Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Torsby Fristil
2015-01-10
Deltävling i
Scandic Cup 2015
<<< Scandic Cup Final
Scandic Cup Torsby Masstart >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
30:58.185733
87.3p
2
Adam Gillman
Garphyttans IF
31:21.188053
+23.2220
86.3p
3
Erik Lieback
Ulricehamns IF
31:38.189758
+40.3925
85.6p
4
John Leander
Åsarna IK
32:17.193611
+1:18.7778
84.1p
5
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
32:26.194576
+1:28.8743
83.7p
6
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
32:34.195324
+1:35.9491
83.4p
7
Oscar Johansson
Linköpings SK
32:35.195442
+1:37.9609
83.3p
8
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
32:44.196392
+1:46.10559
83.0p
9
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
32:46.196580
+1:48.10747
82.9p
10
Gustaf Berglund
Storvreta IK
32:54.197390
+1:56.11557
82.6p
11
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
32:55.197423
+1:56.11590
82.6p
12
Emil Danielson
Dala-Järna IK
33:00.197937
+2:02.12104
82.4p
13
Erik Björkman
Täfteå IK
33:04.198315
+2:05.12482
82.2p
14
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
33:09.198833
+2:11.13000
82.0p
15
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
33:15.199426
+2:16.13593
81.8p
16
Elias Olofsson
Vårby IK
33:31.201075
+2:33.15242
81.2p
17
Axel Jutterström
IFK Mora SK
33:49.202891
+2:51.17058
80.5p
18
Isak Augustsson
IFK Mora SK
33:54.203314
+2:55.17481
80.3p
19
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
33:54.203387
+2:56.17554
80.3p
20
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
33:58.203758
+3:00.17925
80.2p
21
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
34:00.203971
+3:02.18138
80.1p
22
Arvid Jonsson
Duveds IF
34:02.204127
+3:03.18294
80.0p
23
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
34:03.204205
+3:04.18372
80.0p
24
Adam Östling
Sundbybergs IK
34:04.204303
+3:05.18470
80.0p
25
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
34:15.205454
+3:17.19621
79.6p
26
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
34:21.206048
+3:23.20215
79.3p
27
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
34:23.206213
+3:24.20380
79.3p
28
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
34:24.206398
+3:26.20565
79.2p
29
Carl Rotvold
Åsarna IK
34:26.206548
+3:28.20715
79.2p
30
William Westerlund
Falu IK
34:40.207925
+3:41.22092
78.7p
31
Tobias Lindman
Stockviks SF
34:57.209661
+3:59.23828
78.1p
32
Petter Persson
Borås SK
34:59.209899
+4:01.24066
78.0p
33
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
35:02.210167
+4:04.24334
77.9p
34
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
35:11.211093
+4:13.25260
77.6p
35
Elias Andersson
Sunderby SK
35:18.211717
+4:19.25884
77.4p
36
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
35:19.211833
+4:21.26000
77.3p
37
Albin Eriksson
Husums IF SK
35:23.212252
+4:25.26419
77.2p
38
Gabriel Strid
Sunne SLF
35:25.212492
+4:27.26659
77.1p
39
Alexander Karlsson
Källbottens IK
35:37.213656
+4:39.27823
76.7p
40
Arvid Vänn
Stockviks SF
35:43.214220
+4:44.28387
76.5p
41
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
35:44.214320
+4:45.28487
76.5p
42
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
35:47.214602
+4:48.28769
76.4p
43
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
35:50.214953
+4:52.29120
76.3p
44
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
35:51.215032
+4:52.29199
76.3p
45
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
35:53.215224
+4:54.29391
76.2p
46
Filip Halldén
Garphyttans IF
35:56.215588
+4:58.29755
76.1p
47
Elis Berg
Sunne SLF
35:59.215806
+5:00.29973
76.0p
48
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
35:59.215870
+5:01.30037
76.0p
49
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
36:02.216101
+5:03.30268
75.9p
50
David Dahl
Visborgs OK
36:03.216290
+5:05.30457
75.8p
51
Oscar Lindell
Stockviks SF
36:04.216337
+5:06.30504
75.8p
52
Albert Carling
Falu IK
36:14.217393
+5:16.31560
75.5p
53
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
36:15.217453
+5:17.31620
75.5p
54
Jacob Stark
Stockviks SF
36:17.217632
+5:18.31799
75.4p
55
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
36:22.218128
+5:23.32295
75.2p
56
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
36:22.218133
+5:24.32300
75.2p
57
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
36:22.218185
+5:24.32352
75.2p
58
Karl Ingard
IK Rex
36:32.219164
+5:34.33331
74.9p
59
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
36:39.219802
+5:40.33969
74.7p
60
Tobias Olsson
Åsarna IK
36:40.219909
+5:41.34076
74.7p
61
Anton Eriksson
Stuguns SOK Gjurd
36:44.220302
+5:45.34469
74.6p
62
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
37:16.223554
+6:18.37721
73.5p
63
Albin Persson
Tranemo IF
37:20.223974
+6:22.38141
73.4p
64
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
37:22.224137
+6:24.38304
73.4p
65
Ludvig Karlsson
Järpens SK
37:29.224827
+6:30.38994
73.2p
66
Jens Filipsson
Sunne SLF
38:17.229636
+7:19.43803
71.7p
67
Johan Forslund
Lycksele IF
38:23.230288
+7:25.44455
71.5p
68
Simon Lundberg
Hagfors SF
38:27.230617
+7:28.44784
71.4p
69
Tobias Engberg
Offerdals SK
38:30.230948
+7:32.45115
71.3p
70
Karl Hjalmarsson
IK Stern
38:33.231202
+7:34.45369
71.3p
71
Joakim Ståhl
Järbo IF
38:35.231489
+7:37.45656
71.2p
72
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
38:59.233887
+8:01.48054
70.5p
73
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
39:09.234819
+8:10.48986
70.2p
74
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
39:45.238414
+8:46.52581
69.2p
75
Jonatan Palander
Sellnäs IF
39:54.239306
+8:55.53473
69.0p
76
Oscar Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
40:15.241461
+9:17.55628
68.4p
77
Elis Strömbäck
Husums IF SK
41:26.248569
+10:28.62736
66.6p
-
Felix Erlander
Norrala IF
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
David Larsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Filip Åslin
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Martin Persson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Holmgren
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
-
-
Adam Persson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
-
-
Hannes Liljedal
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Carl Schogster
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Strömberg
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
-
Eric Jansson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-