Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Trysil Skimaraton
2014-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 26
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Vegard Jørstad
Snåsa IL
2:13:59.803800
81.9p
2
Høihjelle Kjetil Valen
Overhalla IL
2:19:54.839300
+5:55.35400
76.8p
3
Frank Kjønsberg
Mesnali SL
2:20:18.841700
+6:19.37800
76.5p
4
Raymond Lishaugen
Sand If
2:21:51.851000
+7:52.47100
75.2p
5
Amund Hognestad Jensen
Eidsvoll SK
2:22:48.856700
+8:49.52800
74.5p
6
Eirik Messelt
Stor-elvdal SK
2:23:14.859300
+9:15.55400
74.2p
7
Torgeir Hermansen
Skiforeningen
2:25:45.874400
+11:46.70500
72.3p
8
Tor Olav Håkenrud
Swix
2:25:49.874800
+11:50.70900
72.3p
9
Are Løkås
Rendalen il
2:26:58.881700
+12:59.77800
71.5p
10
Morten Stormoen
Alvdal IL
2:29:01.894000
+15:02.90100
70.1p
11
Davide Maffeis
Team Norgesvenn
2:29:43.898200
+15:44.94300
69.6p
12
Lars Enger
Hernes IL
2:29:44.898300
+15:45.94400
69.6p
13
Martin Thanem Holtet
Foreningen for skiidrettens fremme
2:30:09.900800
+16:10.96900
69.3p
14
Vegar Lien
Mjøsski
2:30:27.902600
+16:28.98700
69.1p
15
Thomas Asbjørnslett
Eidsvoll SK
2:31:26.908500
+17:27.104600
68.5p
16
Ole Jørgen Kristiansen
Hamar SK
2:33:21.920000
+19:22.116100
67.3p
17
Sigve Eikrem Finnøy
Molde Og Omegn IF
2:34:16.925500
+20:17.121600
66.7p
18
Øyvind Selmer
Skiforeningen
2:35:22.932100
+21:23.128200
66.1p
19
Ivan Ruud
Ssk
2:36:34.939300
+22:35.135400
65.4p
20
Stian Larsen
TEAM NORGESGRUPPEN
2:36:40.939900
+22:41.136000
65.3p
21
Espen Andersen
Prakt Eiendom SK
2:37:18.943700
+23:19.139800
64.9p
22
Anders Svartsund
Rælingen skiklubb
2:37:51.947000
+23:52.143100
64.6p
23
Svenn-Martin Søgaard
Heradsbygd Langrenn
2:38:51.953000
+24:52.149100
64.1p
24
Lars Fredrik Eggen
Alvdal IL
2:39:03.954200
+25:04.150300
63.9p
25
Jørn Snorre Øvstedal
Skåla IL
2:39:08.954700
+25:09.150800
63.9p
26
Leif Ekås
Lyn Ski
2:40:12.961100
+26:13.157200
63.3p
27
Wilhelm Iversen
IL Dalguten
2:41:34.969300
+27:35.165400
62.6p
28
Henrik Brøvig
Norway
2:41:56.971500
+27:57.167600
62.4p
29
Knut Simensen
Os IL
2:42:42.976100
+28:43.172200
62.0p
30
Torbjørn Mellbye
Team Høygir
2:42:43.976200
+28:44.172300
62.0p
31
Henrik Halvorsen Mykleby
Jømna Brug AS
2:42:55.977400
+28:56.173500
61.9p
32
Ståle Johan Berg
Trysil Hitech
2:43:50.982900
+29:51.179000
61.4p
33
Kenneth Mikkelsen
Team Høygir
2:44:04.984300
+30:05.180400
61.3p
34
Simen Sletten
Stor-elvdal SK
2:44:53.989200
+30:54.185300
60.8p
35
Johan Ramberg
Team Ormsalva
2:45:08.990700
+31:09.186800
60.7p
36
Aleksander Moen
Skiptvet IL
2:46:32.999100
+32:33.195200
60.0p
37
Alexander Ottosen
Team Høygir
2:47:44.1006300
+33:45.202400
59.4p
38
Morten Austdal
Norway
2:47:45.1006400
+33:46.202500
59.4p
39
Thomas Bruno Bottolfsen
Nordbygda Løten Ski
2:51:49.1030800
+37:50.226900
57.5p
40
Føleide Nesse Bjørnar
Norway
2:51:51.1031000
+37:52.227100
57.5p
41
Petter Andersen
Tryg BIL
2:52:37.1035600
+38:38.231700
57.2p
42
Anders Aamodt
Erik Er Best
2:59:28.1076700
+45:29.272800
54.3p
43
Lars Skogheim
Skarnes IL
3:00:18.1081700
+46:19.277800
53.9p
44
Kristoffer Almeland
Team Capus Racing
3:00:18.1081700
+46:19.277800
53.9p
45
Haakon Fjellvik-Næss
Team Capus Racing
3:00:29.1082800
+46:30.278900
53.9p
46
Simen Bergsodden
-
3:01:06.1086500
+47:07.282600
53.6p
47
Lars Toft
Erik Er Best
3:03:38.1101700
+49:39.297800
52.6p
48
Even Jørgensen
Norway
3:03:50.1102900
+49:51.299000
52.6p
49
Martin Andersson
Fmc Technologies
3:06:28.1118700
+52:29.314800
51.6p
50
Eirik Jenssen Daling
Bekk Consulting
3:09:48.1138700
+55:49.334800
50.4p
51
Terje Grini
Team Høygir
3:12:03.1152200
+58:04.348300
49.6p
52
Jonas Tretli
Bingen Ballklubb
3:12:22.1154100
+58:23.350200
49.5p
53
Jan Trygve Nygård
Norway
3:12:42.1156100
+58:43.352200
49.4p
54
Vegard Lagmandsveen
Norway
3:15:33.1173200
+1:01:34.369300
48.5p
55
Per Marius Langaanes
Østby IL
3:17:38.1185700
+1:03:39.381800
47.8p
56
Pål Moen Møst
Frol IL
3:20:03.1200200
+1:06:04.396300
47.1p
57
Hans Christian Sørlundsengen
Team Høygir
3:25:02.1230100
+1:11:03.426200
45.6p
58
Mats Nordsveen
Team Gjermundshaug
3:28:27.1250600
+1:14:28.446700
44.7p
59
Adrian Backsæther
Norway
3:32:56.1277500
+1:18:57.473600
43.5p
60
Eirik Bossel
Norconsult
3:33:55.1283400
+1:19:56.479500
43.2p
61
Erik Andersen
Team Høygir
3:34:52.1289100
+1:20:53.485200
43.0p
62
Alexander Trent
Team Capus Racing
3:36:25.1298400
+1:22:26.494500
42.6p
63
Erlend Olsen
Søre Osen IL
3:37:36.1305500
+1:23:37.501600
42.3p
64
Ole Petter Undrum
Haaland Klima
3:45:02.1350100
+1:31:03.546200
40.6p
65
Eivind Habberstad
Team ME
3:48:53.1373200
+1:34:54.569300
39.7p
66
Kjell Gunnar Bukholm
Norway
3:58:11.1429000
+1:44:12.625100
37.8p
67
Erik Gustavsen
Nybergsund IL
4:54:38.1767700
+2:40:39.963800
29.3p