Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Birkebeinerrennet
2012-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 807[
1
2
]
H 21
54km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hannes Dotzler
Team Sprint
2:24:19.865800
92.1p
2
Anders Høst Mølmen
Team Xtra Personel
2:27:19.883800
+3:00.17900
89.7p
3
Andrew Musgrave
Røa IL
2:27:27.884600
+3:08.18700
89.6p
4
Torjus Børsheim
Lillehammer SK
2:28:41.892000
+4:22.26100
88.6p
5
Stian Remseth Andresen
Team Xtra Personel
2:28:41.892000
+4:22.26100
88.6p
6
Ånund Lid Byggland
No Club
2:29:46.898500
+5:27.32600
87.8p
7
Espen Udjus Frorud
Skiptvet IL
2:30:00.899900
+5:41.34000
87.6p
8
Øyvind Moen Fjeld
Kjelsås IL
2:30:21.902000
+6:02.36100
87.4p
9
Hans Christer Holund
Nittedal IL
2:30:35.903400
+6:16.37500
87.2p
10
Christoffer Callesen
Team Xtra Personel
2:32:27.914600
+8:08.48700
85.8p
11
Tore B. Berdal
Byåsen IL
2:32:28.914700
+8:09.48800
85.8p
12
Mads Granrud Madsgård
Bjørn Myhre Sport
2:32:57.917600
+8:38.51700
85.5p
13
Andreas Nygaard
Burfjord IL
2:34:49.928800
+10:30.62900
84.2p
14
Torgeir Skare Thygesen
IL Korlevoll
2:34:50.928900
+10:31.63000
84.2p
15
Halvor Thoner Korbøl
Slåstad IL
2:35:43.934200
+11:24.68300
83.6p
16
Emil Iversen
Team Trøndelag
2:36:13.937200
+11:54.71300
83.2p
17
Emil Nyeng
Ringebu Fåvang IL
2:36:20.937900
+12:01.72000
83.1p
18
Håkon Ramstad
Team Norgehus
2:36:20.937900
+12:01.72000
83.1p
19
Vegard Kjøs Egge
Lillehammer SK
2:37:08.942700
+12:49.76800
82.6p
20
Eirik Hannestad
NTNUI
2:38:02.948100
+13:43.82200
82.0p
21
Rolf Einar Jensen
Bossmo Ytteren IL
2:38:22.950100
+14:03.84200
81.8p
22
Vetle Thyli
Team Norgehus
2:38:41.952000
+14:22.86100
81.6p
23
Edvard Hamilton
Sör-Fron IL
2:39:00.953900
+14:41.88000
81.4p
24
Magne Lund Hansen
Høybråten & Stovner IL
2:39:01.954000
+14:42.88100
81.4p
25
Stian Stærkeby Jelstad
Rustad IL
2:39:33.957200
+15:14.91300
81.0p
26
Sigve Fredrik Høydahl
Bærums Skiklubb
2:39:34.957300
+15:15.91400
81.0p
27
Marius Geving
Byåsen IL
2:40:19.961800
+16:00.95900
80.5p
28
Eirik Telebond
Klæbu IL
2:40:19.961800
+16:00.95900
80.5p
29
Marius Caspersen Falla
Gjerdrum IL
2:41:05.966400
+16:46.100500
80.1p
30
Bjoern Horg
Lundamo IL
2:41:19.967800
+17:00.101900
79.9p
31
Erlend Drivenes
Kvam LSK
2:42:01.972000
+17:42.106100
79.5p
32
Eirik Dimmen Sæle
No Club
2:42:15.973400
+17:56.107500
79.3p
33
Carl Fredrik Hagen
Rustad IL
2:42:17.973600
+17:58.107700
79.3p
34
Simen Engebretsen Nordli
Vang IL
2:42:58.977700
+18:39.111800
78.9p
35
Eivind Bakkene
Øystre Slidre IL
2:43:02.978100
+18:43.112200
78.9p
36
Kristian Hammer Riseth
Byåsen IL
2:43:03.978200
+18:44.112300
78.8p
37
Mats Håkon Breda
Konnerud IL
2:43:05.978400
+18:46.112500
78.8p
38
Henrik Unhjem-Teigenes
Bull Ski OG Kajakk
2:43:28.980700
+19:09.114800
78.6p
39
Henrik Struksnæs
Kjelsås IL
2:44:24.986300
+20:05.120400
78.0p
40
Andreas Kleven Krossholm
Bærums Skiklubb
2:44:46.988500
+20:27.122600
77.8p
41
Håkon Karlstad
Gjerdrum IL
2:45:51.995000
+21:32.129100
77.2p
42
Christian Braathen
Fossum IF
2:46:04.996300
+21:45.130400
77.1p
43
Kenneth Flaaøien
Klæbu IL
2:46:16.997500
+21:57.131600
76.9p
44
Knut Einar Dahl
NTNUI
2:46:22.998100
+22:03.132200
76.9p
45
Mathias Rundgreen
Team Trøndelag
2:46:53.1001200
+22:34.135300
76.6p
46
Ole-henrik Kabbe
Bærums Skiklubb
2:47:21.1004000
+23:02.138100
76.3p
47
Sigmund Rimstad
NTNUI
2:47:28.1004700
+23:09.138800
76.3p
48
Christoffer Pedersen
Nordreisa IL
2:47:30.1004900
+23:11.139000
76.2p
49
Thomas Vestboe
Vindafjord IL
2:47:31.1005000
+23:12.139100
76.2p
50
Gjermund Thorson Nordskar
Team United Bakeries
2:48:20.1009900
+24:01.144000
75.8p
51
Åsmund Røe
Fossum IF
2:49:10.1014900
+24:51.149000
75.3p
52
David Gottfridsson
Slevik IL
2:50:17.1021600
+25:58.155700
74.7p
53
Torbjørn Vala
NTNUI
2:50:24.1022300
+26:05.156400
74.6p
54
Håvard Nygaard
Ole K Karlsen BIL
2:50:41.1024000
+26:22.158100
74.5p
55
Erik Olsen
NTNUI
2:50:45.1024400
+26:26.158500
74.4p
56
Lars Eriksrud Kåsine
Rustad IL
2:50:49.1024800
+26:30.158900
74.4p
57
Stian Svendby
Lyn Ski
2:50:59.1025800
+26:40.159900
74.3p
58
Sjur Messel Nafstad
NTNUI
2:51:02.1026100
+26:43.160200
74.3p
59
Even Skårholen
Nordbygda Løten Ski
2:51:03.1026200
+26:44.160300
74.3p
60
Audun Sveen Frogner
Vang IL
2:51:07.1026600
+26:48.160700
74.2p
61
Tryg-Arne Alnes Løkkeborg
Emblem IL
2:51:08.1026700
+26:49.160800
74.2p
62
Ivar Indby
Nordbygda Løten Ski
2:51:11.1027000
+26:52.161100
74.2p
63
Marius Rosvold
Strandbygda IL
2:51:30.1028900
+27:11.163000
74.0p
64
Herman Kornerud Christensen
Konnerud IL
2:51:30.1028900
+27:11.163000
74.0p
65
Vemund Gurholt
Luftkrigsskolen Bil
2:51:59.1031800
+27:40.165900
73.8p
66
Carsten Christensen
NTNUI
2:52:36.1035500
+28:17.169600
73.5p
67
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
2:53:01.1038000
+28:42.172100
73.2p
68
Torgeir Skjeldnes
Forsvarets Ingeniørhøgskole
2:53:02.1038100
+28:43.172200
73.2p
69
Svend Erik Horg
NTNUI
2:53:03.1038200
+28:44.172300
73.2p
70
Sigurd Austefjord
Imås IL
2:53:39.1041800
+29:20.175900
72.9p
71
Martin Hallberg
Ntnui Langrenn
2:53:45.1042400
+29:26.176500
72.9p
72
Peder Huitfeldt
Team Milslukern
2:53:55.1043400
+29:36.177500
72.8p
73
Ingar Stokstad
Sport1 Superstore Jessheim
2:54:19.1045800
+30:00.179900
72.6p
74
Erlend Leander Johansen
Team Splitkon
2:54:51.1049000
+30:32.183100
72.3p
75
Sævar Birgisson
Island
2:55:43.1054200
+31:24.188300
71.8p
76
Matias Oppedal
Fana IL
2:56:00.1055900
+31:41.190000
71.7p
77
Fredrik Fuglerud
Gjerdrum IL
2:56:10.1056900
+31:51.191000
71.6p
78
Tarjei Solli
Grøa IL
2:56:45.1060400
+32:26.194500
71.3p
79
Morten Soensteby
Rustad IL
2:56:48.1060700
+32:29.194800
71.3p
80
Eirik Fiskvik
Tynset
2:57:08.1062700
+32:49.196800
71.1p
81
Halvor Weberg
Konnerud IL
2:57:16.1063500
+32:57.197600
71.1p
82
Espen Mellbye Larsen
Asker SK
2:57:19.1063800
+33:00.197900
71.1p
83
Morten Nilsen
Nybygda IL
2:57:34.1065300
+33:15.199400
70.9p
84
Øyvind Pettersen
No Club
2:58:10.1068900
+33:51.203000
70.6p
85
Amund Øverjordet
NTNUI
2:58:12.1069100
+33:53.203200
70.6p
86
Hans André Mangen Olsen
Konnerud IL
2:58:47.1072600
+34:28.206700
70.3p
87
Knut Sindre Mølmen
Birkebeineren IF
2:58:50.1072900
+34:31.207000
70.3p
88
Ingar Fauskrud Vike
Lismarka Skilag
2:58:55.1073400
+34:36.207500
70.3p
89
Vegard Blomseth Johnsen
NTNUI
2:59:06.1074500
+34:47.208600
70.2p
90
Jan Martin Smørdal
Intersport Bogstadveien
2:59:31.1077000
+35:12.211100
70.0p
91
Kristoffer Tennebeck
Anton Sport
2:59:35.1077400
+35:16.211500
70.0p
92
Christian Grønvold
Lillomarka SK
2:59:35.1077400
+35:16.211500
70.0p
93
Daniel Stenslet
Åsen IL
2:59:38.1077700
+35:19.211800
69.9p
94
Per Kolseth
No Club
2:59:46.1078500
+35:27.212600
69.9p
95
Henrik Bjøralt Roald
Lillehammer SK
3:00:08.1080700
+35:49.214800
69.7p
96
Marius Vegheim
Gjerdrum IL
3:00:11.1081000
+35:52.215100
69.7p
97
Christian Westgaard
Rustad IL
3:00:35.1083400
+36:16.217500
69.5p
98
Kenneth Myhre
Malm IL
3:00:38.1083700
+36:19.217800
69.5p
99
Ole Røgeberg
Team Milslukern
3:00:50.1084900
+36:31.219000
69.4p
100
Rasmus Korvald Skaare
NTNUI
3:00:54.1085300
+36:35.219400
69.3p
101
Øyvind Waage Hanssen-Bauer
NTNUI
3:01:00.1085900
+36:41.220000
69.3p
102
Morten Nerem
Emblem IL
3:01:08.1086700
+36:49.220800
69.2p
103
Haakon Guttormsen
NTNUI
3:01:12.1087100
+36:53.221200
69.2p
104
Lars Aanensen
Team Milslukern
3:01:28.1088700
+37:09.222800
69.1p
105
Gustav Woie
Luftkrigsskolen Bil
3:01:33.1089200
+37:14.223300
69.0p
106
Oddgeir Ommelstad
Torpa Ski
3:01:37.1089600
+37:18.223700
69.0p
107
Emil Opperud Nicolaisen
Gjøvik SK
3:01:48.1090700
+37:29.224800
68.9p
108
Marius Prestegård
Voss IL
3:01:48.1090700
+37:29.224800
68.9p
109
Anders Engene Bjåland
Gol IL
3:02:05.1092400
+37:46.226500
68.8p
110
Lars Gurandsrud
Lier IL
3:03:34.1101300
+39:15.235400
68.1p
111
Fredrik Hals
Team Baker Hansen
3:03:39.1101800
+39:20.235900
68.1p
112
Vegard Øie
Nordbygda Løten Ski
3:04:03.1104200
+39:44.238300
67.9p
113
Einar Kjelland-Mørdre
Lyn
3:04:40.1107900
+40:21.242000
67.6p
114
Morten Severin Saue
NTNUI
3:04:42.1108100
+40:23.242200
67.6p
115
Nikolai Johan Heum
Team United Bakeries
3:04:53.1109200
+40:34.243300
67.5p
116
Martin Sommer Nygaard
Bjørn Myhre Sport
3:05:07.1110600
+40:48.244700
67.4p
117
Sindre Sandbakken
NTNUI
3:05:22.1112100
+41:03.246200
67.3p
118
Kristoffer Kleppestø
NTNUI
3:06:20.1117900
+42:01.252000
66.9p
119
Trym Gurigard
IL Koll
3:06:21.1118000
+42:02.252100
66.9p
120
Thomas Haugen
Nesodden IF - Ski
3:06:39.1119800
+42:20.253900
66.7p
121
Emil Oliver Andersen
Bjørn Myhre Sport
3:07:16.1123500
+42:57.257600
66.5p
122
Olav Andreas Tuterud Nordølum
Øyer og Tretten IF
3:07:17.1123600
+42:58.257700
66.5p
123
Vegard Bjørnestad Skar
Bærums Skiklubb
3:07:37.1125600
+43:18.259700
66.3p
124
Hans Høisveen Nannestad
Mjøsski
3:07:57.1127600
+43:38.261700
66.2p
125
Sondre Evjen
Lier IL
3:08:02.1128100
+43:43.262200
66.1p
126
Anders Eggum
Skoppum IL
3:08:08.1128700
+43:49.262800
66.1p
127
Per Anders Eskås
Team Eskås
3:08:27.1130600
+44:08.264700
66.0p
128
Kjetil Okkenhaug
NTNUI
3:08:28.1130700
+44:09.264800
66.0p
129
Gisle Vestmo
Kjelsås IL
3:08:35.1131400
+44:16.265500
65.9p
130
Vegard Godø
Emblem IL
3:08:37.1131600
+44:18.265700
65.9p
131
Arno Aamisepp
Kiili
3:08:41.1132000
+44:22.266100
65.9p
132
Øyvind Grønningen
Lensvik IL
3:08:43.1132200
+44:24.266300
65.9p
133
Ola Myklatun Krosness
NTNUI
3:08:52.1133100
+44:33.267200
65.8p
134
Ole Christian Falck
No Club
3:09:08.1134700
+44:49.268800
65.7p
135
Marius Øie
NTNUI
3:09:21.1136000
+45:02.270100
65.6p
136
Kennet Baarlid
Norcem AS
3:09:38.1137700
+45:19.271800
65.5p
137
Kjell Christian Fagerberg
Åndalsnes If
3:09:51.1139000
+45:32.273100
65.4p
138
Magnus Ristvedt
Team Milslukern
3:10:03.1140200
+45:44.274300
65.3p
139
Petter Haakenstad Godli
OSI langrenn
3:10:15.1141400
+45:56.275500
65.2p
140
Jonas Barlund
Lillehammer SK
3:10:32.1143100
+46:13.277200
65.1p
141
Olav Andre Hompland
Tonstad IL
3:10:34.1143300
+46:15.277400
65.1p
142
Karl Ivar Helsvig
Moen Sportsklubb
3:10:47.1144600
+46:28.278700
65.0p
143
Stig Carlson Strandhagen
NTNUI
3:11:08.1146700
+46:49.280800
64.8p
144
Mats Johan Hårstad
Snøhetta IL
3:11:09.1146800
+46:50.280900
64.8p
145
Kristian Magnus Gundersen
Sarpsborg Bandyklubb
3:11:23.1148200
+47:04.282300
64.7p
146
Kristian Myhre Hellerud
Lillehammer SK
3:11:58.1151700
+47:39.285800
64.5p
147
Gjermund Båsen
NTNUI
3:12:02.1152100
+47:43.286200
64.5p
148
Preben Lie
Fredrikstad SK
3:12:16.1153500
+47:57.287600
64.4p
149
Stian Torsetnes
Molde Og Omegn IF
3:12:17.1153600
+47:58.287700
64.4p
150
Pål Jostein Petersen Onsrud
Team Treig - Gjøvik
3:12:19.1153800
+48:00.287900
64.4p
151
Øystein Bjerga
Team maskin
3:12:21.1154000
+48:02.288100
64.3p
152
Sven Ole Mollestad Nicolaysen
NTNUI
3:12:23.1154200
+48:04.288300
64.3p
153
Terje Faugstad Bjertnes
Drammens Ballklubb
3:12:23.1154200
+48:04.288300
64.3p
154
Eivind Lismoen Borg
Hof IL
3:12:34.1155300
+48:15.289400
64.3p
155
Øyvind Øksnes Dalheim
No Club
3:12:53.1157200
+48:34.291300
64.1p
156
Espen Helgesen
Anton Sport
3:12:57.1157600
+48:38.291700
64.1p
157
Endre Sommer
Anton Sport
3:12:59.1157800
+48:40.291900
64.1p
158
John Sebastian Sebelien
Polarsirkelen
3:13:34.1161300
+49:15.295400
63.9p
159
Lars Braathen Reigstad
Osterøy IL
3:13:50.1162900
+49:31.297000
63.8p
160
Anders Weiby
Jardar
3:14:01.1164000
+49:42.298100
63.7p
161
Marius Berg
Sport1 Røyken
3:14:14.1165300
+49:55.299400
63.6p
162
Tobias Strand Johansen
Gjøvik SK
3:14:28.1166700
+50:09.300800
63.5p
163
Atle Malthe Sørenssen
Forsvarets Ingeniørhøgskole
3:14:31.1167000
+50:12.301100
63.5p
164
Fredrik Svendsen
Leinstrand IL
3:14:44.1168300
+50:25.302400
63.4p
165
Ole Marius Hoel Rindal
IFBS Idrettsforeningen Blindern Studenterhjem
3:14:49.1168800
+50:30.302900
63.4p
166
Jan Andreas Edstrøm
Lillomarka
3:15:09.1170800
+50:50.304900
63.2p
167
Eirik Gjøsæter
NTNUI
3:15:16.1171500
+50:57.305600
63.2p
168
Peter Storm Hanssen
No Club
3:15:20.1171900
+51:01.306000
63.2p
169
Haakon Gunnerius Johnsrud Hagen
NTNUI
3:15:35.1173400
+51:16.307500
63.1p
170
Magnus Nilsen
Mercantile ski og fotballklubb
3:15:41.1174000
+51:22.308100
63.0p
171
Espen Antonsen
Nes Ski
3:15:52.1175100
+51:33.309200
63.0p
172
Olaf Sissener
Trondhjems Skl
3:15:56.1175500
+51:37.309600
62.9p
173
Tor Olav Øyen
Eidsvåg IL
3:16:00.1175900
+51:41.310000
62.9p
174
Shahin Safae
Team Pay
3:16:12.1177100
+51:53.311200
62.8p
175
Joakim Skirbekk Vister
Bækkelagets SK
3:16:15.1177400
+51:56.311500
62.8p
176
Stian Marius Mjelva
Åtvidabergs IF
3:16:18.1177700
+51:59.311800
62.8p
177
Erik Rønning
KSI sykkel
3:16:23.1178200
+52:04.312300
62.8p
178
Jahn Frederik Noraas Grue
NTNUI
3:16:47.1180600
+52:28.314700
62.6p
179
Tom Erik Falck-Ytter
Plankekjørerne IL
3:16:48.1180700
+52:29.314800
62.6p
180
Kristian Heggebø
Vindafjord IL
3:16:49.1180800
+52:30.314900
62.6p
181
Christian Sørnes Karlsen
Kjelsås IL
3:16:55.1181400
+52:36.315500
62.6p
182
Johan Leistad
Vaaler IF
3:16:55.1181400
+52:36.315500
62.6p
183
Jon Semb
Ørn IF
3:17:27.1184600
+53:08.318700
62.4p
184
Gerhard Steinnes
No Club
3:17:27.1184600
+53:08.318700
62.4p
185
Sondre Haugen
Mesnali SL
3:17:42.1186100
+53:23.320200
62.3p
186
Andreas Sætre Hammerlund
NTNUI
3:18:07.1188600
+53:48.322700
62.1p
187
Stian Eid Nilsen
IL Trønder-lyn
3:18:28.1190700
+54:09.324800
62.0p
188
Markus Hop
Isfjorden IL
3:18:31.1191000
+54:12.325100
62.0p
189
Fridtjof Rosenlind Falch
No Club
3:18:40.1191900
+54:21.326000
61.9p
190
Kenneth Valnes
SPKL Hardhaus
3:18:45.1192400
+54:26.326500
61.9p
191
Nicolai Norseng
IL Ivrig
3:19:00.1193900
+54:41.328000
61.8p
192
Sigurd Ekkje
Røldal IL
3:19:04.1194300
+54:45.328400
61.7p
193
Eirik Helmen
Wolkswagen
3:19:31.1197000
+55:12.331100
61.6p
194
Simen Hellem
Sport1 Storgata
3:19:31.1197000
+55:12.331100
61.6p
195
Jostein Mæland Moe
Granvin IL
3:19:32.1197100
+55:13.331200
61.6p
196
Sondre Tallaksrud
Skimt
3:19:35.1197400
+55:16.331500
61.6p
197
Stian Kleven Lillebakken
Team Bajas
3:19:37.1197600
+55:18.331700
61.5p
198
Didrik Dæhlin
No Club
3:19:38.1197700
+55:19.331800
61.5p
199
Rudi André Søråsen
No Club
3:19:55.1199400
+55:36.333500
61.4p
200
Erlend Vie
Østerdal Garnison
3:19:57.1199600
+55:38.333700
61.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Magnus Nermo
Østerdal Garnison
3:20:00.1199900
+55:41.334000
61.4p
202
Martin Sæther Aarhus
No Club
3:20:01.1200000
+55:42.334100
61.4p
203
Håkon Raaness
Sport1 Husnes
3:20:03.1200200
+55:44.334300
61.4p
204
Even Skare Medby
Gausdal skilag
3:20:09.1200800
+55:50.334900
61.3p
205
Audun Sektnan
Lillehammer SK
3:20:11.1201000
+55:52.335100
61.3p
206
Gjermund Midtbø
NTNUI
3:20:38.1203700
+56:19.337800
61.2p
207
Martin Kavli
Bærums Skiklubb
3:20:51.1205000
+56:32.339100
61.1p
208
Asbjørn S. Fjellvåg
Team Baldur
3:20:51.1205000
+56:32.339100
61.1p
209
Geir Olav Haugen
IL Bjørn
3:20:57.1205600
+56:38.339700
61.1p
210
Mathis Dahl Fenre
Team Oslo
3:20:59.1205800
+56:40.339900
61.0p
211
Christian Endrestad Storødegård
Team Storødegård
3:21:09.1206800
+56:50.340900
61.0p
212
Eivind Tandrevold
Lovstafetten Oslo
3:21:15.1207400
+56:56.341500
60.9p
213
Sindre Skui
Norcem AS
3:21:15.1207400
+56:56.341500
60.9p
214
Øyvind Groseth
Lier IL
3:21:17.1207600
+56:58.341700
60.9p
215
Torkil Eide Solstad
NTNUI
3:21:24.1208300
+57:05.342400
60.9p
216
Halvor Grytting
NTNUI
3:21:34.1209300
+57:15.343400
60.8p
217
Ola Myrset
Molde Og Omegn IF
3:21:36.1209500
+57:17.343600
60.8p
218
Lasse Vikhagen Gjeitnes
Skåla IL
3:21:42.1210100
+57:23.344200
60.8p
219
Mathias Strand
NTNUI
3:21:45.1210400
+57:26.344500
60.8p
220
Kristian Østlie
Norcem AS
3:21:53.1211200
+57:34.345300
60.7p
221
Kristoffer Gjestvang
No Club
3:21:53.1211200
+57:34.345300
60.7p
222
Mathis Gjermshus
Grue Finnskog IL
3:22:13.1213200
+57:54.347300
60.6p
223
Torstein Sellereite
Sport1 Tomra
3:22:17.1213600
+57:58.347700
60.6p
224
Lars Hermanrud
NTNUI
3:22:19.1213800
+58:00.347900
60.6p
225
Magnus Åsland Hansen
No Club
3:22:29.1214800
+58:10.348900
60.5p
226
Bård Brekke
Oldenborg
3:22:33.1215200
+58:14.349300
60.5p
227
Nicolai Julsvoll
Heming IL
3:22:34.1215300
+58:15.349400
60.5p
228
Morten Buchholdt
Stor-elvdal SK
3:22:34.1215300
+58:15.349400
60.5p
229
Bjørn-Jostein Singstad
Horten Roklubb
3:22:42.1216100
+58:23.350200
60.4p
230
Sondre Eilertsen Austrheim
Røa IL
3:22:52.1217100
+58:33.351200
60.4p
231
Lars Petter Bryn
Nesodden
3:23:20.1219900
+59:01.354000
60.2p
232
Sondre Fylling
Moss SK
3:23:20.1219900
+59:01.354000
60.2p
233
Olav Feby
Sörumsand IF
3:23:33.1221200
+59:14.355300
60.1p
234
Kristoffer Nylund
Jil Grorud
3:23:33.1221200
+59:14.355300
60.1p
235
Torgeir Johansen
Hytteplan Sport Norge
3:23:38.1221700
+59:19.355800
60.1p
236
Stian Gjendahl
Vang IL
3:23:51.1223000
+59:32.357100
60.0p
237
Even Bjerke
Hurdal IL
3:24:10.1224900
+59:51.359000
59.9p
238
Petter Hjelvik Søberg
Hjelvik IL
3:24:20.1225900
+1:00:01.360000
59.8p
239
Tero Linnainmaa
Ikaalisten Nouseva Voima
3:24:25.1226400
+1:00:06.360500
59.8p
240
Ola Lillehaug
NTNUI
3:24:26.1226500
+1:00:07.360600
59.8p
241
Iver Grytting
Sör-Fron IL
3:24:33.1227200
+1:00:14.361300
59.8p
242
Fridtjof Aaserud
Sande Sportsklubb
3:24:38.1227700
+1:00:19.361800
59.7p
243
David André Aasen
Melhus IL
3:24:41.1228000
+1:00:22.362100
59.7p
244
Torgeir Dale
Team Bajas
3:24:54.1229300
+1:00:35.363400
59.7p
245
Didrik Dukefoss
Lillehammer SK
3:24:56.1229500
+1:00:37.363600
59.6p
246
Knut André Hardang
Konnerud IL
3:25:00.1229900
+1:00:41.364000
59.6p
247
Jakob Minell
Axa SC
3:25:17.1231600
+1:00:58.365700
59.5p
248
Karsten Alexander Kopland
Njård
3:25:39.1233800
+1:01:20.367900
59.4p
249
Øyvind Hompland
Tonstad IL
3:26:07.1236600
+1:01:48.370700
59.2p
250
Hans Martin Derås
Forsvarets Ingeniørhøgskole
3:26:08.1236700
+1:01:49.370800
59.2p
251
Jakob Vinje
Drammens Ballklubb
3:26:33.1239200
+1:02:14.373300
59.1p
252
Magnus Brøste
Idrettsskolen Numedal Folkehøgskole
3:26:57.1241600
+1:02:38.375700
58.9p
253
Kristoffer Stige
No Club
3:27:19.1243800
+1:03:00.377900
58.8p
254
Halvor Myhrvold
NTNUI
3:27:24.1244300
+1:03:05.378400
58.8p
255
Andreas Olav Skjetne
Team Stredet
3:27:32.1245100
+1:03:13.379200
58.8p
256
Mathias Oppegaard
Bsf
3:28:13.1249200
+1:03:54.383300
58.5p
257
Ola Fougner Skaansar
www.pelslue.no
3:28:32.1251100
+1:04:13.385200
58.4p
258
Pål Oskar Engen
NTNUI
3:29:14.1255300
+1:04:55.389400
58.2p
259
Magnus Torp Antonsen
Hernes IL
3:29:37.1257600
+1:05:18.391700
58.1p
260
Hans Thorvald Lysaker Nygaard
Vestringen
3:29:42.1258100
+1:05:23.392200
58.0p
261
Bendik Nybakk Torsæter
NTNUI
3:30:35.1263400
+1:06:16.397500
57.7p
262
Morten Aleksander Hopen
No Club
3:30:44.1264300
+1:06:25.398400
57.7p
263
Magnus Nordal Hauken
NTNUI
3:30:50.1264900
+1:06:31.399000
57.7p
264
Jonas Hiller
SHU Trondheim
3:31:13.1267200
+1:06:54.401300
57.5p
265
Øyvind Røgenes
TEAM NORGESGRUPPEN
3:31:16.1267500
+1:06:57.401600
57.5p
266
Simon Ramskeid
Team Stredet
3:31:30.1268900
+1:07:11.403000
57.4p
267
Lars Kristian Hagen
Fokus Bank Bil
3:31:42.1270100
+1:07:23.404200
57.4p
268
Joachim Pettersen
Forsvarets Ingeniørhøgskole
3:31:47.1270600
+1:07:28.404700
57.4p
269
Bård Arvid Kronstad
Garden
3:32:14.1273300
+1:07:55.407400
57.2p
270
Nicolai Løland Dolva
Sentrum Dyreklinikk
3:32:33.1275200
+1:08:14.409300
57.1p
271
Hermann Hermansen
Nordreisa IL
3:32:33.1275200
+1:08:14.409300
57.1p
272
Sondre Valen-Sendstad
BSIL
3:32:51.1277000
+1:08:32.411100
57.0p
273
Tor Andreas Andersen
NTNUI
3:33:22.1280100
+1:09:03.414200
56.9p
274
Henrik Haugum
NTNUI
3:33:24.1280300
+1:09:05.414400
56.8p
275
Henrik Paust
NTNUI
3:33:37.1281600
+1:09:18.415700
56.8p
276
Mats Bang Pedersen
Team 58 grader nord
3:34:04.1284300
+1:09:45.418400
56.6p
277
Eirik Storhaug
Husnes Sport
3:34:11.1285000
+1:09:52.419100
56.6p
278
Eirik Lyngbakken Indahl
Tri Sport
3:34:24.1286300
+1:10:05.420400
56.5p
279
Magnus Oliversen
Trøsken IL
3:34:30.1286900
+1:10:11.421000
56.5p
280
Jakob Junker
Tunafors SK
3:34:42.1288100
+1:10:23.422200
56.4p
281
Vegard Bonkerud
Mjøsski
3:35:03.1290200
+1:10:44.424300
56.3p
282
Christian Heimdal Sunde
NTNUI
3:35:08.1290700
+1:10:49.424800
56.3p
283
Magnus Iversen Stokke
No Club
3:35:14.1291300
+1:10:55.425400
56.3p
284
Alexander Ottosen
Nes Sportsklubb Sykkel
3:36:07.1296600
+1:11:48.430700
56.0p
285
Martin Aske
Andebu IL
3:36:12.1297100
+1:11:53.431200
56.0p
286
Eirik Espe
NHHI
3:36:24.1298300
+1:12:05.432400
55.9p
287
Martin Frantzen
Joggegruppa
3:36:34.1299300
+1:12:15.433400
55.9p
288
Sigbjørn Nokevje Lindgren
Helgen IL
3:37:10.1302900
+1:12:51.437000
55.7p
289
Andreas Davies Sandbu
NTNUI
3:37:11.1303000
+1:12:52.437100
55.7p
290
Petter Martinsen
No Club
3:38:01.1308000
+1:13:42.442100
55.4p
291
André Ramskjell Larsen
Nordic Adviser
3:38:28.1310700
+1:14:09.444800
55.3p
292
Jonatan Junker
Tunafors SK
3:39:11.1315000
+1:14:52.449100
55.1p
293
Morten Oscar Østbye
Forsvarets Ingeniørhøgskole
3:39:26.1316500
+1:15:07.450600
55.0p
294
Anders Asplin Gauslaa
IL Koll
3:39:27.1316600
+1:15:08.450700
55.0p
295
Anders Stivold
Betna IL
3:39:56.1319500
+1:15:37.453600
54.9p
296
Eirik Bergsjø
Höland IL
3:40:13.1321200
+1:15:54.455300
54.8p
297
Håvard Lien
Pultost under skia!!
3:40:13.1321200
+1:15:54.455300
54.8p
298
Marius Gjestrumbakken
No Club
3:40:19.1321800
+1:16:00.455900
54.7p
299
Håvard Birkeli
Godøy IL
3:40:23.1322200
+1:16:04.456300
54.7p
300
Erik Lokreim Slapgard
Østre Toten Skilag
3:40:25.1322400
+1:16:06.456500
54.7p
301
Aleksander Sliper
Lillehammer SK
3:40:25.1322400
+1:16:06.456500
54.7p
302
Ole Aleksander Venger Pedersen
UMBI
3:40:48.1324700
+1:16:29.458800
54.6p
303
Bjørnar Valøen
Vardøhus Festning
3:40:59.1325800
+1:16:40.459900
54.5p
304
Magne Gruehagen
No Club
3:41:28.1328700
+1:17:09.462800
54.4p
305
Marius Kaspersen
Drammens Ballklubb
3:41:31.1329000
+1:17:12.463100
54.4p
306
Thomas Svankil
SK Rye
3:41:39.1329800
+1:17:20.463900
54.4p
307
Joakim Johansen
Forsvarets Ingeniørhøgskole
3:41:43.1330200
+1:17:24.464300
54.3p
308
Jørgen Lian
Fossum IF
3:41:58.1331700
+1:17:39.465800
54.3p
309
Sondre Lerum Vigerust
No Club
3:42:12.1333100
+1:17:53.467200
54.2p
310
Eirik Lerum Vigerust
Team Vigerust
3:42:23.1334200
+1:18:04.468300
54.1p
311
Aleksander Lundby
Hurdal
3:42:46.1336500
+1:18:27.470600
54.0p
312
Andriu Tambornino
Ski Team Trun
3:42:51.1337000
+1:18:32.471100
54.0p
313
Åsmund Sunde Valseth
No Club
3:42:52.1337100
+1:18:33.471200
54.0p
314
Marius Haara Tjemsland
Ntnui Langrenn
3:42:57.1337600
+1:18:38.471700
54.0p
315
Vegard Rødseth Brede
Mannskoret Arme Riddere
3:42:57.1337600
+1:18:38.471700
54.0p
316
Marius Kongsfjell Fekene
Ntnui Langrenn
3:43:06.1338500
+1:18:47.472600
53.9p
317
Audun Lie Indergaard
Konnerud IL
3:43:39.1341800
+1:19:20.475900
53.8p
318
Fredrik Johansen
Forsvarets Ingeniørhøgskole
3:44:10.1344900
+1:19:51.479000
53.6p
319
Magnus Rogne Halland
Varegg Fleridrett
3:44:15.1345400
+1:19:56.479500
53.6p
320
Jon Petter Furnee
Asker Skøyteklubb
3:44:26.1346500
+1:20:07.480600
53.6p
321
Kristoffer Sundhaugen Ødegård
Robustas AS
3:44:32.1347100
+1:20:13.481200
53.5p
322
Thomas Skaug
Team Tronrud
3:44:34.1347300
+1:20:15.481400
53.5p
323
Roger Grøndahl
Rygg IL
3:44:40.1347900
+1:20:21.482000
53.5p
324
Morten Schjetne
Forsvarets Ingeniørhøgskole
3:44:48.1348700
+1:20:29.482800
53.5p
325
Knut-Leo Sæther
Isfjorden IL
3:44:59.1349800
+1:20:40.483900
53.4p
326
Steinar Jørgen Launes
No Club
3:45:07.1350600
+1:20:48.484700
53.4p
327
Atle Grov
IL Bjørn
3:45:12.1351100
+1:20:53.485200
53.4p
328
Knut Haakon Rike
Team Bi Finans
3:45:28.1352700
+1:21:09.486800
53.3p
329
Audun Breder
Fossum IF
3:46:05.1356400
+1:21:46.490500
53.1p
330
Tom Erik Ophus
Arve Hagen Comfort
3:46:11.1357000
+1:21:52.491100
53.1p
331
Sven Henrik Andresen
BL-Langrenn
3:46:37.1359600
+1:22:18.493700
53.0p
332
Pål Åge Joten
Os IL
3:46:46.1360500
+1:22:27.494600
52.9p
333
Christoffer Blaalid
No Club
3:46:49.1360800
+1:22:30.494900
52.9p
334
Eirik Høsser
Årvoll
3:47:14.1363300
+1:22:55.497400
52.8p
335
Bjarne Viktor Bergstå
Norcem AS
3:47:14.1363300
+1:22:55.497400
52.8p
336
Henrik Harsem
Øvrevoll Hosle IL
3:47:24.1364300
+1:23:05.498400
52.7p
337
Bernhard Haver Vagle
Ntnui Langrenn
3:47:26.1364500
+1:23:07.498600
52.7p
338
André Bjørkheim
Skåbu
3:47:31.1365000
+1:23:12.499100
52.7p
339
Henrik Svaland Aas
Ntnui Langrenn
3:48:07.1368600
+1:23:48.502700
52.6p
340
Johan Bjørnstad
Anton Sport
3:48:08.1368700
+1:23:49.502800
52.5p
341
Magnus Naustdal
BL-Langrenn
3:48:16.1369500
+1:23:57.503600
52.5p
342
Erling Viljugrein Stølen
Ntnui Langrenn
3:48:46.1372500
+1:24:27.506600
52.4p
343
Harald Krog Øyehaug
Ørsta il
3:48:56.1373500
+1:24:37.507600
52.3p
344
Fredrik Johansson
Ntnui Langrenn
3:49:01.1374000
+1:24:42.508100
52.3p
345
Tord Bakke Arvesen
Hauken IL
3:49:17.1375600
+1:24:58.509700
52.2p
346
Simen Haugerud
Mysen IL
3:49:18.1375700
+1:24:59.509800
52.2p
347
William Smith
Ingierkollen
3:49:30.1376900
+1:25:11.511000
52.2p
348
Vegard Rem
No Club
3:49:32.1377100
+1:25:13.511200
52.2p
349
Mats Ramfjord
No Club
3:49:34.1377300
+1:25:15.511400
52.2p
350
Svenn-Martin Søgaard
Wolkswagen
3:49:47.1378600
+1:25:28.512700
52.1p
351
Jon Edmund Sæter
Jon Edmunn Skilaug
3:49:51.1379000
+1:25:32.513100
52.1p
352
Vegard Sandness
Innstrandens IL
3:50:12.1381100
+1:25:53.515200
52.0p
353
Marius Birkeland Mo
Olderskog IL
3:50:15.1381400
+1:25:56.515500
52.0p
354
Peter Enz
Ntnui Langrenn
3:50:18.1381700
+1:25:59.515800
52.0p
355
Martin Bye Øren
Lillehammer SK
3:50:20.1381900
+1:26:01.516000
52.0p
356
Espen Eide Solstad
No Club
3:50:21.1382000
+1:26:02.516100
52.0p
357
Jonas Heiland
Valdres Folkehøyskole
3:50:25.1382400
+1:26:06.516500
51.9p
358
Erik Vinje
Team porsgrunn O2
3:50:33.1383200
+1:26:14.517300
51.9p
359
Øystein Sexe Olsen
Luftkrigsskolen Bil
3:50:48.1384700
+1:26:29.518800
51.8p
360
Eirik Langøy
Årets menn
3:51:01.1386000
+1:26:42.520100
51.8p
361
Kjell Gullerud
Joggegruppa
3:51:31.1389000
+1:27:12.523100
51.7p
362
Ole-Anders Hagen
Forsvarets Ingeniørhøyskole
3:51:40.1389900
+1:27:21.524000
51.6p
363
Torstein Jøndal Nakling
Ron King Skilag
3:51:44.1390300
+1:27:25.524400
51.6p
364
Mads Tomter
Vest-Torpa UL
3:52:09.1392800
+1:27:50.526900
51.5p
365
Mathias Kullsveen
Eid IL - Sjøkrigsskolen
3:52:18.1393700
+1:27:59.527800
51.5p
366
Christoffer Pedersen
Aron Skiklubb
3:52:18.1393700
+1:27:59.527800
51.5p
367
Daniel Tveiten Haig
UMB
3:53:46.1402500
+1:29:27.536600
51.1p
368
Kjetil Kvigstad
Nittedal
3:53:48.1402700
+1:29:29.536800
51.1p
369
Henrik Gunnerød
Konnerud IL
3:54:06.1404500
+1:29:47.538600
51.0p
370
Andreas Brabrand
BBE
3:54:25.1406400
+1:30:06.540500
50.9p
371
Sølve Hov Ulsaker
Hemsedal IL
3:54:59.1409800
+1:30:40.543900
50.8p
372
Sigurd Berg Aas
Ntnui Langrenn
3:55:14.1411300
+1:30:55.545400
50.7p
373
Christian Offstad
Stekestad
3:55:20.1411900
+1:31:01.546000
50.7p
374
Pål Eskild Rasmussen
No Club
3:55:24.1412300
+1:31:05.546400
50.7p
375
Patrick Solvang
Yit
3:55:25.1412400
+1:31:06.546500
50.7p
376
Erlend Husebye Haug
Bærums Skiklubb
3:55:32.1413100
+1:31:13.547200
50.6p
377
Trygve Lefstad Garberg
Orkdal IL
3:55:44.1414300
+1:31:25.548400
50.6p
378
Marius Elvedal
SK Rye
3:55:51.1415000
+1:31:32.549100
50.6p
379
Jonny Løkken
Studenthytta
3:56:09.1416800
+1:31:50.550900
50.5p
380
Bertil Lassesen Ekern
No Club
3:56:09.1416800
+1:31:50.550900
50.5p
381
Espen Lierhagen
No Club
3:56:31.1419000
+1:32:12.553100
50.4p
382
Martin Dalen
Vang IL
3:56:56.1421500
+1:32:37.555600
50.3p
383
Georg Ellila
Ntnui Langrenn
3:57:04.1422300
+1:32:45.556400
50.2p
384
Ivar Brovold
Eide IL
3:57:26.1424500
+1:33:07.558600
50.2p
385
Jørgen Sogn Kjus
Røa IL
3:57:45.1426400
+1:33:26.560500
50.1p
386
Hans Erik Olafsbye Unelsrød
Skoger IL
3:57:48.1426700
+1:33:29.560800
50.1p
387
Arnstein Hardang
Menighetsfakultetet IF
3:58:02.1428100
+1:33:43.562200
50.0p
388
Christian Bergland Pedersen
Forsvarets Ingeniørhøgskole
3:58:14.1429300
+1:33:55.563400
50.0p
389
Martin Lillehagen Hanssen
Sport1 Storgata
3:58:17.1429600
+1:33:58.563700
50.0p
390
Ådne Hardang
Menighetsfakultetet IF
3:58:18.1429700
+1:33:59.563800
49.9p
391
Øystein Øyre
Ogndal IL
3:58:25.1430400
+1:34:06.564500
49.9p
392
Johan Ingemarsson
Östhammar
3:58:34.1431300
+1:34:15.565400
49.9p
393
Steffen Bunæs
Strømmen OG Lillestrøm SK
3:58:47.1432600
+1:34:28.566700
49.8p
394
Øystein Skjær Kolseth
No Club
3:58:48.1432700
+1:34:29.566800
49.8p
395
Erik Røssland Kløvstad
Ski Golfklubb
3:59:02.1434100
+1:34:43.568200
49.8p
396
Sverre Petter Solum
Overhalla IL
3:59:03.1434200
+1:34:44.568300
49.8p
397
Torfinn Åmodt
Focus Sport
3:59:23.1436200
+1:35:04.570300
49.7p
398
Øyvind Høsser
Årvoll
3:59:25.1436400
+1:35:06.570500
49.7p
399
Jon Gedde Fraurud
No Club
3:59:26.1436500
+1:35:07.570600
49.7p
400
Even Brage Bråtå
No Club
3:59:41.1438000
+1:35:22.572100
49.6p
401
Andreas Sandness Melby
Ntnui Langrenn
3:59:43.1438200
+1:35:24.572300
49.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
Mikkel Ytterhus
Ntnui Langrenn
3:59:54.1439300
+1:35:35.573400
49.6p
403
Bjørnar Sivertsen
Torød
4:00:05.1440400
+1:35:46.574500
49.5p
404
Sverre Kristiansen
Kjelsås IL
4:00:31.1443000
+1:36:12.577100
49.4p
405
Per Meinich
No Club
4:02:24.1454300
+1:38:05.588400
49.0p
406
Halvor Elde
BBE
4:02:27.1454600
+1:38:08.588700
49.0p
407
Sturla Iman
No Club
4:02:35.1455400
+1:38:16.589500
48.9p
408
Truls Tufte Kjær
No Club
4:02:58.1457700
+1:38:39.591800
48.8p
409
Andreas Hasvold Jung
Ntnui Langrenn
4:03:10.1458900
+1:38:51.593000
48.8p
410
Stian Slemdal
Sport1 Superstore Jessheim
4:03:18.1459700
+1:38:59.593800
48.8p
411
Kristoffer Selmer
Ntnui Langrenn
4:03:47.1462600
+1:39:28.596700
48.6p
412
Vegard Opsahl
Grue Finnskog IL
4:04:03.1464200
+1:39:44.598300
48.6p
413
Øystein Slokvik
Jardar
4:04:05.1464400
+1:39:46.598500
48.6p
414
Robert Christian Schwencke
Hosle IL
4:04:05.1464400
+1:39:46.598500
48.6p
415
Tomess Tronsgaard
SBK Drafn
4:04:08.1464700
+1:39:49.598800
48.6p
416
Lars Grønmark Holmen
No Club
4:04:25.1466400
+1:40:06.600500
48.5p
417
Erik Hiller Holom
Ntnui Langrenn
4:04:27.1466600
+1:40:08.600700
48.5p
418
Kjell Steinar Wibe
Team CB&S
4:04:36.1467500
+1:40:17.601600
48.5p
419
Mats Weum
Rent-A-Wreck
4:04:47.1468600
+1:40:28.602700
48.4p
420
Michael Eriksson
Lillehammer SK
4:04:58.1469700
+1:40:39.603800
48.4p
421
Eirik Petterøe
Høland
4:06:00.1475900
+1:41:41.610000
48.1p
422
Simen Svagård
Høgtun fhs
4:06:00.1475900
+1:41:41.610000
48.1p
423
Jon Marius Ophus
Larsen Kjøleservice
4:06:38.1479700
+1:42:19.613800
48.0p
424
Jørgen Erdal
Høgtun fhs
4:06:47.1480600
+1:42:28.614700
48.0p
425
Olof Karlsson
No Club
4:06:52.1481100
+1:42:33.615200
47.9p
426
Vetle Kolberg Stene
Ntnui Langrenn
4:06:58.1481700
+1:42:39.615800
47.9p
427
Ole Andreassen
Nykirke IF
4:07:11.1483000
+1:42:52.617100
47.9p
428
Håkon Andersson
Team Andersson
4:07:16.1483500
+1:42:57.617600
47.9p
429
Thor Audun Steen
SPO-IL
4:07:31.1485000
+1:43:12.619100
47.8p
430
Martin Harehjeld
Jernlungen IF
4:07:33.1485200
+1:43:14.619300
47.8p
431
Morten Krüger Hagen
BL-Langrenn
4:08:57.1493600
+1:44:38.627700
47.5p
432
Thomas Riis
Ntnui Langrenn
4:09:03.1494200
+1:44:44.628300
47.5p
433
Christian Skjevestad
Hammarby IF SF
4:09:08.1494700
+1:44:49.628800
47.4p
434
Bjarte Resaland Wiik
Driv IL
4:09:14.1495300
+1:44:55.629400
47.4p
435
Sindre Myhrsveen
Fåvang
4:09:33.1497200
+1:45:14.631300
47.4p
436
Aleksander Halhjem Kjeilen
Høgskolen i Oslo
4:10:08.1500700
+1:45:49.634800
47.2p
437
Peder Hemsøe Grankel
Hamar SK
4:10:24.1502300
+1:46:05.636400
47.2p
438
Sondre Slåtten
No Club
4:10:26.1502500
+1:46:07.636600
47.2p
439
Henrik Meisingset Negaard
No Club
4:10:39.1503800
+1:46:20.637900
47.1p
440
Tormod Frogner Borge
GOIF Tjalve
4:10:42.1504100
+1:46:23.638200
47.1p
441
Kent Olaus Hermansen
Gammen Sport
4:10:45.1504400
+1:46:26.638500
47.1p
442
Knut Fredrik Ramm
Team Skogbrynet
4:11:22.1508100
+1:47:03.642200
47.0p
443
Carl Skaar
No Club
4:11:53.1511200
+1:47:34.645300
46.8p
444
Hans Olaf Hågenvik
Ntnui Langrenn
4:12:20.1513900
+1:48:01.648000
46.8p
445
Johan Torås Halseth
Stod IL
4:12:25.1514400
+1:48:06.648500
46.7p
446
Halvor Steinsholt
Ntnui Langrenn
4:12:28.1514700
+1:48:09.648800
46.7p
447
Eirik Vevatne
Team Stubbsvingen
4:12:57.1517600
+1:48:38.651700
46.6p
448
Andreas Hovland Hansen
Drammens Ballklubb
4:13:00.1517900
+1:48:41.652000
46.6p
449
Fredrik Normann Vatne
Heming IL
4:13:06.1518500
+1:48:47.652600
46.6p
450
Andreas Venjum
No Club
4:13:09.1518800
+1:48:50.652900
46.6p
451
Trygve Byrkjedal
No Club
4:15:36.1533500
+1:51:17.667600
46.1p
452
Stian Svendal
Team Svendal
4:16:02.1536100
+1:51:43.670200
46.0p
453
Jørgen Kokkvoll
Ålen IL
4:16:17.1537600
+1:51:58.671700
45.9p
454
Lars Harald Berg
Rinna IL
4:16:39.1539800
+1:52:20.673900
45.8p
455
Tov-Christian Isaksen
Forsvarets Ingeniørhøgskole
4:17:05.1542400
+1:52:46.676500
45.8p
456
Erik Smith Qvale
Vang IL
4:17:19.1543800
+1:53:00.677900
45.7p
457
Alf Erik Østvold
Bromma IL
4:17:26.1544500
+1:53:07.678600
45.7p
458
Ole Andre Olsen
No Club
4:17:33.1545200
+1:53:14.679300
45.7p
459
Claudio Maissen
No Club
4:17:46.1546500
+1:53:27.680600
45.6p
460
Peter Banfi
Fredriksstad Roklub
4:18:08.1548700
+1:53:49.682800
45.5p
461
Arild Nøst Arnesen
Ntnui Langrenn
4:18:24.1550300
+1:54:05.684400
45.5p
462
Sigbjørn Veddeng
Ulvungen IL
4:18:53.1553200
+1:54:34.687300
45.4p
463
Christian Berger
No Club
4:19:01.1554000
+1:54:42.688100
45.4p
464
Pål Fredrik Jakobsen
NHHI Tennis
4:19:11.1555000
+1:54:52.689100
45.3p
465
Bjørn Kristian Danbolt
No Club
4:19:17.1555600
+1:54:58.689700
45.3p
466
Sindre Balstad
Samhald IL
4:19:34.1557300
+1:55:15.691400
45.3p
467
Per Christian Johnsen
Idun IL
4:19:45.1558400
+1:55:26.692500
45.2p
468
Tomas Hansen
SBK Skiold
4:19:52.1559100
+1:55:33.693200
45.2p
469
Simon Utseth Sandvåg
No Club
4:19:52.1559100
+1:55:33.693200
45.2p
470
Joar Kleiva
Strandbygda IL
4:20:10.1560900
+1:55:51.695000
45.1p
471
Mads Wanderås
Vind IL
4:20:36.1563500
+1:56:17.697600
45.1p
472
Per Oliver Bruksås
Røyken CK
4:21:03.1566200
+1:56:44.700300
45.0p
473
Lars Christian Mørch
IL Jardar
4:22:01.1572000
+1:57:42.706100
44.8p
474
Jesper Berge
No Club
4:22:06.1572500
+1:57:47.706600
44.8p
475
Lars Erik Nilsen Strandvik
Varden IL
4:22:16.1573500
+1:57:57.707600
44.7p
476
Bjørn Magne Hundseid
Vindafjord IL
4:22:54.1577300
+1:58:35.711400
44.6p
477
Kjetil Askjer
Team Askjer
4:23:03.1578200
+1:58:44.712300
44.6p
478
Torjus Hulbak
No Club
4:23:17.1579600
+1:58:58.713700
44.5p
479
Amund Godø
Emblem IL
4:24:12.1585100
+1:59:53.719200
44.4p
480
Eirik Vist Scheie
No Club
4:24:14.1585300
+1:59:55.719400
44.3p
481
Nils Kristian Omholt
Svarstad IL
4:24:20.1585900
+2:00:01.720000
44.3p
482
Erlend Foss Knutsen
Bækkelaget Sportsklubb
4:24:26.1586500
+2:00:07.720600
44.3p
483
Peter Vattøy Nygjerde
Team Nygjerde
4:24:34.1587300
+2:00:15.721400
44.3p
484
Johan Fredrik Holm Totland
Åsgårdstrand Skiklubb
4:24:47.1588600
+2:00:28.722700
44.2p
485
Tor Ivar Birkeland
Ørnar Il
4:24:53.1589200
+2:00:34.723300
44.2p
486
Even Ranstorp Tveter
Brødrene Dahl IL
4:25:02.1590100
+2:00:43.724200
44.2p
487
Didrik H Andersen
No Club
4:25:08.1590700
+2:00:49.724800
44.2p
488
Eivind Kittilsen
Skagerak Sportsklubb
4:25:18.1591700
+2:00:59.725800
44.1p
489
Truls Klami
Ntnui Langrenn
4:25:49.1594800
+2:01:30.728900
44.0p
490
Even Strand
Forsvarets Ingeniørhøgskole
4:26:25.1598400
+2:02:06.732500
43.9p
491
Daniel Eikeland
ÅS IL
4:26:44.1600300
+2:02:25.734400
43.9p
492
Stian Solberg
No Club
4:27:23.1604200
+2:03:04.738300
43.7p
493
Ole Christian Hermanrud
Ntnui Langrenn
4:27:25.1604400
+2:03:06.738500
43.7p
494
Kjell Kristian Sommerstad
Høyjord IL
4:27:36.1605500
+2:03:17.739600
43.7p
495
Marius Ihlebæk
Drøbak
4:27:40.1605900
+2:03:21.740000
43.7p
496
Per Olav Bjerkholt Aamlid
Høgtun fhs
4:27:59.1607800
+2:03:40.741900
43.6p
497
Jesper John Öström
Sagstuåa Skilag
4:28:00.1607900
+2:03:41.742000
43.6p
498
Egil Timberlid
Kaupanger IL
4:28:21.1610000
+2:04:02.744100
43.6p
499
Kristian Nordahl Grøstad
Høgskolen i Oslo
4:28:38.1611700
+2:04:19.745800
43.5p
500
Stig Førsvoll
Team Førsvoll
4:29:02.1614100
+2:04:43.748200
43.4p
Visar resultat 1 till 500 av 807[
1
2
]