Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Brinkmaran
2015-01-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
9km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Martin Lundgren
Stockviks SF
24:40.147925
76.9p
2
H 21
Daniel Granberg
Mellansel IF
24:40.147997
+0
76.9p
3
H 21
Calle Sjöstrand
Sollefteå Skidor IF
24:46.148527
+6.502
76.6p
4
H 18
Erik Holmgren
Stuguns SOK Gjurd
25:07.150623
+26.2598
75.6p
5
H 20
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
25:58.155797
+1:18.7772
73.0p
6
H 21
Olov Vikström
Stockviks SF
26:01.156065
+1:21.8040
72.9p
7
H 21
David Blomberg Saitton
Vårby IK
26:07.156682
+1:27.8657
72.6p
8
H 18
Jack Sjödin
Junsele IF
26:28.158706
+1:47.10681
71.7p
9
H 21
Robert Engström
Hägglunds Ski Team SK
27:06.162590
+2:26.14565
70.0p
10
H 21
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
30:11.181011
+5:30.32986
62.9p
6.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Albin Sehlberg
Hägglunds Ski Team SK
17:24.104325
2
H 15
Hugo Eriksson
Husums IF SK
17:55.107426
+31.3001
3
H 16
Adam Westman
Alnö SK
18:17.109618
+52.5193
4
D 16
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
18:27.110669
+1:03.6244
5
H 15
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
18:37.111628
+1:13.7203
6
H 16
Philip Kristoffersson
Alnö SK
18:41.112037
+1:17.7612
7
H 16
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
18:49.112877
+1:25.8452
8
H 15
Alexander Gidlund
Husums IF SK
18:52.113150
+1:28.8725
9
H 16
Johan Samuelsson
Husums IF SK
18:54.113382
+1:30.8957
10
H 15
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
19:39.117806
+2:14.13381
11
H 15
Anton Niederbach
Hägglunds Ski Team SK
19:59.119833
+2:35.15408
12
D 16
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
20:12.121164
+2:48.16739
13
D 16
Maja Petersson
Vårby IK
20:15.121428
+2:51.17003
14
D 16
Frida Olofsson
Vårby IK
20:15.121489
+2:51.17064
15
H 15
Oskar Karlsson
Anundsjö IF
20:17.121670
+2:53.17245
16
D 15
Alice Hellström
Stockviks SF
20:21.122016
+2:56.17591
17
H 15
Anton Sundberg
Sollefteå Skidor IF
20:30.122920
+3:05.18495
18
D 18
Erika Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
20:46.124598
+3:22.20173
58.2p
19
D 15
Lovisa Olsson
Husums IF SK
21:05.126410
+3:40.21985
20
D 15
Frida Vickström
Stockviks SF
21:27.128613
+4:02.24188
21
D 18
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
21:27.128659
+4:03.24234
56.0p
22
D 15
Elsa Forsberg
Kramfors Alliansen
22:05.132417
+4:40.27992
23
D 15
Hanna Jonsson
Husums IF SK
22:12.133199
+4:48.28774
24
H 15
Adrian Johansson
Hägglunds Ski Team SK
22:25.134411
+5:00.29986
25
D 15
Sofia Pahlin
Sollefteå Skidor IF
23:06.138577
+5:42.34152
26
D 15
Johanna Dahl
Vårby IK
23:17.139667
+5:53.35242
27
D 21
Irene Larsson
Matfors SK
24:40.147965
+7:16.43540
47.5p
28
D 21
Catrin Nilsson
Sollefteå Skidor IF
29:17.175638
+11:53.71213
39.0p
4.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 14
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
13:11.79079
2
H 14
Filip Borgström
IF Strategen
13:14.79310
+2.131
3
H 14
George Ersson
IF Strategen
13:17.79644
+5.465
4
H 14
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
13:21.80077
+9.898
5
H 13
Rasmus Westerlund
IF Strategen
13:39.81839
+27.2660
6
H 14
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
14:13.85235
+1:01.6056
7
H 14
Viktor Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
14:15.85432
+1:03.6253
8
H 14
Viktor Wiig
IF Strategen
14:18.85733
+1:06.6554
9
H 14
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
14:35.87488
+1:24.8309
10
H 13
Melker Eklund
Vårby IK
14:39.87805
+1:27.8626
11
D 14
Ella Hugg Olsson
Matfors SK
14:42.88143
+1:30.8964
12
D 14
Sofia Boström
Skorpeds SK
14:48.88703
+1:36.9524
13
H 13
Laban Nordin
Vårby IK
15:12.91195
+2:01.12016
14
D 13
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
15:29.92839
+2:17.13660
15
H 14
Viktor Lukka
Hägglunds Ski Team SK
15:45.94498
+2:34.15319
16
D 14
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
15:59.95871
+2:47.16692
17
D 13
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
16:02.96163
+2:50.16984
18
D 14
Ida Norman
Kramfors Alliansen
16:07.96649
+2:55.17470
19
D 13
Emelie Englund
Bergeforsens SK
16:16.97583
+3:05.18404
20
D 14
Emilia Pettersson
Kramfors Alliansen
16:30.98992
+3:19.19813
21
D 14
Ida Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
16:41.100017
+3:29.20838
22
D 13
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
16:48.100734
+3:36.21555
23
H 13
Axel Saitton
Vårby IK
16:50.100974
+3:38.21795
24
D 13
Hanna Nilsson
Matfors SK
17:43.106275
+4:31.27096
25
H 13
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
17:48.106747
+4:36.27568
26
D 13
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
18:50.112907
+5:38.33728
27
D 13
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
19:17.115629
+6:05.36450
28
D 14
Isabell Tellström
Vårby IK
19:17.115682
+6:06.36503
29
H 13
Samuel Johansson
Hägglunds Ski Team SK
19:18.115704
+6:06.36525
30
D 13
Klara Jonsson
Husums IF SK
19:33.117204
+6:21.38025
Logga in för att slippa de här annonserna
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 12
Oskar Vikström
Stockviks SF
7:46.46523
2
D 12
Klara Torshage
Vårby IK
7:50.46936
+4.313
3
H 12
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
8:07.48626
+21.2003
4
D 12
Sanna Berglund
Vårby IK
8:08.48767
+22.2144
5
D 12
Elin Forsgren
Vårby IK
8:11.49062
+25.2439
6
D 12
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
8:16.49562
+30.2939
7
H 12
Axel Mannelqvist
Vårby IK
8:24.50338
+38.3715
8
H 11
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
8:30.50910
+43.4287
9
D 12
Amanda Pallin
Alnö SK
8:30.50978
+44.4355
10
H 11
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
8:34.51392
+48.4769
11
D 12
Ebba Englund
Bergeforsens SK
8:37.51636
+51.5013
12
D 11
Elin Näslund
Vårby IK
8:37.51676
+51.5053
13
H 11
Sebastian Höglund
Kramfors Alliansen
8:46.52525
+1:00.5902
14
H 11
Erik Byström
Vårby IK
8:48.52770
+1:02.6147
15
D 12
Lina Lundgren
IF Strategen
8:51.53014
+1:04.6391
16
H 11
Carl Gustafsson
Vårby IK
8:51.53099
+1:05.6476
17
H 11
Hjalmar Oskarsson
ÅS IL
8:55.53415
+1:08.6792
18
D 11
Louise Jonsson
Alnö SK
8:55.53440
+1:09.6817
19
D 11
Tova Grahn Birve
Alnö SK
8:55.53451
+1:09.6828
20
H 11
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
8:55.53496
+1:09.6873
21
H 12
Felix Westerlund
IF Strategen
9:03.54243
+1:17.7620
22
D 12
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
9:04.54359
+1:18.7736
23
H 12
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
9:04.54361
+1:18.7738
24
H 12
Teo Eikelboom
Vårby IK
9:06.54500
+1:19.7877
25
H 11
Emil Tänglander
Östersunds SK
9:06.54570
+1:20.7947
26
D 11
Nora Westerlund
Vårby IK
9:10.54919
+1:23.8296
27
H 12
Viktor Olsson
Husums IF SK
9:11.55012
+1:24.8389
28
D 12
Melina Vestermark
Hägglunds Ski Team SK
9:12.55132
+1:26.8509
29
H 11
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
9:23.56205
+1:36.9582
30
D 11
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
9:24.56360
+1:38.9737
31
D 12
Maja Kallin
Hägglunds Ski Team SK
9:28.56703
+1:41.10080
32
H 11
Jonatan Hälldal
Hägglunds Ski Team SK
9:33.57208
+1:46.10585
33
H 11
Edvin Lake
Lucksta IF
9:33.57218
+1:46.10595
34
D 11
Tea Hedlund
Stockviks SF
9:39.57849
+1:53.11226
35
D 12
Trude Burman
Alnö SK
9:48.58768
+2:02.12145
36
D 12
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
9:48.58797
+2:02.12174
37
D 11
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
10:13.61257
+2:27.14634
38
H 11
Filip Nordström
Hägglunds Ski Team SK
10:15.61473
+2:29.14850
39
H 11
Elias Holgersson
Högforsen Fritid IF
10:17.61649
+2:31.15026
40
D 11
Alva Dahlin
Kovlands IF
10:33.63253
+2:47.16630
41
H 11
Valter Ljungdahl
Matfors SK
10:39.63882
+2:53.17259
42
H 11
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
11:03.66220
+3:16.19597
43
H 11
Sebastian Stenmark
Sollefteå Skidor IF
11:07.66642
+3:21.20019
44
D 11
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
11:16.67585
+3:30.20962
45
D 11
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
11:28.68788
+3:42.22165
46
D 11
Thea Söderqvist
Forsmo IF
11:36.69536
+3:50.22913
47
D 12
Sanna Rantala
Husums IF SK
11:57.71664
+4:11.25041
48
H 11
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
12:07.72617
+4:20.25994
1.2km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 10
Björn Rönnestrand
ÅS IL
4:15.25497
2
H 10
Hugo Petersson
Vårby IK
4:21.26039
+5.442
3
H 10
Mattias Larsson
Matfors SK
4:40.27971
+24.2374
4
H 10
Viking Olsson
Husums IF SK
4:43.28262
+27.2665
5
H 10
Liam Johnson
Matfors SK
4:44.28360
+28.2763
6
H 10
Axel Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
4:52.29153
+36.3556
7
H 9
Liam Hälldal
Hägglunds Ski Team SK
4:52.29184
+36.3587
8
H 10
Oskar Höglund
Kramfors Alliansen
4:53.29202
+37.3605
9
H 10
Linus Pettersson
Kramfors Alliansen
4:55.29455
+39.3858
10
H 10
Knut Saitton
Vårby IK
4:55.29492
+39.3895
11
D 10
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
5:02.30123
+46.4526
12
D 10
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
5:09.30808
+53.5211
13
D 9
Hilde Oskarsson
ÅS IL
5:09.30891
+53.5294
14
D 9
Ruth Hugg-olsson
Matfors SK
5:17.31682
+1:01.6085
15
D 10
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
5:22.32129
+1:06.6532
16
H 9
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
5:31.33048
+1:15.7451
17
D 10
Wilma Larsson
Stockviks SF
5:38.33757
+1:22.8160
18
H 10
Charlie Eliasson
Sollefteå Skidor IF
5:43.34269
+1:27.8672
19
D 9
Emma Forsgren
Vårby IK
5:44.34312
+1:28.8715
20
H 9
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
5:47.34610
+1:31.9013
21
D 9
Minna Mikaelsson
Hägglunds Ski Team SK
5:50.34952
+1:34.9355
22
D 10
Irma Burman
Alnö SK
5:51.35098
+1:36.9501
23
D 10
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds Ski Team SK
5:54.35397
+1:39.9800
24
H 9
Teo Dolk
Sollefteå Skidor IF
5:56.35548
+1:40.9951
25
D 10
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
6:05.36483
+1:49.10886
26
D 10
Moa Eklund
Vårby IK
6:07.36675
+1:51.11078
27
D 10
Stella Eikelboom
Vårby IK
6:07.36676
+1:51.11079
28
H 9
Ivar Lake
Lucksta IF
6:13.37239
+1:57.11642
29
H 9
Joel Byström
Vårby IK
6:14.37316
+1:58.11719
30
H 10
Lukas Petersson
Sollefteå Skidor IF
6:14.37359
+1:58.11762
31
D 10
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
6:14.37392
+1:58.11795
32
D 9
Julia Jonsson
Alnö SK
6:31.39024
+2:15.13427
33
H 9
Emil Mohlin
Forsmo IF
6:35.39476
+2:19.13879
34
D 10
Ida Bergfors
Matfors SK
6:37.39656
+2:21.14059
35
H 10
Emil Palmqvist
Sollefteå Skidor IF
6:42.40102
+2:26.14505
36
D 10
Elsa Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
6:42.40128
+2:26.14531
37
D 9
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
6:43.40236
+2:27.14639
38
H 10
Max Höök
Forsmo IF
6:44.40304
+2:28.14707
39
D 10
Alva Perbo
Hägglunds Ski Team SK
6:45.40479
+2:29.14882
40
H 10
Philip Thelander
Forsmo IF
6:47.40646
+2:31.15049
41
D 9
Märta Hübenette
Husums IF SK
7:18.43733
+3:02.18136
42
D 9
Engla Stenklyft
Forsmo IF
7:18.43770
+3:02.18173
43
D 9
Nora Nauclér
Sollefteå Skidor IF
7:52.47122
+3:36.21525
44
D 9
Elvira Frestadius
Forsmo IF
7:55.47461
+3:39.21864
45
D 9
Emilia Westermark
Forsmo IF
7:59.47879
+3:43.22282
46
H 9
Ture Mannelqvist
Vårby IK
8:14.49349
+3:58.23752
47
H 9
William Sköldebjer
Forsmo IF
8:20.49942
+4:04.24345
48
D 9
Agnes Pettersson
Forsmo IF
9:13.55277
+4:57.29680
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)