF SK
51:10.306900
+6:26.38580
65.8p
4
H 40
Johan Wahlström
Tenhults SOK
52:03.312230
+7:20.43910
64.7p
5
H 21
Carl Fredrik Ekstrand
Landsbro IF SK
53:08.318700
+8:24.50380
63.4p
6
H 65
Thage Davidsson
Brittatorps Tk
58:56.353580
+14:13.85260
57.2p
7
H 50
Sven Mikkelsen
SOK Viljan
1:01:44.370350
+17:01.102030
54.6p
8
H 45
Anders Ling
IF Hallby SOK
1:02:20.373900
+17:36.105580
54.1p
9
H 21
Joel Melkersson
Eksjö Garnisons IF
23:59:59.8639800
9
H 40
Tommy Jonsson
Sävedalens AIK
23:59:59.8639800
9km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
23:20.139970
81.4p
2
H 18
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
23:32.141110
+11.1040
80.8p
3
H 18
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
23:41.142040
+20.1970
80.2p
4
H 18
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
24:00.143960
+39.3890
79.2p
5
H 18
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
24:34.147320
+1:13.7250
77.4p
6
H 18
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
24:50.148910
+1:29.8840
76.5p
7
H 18
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
24:59.149820
+1:38.9750
76.1p
8
H 20
Oskar Lundqvist
Nybro Ski
26:57.161600
+3:36.21530
70.5p
9
H 18
Alexander Svensson
Äspereds IF
27:30.164980
+4:10.24910
69.1p
10
H 20
Markus Nordmark
Nässjö SF
28:48.172750
+5:27.32680
66.0p
11
H 18
Peter Damgaard Jensen
Danmark
23:59:58.8639700
12
H 20
Emil Granqvist
OK Ravinen
23:59:59.8639800
6km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Leo Johansson
Skillingaryds FK
14:47.88660
2
H 16
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
15:49.94870
+1:02.6110
3
H 16
Elias Andersson
Landsbro IF SK
15:56.95500
+1:08.6740
4
H 16
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
16:57.101670
+2:10.12910
5
H 16
Axel Svensson
Landsbro IF SK
17:22.104150
+2:34.15390
6
H 16
Ludvig Carlsson
Sya SK
17:35.105450
+2:47.16690
7
D 16
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
18:14.109390
+3:27.20630
8
D 16
Selma Moqvist
OK Landehof
19:06.114530
+4:18.25770
9
D 16
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
19:27.116610
+4:39.27850
10
D 40
Carin Rosjö
IF Hallby SOK
19:40.117950
+4:52.29190
54.6p
11
D 45
Carola Norén Engstrand
Landsbro IF SK
19:52.119160
+5:04.30400
54.1p
12
D 16
Amanda Jonsson
IF Hallby SOK
20:17.121660
+5:29.32900
13
H 16
Philip Gustafsson
Hvetlanda SK
20:57.125610
+6:09.36850
14
H 16
Oskar Svahn
Eksjö SOK
21:17.127670
+6:30.38910
15
D 16
Lovisa Blomgren
SOK Aneby
21:20.127940
+6:32.39180
16
D 45
Ulrika Ribbholm
Landsbro IF SK
21:39.129810
+6:51.41050
49.6p
17
D 45
Lena Eriksson
Eksjö SOK
21:45.130470
+6:58.41710
49.4p
18
D 16
Alma Haag
IF Hallby SOK
22:31.135080
+7:44.46320
19
D 16
Elin Rydgård
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
19
D 16
Josephine Bird
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
19
D 16
Johanna Johansson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
19
D 16
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
19
D 16
Matilda Karlsson
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
3km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 14
Moa Hansson
Landsbro IF SK
7:37.45680
2
H 14
Karl Stark
Vaggeryds SOK
8:26.50520
+48.4740
3
H 14
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
8:27.50630
+49.4850
4
H 14
Emil Granstedt
Eksjö SOK
8:31.51040
+53.5260
5
D 12
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
8:46.52550
+1:08.6770
6
H 14
Carl Hedin
Eksjö SOK
8:49.52800
+1:11.7020
7
D 14
Andrea Aulin
Eksjö SOK
8:50.52980
+1:12.7200
8
H 14
Gustav Ribbholm
Landsbro IF SK
8:53.53270
+1:15.7490
9
H 14
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
8:55.53440
+1:17.7660
10
H 14
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
8:55.53480
+1:17.7700
11
H 14
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
9:05.54400
+1:27.8620
12
D 14
Lovisa Moqvist
OK Landehof
9:05.54470
+1:27.8690
13
H 14
Alexander Thudeen
Sya SK
9:10.54990
+1:33.9210
14
H 14
Hugo Jakobsson
Eksjö SOK
9:13.55290
+1:36.9510
15
H 14
Olof Hedin
Eksjö SOK
9:18.55740
+1:40.9960
16
D 12
Agnes Djurstedt
Eksjö SOK
9:24.56320
+1:46.10540
17
H 14
Hugo Djurstedt
Eksjö SOK
9:27.56650
+1:49.10870
18
D 14
Emma Eriksson
Eksjö SOK
9:32.57140
+1:54.11360
18
D 14
Elsa Melin
Landsbro IF SK
9:32.57140
+1:54.11360
20
H 12
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
9:38.57740
+2:00.11960
21
H 12
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
9:41.58070
+2:03.12290
22
H 14
Gideon Claesson
IF Hallby SOK
9:41.58080
+2:03.12300
23
D 12
Emma Wågesson
Landsbro IF SK
9:45.58420
+2:07.12640
24
H 12
Oscar Carlsson
Sya SK
9:48.58700
+2:10.12920
25
H 14
Adam Hertz
IF Hallby SOK
9:50.58980
+2:12.13200
26
H 14
Axel Björkman
IF Hallby SOK
9:55.59400
+2:17.13620
27
H 14
David Nero
Nässjö SF
10:01.60070
+2:23.14290
28
H 14
Carl Rendahl
Lekeryd-Svarttorps SK
10:02.60190
+2:25.14410
29
H 12
Joel Björnlinger
IK Vista
10:12.61120
+2:34.15340
30
H 14
Hampus Fyhr
SOK Aneby
10:14.61350
+2:36.15570
31
H 12
Anton Grahn
IF Hallby SOK
10:20.61950
+2:42.16170
32
D 12
Alice Strömgren
SOK Aneby
10:36.63580
+2:58.17800
33
D 12
Ella Gustavsson
Landsbro IF SK
10:38.63700
+3:00.17920
34
D 12
Tuva Forsell
Sya SK
10:38.63790
+3:01.18010
35
H 14
Carl Andersson
Lekeryd-Svarttorps SK
10:41.64090
+3:04.18310
36
D 14
Alma Gustafsson
SOK Aneby
10:44.64390
+3:07.18610
37
D 14
Maja Kurjenkallio
Hvetlanda SK
10:45.64460
+3:07.18680
38
H 12
Olle Granstedt
Eksjö SOK
10:51.65070
+3:13.19290
39
D 12
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
10:52.65170
+3:14.19390
40
D 12
Tilda Rosander
SOK Aneby
10:53.65200
+3:15.19420
41
H 12
Oskar Kling
Eksjö SOK
11:00.65930
+3:22.20150
42
D 14
Evelina Jonason
SOK Aneby
11:06.66540
+3:28.20760
43
D 12
Elsa Björkman
Sya SK
11:09.66860
+3:31.21080
44
D 14
Elin Rindstig
SOK Viljan
11:29.68820
+3:51.23040
45
H 14
Simon Svahn
Eksjö SOK
11:31.69030
+3:53.23250
46
D 12
Jennie Berge-jonsson
Nässjö SF
11:33.69250
+3:55.23470
47
D 12
Isabell Pettersson
SOK Aneby
11:33.69290
+3:56.23510
48
D 12
Felicia Fyhr
SOK Aneby
11:35.69440
+3:57.23660
49
D 14
Ebba Rosander
SOK Aneby
11:37.69650
+3:59.23870
50
H 14
Mattis Persson
Eksjö SOK
11:39.69800
+4:01.24020
51
H 14
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
11:42.70140
+4:04.24360
52
H 12
Erik Ling
IF Hallby SOK
11:44.70380
+4:06.24600
53
D 12
Felicia Abelsson
Landsbro IF SK
11:51.71000
+4:13.25220
54
D 14
Elisabet Mikkelsen
SOK Viljan
11:57.71640
+4:19.25860
55
D 12
Tuva Andersson
Lekeryd-Svarttorps SK
12:13.73220
+4:35.27440
56
H 12
Karl Wahlström
Tenhults SOK
12:27.74600
+4:49.28820
57
D 12
Tuffi Tiare
Nässjö SF
12:55.77460
+5:17.31680
58
D 12
Maria Björnlinger
IK Vista
23:59:59.8639800
1km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 8
Tuva Carlsson
Sya SK
1
D 8
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
1
D 8
Maja Lax
Nässjö SF
1
H 8
Adam Carlsson
Sya SK
1
H 8
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
1
H 8
Isak Hertz
IF Hallby SOK
1
H 8
Adam Lindqvist
Landsbro IF SK
1
H 8
Emil Ling
IF Hallby SOK
1
H 21
Pelle Jakobsson
Eksjö SOK
1
H 21
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
1
H 21
Malte Lax
Nässjö SF
1
H 21
Stina Rehn
Nässjö SF
13
H 10
Noah Petersson
Nybro Ski
5:31.33080
14
D 10
Alva Thudeen
Sya SK
6:01.36080
15
D 10
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
6:15.37460
16
D 10
Sandra Ling
IF Hallby SOK
6:42.40160
17
D 10
Lisa Lantz
Sya SK
6:47.40610
18
H 10
Albin Georgsson
IF Hallby SOK
6:52.41170
19
D 10
Sigrid Forsman
Sya SK
6:56.41540
20
D 10
Margit Rehn
Nässjö SF
6:57.41690
21
D 10
Elsa Moqvist
OK Landehof
7:04.42330
22
D 10
Ingrid Rehn
Nässjö SF
7:04.42380
23
D 10
Telina Tiare
Nässjö SF
7:14.43370
24
H 10
Leo Forsell
Sya SK
7:24.44380
25
D 10
Rut Hansson
Landsbro IF SK
7:35.45430
26
H 10
Karl Fredrik Georgsson
IF Hallby SOK
7:51.47050
27
D 10
Alva Forsman
Sya SK
8:02.48120
28
D 10
Alma Bülow
SOK Aneby
8:33.51230
29
D 10
Kerstin Edmark
SOK Aneby
8:47.52630
30
H 10
Bo Wahlström
Tenhults SOK
9:46.58520
31
D 10
Ida Georgsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)