Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Mora Pinglan Fristil
2014-12-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
H 20
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
18:56.113500
90.7p
2
H 20
Axel Ekström
Garphyttans IF
19:12.115100
+16.1500
89.4p
3
H 20
Filip Danielsson
Garphyttans IF
19:58.119700
+1:02.6100
85.9p
4
H 20
Martin Herbert
Sundbybergs IK
20:31.123000
+1:35.9400
83.6p
5
H 20
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
20:34.123300
+1:38.9700
83.4p
6
H 18
Adam Gillman
Garphyttans IF
20:39.123800
+1:43.10200
83.0p
6
H 20
Markus Persson
Hudiksvalls IF
20:39.123800
+1:43.10200
83.0p
8
H 20
Jonatan Engström
Borås GIF
20:41.124000
+1:45.10400
82.9p
9
H 20
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
20:42.124100
+1:46.10500
82.8p
10
H 18
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
20:50.124900
+1:54.11300
82.3p
11
H 18
Erik Lieback
Ulricehamns IF
20:54.125300
+1:58.11700
82.0p
12
H 20
Oskar Olsson
IFK Mora SK
20:55.125400
+1:59.11800
82.0p
13
H 20
Eddie Edström
Stockviks SF
20:57.125600
+2:01.12000
81.8p
14
H 18
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
21:00.125900
+2:04.12300
81.6p
15
H 18
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
21:06.126500
+2:10.12900
81.2p
16
H 18
Gustaf Berglund
Storvreta IK
21:11.127000
+2:15.13400
80.9p
17
H 18
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
21:12.127100
+2:16.13500
80.8p
18
H 18
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
21:13.127200
+2:17.13600
80.8p
19
H 18
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
21:15.127400
+2:19.13800
80.6p
20
H 18
Oscar Johansson
Linköpings SK
21:17.127600
+2:21.14000
80.5p
20
H 20
Henrik Montén
Domnarvets Goif
21:17.127600
+2:21.14000
80.5p
22
H 20
Gustav Sundström
Garphyttans IF
21:20.127900
+2:24.14300
80.3p
23
H 18
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
21:23.128200
+2:27.14600
80.1p
24
H 18
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
21:38.129700
+2:42.16100
79.2p
25
H 20
Oskar Brandt
Grava SK
21:46.130500
+2:50.16900
78.7p
26
H 18
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
21:50.130900
+2:54.17300
78.5p
27
H 20
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
21:54.131300
+2:58.17700
78.2p
28
H 18
Ludvig Holmberg
Tranemo IF Skidklubb
21:58.131700
+3:02.18100
78.0p
29
H 18
David Larsson
Hudiksvalls IF
22:01.132000
+3:05.18400
77.8p
30
H 18
Albert Carling
Falu IK
22:06.132500
+3:10.18900
77.5p
31
H 18
Alexander Karlsson
Källbottens IK
22:14.133300
+3:18.19700
77.0p
32
H 18
Petter Persson
Borås SK
22:15.133400
+3:19.19800
77.0p
33
H 18
Oskar Danielsson Frost
Dala-järna IK
22:23.134200
+3:27.20600
76.5p
34
H 18
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
22:27.134600
+3:31.21000
76.3p
34
H 18
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
22:27.134600
+3:31.21000
76.3p
36
H 18
Eric Jansson
Tranemo IF Skidklubb
22:31.135000
+3:35.21400
76.1p
37
H 18
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
22:36.135500
+3:40.21900
75.8p
37
H 18
Adrian Dahlström
Åmåls OK
22:36.135500
+3:40.21900
75.8p
39
H 18
Jonathan Persson
Domnarvets Goif
22:47.136600
+3:51.23000
75.1p
39
H 18
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
22:47.136600
+3:51.23000
75.1p
41
H 18
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
22:51.137000
+3:55.23400
74.9p
42
H 18
Axel Jutterström
IFK Mora SK
22:55.137400
+3:59.23800
74.7p
43
H 18
Karl Ingard
IK Rex
23:00.137900
+4:04.24300
74.4p
44
H 20
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
23:15.139400
+4:19.25800
73.6p
45
H 20
Jonas Persson
Trönö IK
23:20.139900
+4:24.26300
73.4p
46
H 20
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
23:27.140600
+4:31.27000
73.0p
47
H 18
Adam Östling
Sundbybergs IK
23:31.141000
+4:35.27400
72.8p
48
H 20
Emil Eriksson
Tierps IF
23:36.141500
+4:40.27900
72.5p
49
H 18
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
23:40.141900
+4:44.28300
72.3p
50
H 20
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
23:52.143100
+4:56.29500
71.7p
51
H 18
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
23:56.143500
+5:00.29900
71.5p
52
H 18
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
23:57.143600
+5:01.30000
71.4p
53
H 20
Jonas Ingard
IK Rex
23:58.143700
+5:02.30100
71.4p
54
H 18
Albin Persson
Tranemo IF Skidklubb
24:43.148200
+5:47.34600
69.2p
55
H 18
Fredrik Norlin
IFK Mora SK
24:56.149500
+6:00.35900
68.6p
56
H 18
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
26:24.158300
+7:28.44700
64.7p
57
H 18
Jonatan Phalander
Sellnäs IF
27:10.162900
+8:14.49300
62.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
D 20
Sara Wadman
IFK Mora SK
10:58.65700
76.5p
2
D 20
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
11:12.67100
+14.1300
74.8p
3
D 18
Sofie Oskarsson
SK Leksand
11:15.67400
+17.1600
74.4p
4
D 20
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
11:20.67900
+22.2100
73.8p
5
D 20
Sandra Olsson
Malungs IF
11:30.68900
+32.3100
72.7p
6
D 18
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
11:33.69200
+35.3400
72.4p
7
D 20
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
11:37.69600
+39.3800
71.9p
8
D 20
Moa Kristiansen
Domnarvets Goif
11:38.69700
+40.3900
71.8p
9
D 20
Sarah Hale
IFK Mora SK
11:43.70200
+45.4400
71.3p
10
D 20
Ida Kihlén
Malungs IF
11:49.70800
+51.5000
70.6p
11
D 20
Evelina Sutro
IFK Mora SK
11:59.71800
+1:01.6000
69.6p
12
D 18
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
12:03.72200
+1:05.6400
69.2p
13
D 18
Linn Gustafsson
Filipstads SF
12:05.72400
+1:07.6600
69.0p
14
D 18
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
12:19.73800
+1:21.8000
67.6p
15
D 20
Vendela Vestin
Sollefteå Skidor IF
12:20.73900
+1:22.8100
67.5p
15
D 20
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
12:20.73900
+1:22.8100
67.5p
17
D 20
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
12:26.74500
+1:28.8700
66.9p
18
D 18
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
12:32.75100
+1:34.9300
66.3p
19
D 20
Klara Svensson
Äspereds IF
12:37.75600
+1:39.9800
65.9p
20
D 18
Elsa Andersson
Domnarvets Goif
12:40.75900
+1:42.10100
65.6p
21
D 20
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
12:42.76100
+1:44.10300
65.4p
22
D 18
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
12:46.76500
+1:48.10700
65.0p
23
D 20
Ellen Sarenmark
SK Leksand
12:51.77000
+1:53.11200
64.6p
24
D 18
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
12:52.77100
+1:54.11300
64.5p
25
D 18
Matilda Melén
Falu IK
12:56.77500
+1:58.11700
64.2p
26
D 18
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
13:03.78200
+2:05.12400
63.5p
27
D 18
Madelene Melin
Malungs IF
13:05.78400
+2:07.12600
63.4p
28
D 18
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
13:22.80100
+2:24.14300
62.0p
28
D 18
Ida Wånggren
Motala Aif SK
13:22.80100
+2:24.14300
62.0p
30
D 20
Sara Hagström
Falköpings AIK SK
13:29.80800
+2:31.15000
61.4p
31
D 18
Cordelia Melén Olsson
Häverödals SK
13:49.82800
+2:51.17000
59.8p
32
D 18
Amanda Johansson
Tranemo IF Skidklubb
13:52.83100
+2:54.17300
59.6p
33
D 18
Ellen Svensson
Äspereds IF
13:54.83300
+2:56.17500
59.4p
34
D 18
Matilda Vidén
IFK Grängesberg SK
14:00.83900
+3:02.18100
59.0p
35
D 18
Frida Lindkvist
Hagfors SF
14:11.85000
+3:13.19200
58.2p
36
D 18
Madeleine Forsell
Linköpings SK
14:19.85800
+3:21.20000
57.6p