Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Birkebeinerrennet
2006-03-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 17
54km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tuva Toftdahl Staver
Heming IL
3:49:22.1376100
69.0p
2
Solveig Steinsland
Vindbjart IL
3:50:18.1381700
+56.5500
68.7p
3
Britt Ingunn Moian Nydal
Asker Skiklubb
3:52:03.1392200
+2:41.16000
68.1p
4
Elisabeth Sveum
Gjøvik SK
3:53:47.1402600
+4:25.26400
67.6p
5
Lene Aronsveen
Njård IL
4:01:00.1445900
+11:38.69700
65.3p
6
Ingerlise Wingaard Jensen
IL Jardar
4:01:46.1450500
+12:24.74300
65.1p
7
Ida Halsa Bakken
Sör-Fron IL
4:05:51.1475000
+16:29.98800
63.9p
8
Karina Aksnes Smith
Fossum IF
4:08:04.1488300
+18:42.112100
63.3p
9
Kjersti Dahl
Ringkollen Skiklubb
4:12:41.1516000
+23:19.139800
62.1p
10
Kaia Kathrine Just
No Club
4:22:45.1576400
+33:23.200200
59.5p
11
Pernille Borgnes
Heming IL
4:23:07.1578600
+33:45.202400
59.4p
12
Anniken Hjellbakk Hole
Sunnylven IL
4:23:44.1582300
+34:22.206100
59.2p
13
Kathrine Rolsted Harsem
Fossum IF
4:24:40.1587900
+35:18.211700
59.0p
14
Synnøve Bruland
Bærums Skiklubb
4:25:22.1592100
+36:00.215900
58.8p
15
Linn Klaesson
Rustad IL
4:28:28.1610700
+39:06.234500
58.1p
16
Ingvild Öyjordet
Vågå IL
4:31:23.1628200
+42:01.252000
57.4p
17
Louise Leren Moen
Heming IL
4:33:20.1639900
+43:58.263700
57.0p
18
Åsta Lindstad Isum
Øyer og Tretten IF
4:33:48.1642700
+44:26.266500
56.9p
19
Sandra Marie Paulsen
Rustad IL
4:35:45.1654400
+46:23.278200
56.4p
20
Hanne Marte Lie
Øyer og Tretten IF
4:38:00.1667900
+48:38.291700
56.0p
21
Marianne Aas
Bækkelagets SK
4:38:53.1673200
+49:31.297000
55.8p
22
Astrid Maria Palm
Bærums Skiklubb
4:42:05.1692400
+52:43.316200
55.1p
23
Martine Åstebøl
Rustad IL
4:42:27.1694600
+53:05.318400
55.0p
24
Thea Holth Hovemoen
Sör-Fron IL
4:46:05.1716400
+56:43.340200
54.2p
25
Anne Maren Utne Belsby
Trøsken IL
4:50:42.1744100
+1:01:20.367900
53.3p
26
Kristine Holm Andersen
Nittedal IL
4:51:02.1746100
+1:01:40.369900
53.3p
27
Camilla Kortvedt Andersen
Bjørn Myhre Sport
4:52:19.1753800
+1:02:57.377600
53.0p
28
Thea-Karoline Nomerstad
Moelven IL
4:54:41.1768000
+1:05:19.391800
52.5p
29
Inger Anita Tollehaug
Eiker-kvikk IF
4:56:48.1780700
+1:07:26.404500
52.1p
30
Kristin Lind Thornes
Njård IL
5:00:23.1802200
+1:11:01.426000
51.5p
31
Marie Voreland
Norderhov UIL
5:01:22.1808100
+1:12:00.431900
51.3p
32
Natalie Ruppertsberger
Ford Sayre
5:03:23.1820200
+1:14:01.444000
50.9p
33
Emilie Spiten Bakke
Lillehammer SK
5:11:47.1870600
+1:22:25.494400
49.5p
34
Camilla Holmerud Hagen
Mysen IL
5:17:21.1904000
+1:27:59.527800
48.5p
35
Vilde Granne Kvale
Oppegård IL
5:35:15.2011400
+1:45:53.635200
45.8p
36
Fride Margrethe Johansen
No Club
5:36:22.2018100
+1:47:00.641900
45.6p
37
Thale Veggeland
Rustad IL
5:41:40.2049900
+1:52:18.673700
44.9p
38
Mari Meland
Fossum IF
5:53:38.2121700
+2:04:16.745500
43.2p
39
Karen Viktoria Aas
Bjerke IL
5:57:57.2147600
+2:08:35.771400
42.7p
40
Camilla Maria Skogen
Fossum IF
6:00:12.2161100
+2:10:50.784900
42.4p
41
Ida Høilo Granheim
Bjerke IL
6:05:24.2192300
+2:16:02.816100
41.8p
42
Guro Gallefoss
Brøttum IL
6:30:11.2341000
+2:40:49.964800
39.0p