Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lindmansloppet
2015-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
2:26:18.877700
79.4p
2
Ulf Jansson
Östervåla IF
2:26:41.880000
+23.2200
79.2p
3
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
2:31:15.907400
+4:57.29600
76.3p
4
Daniel Nilsson
OK Norrvirdarna
2:35:48.934700
+9:30.56900
73.7p
5
Magnus Björk
IK Rex
2:37:31.945000
+11:13.67200
72.7p
6
Mandus Andersson
IK Rex
2:37:55.947400
+11:37.69600
72.5p
7
Björn Lystedt
Vassunda IF
2:37:57.947600
+11:39.69800
72.5p
8
Jan Mattsson
Vassunda IF
2:39:21.956000
+13:03.78200
71.7p
9
Fredrik Björck
IK Rex
2:39:40.957900
+13:22.80100
71.5p
10
Ronny Larsson
Estuna IF
2:39:41.958000
+13:23.80200
71.5p
11
Markus Bäck
Yuppie Ski Club
2:39:42.958100
+13:24.80300
71.5p
12
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:43:00.977900
+16:42.100100
69.8p
13
Peter Gerdlöf
Häverödals IF
2:44:51.989000
+18:33.111200
68.9p
14
Hugo Hultqvist
Sundbybergs IK
2:47:26.1004500
+21:08.126700
67.6p
15
Andreas Berthagen
Axa SC
2:49:38.1017700
+23:20.139900
66.6p
16
Robert Jonsson
Yuppie Ski Club
2:51:01.1026000
+24:43.148200
66.0p
17
Mattias Björck
Mälarö SOK
2:51:19.1027800
+25:01.150000
65.8p
18
Martin Höglund
Sundbybergs IK
2:53:31.1041000
+27:13.163200
64.9p
19
Tobias Malm
Bålsta SK
2:53:58.1043700
+27:40.165900
64.7p
20
Jonas Ingard
IK Rex
2:56:22.1058100
+30:04.180300
63.6p
21
Ola Carlsson
Ufk
2:59:02.1074100
+32:44.196300
62.5p
22
Joel Midemalm
Axa SC
3:04:12.1105100
+37:54.227300
60.5p
23
Daniel Franco Cereceda
Föreningen IKJ Haninge
3:06:37.1119600
+40:19.241800
59.6p
24
Carl-johan Medin
Axa SC
3:09:53.1139200
+43:35.261400
58.4p
25
Jonas Lind
Axa SC
3:13:48.1162700
+47:30.284900
57.1p
26
Per Bodén
Sundbybergs BK
3:14:21.1166000
+48:03.288200
56.9p
27
Johan Fornader
IK Rex
3:14:45.1168400
+48:27.290600
56.7p
28
Anders Edberg
Ufk
3:16:33.1179200
+50:15.301400
56.1p
29
Mattias Lindgren
IK Hakarpspojkarna
3:18:00.1187900
+51:42.310100
55.7p
30
Otto Linderborg
Ufk
3:25:45.1234400
+59:27.356600
53.3p
31
Mikael Svensson
Ufk
3:27:38.1245700
+1:01:20.367900
52.7p
32
Erik Stridh
Ufk
3:28:43.1252200
+1:02:25.374400
52.4p
33
Emil Brandel
Östervåla IF
3:29:05.1254400
+1:02:47.376600
52.3p
34
Gabriel Spetz
Axa SC
3:31:13.1267200
+1:04:55.389400
51.7p
35
Marcus Englund
IFK Mariehamn
3:31:15.1267400
+1:04:57.389600
51.7p
36
Pelle Mattson
IK Rex
3:31:16.1267500
+1:04:58.389700
51.7p
37
Daniel Andersson
Gimo IF SK
3:40:57.1325600
+1:14:39.447800
49.1p
38
Jonas Jung
Gimo IF SK
3:49:36.1377500
+1:23:18.499700
47.1p
39
Simon Alfredsson
Axa SC
3:57:18.1423700
+1:31:00.545900
45.4p
40
Jakob Gustafsson
Gimo IF SK
4:03:41.1462000
+1:37:23.584200
44.0p
41
Johan Geijstedt
IK Rex
4:03:55.1463400
+1:37:37.585600
44.0p
-
Johan Qviberg
Yuppie Ski Club
23:59:58.8639700
-
Niklas Lindberg
IK Rex
23:59:58.8639700
-
Anders Eriksson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Patrik Käll
IK Rex
23:59:58.8639700
-
Oscar Lundqvist
Yuppie Ski Club
23:59:58.8639700
-
Toivo Ollonen
Rehns BK
23:59:58.8639700
-
Öystein Engebretsen
Yuppie Ski Club
23:59:58.8639700
-
Pontus Nordström
Östervåla IF
23:59:59.8639800
-
Joel Sjölander
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
Måns Jansson
Östervåla IF
23:59:59.8639800
-
Johan Myhr
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)