Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Boxholmssprinten
2015-01-04
Deltävling i
Intersport Tour de ski Östergötland 2015
<<< Salsjöcrossen
Linköpingsrännet >>>
INFO
RESULTAT
Visa ihopslagen resultatlista
D 8
Längdskidor, Fristil
1
Tuva Carlsson
Sya SK
2
Natasha Berntsson Andersson
Kimstad GOIF
3
Tilde Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
4
Sonja Andersson
Boxholm-Ekeby SK
-
Theo Malm
Linköpings SK
D 10
Längdskidor, Fristil
1
Alva Thudeen
Sya SK
2
Sofie Bergqvist
Boxholm-Ekeby SK
3
Ellen Trofast
Borensbergs IF SK
4
Ella Beronius
Boxholm-Ekeby SK
5
Agnes Åsberg
Boxholm-Ekeby SK
6
Elsa Palo
Borensbergs IF SK
7
Lisa Lantz
Sya SK
8
Nellie Andersson
Boxholm-Ekeby SK
9
Alma Bülow
SOK Aneby
10
Sigrid Forsman
Sya SK
11
Alva Forsman
Sya SK
D 12
Längdskidor, Fristil
1
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
2
Ellen Holm
Vreta Skid o Mk
3
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
4
Louise Hallander
Linköpings SK
5
Tuva Forsell
Sya SK
6
Alice Strömgren
SOK Aneby
7
Matilda Andersson
Boxholm-Ekeby SK
8
Elsa Björkman
Sya SK
9
Isabell Pettersson
SOK Aneby
10
Felicia Fyhr
SOK Aneby
11
Hanni Beronius
Boxholm-Ekeby SK
D 14
Längdskidor, Fristil
1
Lova Broström
Sya SK
2
Linnea Johansson
Linköpings SK
3
Evelina Jonason
SOK Aneby
4
Wilma Thudén
Boxholm-Ekeby SK
-
Tove Pettersson
Vreta Skid o Mk
-
Alma Gustafsson
SOK Aneby
D 16
Längdskidor, Fristil
1
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
2
Lovisa Blomgren
SOK Aneby
3
Sandra Bergqvist
Boxholm-Ekeby SK
4
Wilma Strömgren
SOK Aneby
D 20
Längdskidor, Fristil
1
Ida Wånggren
Motala Aif SK
2
Madeleine Forsell
Linköpings SK
H 8
Längdskidor, Fristil
1
Miron Weber
Vreta Skid o Mk
2
Arvid Trofast
Borensbergs IF SK
3
Albin Fransson
Boxholm-Ekeby SK
4
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
5
Adam Carlsson
Sya SK
H 10
Längdskidor, Fristil
1
Karl Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
2
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
3
Elias Thellsén
Vreta Skid o Mk
4
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
5
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
6
Lukas Rudberg
Sya SK
7
Zebactian Berntsson Andersson
Kimstad GOIF
8
Leo Forsell
Sya SK
9
Elias Ohlsson
Borensbergs IF SK
10
Alfred Nygren
Sya SK
H 12
Längdskidor, Fristil
1
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
2
Oscar Carlsson
Sya SK
3
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
4
Erik Johansson
Zinkgruvans IF
5
Sven Weber
Vreta Skid o Mk
6
Eskil Peterson
Borås GIF
7
Felix Sternander
Vreta Skid o Mk
8
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
9
Sebastian Pettersson
Finspångs SOK
H 14
Längdskidor, Fristil
1
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
2
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
3
Wilhelm Bergentz
Garphyttans IF
4
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
5
Gustav Windahl
Zinkgruvans IF
6
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
7
Albin Hallander
Linköpings SK
8
Alfons Peterson
Borås GIF
9
Rasmus Rudberg
Sya SK
10
David Dudal
Almby IK
11
Jonas Weber
Vreta Skid o Mk
12
Alexander Thudeen
Sya SK
13
Emil Nilsson Cedermo
Sya SK
14
Hampus Fyhr
SOK Aneby
H 16
Längdskidor, Fristil
1
Albin Johansson
Linköpings SK
2
Ludvig Carlsson
Sya SK
3
Ludvig Karlsten
Zinkgruvans IF
4
Erik Wagne
Linköpings SK
5
Linus Dudal
Almby IK
-
Nore Ring
Zinkgruvans IF
-
Edvin Rösliden
Linköpings SK
H 20
Längdskidor, Fristil
1
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
2
Linus Karlsson
Boxholm-Ekeby SK