Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Birkebeinerrennet
2010-03-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 17
54km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ingrid Hannestad
Gjerdrum IL
3:17:47.1186600
67.2p
2
Marthe Bjørnsgaard
Lillehammer SK
3:24:33.1227200
+6:46.40500
64.8p
3
Karoline Holsen Kyte
Førde IL
3:44:26.1346500
+26:39.159800
58.6p
4
Pia Helene Paulsen
Rustad IL
3:52:06.1392500
+34:19.205800
56.5p
5
Ingvild Kildal
IL Jardar
3:53:22.1400100
+35:35.213400
56.2p
6
Ine Marie Raa
Heggedal IL
3:57:35.1425400
+39:48.238700
55.1p
7
Marianne Byfuglien
Brumunddal Ski
3:59:07.1434600
+41:20.247900
54.8p
8
Linn Baarlid
Lørenskog SK - Ski
3:59:49.1438800
+42:02.252100
54.6p
9
Camilla Hengebøl
Fossum IF
4:01:19.1447800
+43:32.261100
54.2p
10
Pia Skyttersæter Iversen
Heming IL
4:08:19.1489800
+50:32.303100
52.6p
11
Thea Kristine Lerfaldet
Holeværingen IL Ski
4:10:45.1504400
+52:58.317700
52.1p
12
Marianne Opsahl Bredesen
Fossum IF
4:20:14.1561300
+1:02:27.374600
50.0p
13
Andrea Solbakken
Nittedal IL
4:21:13.1567200
+1:03:26.380500
49.8p
14
Oda Solvoll
Rustad IL
4:21:32.1569100
+1:03:45.382400
49.8p
15
Synne Myhre
Lyn Ski
4:26:30.1598900
+1:08:43.412200
48.8p
16
Maddy Pfeifer
Proctor Academy
4:26:37.1599600
+1:08:50.412900
48.8p
17
Helene Mejdell
Njård
4:28:29.1610800
+1:10:42.424100
48.4p
18
Astrid Bredde Vig
Drammen-Strong IL
4:29:30.1616900
+1:11:43.430200
48.2p
19
Emilie Slåtto Gomnes
Holeværingen IL Ski
4:30:14.1621300
+1:12:27.434600
48.1p
20
Karoline Skatteboe
Fossum IF
4:30:36.1623500
+1:12:49.436800
48.0p
21
Karoline Gisleberg
Søndre ÅL Sportsklubb
4:30:39.1623800
+1:12:52.437100
48.0p
22
Solveig Blindheim
Lillomarka SK
4:34:08.1644700
+1:16:21.458000
47.4p
23
Julie Sønsteby Flaagen
Søndre ÅL Sportsklubb
4:35:24.1652300
+1:17:37.465600
47.1p
24
Marthe Trønnes
Lom IL
4:35:28.1652700
+1:17:41.466000
47.1p
25
Hege Staum
Follebu SK
4:35:33.1653200
+1:17:46.466500
47.1p
26
Elise Tvedt Engen
Holeværingen
4:44:19.1705800
+1:26:32.519100
45.6p
27
Marte Jensen
Runar IL
4:46:44.1720300
+1:28:57.533600
45.2p
28
Else Merethe Tangen Flåtan
Ringkollen Skiklubb
4:50:19.1741800
+1:32:32.555100
44.6p
29
Una Bratlie
Oppsal IF
4:51:33.1749200
+1:33:46.562500
44.4p
30
Elin Eide Brøste
Liv
4:55:02.1770100
+1:37:15.583400
43.8p
31
Malin Mo Østgren
Bondeungdomslaget i Oslo
4:59:55.1799400
+1:42:08.612700
43.1p
32
Thea Grande Østby
Porsgrunn o-lag
5:01:59.1811800
+1:44:12.625100
42.8p
33
Hedvig Åstebøl
Rustad IL
5:08:58.1853700
+1:51:11.667000
41.7p
34
Anita Bergli
Team Valdres
5:12:14.1873300
+1:54:27.686600
41.3p
35
Karen Dunker
Søndre Land IL Ski- og Friidrett
5:19:45.1918400
+2:01:58.731700
40.3p
36
Mari Helsvig
Moen Sportsklubb
5:22:36.1935500
+2:04:49.748800
39.9p
37
Monica Hundseid
Vindafjord IL
5:27:38.1965700
+2:09:51.779000
39.2p
38
Hege Gulbrandsen-Koppervik
Gran IL
5:38:48.2032700
+2:21:01.846000
37.9p
39
Caroline Lødrup
HelSprø
5:45:52.2075100
+2:28:05.888400
37.1p
40
Rebekka Dybvig
Nes Ski
5:50:41.2104000
+2:32:54.917300
36.5p
41
Tone Jamtveit
No Club
6:31:59.2351800
+3:14:12.1165100
32.5p
42
Brynhild Sætha
Sport 1 Hafjell
6:45:49.2434800
+3:28:02.1248100
31.4p
43
Ida Stenersen
ØTI Hafjell alpint
8:03:13.2899200
+4:45:26.1712500
26.2p
44
Guro Asdøl Midtmageli
ØTI Hafjell alpint
8:28:19.3049800
+5:10:32.1863100
24.9p