Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2015-02-14
Deltävling i
Jemtland Ski Tour 2015
<<< Flyktingloppet
Haldo Hansson >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
23:40.141990
63.9p
2
Jens Hägesten
Sollefteå Skidor IF
25:15.151460
+1:34.9370
58.7p
3
William Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
26:48.160740
+3:07.18650
54.3p
4
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
27:01.162010
+3:20.19920
53.8p
5
Alfons Wedin
Garphyttans IF
27:29.164820
+3:48.22730
52.6p
6
Ludvig Millestu
Utrikes SK
28:53.173290
+5:13.31200
49.4p
7
Tim Wikén
Åsarna IK
29:22.176130
+5:41.34040
48.4p
8
Sven-Eric Dahlgren
Myssjö-Ovikens IF
29:59.179850
+6:18.37760
47.1p
9
Ebbe Zachrisson
Litsbygdens SK
30:12.181120
+6:31.39030
46.7p
10
Daniel Gideonsson
Litsbygdens SK
30:12.181150
+6:31.39060
46.7p
11
Anton Olsson
Åsarna IK
30:35.183480
+6:54.41390
45.9p
12
Stefan Eriksson
Berg
31:52.191120
+8:11.49030
43.7p
13
Fredrik Malmgren
Åsarna IK
32:54.197370
+9:13.55280
42.0p
14
Adam Björns
Hede SK
33:14.199360
+9:33.57270
41.5p
15
Tomas Persson
Åsarna IK
34:23.206210
+10:42.64120
39.8p
16
Anders Johansson
Berg
35:09.210860
+11:28.68770
38.8p
17
Lukas Lindberg
Åsarna IK
36:17.217600
+12:36.75510
37.3p
18
Ante Sivertsson
Skålan
38:02.228160
+14:21.86070
35.3p
19
Tommy Sivertsson
Skålan
38:03.228210
+14:22.86120
35.3p
20
Thomas Norenius
Brånan
39:30.236950
+15:49.94860
33.7p
21
Ecke Högström
Åsarna IK
39:38.237710
+15:57.95620
33.6p
22
Anton Nordgren
Åsarna IK
40:08.240720
+16:27.98630
33.1p
23
Anders Nordgren
Åsarna IK
40:09.240890
+16:29.98800
33.1p
24
Evald Dahlgren
Myssjö-Ovikens IF
40:31.243000
+16:50.100910
32.7p
25
Linus Wedin
Garphyttans IF
40:40.243990
+17:00.101900
32.6p
26
Martin Liljedahl
Fjällgymnasiet
41:25.248410
+17:44.106320
31.9p
27
Zakris Handler
Åsarna IK
42:33.255210
+18:52.113120
30.9p
28
Erik Olofsson
Lucksta IF
43:02.258100
+19:21.116010
30.5p
29
Ludvig Hultgren
Fjällgymnasiet
44:13.265270
+20:32.123180
29.6p
30
Henry Wallström
Åsarna IK
46:07.276640
+22:26.134550
28.2p
31
Håkan Flodén
Brånan
47:06.282570
+23:25.140480
27.5p
32
Ernst Tjärnberg
Vemdalens IF
47:29.284810
+23:48.142720
27.2p
33
Albin Göransson
Åsarna IK
50:38.303760
+26:57.161670
25.3p
34
Mattis Sivertsson
Skålan
51:18.307780
+27:37.165690
24.9p
35
Erik Engström
Vigge
55:42.334170
+32:01.192080
22.7p
36
Herman Göransson
Åsarna IK
56:07.336600
+32:26.194510
22.5p
37
Vidar Wallström
Brunflo IF
56:26.338570
+32:45.196480
22.4p
38
Tomas Wallström
Brunflo IF
56:28.338700
+32:47.196610
22.4p
39
Teo Andersson
Skålan
1:00:40.363910
+36:59.221820
20.7p
40
Lasse Lindberg
Åsarna IK
1:02:47.376640
+39:06.234550
19.9p
41
Elliot Engrund
Åsarna IK
1:09:00.413960
+45:19.271870
17.9p
42
Kaj Engrund
Åsarna IK
1:09:02.414180
+45:21.272090
17.9p
43
Ante Handler
Åsarna IK
1:25:24.512380
+1:01:43.370290
14.2p
44
Bengt Andrén
Störd och stolt
1:45:50.634910
+1:22:09.492820
11.3p
45
Emil Göransson
Åsarna IK
1:49:31.657000
+1:25:50.514910
10.9p
46
Zeb Andersson
Skålan
1:58:14.709370
+1:34:33.567280
10.1p
-
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Zeke Engrund
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Edvin Mårtensson
Litsbygdens SK
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Mårtensson
Litsbygdens SK
23:59:59.8639800
-
-
Love Tholander
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Fabian Borg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-