Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2015-02-22
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2015
<<< Värmdöloppet
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 501 till 869 av 869[
1
2
]
52km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
501
H 21 Motion
Joachim Onkenhout
Danmarks MK
3:45:16.1351520
+1:37:42.586170
45.6p
502
H 21 Motion
Joakim Eliasson
Bjursås IK
3:45:35.1353440
+1:38:01.588090
45.5p
503
H 40
P-O Ehinger
Rävdun SK
3:45:35.1353450
+1:38:02.588100
45.5p
504
H 40
Daniel Nordström
Handelsbanken IF
3:45:36.1353550
+1:38:03.588200
45.5p
505
H 21 Motion
Magnus Wik
Mälarhöjdens IK
3:45:42.1354140
+1:38:08.588790
45.5p
506
H 21 Motion
Jan Berglund
Ockelbo sk
3:45:49.1354880
+1:38:16.589530
45.5p
507
H 50
Dag Tedenby
Gävle skidkamrater
3:46:04.1356310
+1:38:30.590960
45.4p
508
H 21
Daniel Björkman
Gävle SK
3:46:04.1356330
+1:38:30.590980
45.4p
509
H 40
Håkan Wennerström
Vattenfall IF
3:46:06.1356530
+1:38:32.591180
45.4p
510
H 21 Motion
Tomas Lindberg
Axa Sportsclub
3:46:27.1358650
+1:38:54.593300
45.3p
511
H 21 Motion
Hans Wigö
Gävle skidkamrater
3:46:56.1361560
+1:39:23.596210
45.2p
512
H 40
Henrik Magnusson
Vaxholm
3:47:00.1361910
+1:39:26.596560
45.2p
513
H 40
Johan Bast
Gävlepolisens IF
3:47:00.1361980
+1:39:27.596630
45.2p
514
H 40
Peter Lundqvist
Forsmarks IF
3:47:17.1363610
+1:39:43.598260
45.1p
515
H 40
Henrik Löfgren
AXA Sports Club
3:47:24.1364380
+1:39:51.599030
45.1p
516
D 21 Motion
Stephanie Karlsson
ÅF Skidklubb
3:47:36.1365520
+1:40:02.600170
45.1p
517
D 21
Anna Sjöberg
IFK Västerås SK
3:47:57.1367610
+1:40:23.602260
45.0p
518
H 21 Motion
Johan Westin
Skidkamraterna Gävle
3:47:59.1367850
+1:40:26.602500
45.0p
519
H 21 Motion
Albin Grahn
DN-Expressens IF
3:48:08.1368770
+1:40:35.603420
44.9p
520
H 40
Magnus Sjöblom
Sundbybergs IK
3:48:17.1369630
+1:40:43.604280
44.9p
521
H 21 Motion
Stefan Eliasson
Täby KOMIK
3:48:19.1369800
+1:40:45.604450
44.9p
522
H 21
Niklas Svärd
IFK Sala
3:48:25.1370460
+1:40:52.605110
44.9p
523
H 21 Motion
Kenth Pettersson
Karbenning GoIF
3:48:27.1370650
+1:40:54.605300
44.9p
524
D 21
Johanna Tuuf
Stockholms RK
3:48:31.1371000
+1:40:57.605650
44.9p
525
H 35
Johan Kallin Stropp
Gävle SK
3:48:32.1371110
+1:40:58.605760
44.9p
526
H 21 Motion
Magnus Lindberg
Uppsala
3:48:34.1371320
+1:41:00.605970
44.8p
527
H 40
Staffan Palopää
Vaimo
3:48:35.1371490
+1:41:02.606140
44.8p
528
D 21 Motion
Mari Palm
Peab IF
3:48:40.1371950
+1:41:07.606600
44.8p
529
H 21
Johan Ryman
Axa sportklubb
3:49:09.1374850
+1:41:36.609500
44.7p
530
D 21
Maria Enquist
Högbo GIF
3:49:19.1375860
+1:41:46.610510
44.7p
531
D 21
Charlotte Andersson
REMBO IK
3:49:54.1379330
+1:42:20.613980
44.5p
532
H 50
Erik Söderlund
Almunge IK
3:49:56.1379500
+1:42:22.614150
44.5p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:50:00
533
D 21
Kia Olofsdotter
Östervåla IF
3:50:13.1381230
+1:42:39.615880
44.5p
534
D 21 Motion
Cecilia Nordström
AXA Sports Club
3:50:21.1382070
+1:42:48.616720
44.4p
535
H 50
Lars-Ove Wingerud
Rimbo SOK
3:50:31.1383040
+1:42:57.617690
44.4p
536
H 21
Martin Landås
IFK Västerås SK
3:50:45.1384400
+1:43:11.619050
44.4p
537
H 35
Daniel Jonsson
REMBO IK
3:50:47.1384690
+1:43:14.619340
44.4p
538
H 40
Matias Olsson
Storvreta ik
3:52:09.1392820
+1:44:35.627470
44.1p
538
H 60
Allan Johansson
Telia IoFF
3:52:09.1392820
+1:44:35.627470
44.1p
540
D 21
Helena Johansson
Enhörna IF
3:52:19.1393880
+1:44:46.628530
44.0p
541
H 21
Rasmus Engberg
Söderhamns Skidkamrater
3:52:34.1395320
+1:45:00.629970
44.0p
542
H 21 Motion
Michael Lövtrup
Uppsala
3:52:51.1397020
+1:45:17.631670
43.9p
543
H 21 Motion
Reidar Larsson
Mörtebo FK
3:52:59.1397820
+1:45:25.632470
43.9p
544
H 21 Motion
Johan Gillbro
NA
3:53:13.1399210
+1:45:39.633860
43.8p
545
H 35
Per Erik Anders Johansson
Fk Finn
3:53:24.1400350
+1:45:51.635000
43.8p
546
H 40
Karl-Henrik Persson
Skidkamraterna
3:53:31.1401060
+1:45:58.635710
43.8p
547
H 21 Motion
Jens Nygren
Axa SC
3:53:34.1401350
+1:46:01.636000
43.8p
548
H 40
Fredrik Hultén
AXA Sports Club
3:54:22.1406180
+1:46:49.640830
43.6p
549
H 40
Johan Moquist
Åkersberga SK
3:54:24.1406390
+1:46:51.641040
43.6p
550
H 50
Peter Sahlin
Bruksvallarnas IF
3:54:43.1408220
+1:47:09.642870
43.5p
551
H 60
Sten Ljunggren
IF Spirit IF
3:55:04.1410390
+1:47:31.645040
43.4p
552
H 21 Motion
Henrik Turesson
Valbo
3:55:10.1410960
+1:47:37.645610
43.4p
553
H 40
Jens Noaksson
Stockholm
3:55:16.1411540
+1:47:42.646190
43.4p
554
H 35
Pontus Erlandsson
Försvarets SK
3:55:26.1412510
+1:47:52.647160
43.4p
555
H 40
Mattias Nyberg
Gimo Skidor IF
3:55:55.1415420
+1:48:21.650070
43.3p
556
H 35
Erik Lindén
Domnarvets GOIF
3:56:11.1417070
+1:48:38.651720
43.2p
557
H 21 Motion
Oscar Eriksson
Björklinge Sok
3:56:48.1420760
+1:49:15.655410
43.1p
558
H 35
Johannes Lien
Axa SC
3:56:48.1420790
+1:49:15.655440
43.1p
559
H 21 Motion
Ulric Sahlberg
Gävle
3:57:13.1423270
+1:49:40.657920
43.0p
560
H 40
Mikael Haeger
Stratos
3:57:15.1423450
+1:49:42.658100
43.0p
561
H 21 Motion
Erik Troeng
Storviks IF
3:57:19.1423860
+1:49:46.658510
43.0p
562
D 21 Motion
Carina Olsson
Berber IS
3:57:35.1425460
+1:50:02.660110
42.9p
563
H 50
Kent Exell
Forsmarks IF
3:57:36.1425520
+1:50:02.660170
42.9p
564
H 50
Örjan Brannström
Karslunds IF
3:57:36.1425580
+1:50:03.660230
42.9p
565
H 35
Kristian Winter
No Club
3:57:51.1427070
+1:50:18.661720
42.9p
566
H 21 Motion
Johannes Säfström
Axa Sportsclub
3:58:07.1428620
+1:50:33.663270
42.8p
567
H 40
Stefan Karlqvist
AXA Sports Club
3:58:09.1428820
+1:50:35.663470
42.8p
568
H 35
Andreas Eriksson
Upplands-Ekeby if
3:58:15.1429420
+1:50:41.664070
42.8p
569
D 21
Helena Allgulander
Sundbybergs IK
3:58:20.1429910
+1:50:46.664560
42.8p
570
H 35
Kenneth Solin
Kramfors Alliansen
3:58:28.1430760
+1:50:55.665410
42.7p
571
H 35
Eric Säfström
Hällbybrunns IF
3:58:36.1431590
+1:51:03.666240
42.7p
572
H 40
Philip Sköld
Lidingö SOK
3:58:52.1433150
+1:51:19.667800
42.7p
573
H 50
Tobias Lejnerborn
Axa SC
4:00:31.1443000
+1:52:57.677650
42.3p
574
H 21 Motion
Håkan Eriksson
Storviks IF
4:00:40.1443980
+1:53:07.678630
42.3p
575
D 21 Motion
Martina Johnson
Valbo AIF
4:00:42.1444140
+1:53:08.678790
42.3p
576
H 35
Johan Beronius
SR-TV IF
4:00:44.1444330
+1:53:10.678980
42.3p
577
H 40
Stefan Wretman
Söders SOL Tyresö
4:02:08.1452710
+1:54:34.687360
42.0p
578
H 21 Motion
Joakim Norell
AXA Sports Club
4:03:02.1458150
+1:55:29.692800
41.8p
579
H 21 Motion
Per Karlsson
IK Fyris
4:03:31.1461060
+1:55:58.695710
41.7p
580
H 40
Mathias Lang
Funäsdalens IF
4:03:57.1463630
+1:56:23.698280
41.7p
581
H 40
Conny Wennberg
Funäsdalen IF
4:03:58.1463710
+1:56:24.698360
41.7p
582
H 60
Conny Arnold
Bohus Malmön
4:04:00.1463900
+1:56:26.698550
41.7p
583
H 21 Motion
Matz Evensson
IF Thor
4:04:28.1466720
+1:56:54.701370
41.6p
584
D 21
Johanna Nylund
Gävle skidkamrater
4:04:36.1467590
+1:57:03.702240
41.5p
585
H 60
Björn Thorén
Brottby Sk
4:04:46.1468590
+1:57:13.703240
41.5p
586
H 21 Motion
Joakim Kindingstad
Korsnäs IF Skidor
4:05:04.1470340
+1:57:30.704990
41.5p
587
D 21
Helena Ekbrink
IF Thor
4:05:07.1470690
+1:57:34.705340
41.4p
588
H 40
Peter Tjärnberg
AXA Sports Club
4:05:14.1471370
+1:57:41.706020
41.4p
589
H 21 Motion
Anders Agefur
Stockholms Rullskidklubb
4:05:55.1475460
+1:58:22.710110
41.3p
590
H 21 Motion
Jan Forsling
Gävle SK
4:06:43.1480260
+1:59:10.714910
41.1p
591
H 40
Lauris Muzikants
Gräftåvallens Skidklubb
4:06:47.1480630
+1:59:13.715280
41.1p
592
H 21 Motion
Mattias Petersson
Yuppie Ski Club
4:06:58.1481710
+1:59:24.716360
41.1p
593
H 50
Mats kvarnung
Uppsala
4:07:28.1484710
+1:59:54.719360
41.0p
594
H 60
Ola Nyberg
NorbergsCK
4:07:49.1486820
+2:00:15.721470
40.9p
595
H 21 Motion
Patrick Schoonderwal
Scania IF
4:08:05.1488460
+2:00:32.723110
40.9p
596
H 21 Motion
Richard Franck
Axa SC
4:08:11.1489000
+2:00:37.723650
40.9p
597
H 21 Motion
Thorbjörn Hallmans
Täby IS SK
4:08:35.1491490
+2:01:02.726140
40.8p
598
H 21 Motion
Erik Möller
-
4:08:52.1493180
+2:01:19.727830
40.7p
599
H 21
Fredrik Modigh
IFK Västerås SK
4:09:21.1496050
+2:01:48.730700
40.7p
600
H 50
Lars Johansson
IFK Vsterås
4:09:30.1496970
+2:01:57.731620
40.6p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 4:10:00
601
H 21 Motion
Lars Lundeborg
Täby IS SK
4:10:08.1500710
+2:02:34.735360
40.5p
602
H 21 Motion
Per Bertilsson Kramer
Stockholms Långdistansklubb
4:10:09.1500890
+2:02:36.735540
40.5p
603
H 40
Tommy Ingemarsson
Vasaloppsklubben Hedemora
4:10:49.1504830
+2:03:15.739480
40.4p
604
H 40
Karl Wistrand
Ericsson IK
4:11:25.1508430
+2:03:51.743080
40.3p
605
H 21
Michael Hagen
AXA Sports Club
4:11:44.1510300
+2:04:10.744950
40.2p
606
H 35
Bjorn Andersen
Københavns Skiklub
4:12:11.1513050
+2:04:38.747700
40.1p
607
H 21 Motion
Hampus Orrskog
AXA Sports Club
4:12:27.1514620
+2:04:53.749270
40.1p
608
H 40
Leif Carlsson
Gävle skidkamrater
4:12:35.1515400
+2:05:01.750050
40.1p
609
H 50
Hans Strängby
IKJ Haninge
4:12:46.1516560
+2:05:13.751210
40.0p
610
H 50
Erik Hagersten
Axa
4:13:05.1518440
+2:05:31.753090
40.0p
611
D 21 Motion
Caroline Svärd
Stockholm
4:13:15.1519430
+2:05:41.754080
40.0p
612
H 21
Robert Cederberg
AXA Sports Club
4:14:08.1524710
+2:06:34.759360
39.8p
613
H 21 Motion
Mattias Svedell
Broby GoIF
4:14:08.1524750
+2:06:35.759400
39.8p
614
H 21 Motion
Linus Jäderberg
Axa SC
4:14:46.1528580
+2:07:13.763230
39.7p
615
H 40
Marcus Eriksson
Forsmarks IF
4:15:57.1535640
+2:08:23.770290
39.5p
616
H 21 Motion
Tomas Strandkvist
Gävle SK
4:16:28.1538720
+2:08:54.773370
39.4p
617
H 21 Motion
Patrik Thomaeus
Bromma-Vällingby SOK
4:16:42.1540130
+2:09:08.774780
39.4p
618
H 35
Anders Hurtig
AXA Sports Club
4:16:56.1541580
+2:09:23.776230
39.3p
619
H 35
Martin Stavnsbjerg
DTU Snow - Copenhagen
4:17:05.1542420
+2:09:31.777070
39.3p
620
H 21 Motion
Jens Stålberg
Lugi Skidklubb
4:19:10.1554920
+2:11:36.789570
38.9p
621
D 21
Frida Grenås
Klubblös
4:19:45.1558400
+2:12:11.793050
38.8p
622
H 40
Thomas Lindberg
Axa
4:20:21.1562090
+2:12:48.796740
38.7p
623
D 21 Motion
Sara Wärnhem
Axa SC
4:21:03.1566270
+2:13:30.800920
38.6p
624
H 40
Donny Långström
Ufk
4:21:32.1569140
+2:13:58.803790
38.5p
625
H 50
Joachim Marklund
Hammarby skidklubb
4:21:48.1570760
+2:14:15.805410
38.5p
626
H 21 Motion
Jan Johansson
Storviks IF
4:22:02.1572100
+2:14:28.806750
38.5p
627
D 21 Motion
Ann-Sofie Ellefors
Täby IS
4:22:19.1573800
+2:14:45.808450
38.4p
628
D 21
Cecilia Eriksson
Forsa IF
4:22:52.1577170
+2:15:19.811820
38.3p
629
H 21 Motion
Daniel Rufelt
If Spirit
4:22:59.1577820
+2:15:25.812470
38.3p
630
H 21 Motion
Andreas Holm
Väsby Skidklubb
4:23:00.1577980
+2:15:27.812630
38.3p
631
H 21
Fredrik Cornader
Peab IF
4:23:06.1578550
+2:15:33.813200
38.3p
632
H 21 Motion
Fredrik Andersson
Fjärdhundra SK
4:24:19.1585820
+2:16:45.820470
38.1p
633
H 60
Anders J Eriksson
Forsa IF
4:24:24.1586330
+2:16:50.820980
38.1p
634
H 21 Motion
Jonas Brindmark
Hagaströms SK
4:25:18.1591790
+2:17:45.826440
37.9p
635
H 21 Motion
Henrik Landgren
Bromma
4:25:19.1591880
+2:17:46.826530
37.9p
636
H 21 Motion
Kent Larsson
Valsätra SF
4:25:54.1595380
+2:18:21.830030
37.8p
637
H 21 Motion
Jesper Funck
Axa SC
4:26:13.1597230
+2:18:39.831880
37.8p
638
H 21 Motion
Fredrik Herlitz
Selånger SOK
4:26:28.1598750
+2:18:55.833400
37.7p
639
D 21 Motion
Anette Olsson
NCC IF
4:27:34.1605360
+2:20:01.840010
37.6p
640
D 21 Motion
Anette Thelenius
Upplands Väsby
4:28:53.1613240
+2:21:19.847890
37.4p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 4:30:00
641
H 21 Motion
Anders Johansson
Ericsson IK
4:30:04.1620380
+2:22:31.855030
37.2p
642
H 60
Björn Liljedahl
IF Spirit idrottsförening
4:30:07.1620620
+2:22:33.855270
37.2p
643
H 21 Motion
Johan Westerlund
Nacka Värmdö skidklubb
4:30:51.1625060
+2:23:18.859710
37.1p
644
H 21 Motion
Mikael Omma
Uppsala
4:31:21.1628040
+2:23:47.862690
37.0p
645
H 21 Motion
Niklas Seppänen
SUNDBYBERG
4:31:22.1628190
+2:23:49.862840
37.0p
646
H 21 Motion
Daniel Becker
Vaxholms Roddförening
4:32:34.1635340
+2:25:00.869990
36.8p
647
H 21 Motion
Anders Hammas
Storviks IF
4:33:15.1639470
+2:25:42.874120
36.7p
648
H 21 Motion
Göran Samuelsson
Gävle skidkamrater
4:35:39.1653850
+2:28:06.888500
36.4p
649
H 21 Motion
Hampus Sjödin
Axa Sportsclub
4:36:03.1656230
+2:28:29.890880
36.3p
650
H 21 Motion
Johan Larsson
Österfärnebo
4:36:07.1656610
+2:28:33.891260
36.3p
651
H 21 Motion
Åke Gisslar
Stockholms Postens IK
4:36:37.1659690
+2:29:04.894340
36.2p
652
H 35
Daniel Hybertsen
Bisslinge SK
4:40:27.1682640
+2:32:53.917290
35.7p
653
D 21 Motion
Zoe Lidbom
Axa Sportsclub
4:40:39.1683840
+2:33:05.918490
35.6p
654
H 21
Edward Hartung
NIYC & ORACLEub
4:41:21.1688070
+2:33:48.922720
35.5p
655
D 21 Motion
Annelie Sjöström
Tynningö IF
4:43:19.1699830
+2:35:45.934480
35.3p
656
H 21 Motion
Kjell Karlsson
Vasunda IF
4:45:31.1713020
+2:37:57.947670
35.0p
657
H 60
Sune Hammar
Grycksbo IF
4:46:02.1716160
+2:38:29.950810
34.9p
658
H 35
Markus Welander
AXA Sports Club
4:46:06.1716520
+2:38:32.951170
34.9p
659
H 21 Motion
Fredrik Edin
-
4:48:46.1732550
+2:41:13.967200
34.5p
660
H 21 Motion
Jonas Carlstrand
AXA Sports Club
4:48:56.1733560
+2:41:23.968210
34.5p
661
H 21 Motion
Ola Nilsson
Axa SC
4:49:08.1734760
+2:41:35.969410
34.5p
662
H 21 Motion
Peter Herdenborg
AXA Sports Club
4:49:44.1738340
+2:42:10.972990
34.4p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 4:50:00
663
D 21
Rebecca Duvemyr
Nacka
4:50:25.1742440
+2:42:51.977090
34.3p
664
H 21 Motion
Ove Opseth
Sollefteå Skidor IF
4:52:41.1756060
+2:45:08.990710
34.0p
665
D 21 Motion
Anna-Liisa Olsson
Åmots SK
4:54:01.1764080
+2:46:28.998730
33.9p
666
H 21 Motion
Kristoffer Berglund
Axa SC
4:54:07.1764630
+2:46:33.999280
33.8p
667
H 21 Motion
Morten Werner
Friskis & Svettis
4:55:06.1770530
+2:47:32.1005180
33.7p
668
H 21 Motion
Jonas Halvarsson
Hammarby IF
5:00:11.1801040
+2:52:37.1035690
33.1p
669
H 21 Motion
Jerker Jonsson
IBM klubben
5:04:33.1827220
+2:56:59.1061870
32.6p
670
H 35
Niklas Ahlqvist
Sundbybergs IK
5:06:14.1837340
+2:58:40.1071990
32.4p
671
D 21
Emma Ahlqvist
Sundbybergs IK
5:06:15.1837410
+2:58:41.1072060
32.4p
672
H 21 Motion
Jouni Holopainen
Axa SC
5:06:53.1841280
+2:59:20.1075930
32.3p
673
H 21 Motion
Love Sahlin
Bruksvallarnas IF
5:12:35.1875430
+3:05:01.1110080
31.7p
674
D 21 Motion
Anna Kylén
Ufk
5:15:30.1892990
+3:07:57.1127640
31.3p
675
H 35
Daniel Jaster
IFK Lindesberg
5:15:49.1894880
+3:08:16.1129530
31.3p
676
H 21 Motion
Magnus Östvall
Maidenhead CC
5:18:47.1912660
+3:11:14.1147310
31.0p
677
D 21 Motion
Eivor Nyberg
Ibm-Klubben
5:21:51.1931050
+3:14:18.1165700
30.7p
678
H 21 Motion
Urban Sanderek
Berga SOK
5:24:42.1948100
+3:17:08.1182750
30.4p
679
H 21 Motion
Ingemar Jönsson
Järfälla SK
5:36:38.2019720
+3:29:04.1254370
29.2p
680
H 21 Motion
Jens Mathiasson
AXA Sports Club
5:41:05.2046450
+3:33:32.1281100
28.8p
681
D 21 Motion
Camilla Sakari Sjöstrand
Åmots SK
5:49:15.2095410
+3:41:41.1330060
28.0p
682
H 21 Motion
Lorentz Blixt
Stuga 77
5:53:16.2119570
+3:45:43.1354220
27.7p
683
D 21 Motion
Jenny Simonsson
Storviks IF
6:13:15.2239400
+4:05:41.1474050
26.1p
683
D 21 Motion
Johanna Dahlfors
Storviks IF
6:13:15.2239400
+4:05:41.1474050
26.1p
685
D 21
Karolina Lindvall
AXA Sports Club
23:59:58.8639700
-
685
H 21
Johan Qviberg
Yuppie Ski Club
23:59:58.8639700
-
685
H 21
Benjamin Lembke
IK Westmannia
23:59:58.8639700
-
685
H 21
Jonas Allared
AXA Sports Club
23:59:58.8639700
-
685
H 21
Johan Byström
Gävle SK
23:59:58.8639700
-
685
H 21
Björn Wennblom
Yuppie Ski Club
23:59:58.8639700
-
685
H 21
Robin Gerum
Carnegie IF
23:59:58.8639700
-
685
H 21
Jonas Sandström
AXA Sports Club
23:59:58.8639700
-
685
H 21
Mikael Andersson
Turebergs IF
23:59:58.8639700
-
685
H 21
Ola jönsson
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
685
H 21
Erik Dahlqvist
Storviks IF
23:59:58.8639700
-
685
H 21
Petter Bäckebjörk
Högbo GIF
23:59:58.8639700
-
685
H 35
Joakim Ludvigsson
AXA Sports Club
23:59:58.8639700
-
685
H 40
Axel Bernhult
Huddinge AIS
23:59:58.8639700
-
685
H 40
Björn Boström
Järbo IF
23:59:58.8639700
-
685
H 40
Göran Westman
Turebergs IF
23:59:58.8639700
-
Logga in för att slippa de här annonserna
685
H 40
Mats Löfgren
REMBO IK
23:59:58.8639700
-
685
H 40
Mikael Johnson
Sigtuna OK
23:59:58.8639700
-
685
H 60
Jan-Olof Löfgren
Brovallens IF
23:59:58.8639700
-
685
H 21
Jim Frösblom
Stockholms RK
23:59:58.8639700
-
685
H 21
Christopher Dahlström
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
685
H 40
Martin Söderberg
IF Spirit IF
23:59:58.8639700
-
685
H 40
Magnus Kaisar
Axa SC
23:59:58.8639700
-
685
D 21 Motion
Ulrika Nilsson
Gävle skidkamrater
23:59:58.8639700
-
685
D 21 Motion
Raghda Hussein
IBM Skidklubb
23:59:58.8639700
-
685
H 21 Motion
Stefan Lindberg
Lidingö
23:59:58.8639700
-
685
H 21 Motion
Michael Jacobson
Saltsjöbadens IF
23:59:58.8639700
-
685
H 21 Motion
Thomas Machete Johansson
Bålsta SK
23:59:58.8639700
-
685
H 21 Motion
Anders Johansson
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
685
H 21 Motion
Peter Frejd
Högbo GIF
23:59:58.8639700
-
685
H 21 Motion
Erik Torell
Ufk
23:59:58.8639700
-
685
H 21 Motion
Emil Wipp
Järla Orientering
23:59:58.8639700
-
685
H 21 Motion
Peter Wipp
Järla Orientering
23:59:58.8639700
-
685
H 21 Motion
Magnus Häggström
Life sport and health club
23:59:58.8639700
-
685
H 21 Motion
Kenneth Hjortzberg
Stockholm
23:59:58.8639700
-
685
H 21 Motion
Simon Jonsson
Storviks IF
23:59:58.8639700
-
685
H 21
Krister Backmark
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
722
D 21
Ulla Östling
öregrund ik
23:59:59.8639800
-
722
D 21
Anna Lindgren
Brovallen IF
23:59:59.8639800
-
722
H 21
Sebastian Lembke
NCC IF
23:59:59.8639800
-
722
H 21
Magnus Nygren
Axa SC
23:59:59.8639800
-
722
H 21
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
23:59:59.8639800
-
722
H 21
Albin Jonsson
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
722
H 21
Daniel Franco Cereceda
IKJ Haninge
23:59:59.8639800
-
722
H 21
Emil Björklund
Rhens BK
23:59:59.8639800
-
722
H 21
Gustaf Wangel
Nacka Värmdö skidklubb
23:59:59.8639800
-
722
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
23:59:59.8639800
-
722
H 21
Markus Kroon
AXA Sports Club
23:59:59.8639800
-
722
H 21
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
722
H 21
Jonas Madsen
Berga SOK
23:59:59.8639800
-
722
H 21
Dennis Israelsson
Berga SOK
23:59:59.8639800
-
722
H 21
Max Cederborg
Stockholm
23:59:59.8639800
-
722
H 21
Daniel Becker
Vaxholms Roddförening
23:59:59.8639800
-
722
H 21
Peter Rosenqvist
CCC1000
23:59:59.8639800
-
722
H 21
Daniel Karlsson
CCC1000
23:59:59.8639800
-
722
H 35
Kalle Torlén
Yuppie Ski Club
23:59:59.8639800
-
722
H 35
Jimmy Vendin
Lidingö skidklubb
23:59:59.8639800
-
722
H 35
Emil Ahlberg
AXA Sports Club
23:59:59.8639800
-
722
H 35
Mikael Schylander
Hofors AIF
23:59:59.8639800
-
722
H 35
Kristian Furuskog
Berga SOK
23:59:59.8639800
-
722
H 40
Magnus Cederlöf
tullinge sk
23:59:59.8639800
-
722
H 40
Marcus Johnsson
Avesta OK
23:59:59.8639800
-
722
H 40
Jörgen Bergkvist
ABB IF Ludvika
23:59:59.8639800
-
722
H 40
Anders Allard Lindström
Sundborn Goif
23:59:59.8639800
-
722
H 40
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
23:59:59.8639800
-
722
H 40
Stefan Karlsson
Björklinge Sok
23:59:59.8639800
-
722
H 40
Thomas Gustafsson
Stora skedvi IK
23:59:59.8639800
-
722
H 40
Janne Skarner
Clas Ohlson IF
23:59:59.8639800
-
722
H 50
Magnus Svensson
Turebergs IF
23:59:59.8639800
-
722
H 50
Peter Johnsson
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
722
H 50
Fredrik Nilert
Stockholm City Triathlon
23:59:59.8639800
-
722
H 50
Kari Elfvengrén
Axa Sportsclub
23:59:59.8639800
-
722
H 50
Mikael Anderäng
Brovallens IF
23:59:59.8639800
-
722
H 50
Leif Markfjärd
Brovallens IF
23:59:59.8639800
-
722
H 50
Peter Herbert
Gävle skidkamrater
23:59:59.8639800
-
722
H 50
Jan Fernö
REMBO IK
23:59:59.8639800
-
722
H 50
Harry Äijö
StockholmsPostens IK
23:59:59.8639800
-
722
H 60
Anders Karlén
Engelbrektsloppet
23:59:59.8639800
-
722
H 60
Mats Bergqvist
Falu IK
23:59:59.8639800
-
722
H 40
Magnus Ström
Ufk
23:59:59.8639800
-
722
D 21 Motion
Josefine Hallqvist
Handelsbanken IF
23:59:59.8639800
-
722
D 21 Motion
Camilla Hjelm
Gävle skidkamrater
23:59:59.8639800
-
722
D 21 Motion
Anna Tjernberg
Stocksund
23:59:59.8639800
-
722
H 21 Motion
Tomas Westergren
Gävle Skidklubb
23:59:59.8639800
-
722
H 21 Motion
Michael Triumf
Evertsbergs SK
23:59:59.8639800
-
722
H 21 Motion
Nicklas Winestedt
Swedbank
23:59:59.8639800
-
722
H 21 Motion
Jan Lund
Korsnäs IF Skidor
23:59:59.8639800
-
722
H 21 Motion
Roberth Bjuvenmark
Nacka Värmdö skidklubb
23:59:59.8639800
-
722
H 21 Motion
Gunnar Lindström
Björklinge
23:59:59.8639800
-
722
H 21 Motion
Sven-Åke Brandås
Söderhamns Skidkamrater
23:59:59.8639800
-
722
H 21 Motion
Fredrik Sandgren
Ufk
23:59:59.8639800
-
722
H 21 Motion
Olov Richardsson
NCC IF
23:59:59.8639800
-
722
H 21 Motion
Fredrik Gusting
Stockholms rullskidsklubb
23:59:59.8639800
-
722
H 21 Motion
Anders Carlsson
Stockholm
23:59:59.8639800
-
722
H 21 Motion
Tomas Amneskog
Aktivitus Sports Club
23:59:59.8639800
-
722
H 21 Motion
Christer Hördell
Stockholms RK
23:59:59.8639800
-
722
H 21 Motion
Rickard Rundqvist
Axa SC
23:59:59.8639800
-
17km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Mattias Elg
Åre Längdskidklubb
47:02.282190
72.5p
2
H 21 Motion
Erik Hållström
Valbo AIF
49:38.297770
+2:35.15480
68.4p
3
D 21 Motion
Emma Ivarsson
Årsunda IF
52:13.313290
+5:11.31000
64.7p
4
D 21 Motion
Malin Börjesjö
Sundbybergs IF
52:25.314430
+5:22.32140
64.4p
5
D 21 Motion
Johanna Cavallin
Högbo GIF
58:07.348660
+11:04.66370
57.5p
6
H 21 Motion
Andreas Persson
Högbo GIF
58:11.349020
+11:08.66730
57.5p
7
D 21 Motion
Maja Andersson
Ockelbo sk
59:09.354860
+12:06.72570
56.5p
8
D 21 Motion
Caroline Ström
Tierps IF
1:00:03.360240
+13:00.77950
55.5p
9
H 21 Motion
Mikael Bäck
IF Femman
1:01:56.371560
+14:53.89270
53.7p
10
H 21 Motion
Rolf Vikström Look
Axa Sport club
1:04:12.385110
+17:09.102820
51.7p
11
D 21 Motion
Daniela Profir
Sundbybergs IK Skidor
1:04:25.386410
+17:22.104120
51.5p
12
D 21 Motion
Jessica Svensson
Stockholms RK
1:05:23.392240
+18:20.109950
50.7p
13
D 21 Motion
Stina Franzon
Stora Tuna IK
1:05:43.394210
+18:40.111920
50.4p
14
D 21 Motion
Julia Ewerbring
Täby IS SK
1:05:57.395690
+18:55.113400
50.2p
15
H 21 Motion
Erik Jedvik
Göteborg
1:05:59.395860
+18:56.113570
50.2p
16
D 21 Motion
Lina Påve
IF Thor
1:06:02.396130
+18:59.113840
50.1p
17
D 21 Motion
Frida Forsberg
OK Ravinen
1:06:05.396470
+19:02.114180
50.1p
18
H 21 Motion
Håkan Andersson
Västerås SoK
1:06:09.396800
+19:06.114510
50.1p
19
D 21 Motion
Frida Cavallin
Högbo GIF
1:06:16.397560
+19:13.115270
50.0p
20
D 21 Motion
Catarina Persson
Klubblös
1:07:20.403900
+20:17.121610
49.1p
21
H 21 Motion
Ghaith AL-Tameemi
Ockelbo sk
1:07:25.404450
+20:22.122160
49.0p
22
D 21 Motion
Sandra Boström
Storvreta ik
1:07:41.406090
+20:39.123800
48.8p
23
H 21 Motion
Lars Dahlqvist
Storviks IF
1:07:46.406530
+20:43.124240
48.8p
24
D 21 Motion
Maja Landström
Gävle SK
1:07:47.406630
+20:44.124340
48.8p
25
D 21 Motion
Frida Prästings
Domnarvets GOIF
1:10:22.422110
+23:19.139820
46.9p
26
D 21 Motion
Cecilia Skånstad
Sundbyberg IK
1:10:24.422350
+23:21.140060
46.8p
27
H 21 Motion
Anders Persson
Högbo GIF
1:11:03.426250
+24:00.143960
46.4p
28
D 21 Motion
Ulrica Hedman
Vaif
1:11:57.431650
+24:54.149360
45.7p
29
H 21 Motion
Gösta Norén
Gävle
1:12:46.436580
+25:43.154290
45.2p
30
H 21 Motion
Daniel Carlson Bjernald
OK Linné
1:13:01.438090
+25:58.155800
45.0p
31
D 21 Motion
Gry Strandell
OK Linné
1:13:36.441590
+26:33.159300
44.7p
32
H 21 Motion
Magnus Eriksson
Vallsta SK
1:14:08.444750
+27:05.162460
44.3p
33
D 21 Motion
Christina Lindblom
Stockholms RK
1:14:13.445200
+27:10.162910
44.3p
34
D 21 Motion
Lena Wiberg
Föreningen Engelbrektsloppet
1:14:38.447760
+27:35.165470
44.0p
35
D 21 Motion
Kristina Lindblom
Atlas Copco IF
1:15:48.454780
+28:45.172490
43.3p
36
D 21 Motion
Maria Dahlén
IK Hinden
1:15:49.454860
+28:46.172570
43.3p
37
D 21 Motion
Anita Ivarsson
Årsunda IF
1:16:10.456940
+29:07.174650
43.1p
38
D 21 Motion
Elin Forsberg
Årsunda IF
1:16:15.457470
+29:12.175180
43.0p
39
H 21 Motion
Bertil Holmström
Oravais IF
1:16:32.459140
+29:29.176850
42.8p
40
H 21 Motion
Mats Turesson
Tomasbo
1:19:02.474160
+31:59.191870
41.4p
41
D 21 Motion
Antonia Langenskiöld
Uppsala
1:19:50.478970
+32:47.196680
41.0p
42
D 21 Motion
Lina Granholm
Valbo AIF
1:19:57.479640
+32:54.197350
40.9p
43
D 21 Motion
Sofia Svanteson
Trollhättans SK
1:20:34.483300
+33:31.201010
40.6p
44
D 21 Motion
Kerstin Kanders
Bäverns IF
1:23:27.500670
+36:24.218380
39.1p
45
D 21 Motion
Eva Frövén
AXA Sports Club
1:25:53.515230
+38:50.232940
37.9p
46
D 21 Motion
Åsa Sand
tullinge sk
1:26:03.516280
+39:00.233990
37.8p
47
D 21 Motion
Jonna sahlberg
Gävle
1:26:45.520420
+39:42.238130
37.5p
48
D 21 Motion
Jenny Weimerbo
Strängnäs Skidklubb
1:27:04.522300
+40:01.240010
37.4p
49
D 21 Motion
Maria Blomqvist
Valbo AIF
1:27:45.526450
+40:42.244160
37.1p
50
D 21 Motion
Britt-Marie Nyman
Karbenning GoIF
1:27:48.526720
+40:45.244430
37.0p
51
D 21 Motion
Annica Magnusson
Vaxholm
1:28:04.528390
+41:01.246100
36.9p
52
H 21 Motion
Nils-Arne Nilsson
Gävle skidkamrater
1:28:14.529310
+41:11.247020
36.9p
53
D 21 Motion
Philippa Dalsgaard
CCC1000
1:29:28.536780
+42:25.254490
36.3p
54
H 21 Motion
Pontus Hummelman
Klubblös
1:29:32.537110
+42:29.254820
36.3p
55
D 21 Motion
Helena Boström
Ikargo
1:29:38.537770
+42:35.255480
36.2p
56
D 21 Motion
Emma Reiterer
Uppsala
1:29:40.537980
+42:37.255690
36.2p
57
D 21 Motion
Sofie Wiström
Gävle
1:30:13.541240
+43:10.258950
36.0p
58
H 21 Motion
Magnus Nordlund
Sätra IF
1:31:12.547170
+44:09.264880
35.6p
59
D 21 Motion
Pernilla Bredolt
Runday
1:32:23.554260
+45:20.271970
35.1p
60
D 21 Motion
Emmeli By
Forsbacka
1:32:56.557560
+45:53.275270
34.9p
61
D 21 Motion
Lisa Oldmark
Mälarö SOK
1:33:39.561820
+46:36.279530
34.6p
62
D 21 Motion
Frida Söderberg
Väsby SK
1:34:45.568460
+47:42.286170
34.2p
63
D 21 Motion
Siri Hagen
AXA Sports Club
1:35:54.575390
+48:51.293100
33.8p
64
D 21 Motion
Christina Svahn
Solna
1:37:22.584110
+50:19.301820
33.2p
65
D 21 Motion
Anna Dahlberg
Ekerö
1:40:32.603140
+53:29.320850
32.1p
66
D 21 Motion
Annika Pettersson
Karbenning GoIF
1:45:53.635260
+58:50.352970
30.4p
67
D 21 Motion
Marie Sporre
Borlänge
1:47:27.644640
+1:00:24.362350
30.0p
68
D 21 Motion
Annica Witschard
AXA Sports Club
1:48:58.653750
+1:01:55.371460
29.5p
69
D 21 Motion
Annelie Uvhagen
AXA Sports Club
1:49:01.654060
+1:01:58.371770
29.5p
70
D 21 Motion
Sofia Granhed
Göteborg
1:50:43.664270
+1:03:40.381980
29.1p
71
D 21 Motion
Therese Dahlsköld
IFK Viksö
1:54:43.688260
+1:07:40.405970
28.0p
72
D 21 Motion
Eva Dahlsköld
American Express Skidklubb
1:54:45.688450
+1:07:42.406160
28.0p
73
D 21 Motion
Marika Zetterberg
Stockholm
1:56:10.696940
+1:09:07.414650
27.6p
74
D 21 Motion
Sara Engvall
Bälinge IF
1:58:39.711810
+1:11:36.429520
27.0p
75
D 21 Motion
Sara Högberg
Stockholm
2:08:32.771100
+1:21:29.488810
24.9p
76
H 21 Motion
Johan Lööv
Sätra IF
23:59:58.8639700
-
76
H 21 Motion
Björn Nordén
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
76
H 21 Motion
Ove johansson
Fjärdhundra SK
23:59:58.8639700
-
79
D 21 Motion
Åsa Degermark
Ericsson
23:59:59.8639800
-
79
D 21 Motion
Susanne Jacobson
Saltsjöbadens IF
23:59:59.8639800
-
79
D 21 Motion
Dora Szerencsi
Järla orientering och skidor
23:59:59.8639800
-
79
D 21 Motion
Maria Engström
Björklinge Sok
23:59:59.8639800
-
79
D 21 Motion
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
-
79
D 21 Motion
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
-
79
D 21 Motion
Linda Larnefeldt
Falun
23:59:59.8639800
-
79
D 21 Motion
Maira Slokenbergs
ÅF SK
23:59:59.8639800
-
79
H 21 Motion
Johan Niklasson
AXA Sports Club
23:59:59.8639800
-
79
H 21 Motion
Peter Asp
Gävle
23:59:59.8639800
-
Visar resultat 501 till 869 av 869[
1
2
]