Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Birkebeinerrennet
2012-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 14141[
1
2
3
...
29
]
54km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 40
Anders Aukland
Team Xtra Personel
2:21:34.849300
94.4p
2
H 30
Roger Aa Djupvik
Lillehammer SK
2:21:58.851700
+24.2300
94.1p
3
H 30
Espen Harald Bjerke
Lillehammer SK
2:22:09.852800
+35.3400
93.9p
4
H 35
Anders Södergren
Team United Bakeries
2:22:24.854300
+50.4900
93.7p
5
H 25
Toni Livers
Team Exspirit
2:23:35.861400
+2:01.12000
92.7p
6
H 21
Hannes Dotzler
Team Sprint
2:24:19.865800
+2:45.16400
92.1p
7
H 35
Jörgen Brink
Team United Bakeries
2:24:54.869300
+3:20.19900
91.6p
8
H 25
Chris Andre Jespersen
Byåsen IL
2:25:17.871600
+3:43.22200
91.3p
9
H 35
Mathias Fredriksson
Team Exspirit
2:25:44.874300
+4:10.24900
91.0p
10
H 25
Morten Eide Pedersen
Lillehammer SK
2:25:47.874600
+4:13.25200
90.9p
11
H 30
Florian Kostner
Long distance FMC Italy
2:26:31.879000
+4:57.29600
90.3p
12
H 25
Arne Post
Team United Bakeries
2:26:33.879200
+4:59.29800
90.3p
13
H 25
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
2:27:17.883600
+5:43.34200
89.7p
14
H 21
Anders Høst Mølmen
Team Xtra Personel
2:27:19.883800
+5:45.34400
89.7p
15
H 25
Anders Myrland
Team United Bakeries
2:27:20.883900
+5:46.34500
89.7p
16
H 21
Andrew Musgrave
Røa IL
2:27:27.884600
+5:53.35200
89.6p
17
H 25
Kjetil Hagtvedt Dammen
Team Xtra Personel
2:28:21.890000
+6:47.40600
88.9p
18
H 25
Kristian Rennemo Tettli
Leksvik IL
2:28:34.891300
+7:00.41900
88.7p
19
H 21
Torjus Børsheim
Lillehammer SK
2:28:41.892000
+7:07.42600
88.6p
19
H 21
Stian Remseth Andresen
Team Xtra Personel
2:28:41.892000
+7:07.42600
88.6p
19
H 25
Simen Oestensen
Team Xtra Personel
2:28:41.892000
+7:07.42600
88.6p
22
H 25
Øystein Pettersen
Sport1 Storgata
2:28:42.892100
+7:08.42700
88.6p
23
H 30
Børre Næss
Efteløft IL
2:29:33.897200
+7:59.47800
88.0p
24
H 21
Ånund Lid Byggland
No Club
2:29:46.898500
+8:12.49100
87.8p
25
H 35
Marco Cattaneo
Long distance FMC Italy
2:29:58.899700
+8:24.50300
87.7p
26
H 30
Petr Novak
Patria Direct Team
2:29:59.899800
+8:25.50400
87.7p
26
H 30
Simone Paredi
Long distance FMC Italy
2:29:59.899800
+8:25.50400
87.7p
28
H 21
Espen Udjus Frorud
Skiptvet IL
2:30:00.899900
+8:26.50500
87.6p
29
H 25
Franz Göring
Team Sprint
2:30:09.900800
+8:35.51400
87.5p
30
H 30
Audun Laugaland
Team United Bakeries
2:30:16.901500
+8:42.52100
87.4p
31
H 25
Daniel Myrmæl Helgestad
Byåsen IL
2:30:19.901800
+8:45.52400
87.4p
32
H 30
André Haugsbø
Gaular IL
2:30:20.901900
+8:46.52500
87.4p
33
H 21
Øyvind Moen Fjeld
Kjelsås IL
2:30:21.902000
+8:47.52600
87.4p
34
H 21
Hans Christer Holund
Nittedal IL
2:30:35.903400
+9:01.54000
87.2p
35
H 35
Stanislav Rezac
Patria Direct
2:31:37.909600
+10:03.60200
86.4p
36
H 35
Geir Ludvig Aasen Ouren
Oddersjaa Ssk
2:31:51.911000
+10:17.61600
86.3p
37
H 35
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
2:32:18.913700
+10:44.64300
86.0p
38
H 21
Christoffer Callesen
Team Xtra Personel
2:32:27.914600
+10:53.65200
85.8p
38
H 40
Odd-Bjørn Hjelmeset
Fjellhug Vereide
2:32:27.914600
+10:53.65200
85.8p
40
H 21
Tore B. Berdal
Byåsen IL
2:32:28.914700
+10:54.65300
85.8p
41
H 25
Øyvind Gløersen
Rustad IL
2:32:31.915000
+10:57.65600
85.8p
42
H 35
Ivar Tveiten
Bjørn Myhre Sport
2:32:36.915500
+11:02.66100
85.7p
43
H 21
Mads Granrud Madsgård
Bjørn Myhre Sport
2:32:57.917600
+11:23.68200
85.5p
44
H 30
Rikard Andreasson
Team Exspirit
2:33:12.919100
+11:38.69700
85.3p
45
H 35
Jörgen Aukland
Team Xtra Personel
2:33:53.923200
+12:19.73800
84.8p
46
H 30
Benoit Chauvet
Rossignol Transjurassienne Team
2:34:16.925500
+12:42.76100
84.6p
47
H 21
Andreas Nygaard
Burfjord IL
2:34:49.928800
+13:15.79400
84.2p
47
H 25
Bjørn Thomas Nygaard
Alta
2:34:49.928800
+13:15.79400
84.2p
49
H 21
Torgeir Skare Thygesen
IL Korlevoll
2:34:50.928900
+13:16.79500
84.2p
50
H 35
Arne Christoffer Sand
Team Milslukern
2:34:51.929000
+13:17.79600
84.2p
51
H 25
Eirik Kurland Olsen
Lillehammer SK
2:34:52.929100
+13:18.79700
84.1p
52
H 35
Anders Högberg
Team Trønder-Avisa
2:35:02.930100
+13:28.80700
84.0p
53
H 21
Halvor Thoner Korbøl
Slåstad IL
2:35:43.934200
+14:09.84800
83.6p
54
H 25
Johan Kjølstad
Team Trønder-Avisa
2:35:54.935300
+14:20.85900
83.4p
55
H 30
Svein Tore Sinnes
Tonstad IL
2:36:02.936100
+14:28.86700
83.3p
56
H 30
Jarmo Rissanen
No Club
2:36:05.936400
+14:31.87000
83.3p
57
H 21
Emil Iversen
Team Trøndelag
2:36:13.937200
+14:39.87800
83.2p
58
H 21
Emil Nyeng
Ringebu Fåvang IL
2:36:20.937900
+14:46.88500
83.1p
58
H 21
Håkon Ramstad
Team Norgehus
2:36:20.937900
+14:46.88500
83.1p
60
H 30
Tommy Aasen
Sport1 Hamar
2:37:00.941900
+15:26.92500
82.7p
61
H 21
Vegard Kjøs Egge
Lillehammer SK
2:37:08.942700
+15:34.93300
82.6p
62
H 30
Lars Flora
Team-APU
2:37:09.942800
+15:35.93400
82.6p
63
H 30
Erling Christiansen
No Club
2:37:31.945000
+15:57.95600
82.4p
64
H 35
Claus Sellevoll
Nordhordland Skikl
2:37:38.945700
+16:04.96300
82.3p
65
H 25
Jonas Nielsen
Lørenskog SK - Ski
2:37:39.945800
+16:05.96400
82.3p
66
H 45
Erling Jevne
Øyer
2:37:40.945900
+16:06.96500
82.3p
67
H 21
Eirik Hannestad
NTNUI
2:38:02.948100
+16:28.98700
82.0p
68
H 21
Rolf Einar Jensen
Bossmo Ytteren IL
2:38:22.950100
+16:48.100700
81.8p
69
H 21
Vetle Thyli
Team Norgehus
2:38:41.952000
+17:07.102600
81.6p
70
H 21
Edvard Hamilton
Sör-Fron IL
2:39:00.953900
+17:26.104500
81.4p
71
H 21
Magne Lund Hansen
Høybråten & Stovner IL
2:39:01.954000
+17:27.104600
81.4p
72
H 35
Lars Eftang
Team Milslukern
2:39:04.954300
+17:30.104900
81.3p
73
H 25
Anders Fiskvik
Tynset IL
2:39:08.954700
+17:34.105300
81.3p
74
H 45
Ola Sandholt
Swix Sport AS
2:39:26.956500
+17:52.107100
81.1p
75
H 30
Per-Christian Lysaker Torgersrud
E-CO Bil
2:39:31.957000
+17:57.107600
81.0p
76
H 21
Stian Stærkeby Jelstad
Rustad IL
2:39:33.957200
+17:59.107800
81.0p
77
H 19
Joar Andreas Thele
Flekkefjord Kajakklubb
2:39:34.957300
+18:00.107900
81.0p
77
H 21
Sigve Fredrik Høydahl
Bærums Skiklubb
2:39:34.957300
+18:00.107900
81.0p
79
H 40
Per-Erik Bjørnstad
No Club
2:39:35.957400
+18:01.108000
81.0p
80
H 40
Martin Ree
Støren SK
2:39:38.957700
+18:04.108300
81.0p
81
H 30
Knut Anders Hatlen
Stranda IL
2:40:13.961200
+18:39.111800
80.6p
82
H 21
Marius Geving
Byåsen IL
2:40:19.961800
+18:45.112400
80.5p
82
H 21
Eirik Telebond
Klæbu IL
2:40:19.961800
+18:45.112400
80.5p
84
H 30
Tore Ruud Hofstad
Lsk
2:40:22.962100
+18:48.112700
80.5p
85
H 25
Ole Christian Mork
Swix Sport AS
2:40:31.963000
+18:57.113600
80.4p
86
H 40
Tor Joar Ravndal
No Club
2:40:33.963200
+18:59.113800
80.4p
87
H 30
Tore Stengrundet
Sentrum Sport Trysil
2:40:46.964500
+19:12.115100
80.3p
88
H 21
Marius Caspersen Falla
Gjerdrum IL
2:41:05.966400
+19:31.117000
80.1p
88
H 25
Eivind Opsahl
Swix Sport AS
2:41:05.966400
+19:31.117000
80.1p
90
H 25
Sindre Hoff
Førde IL
2:41:11.967000
+19:37.117600
80.0p
91
H 21
Bjoern Horg
Lundamo IL
2:41:19.967800
+19:45.118400
79.9p
92
H 25
Jørn Yngve Tømmerstrand
Kolvereid IL
2:41:34.969300
+20:00.119900
79.8p
93
H 25
Torbjørn Svanstrøm
Norcem AS
2:41:37.969600
+20:03.120200
79.7p
94
H 40
Thorodd Bakken
Team Milslukern
2:41:50.970900
+20:16.121500
79.6p
95
H 30
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:41:53.971200
+20:19.121800
79.6p
96
H 40
Felix Dieter
Engadin Skimarathon
2:41:58.971700
+20:24.122300
79.5p
97
H 30
Lars Petter Stormo
Team Oslo
2:42:00.971900
+20:26.122500
79.5p
98
H 45
Fred Anders Solbakken
Bull Ski OG Kajakk
2:42:01.972000
+20:27.122600
79.5p
98
H 21
Erlend Drivenes
Kvam LSK
2:42:01.972000
+20:27.122600
79.5p
100
H 40
Asbjørn Eritsland
Bjørn Myhre Sport
2:42:02.972100
+20:28.122700
79.5p
101
H 21
Eirik Dimmen Sæle
No Club
2:42:15.973400
+20:41.124000
79.3p
101
H 45
Jon Per Nygaard
Øversjødalen IL
2:42:15.973400
+20:41.124000
79.3p
103
H 21
Carl Fredrik Hagen
Rustad IL
2:42:17.973600
+20:43.124200
79.3p
104
H 25
Einar Brekke Raknes
Ntnui Langrenn
2:42:26.974500
+20:52.125100
79.2p
105
H 25
Magnus Bleken
Team Sport 1 Lillehammer
2:42:29.974800
+20:55.125400
79.2p
106
H 25
Ole Marius Bach
No Club
2:42:46.976500
+21:12.127100
79.0p
107
H 35
Geir Thune
Klubb Idrettsklubb
2:42:48.976700
+21:14.127300
79.0p
108
H 25
Jørgen Braathen
Høybråten & Stovner IL
2:42:55.977400
+21:21.128000
78.9p
109
H 21
Simen Engebretsen Nordli
Vang IL
2:42:58.977700
+21:24.128300
78.9p
110
H 40
Øyvind Viken
Team Sport 1 Lillehammer
2:43:00.977900
+21:26.128500
78.9p
111
H 21
Eivind Bakkene
Øystre Slidre IL
2:43:02.978100
+21:28.128700
78.9p
112
H 21
Kristian Hammer Riseth
Byåsen IL
2:43:03.978200
+21:29.128800
78.8p
113
H 21
Mats Håkon Breda
Konnerud IL
2:43:05.978400
+21:31.129000
78.8p
114
H 35
Bård Wæhle
Team Milslukern
2:43:07.978600
+21:33.129200
78.8p
115
H 25
Reinar Aaland
Team Sjusjøen
2:43:18.979700
+21:44.130300
78.7p
116
H 35
Bjørn Robstad
Team Milslukern
2:43:20.979900
+21:46.130500
78.7p
116
H 40
Tor Ivar Tverå
Korgen IL
2:43:20.979900
+21:46.130500
78.7p
118
H 21
Henrik Unhjem-Teigenes
Bull Ski OG Kajakk
2:43:28.980700
+21:54.131300
78.6p
119
H 25
Petter Leistad
Vaaler IF
2:43:30.980900
+21:56.131500
78.6p
119
H 45
Tor Michelsen
Italy
2:43:30.980900
+21:56.131500
78.6p
121
H 50
Trond Olav Berg
Rustad IL
2:43:40.981900
+22:06.132500
78.5p
122
H 40
Stein Joks
I.L.Forsøk - Tana
2:44:10.984900
+22:36.135500
78.2p
123
H 50
Jon Gunnar Fjell
Bjørn Myhre Sport
2:44:11.985000
+22:37.135600
78.2p
124
H 21
Henrik Struksnæs
Kjelsås IL
2:44:24.986300
+22:50.136900
78.0p
125
H 35
Anders Stenbrenden
Team Milslukern
2:44:27.986600
+22:53.137200
78.0p
126
H 25
Eirik Watterdal
Nøtterøy Ski
2:44:43.988200
+23:09.138800
77.8p
127
H 21
Andreas Kleven Krossholm
Bærums Skiklubb
2:44:46.988500
+23:12.139100
77.8p
128
H 30
Sergey Grishin
Russia
2:44:48.988700
+23:14.139300
77.8p
129
H 40
Espen Bjervig
No Club
2:44:51.989000
+23:17.139600
77.8p
130
H 45
Jan Olav Beitmyren
Team Merida
2:45:10.990900
+23:36.141500
77.6p
131
H 35
Jon Olsen
Team Oslo
2:45:17.991600
+23:43.142200
77.5p
132
H 35
Vidar Igeltjörn
Hamar SK
2:45:26.992500
+23:52.143100
77.4p
133
H 45
Anders Karlsen
Nesodden IF - Ski
2:45:29.992800
+23:55.143400
77.4p
133
H 50
Steinar Hannestad
Oslo Spl
2:45:29.992800
+23:55.143400
77.4p
135
H 45
Geir Strandbakke
Lillehammer SK
2:45:39.993800
+24:05.144400
77.3p
136
H 30
Øystein Pettersen
Statnett BIL
2:45:41.994000
+24:07.144600
77.3p
137
H 30
Kristian Breili
Lillehammer SK
2:45:46.994500
+24:12.145100
77.2p
138
H 45
Pål Cato Elshaug
Team Milslukern
2:45:48.994700
+24:14.145300
77.2p
139
H 21
Håkon Karlstad
Gjerdrum IL
2:45:51.995000
+24:17.145600
77.2p
140
H 35
Klaus Øiseth
Team G-Sport Asker
2:45:53.995200
+24:19.145800
77.2p
141
H 25
Kristian Braathen
Høybråten & Stovner IL
2:45:54.995300
+24:20.145900
77.2p
142
H 30
Nils Nielsen
No Club
2:45:55.995400
+24:21.146000
77.1p
143
H 30
Tomas Brikselli
Ntnui Langrenn
2:45:58.995700
+24:24.146300
77.1p
144
H 25
Tore Malo Ødegård
AlphaSpar
2:46:01.996000
+24:27.146600
77.1p
145
H 21
Christian Braathen
Fossum IF
2:46:04.996300
+24:30.146900
77.1p
146
H 40
Ole Jakob Næss
Team Oslo
2:46:09.996800
+24:35.147400
77.0p
147
H 21
Kenneth Flaaøien
Klæbu IL
2:46:16.997500
+24:42.148100
76.9p
148
H 21
Knut Einar Dahl
NTNUI
2:46:22.998100
+24:48.148700
76.9p
149
H 25
Morten Svinsås
IK Rindals-Troll
2:46:24.998300
+24:50.148900
76.9p
150
H 35
Jon Arne Hoås
Egersund IK
2:46:32.999100
+24:58.149700
76.8p
151
H 40
Gøran Syversen
Harestua IL
2:46:45.1000400
+25:11.151000
76.7p
152
H 30
Morten Aas
Sentrum Sport Trysil
2:46:51.1001000
+25:17.151600
76.6p
153
H 21
Mathias Rundgreen
Team Trøndelag
2:46:53.1001200
+25:19.151800
76.6p
154
H 45
Jarle Thon
Skiptvet IL
2:46:59.1001800
+25:25.152400
76.5p
155
H 35
Pål-Severin Båtnes
Tromsø SK
2:47:01.1002000
+25:27.152600
76.5p
156
H 25
Oddvin Halvorsen Offigstad
Øyer og Tretten IF
2:47:02.1002100
+25:28.152700
76.5p
157
D 30
Seraina Boner
Team Exspirit
2:47:03.1002200
+25:29.152800
76.5p
158
H 40
Odd Snerthammer
Knaben IL
2:47:05.1002400
+25:31.153000
76.5p
159
H 40
Toralf Heimdal
Dölaski Norge
2:47:13.1003200
+25:39.153800
76.4p
160
H 35
Svein Erik Halvorsen
Støren SK
2:47:16.1003500
+25:42.154100
76.4p
161
H 21
Ole-henrik Kabbe
Bærums Skiklubb
2:47:21.1004000
+25:47.154600
76.3p
162
H 21
Sigmund Rimstad
NTNUI
2:47:28.1004700
+25:54.155300
76.3p
163
H 21
Christoffer Pedersen
Nordreisa IL
2:47:30.1004900
+25:56.155500
76.2p
164
H 21
Thomas Vestboe
Vindafjord IL
2:47:31.1005000
+25:57.155600
76.2p
165
H 40
Frank Slevikmoen
Krødsherad IL
2:47:35.1005400
+26:01.156000
76.2p
166
H 35
Remi Andersen
Østerdal Garnison
2:47:38.1005700
+26:04.156300
76.2p
167
H 40
Anders Bergström
Domnarvets GOIF
2:47:56.1007500
+26:22.158100
76.0p
168
H 40
Kjell Arne Kristiansen
Medkila Skiclub
2:48:19.1009800
+26:45.160400
75.8p
169
H 21
Gjermund Thorson Nordskar
Team United Bakeries
2:48:20.1009900
+26:46.160500
75.8p
170
H 40
Even Chiodera
Bull Ski OG Kajakk
2:48:21.1010000
+26:47.160600
75.8p
171
H 35
Odd Egil Brobakk
Støren Spkl
2:48:23.1010200
+26:49.160800
75.7p
172
H 40
Ole Kristian Smestad
Stjørdals-blink IL
2:48:44.1012300
+27:10.162900
75.5p
172
H 40
Sergey Spirin
Spirin team
2:48:44.1012300
+27:10.162900
75.5p
174
H 21
Åsmund Røe
Fossum IF
2:49:10.1014900
+27:36.165500
75.3p
175
H 30
Rune Nordgård
Hurdal IL
2:49:37.1017600
+28:03.168200
75.1p
176
H 19
Kjetil Andre Bjerkrheim
Sportsmaster
2:49:41.1018000
+28:07.168600
75.0p
177
H 45
Trond Ristvedt
Team Milslukern
2:49:50.1018900
+28:16.169500
74.9p
178
H 40
Rune Svartvadet
Sørskogsbygda IL
2:49:51.1019000
+28:17.169600
74.9p
178
H 50
Knut Beck Engebretsen
Overtoppen IL
2:49:51.1019000
+28:17.169600
74.9p
180
H 25
Jarle Wermskog
Team Oslo
2:49:53.1019200
+28:19.169800
74.9p
181
H 40
Nils Ø. Berg
Rustad IL
2:49:55.1019400
+28:21.170000
74.9p
182
H 25
Tore Krogsveen
Ringebu
2:50:01.1020000
+28:27.170600
74.8p
183
H 45
Lasse Østmo
No Club
2:50:04.1020300
+28:30.170900
74.8p
184
D 30
Stephanie Santer
Long distance FMC Italy
2:50:08.1020700
+28:34.171300
74.8p
185
H 35
Tor Hillmann
Vik IL
2:50:10.1020900
+28:36.171500
74.8p
186
H 30
Sergio Bonaldi
Long distance FMC Italy
2:50:13.1021200
+28:39.171800
74.7p
187
H 19
Vinjar Skogsholm
Åslia Skilag
2:50:14.1021300
+28:40.171900
74.7p
188
H 21
David Gottfridsson
Slevik IL
2:50:17.1021600
+28:43.172200
74.7p
189
H 30
Sergey Ivanov
Long-distance
2:50:22.1022100
+28:48.172700
74.6p
190
H 21
Torbjørn Vala
NTNUI
2:50:24.1022300
+28:50.172900
74.6p
191
H 35
Jens Aas
Team Oslo
2:50:25.1022400
+28:51.173000
74.6p
192
H 25
Lars Hovde Bakke
Sport 1 Lillehammer
2:50:26.1022500
+28:52.173100
74.6p
192
H 40
John Markus Lervik
Asker SK
2:50:26.1022500
+28:52.173100
74.6p
194
H 40
Knut Ole Viken
Team Sport 1 Lillehammer
2:50:27.1022600
+28:53.173200
74.6p
195
H 50
Andreas Engebretsen
Overtoppen IL
2:50:29.1022800
+28:55.173400
74.6p
195
H 19
Truls Engen Korsæth
Lillehammer SK
2:50:29.1022800
+28:55.173400
74.6p
197
H 40
Per-Gunnar Mustad
Norcem AS
2:50:31.1023000
+28:57.173600
74.6p
197
H 35
Per Morten Hvattum
Team Sportsgutta - RPI
2:50:31.1023000
+28:57.173600
74.6p
199
H 30
Espen Almlid
Hamar SK
2:50:35.1023400
+29:01.174000
74.5p
200
H 45
Lars Arne Ellefsen
Innstrandens IL
2:50:36.1023500
+29:02.174100
74.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
D 30
Jenny Hansson
Team Exspirit
2:50:37.1023600
+29:03.174200
74.5p
202
H 25
Joakim Levorsen
Heming Zenior
2:50:40.1023900
+29:06.174500
74.5p
203
H 21
Håvard Nygaard
Ole K Karlsen BIL
2:50:41.1024000
+29:07.174600
74.5p
204
H 21
Erik Olsen
NTNUI
2:50:45.1024400
+29:11.175000
74.4p
205
H 21
Lars Eriksrud Kåsine
Rustad IL
2:50:49.1024800
+29:15.175400
74.4p
206
H 25
Eivind Haakenstad Godli
Svea Skilag
2:50:54.1025300
+29:20.175900
74.4p
207
H 30
Eirik Bjerregaard
Krødsherad IL
2:50:57.1025600
+29:23.176200
74.3p
208
H 21
Stian Svendby
Lyn Ski
2:50:59.1025800
+29:25.176400
74.3p
208
H 35
Håvard Pedersen
IL Ternen
2:50:59.1025800
+29:25.176400
74.3p
210
H 21
Sjur Messel Nafstad
NTNUI
2:51:02.1026100
+29:28.176700
74.3p
211
H 21
Even Skårholen
Nordbygda Løten Ski
2:51:03.1026200
+29:29.176800
74.3p
212
H 40
Øystein Killi
Roterud IL
2:51:06.1026500
+29:32.177100
74.3p
213
H 21
Audun Sveen Frogner
Vang IL
2:51:07.1026600
+29:33.177200
74.2p
214
H 21
Tryg-Arne Alnes Løkkeborg
Emblem IL
2:51:08.1026700
+29:34.177300
74.2p
215
H 19
Kristian Sandaker
Bærums Skiklubb
2:51:09.1026800
+29:35.177400
74.2p
216
H 21
Ivar Indby
Nordbygda Løten Ski
2:51:11.1027000
+29:37.177600
74.2p
216
H 30
Åsmund Hansson Morgestad
Engerdal SP
2:51:11.1027000
+29:37.177600
74.2p
218
H 25
Christian Melsom Myhre
Heming IL
2:51:12.1027100
+29:38.177700
74.2p
218
H 40
Espen Eide
Team Sport 1 Lillehammer
2:51:12.1027100
+29:38.177700
74.2p
220
H 25
Espen Fiskum
Ntnui Langrenn
2:51:17.1027600
+29:43.178200
74.2p
221
H 40
Arild Hagesveen
Team Milslukern
2:51:20.1027900
+29:46.178500
74.1p
222
H 40
Tomas Matejka
No Club
2:51:23.1028200
+29:49.178800
74.1p
223
H 25
Vegar Hattestad Jensen
Ørje IL
2:51:28.1028700
+29:54.179300
74.1p
224
H 45
Jørn Schrøder
Lyn Ski
2:51:29.1028800
+29:55.179400
74.0p
225
H 21
Marius Rosvold
Strandbygda IL
2:51:30.1028900
+29:56.179500
74.0p
225
H 21
Herman Kornerud Christensen
Konnerud IL
2:51:30.1028900
+29:56.179500
74.0p
227
H 40
Hans Jørgen Renå
Hommelvik IL
2:51:31.1029000
+29:57.179600
74.0p
228
H 19
Oliver Bræin Furuli
Lillehammer SK
2:51:32.1029100
+29:58.179700
74.0p
229
H 25
Martin Skaugen
Bull Ski OG Kajakk
2:51:35.1029400
+30:01.180000
74.0p
230
D 35
Antonella Confortola
Long distance FMC Italy
2:51:37.1029600
+30:03.180200
74.0p
231
H 19
Jonas Amundsen
Nes Ski
2:51:40.1029900
+30:06.180500
73.9p
232
H 35
Eivind Tonna
Lillomarka
2:51:42.1030100
+30:08.180700
73.9p
233
H 30
Børge Leiren
No Club
2:51:48.1030700
+30:14.181300
73.9p
234
H 40
Ulf Brenna
Dnb
2:51:57.1031600
+30:23.182200
73.8p
235
H 45
Bjørn Rune Holmen
Lillehammer SK
2:51:58.1031700
+30:24.182300
73.8p
236
H 21
Vemund Gurholt
Luftkrigsskolen Bil
2:51:59.1031800
+30:25.182400
73.8p
237
H 45
Truls Valmestad
No Club
2:52:00.1031900
+30:26.182500
73.8p
238
H 40
Nils Robert Hodnesdal
IL TRY
2:52:02.1032100
+30:28.182700
73.8p
239
H 50
Kristen Aaby
Bjørn Myhre Sport
2:52:03.1032200
+30:29.182800
73.7p
240
H 40
Lars Murbræch
Team SpareBank1 Nord-Norge
2:52:04.1032300
+30:30.182900
73.7p
241
H 30
Tom Erik Maast
Det Norske Oljeselskap Bil
2:52:06.1032500
+30:32.183100
73.7p
242
H 30
Kristian Ildstad
IL NY Von
2:52:07.1032600
+30:33.183200
73.7p
243
H 40
Leif Harald Sættem
Statens vegvesen BIL Nordmøre og Romsdal
2:52:08.1032700
+30:34.183300
73.7p
243
H 35
Lars Thronsen
Swix Sport AS
2:52:08.1032700
+30:34.183300
73.7p
245
H 40
Thomas M Knutsen
Oslo Sportslager
2:52:09.1032800
+30:35.183400
73.7p
246
D 21
Tuva Toftdahl Staver
No Club
2:52:10.1032900
+30:36.183500
73.7p
247
H 25
Henrik Natvig
Nittedal IL
2:52:14.1033300
+30:40.183900
73.6p
248
H 30
Øyvind Sandbakken
Intersport Bogstadveien
2:52:17.1033600
+30:43.184200
73.6p
249
H 30
Tony Björnbakken
Magnor Ul
2:52:20.1033900
+30:46.184500
73.6p
250
H 35
Gudmund Harlem
Skiforeningen
2:52:29.1034800
+30:55.185400
73.5p
251
H 35
Bendik Drevvatne
Rustad IL
2:52:30.1034900
+30:56.185500
73.5p
252
H 35
Amund Leiren
Sport 1 Gruppen
2:52:32.1035100
+30:58.185700
73.5p
253
H 21
Carsten Christensen
NTNUI
2:52:36.1035500
+31:02.186100
73.5p
254
H 60
Erik Hanssveen
Søre ÅL IL
2:52:39.1035800
+31:05.186400
73.4p
255
H 45
Jan Inge Bergseth
Gjerdrum IL
2:52:42.1036100
+31:08.186700
73.4p
256
H 35
Stian Engevik
STORD
2:52:46.1036500
+31:12.187100
73.4p
257
H 40
Jørn Hemma
Team Sport 1 Lillehammer
2:52:59.1037800
+31:25.188400
73.3p
258
H 21
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
2:53:01.1038000
+31:27.188600
73.2p
259
H 21
Torgeir Skjeldnes
Forsvarets Ingeniørhøgskole
2:53:02.1038100
+31:28.188700
73.2p
260
H 21
Svend Erik Horg
NTNUI
2:53:03.1038200
+31:29.188800
73.2p
261
H 40
Sverre Holt
Telenor
2:53:05.1038400
+31:31.189000
73.2p
261
H 45
Finn Thorer Kjos
Åndalsnes If
2:53:05.1038400
+31:31.189000
73.2p
263
H 40
Jan Morten Pettersen
Team Milslukern
2:53:08.1038700
+31:34.189300
73.2p
264
D 21
Silje Øyre Slind
Oppdal IL
2:53:11.1039000
+31:37.189600
73.1p
265
H 30
Christian Gjertveit
Driv IL
2:53:20.1039900
+31:46.190500
73.1p
265
H 30
Johan Nylund Storsveen
Team Tullett
2:53:20.1039900
+31:46.190500
73.1p
267
H 30
Henrik Fleisje
Yit
2:53:34.1041300
+32:00.191900
72.9p
268
H 21
Sigurd Austefjord
Imås IL
2:53:39.1041800
+32:05.192400
72.9p
269
H 21
Martin Hallberg
Ntnui Langrenn
2:53:45.1042400
+32:11.193000
72.9p
269
H 40
Oleg Terentev
Zodiac
2:53:45.1042400
+32:11.193000
72.9p
271
H 35
Clemet Fougner
SK Rye
2:53:48.1042700
+32:14.193300
72.8p
272
H 35
Jo Simen Skog
Stovnerkameratene
2:53:51.1043000
+32:17.193600
72.8p
272
H 40
Stig Arne Erichsen
Byåsen IL
2:53:51.1043000
+32:17.193600
72.8p
272
H 30
Sven Krohn
Fossum IF
2:53:51.1043000
+32:17.193600
72.8p
275
H 21
Peder Huitfeldt
Team Milslukern
2:53:55.1043400
+32:21.194000
72.8p
276
H 30
Kristoffer Jacobsen
E&Y BIL
2:54:00.1043900
+32:26.194500
72.7p
276
H 30
Marius Borger
No Club
2:54:00.1043900
+32:26.194500
72.7p
278
H 25
Per Øystein Hansen
Team Hufs
2:54:01.1044000
+32:27.194600
72.7p
279
H 45
Sindre Mekjan
Team Pay
2:54:03.1044200
+32:29.194800
72.7p
280
H 40
Valery Smutin
No Club
2:54:07.1044600
+32:33.195200
72.7p
281
H 40
Roar Alsaker
Terra Bil
2:54:08.1044700
+32:34.195300
72.7p
282
H 40
Arne Reiten
Ulvungen IL
2:54:11.1045000
+32:37.195600
72.6p
282
H 45
Pål Bjørn Øvrebust
Stordal IL langrenn
2:54:11.1045000
+32:37.195600
72.6p
284
H 45
Bo Engdahl
IL Koll
2:54:14.1045300
+32:40.195900
72.6p
285
H 21
Ingar Stokstad
Sport1 Superstore Jessheim
2:54:19.1045800
+32:45.196400
72.6p
286
H 30
Øystein Solbjørg
Halden Fengsel BIL
2:54:21.1046000
+32:47.196600
72.5p
287
H 45
Ivar Lome
Ottestad SK
2:54:28.1046700
+32:54.197300
72.5p
288
H 30
Tomas Jakoubek
Ski Trab Mára
2:54:29.1046800
+32:55.197400
72.5p
289
H 19
Eirik Asdøl
IL Jardar
2:54:30.1046900
+32:56.197500
72.5p
289
H 25
Nils Sælen
Fossum IF
2:54:30.1046900
+32:56.197500
72.5p
289
H 50
Bjørn Høiby
Sport1 Hamar
2:54:30.1046900
+32:56.197500
72.5p
292
H 55
Kjell Ove Seim
Røldal IL
2:54:31.1047000
+32:57.197600
72.5p
293
D 25
Marte Monrad Hansen
Heming IL
2:54:35.1047400
+33:01.198000
72.4p
293
H 50
Torbjørn Stalsberg
Næroset IL
2:54:35.1047400
+33:01.198000
72.4p
295
H 40
Johnny Mostraum
Data Respons
2:54:36.1047500
+33:02.198100
72.4p
296
H 55
Eirik Næss-Ulseth
Team Coremine
2:54:38.1047700
+33:04.198300
72.4p
296
H 25
Anders Dahl
Flimmer og trimmer
2:54:38.1047700
+33:04.198300
72.4p
298
H 40
Bent Inglingstad
Tollernes IL
2:54:39.1047800
+33:05.198400
72.4p
299
H 50
Dag Nylund
Nordbygda Løten Ski
2:54:41.1048000
+33:07.198600
72.4p
300
H 40
Tor Helge Elverum
Team 89
2:54:46.1048500
+33:12.199100
72.3p
301
H 45
Tore Myhrvold
Veritas Bil
2:54:47.1048600
+33:13.199200
72.3p
301
H 35
Eirik Bentzen
Team Milslukern
2:54:47.1048600
+33:13.199200
72.3p
303
H 40
Tor Erik Bakken
Øyer og Tretten IF
2:54:49.1048800
+33:15.199400
72.3p
304
H 21
Erlend Leander Johansen
Team Splitkon
2:54:51.1049000
+33:17.199600
72.3p
305
H 17
Mattis Stenshagen
Sport1 Gausdal
2:54:55.1049400
+33:21.200000
72.3p
306
H 45
Simen Haugen
Team Oslo
2:54:59.1049800
+33:25.200400
72.2p
307
H 45
Arve Gjermundshaug
Furnes SLF
2:55:02.1050100
+33:28.200700
72.2p
308
H 45
Espen Ristvedt
Team Milslukern
2:55:04.1050300
+33:30.200900
72.2p
308
H 25
Tomas Moen
Sör-Fron IL
2:55:04.1050300
+33:30.200900
72.2p
310
H 45
Eivind Fosheim
Vestre Slidre IL
2:55:07.1050600
+33:33.201200
72.2p
311
H 40
Eirik Asp
E Eiendom
2:55:15.1051400
+33:41.202000
72.1p
312
H 25
Kim Andre Hansen
Nesodden IF - Ski
2:55:17.1051600
+33:43.202200
72.1p
313
H 30
Eirik Larsen
Asker SK
2:55:18.1051700
+33:44.202300
72.1p
313
H 60
Oddvar Nygård
Bjørn Myhre Sport
2:55:18.1051700
+33:44.202300
72.1p
315
H 45
Lars Gullikstad
Søre ÅL IL
2:55:20.1051900
+33:46.202500
72.0p
316
H 40
Kåre Ulevåg
No Club
2:55:24.1052300
+33:50.202900
72.0p
317
H 40
Svein Nordaas
Strandbygda IL
2:55:26.1052500
+33:52.203100
72.0p
317
H 45
Ole Thorbjørn Fodstad
Eidsvold Værks Skiklub
2:55:26.1052500
+33:52.203100
72.0p
317
H 45
Øystein Engesveen
Team Sport 1 Lillehammer
2:55:26.1052500
+33:52.203100
72.0p
317
H 50
Espen Kristiansen
Rustad IL
2:55:26.1052500
+33:52.203100
72.0p
317
H 35
Stig Morten Fakstad
Vest-Torpa UL
2:55:26.1052500
+33:52.203100
72.0p
322
H 25
Espen Høglund
Team Kjekkas
2:55:27.1052600
+33:53.203200
72.0p
322
H 25
Johan Landrø
Skaun IL
2:55:27.1052600
+33:53.203200
72.0p
324
H 40
Eigil Lyng
Byåsen IL
2:55:30.1052900
+33:56.203500
72.0p
325
H 35
Morten Andreas Lerø
Veritas Bil
2:55:31.1053000
+33:57.203600
72.0p
326
H 50
Thomas Christian Holter
Overtoppen IL
2:55:32.1053100
+33:58.203700
71.9p
327
H 30
Aslak Fisketjønn
Elixia Nordic AS
2:55:41.1054000
+34:07.204600
71.9p
328
H 21
Sævar Birgisson
Island
2:55:43.1054200
+34:09.204800
71.8p
329
H 45
Paul Vanberg
Fossum IF
2:55:45.1054400
+34:11.205000
71.8p
330
H 35
Henrik Oftedal
Norcem AS
2:55:53.1055200
+34:19.205800
71.8p
330
H 50
Magnor Rypdal
No Club
2:55:53.1055200
+34:19.205800
71.8p
330
D 21
Astrid Øyre Slind
Team Trøndelag
2:55:53.1055200
+34:19.205800
71.8p
333
H 40
Lars Atle Holm
Green Machines
2:55:54.1055300
+34:20.205900
71.8p
333
H 35
Anders Hallingstad
Norcem AS
2:55:54.1055300
+34:20.205900
71.8p
335
H 25
Joakim Schistad Lund
No Club
2:55:57.1055600
+34:23.206200
71.7p
336
H 21
Matias Oppedal
Fana IL
2:56:00.1055900
+34:26.206500
71.7p
337
H 25
Truls Aastebøl
Magnor U.L.
2:56:01.1056000
+34:27.206600
71.7p
338
H 40
Per Olav Haugen
Singsås
2:56:02.1056100
+34:28.206700
71.7p
339
H 35
Cato Ryste
Volda
2:56:04.1056300
+34:30.206900
71.7p
340
H 17
Torjus Bern Hansen
SK Rye
2:56:06.1056500
+34:32.207100
71.7p
341
H 40
Arne Evensen
Næroset
2:56:08.1056700
+34:34.207300
71.6p
342
H 21
Fredrik Fuglerud
Gjerdrum IL
2:56:10.1056900
+34:36.207500
71.6p
343
H 50
Nils Kristian Nakstad
Team Fokus Bank Danica Pensjon
2:56:11.1057000
+34:37.207600
71.6p
344
H 35
Trond Johansen
Åga IL
2:56:15.1057400
+34:41.208000
71.6p
345
H 35
Roger Mohaugen
Sport1 Hamar
2:56:16.1057500
+34:42.208100
71.6p
345
H 25
Lars Engseth
Ntnui Langrenn
2:56:16.1057500
+34:42.208100
71.6p
347
H 25
Lars Petter Hauge
Ntnui Langrenn
2:56:25.1058400
+34:51.209000
71.5p
348
H 17
Joachim Aurland
Kjellmyra IL
2:56:26.1058500
+34:52.209100
71.5p
349
D 25
Laila Kveli
Team Xtra Personel
2:56:28.1058700
+34:54.209300
71.5p
350
H 45
Per Østreng
Gjerdrum IL
2:56:31.1059000
+34:57.209600
71.4p
350
H 50
Nils Ragnar Hennum
No Club
2:56:31.1059000
+34:57.209600
71.4p
352
H 40
Sigmund Clausen
No Club
2:56:41.1060000
+35:07.210600
71.4p
353
H 21
Tarjei Solli
Grøa IL
2:56:45.1060400
+35:11.211000
71.3p
353
H 45
Anders Johan Huus
Sørum IL
2:56:45.1060400
+35:11.211000
71.3p
355
H 17
Bjørn André Aaslund
Fet SK
2:56:47.1060600
+35:13.211200
71.3p
355
H 35
Henrik Sollie
Team Oslo
2:56:47.1060600
+35:13.211200
71.3p
357
H 35
Thomas Sandhaug
Molde Og Omegn IF
2:56:48.1060700
+35:14.211300
71.3p
357
H 21
Morten Soensteby
Rustad IL
2:56:48.1060700
+35:14.211300
71.3p
359
H 45
Ola Bjerke
Lyn Ski
2:56:57.1061600
+35:23.212200
71.2p
360
H 45
Tor Håkon Viken
Øyer
2:57:00.1061900
+35:26.212500
71.2p
361
H 40
Per Rune Omfjord
Oddersjaa Ssk
2:57:01.1062000
+35:27.212600
71.2p
362
H 40
Øystein Sæther
Luftkrigsskolen Bil
2:57:03.1062200
+35:29.212800
71.2p
362
H 50
Aadne Bækken
No Club
2:57:03.1062200
+35:29.212800
71.2p
364
H 25
Ola Gunnar Weihe
Rinna IL
2:57:06.1062500
+35:32.213100
71.2p
365
H 45
Frode Martinussen
Fossum IF
2:57:07.1062600
+35:33.213200
71.2p
366
H 21
Eirik Fiskvik
Tynset
2:57:08.1062700
+35:34.213300
71.1p
367
H 19
Ola Kristoffer Tosterud
Nes Ski
2:57:10.1062900
+35:36.213500
71.1p
368
H 40
Terje Drøyvold
Tine Bil
2:57:11.1063000
+35:37.213600
71.1p
369
H 35
Ole Marius Eriksen
Dnb
2:57:15.1063400
+35:41.214000
71.1p
370
H 19
Simen Jevne Arnesen
Hamar SK
2:57:16.1063500
+35:42.214100
71.1p
370
H 21
Halvor Weberg
Konnerud IL
2:57:16.1063500
+35:42.214100
71.1p
372
H 35
Rait Pallo
Swedbank IF
2:57:17.1063600
+35:43.214200
71.1p
373
H 21
Espen Mellbye Larsen
Asker SK
2:57:19.1063800
+35:45.214400
71.1p
374
H 40
Håkon Wold
ViaNova BIL
2:57:20.1063900
+35:46.214500
71.0p
375
H 40
Kjetil Olsen
Nittedal Banquet Racers
2:57:21.1064000
+35:47.214600
71.0p
375
H 45
Helge Sveen
Strandbygda IL
2:57:21.1064000
+35:47.214600
71.0p
377
H 45
Børge Moen
Gjøvik SK
2:57:23.1064200
+35:49.214800
71.0p
378
H 45
Eirik Engan
No Club
2:57:24.1064300
+35:50.214900
71.0p
379
H 40
Lars Bjarne Reed
Team Milslukern
2:57:26.1064500
+35:52.215100
71.0p
380
H 55
Halvor Maartmann
Midas Data
2:57:28.1064700
+35:54.215300
71.0p
381
H 19
Thomas Gjestrumbakken
Spydeberg IL
2:57:32.1065100
+35:58.215700
70.9p
382
H 21
Morten Nilsen
Nybygda IL
2:57:34.1065300
+36:00.215900
70.9p
382
H 30
Lars Ragnar Manengen
Sport1 Lillehammer
2:57:34.1065300
+36:00.215900
70.9p
384
H 45
Geir Moe
Team Milslukern
2:57:40.1065900
+36:06.216500
70.9p
385
H 17
Nikolai Prietz
Fossum IF
2:57:42.1066100
+36:08.216700
70.9p
386
H 40
Eirik Gunnar Bjørge
SK Rye
2:57:43.1066200
+36:09.216800
70.9p
387
H 17
Øystein Tallhaug Engelstad
Mjøsski
2:57:44.1066300
+36:10.216900
70.8p
387
H 35
Kenneth Andersstuen
Ruste IL
2:57:44.1066300
+36:10.216900
70.8p
389
H 35
Morten Grøan
No Club
2:57:47.1066600
+36:13.217200
70.8p
389
H 55
Tom Andresen
Norcem AS
2:57:47.1066600
+36:13.217200
70.8p
391
H 35
Kenneth Gavoll-Hansen
Team Oslo
2:57:48.1066700
+36:14.217300
70.8p
392
H 40
Kjell Lyngstad
Team Norgeshus Elite Marathon
2:57:52.1067100
+36:18.217700
70.8p
393
H 30
Lars Jacobsen
No Club
2:57:54.1067300
+36:20.217900
70.8p
394
H 45
Geir Simonsen
Drøbak-frogn IL
2:57:55.1067400
+36:21.218000
70.8p
395
H 50
Hans Erik Tofte
No Club
2:58:03.1068200
+36:29.218800
70.7p
396
H 40
Roger Bakkestuen
Brøttum IL
2:58:05.1068400
+36:31.219000
70.7p
397
H 40
Sondre Amdahl
IL Trysilgutten
2:58:06.1068500
+36:32.219100
70.7p
398
H 21
Øyvind Pettersen
No Club
2:58:10.1068900
+36:36.219500
70.6p
399
D 25
Kari Vikhagen Gjeitnes
Henning Sl
2:58:11.1069000
+36:37.219600
70.6p
400
H 21
Amund Øverjordet
NTNUI
2:58:12.1069100
+36:38.219700
70.6p
401
H 40
Sverre Slethaug
Fana IL
2:58:14.1069300
+36:40.219900
70.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 40
Svein Erik Larsen
Mjøsski
2:58:15.1069400
+36:41.220000
70.6p
403
H 19
Hans Håkon Ruud
Lørenskog SK - Ski
2:58:16.1069500
+36:42.220100
70.6p
404
H 40
Øyvind Lien
Gjøvik SK
2:58:17.1069600
+36:43.220200
70.6p
404
H 35
Henning Søndmør
Engerdal SP
2:58:17.1069600
+36:43.220200
70.6p
406
H 40
Dag Haugdal
Byåsen IL
2:58:18.1069700
+36:44.220300
70.6p
407
H 45
Øyvind Simonsen
REMA 1000
2:58:20.1069900
+36:46.220500
70.6p
407
H 60
Bredo Glomsrød
No Club
2:58:20.1069900
+36:46.220500
70.6p
409
H 40
Anders Skorstøl
Gjerstad IL
2:58:26.1070500
+36:52.221100
70.5p
410
H 40
John Eirik Karlsen
Melbo IL
2:58:27.1070600
+36:53.221200
70.5p
410
H 35
Jan Erlend Innselset
Norcem AS
2:58:27.1070600
+36:53.221200
70.5p
410
H 50
Einar Bystøl
Fors
2:58:27.1070600
+36:53.221200
70.5p
413
H 30
Marius Myrstad
Diakonhjemmet sykehus
2:58:29.1070800
+36:55.221400
70.5p
414
H 45
Jan-Arve Solheim
Eikefjord IL
2:58:30.1070900
+36:56.221500
70.5p
415
H 45
Hans Jørgen Oppi Christiansen
Lyn
2:58:33.1071200
+36:59.221800
70.5p
416
H 50
Brigt Strømmen
Fana IL
2:58:34.1071300
+37:00.221900
70.4p
417
H 35
Vegard Nymo Tyldum
IL Hållingen
2:58:38.1071700
+37:04.222300
70.4p
418
H 25
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
2:58:39.1071800
+37:05.222400
70.4p
419
H 25
Per Erik Mork
Team Milslukern
2:58:43.1072200
+37:09.222800
70.4p
420
H 35
Bjørnar Onsum
No Club
2:58:45.1072400
+37:11.223000
70.4p
421
H 21
Hans André Mangen Olsen
Konnerud IL
2:58:47.1072600
+37:13.223200
70.3p
422
H 21
Knut Sindre Mølmen
Birkebeineren IF
2:58:50.1072900
+37:16.223500
70.3p
422
H 45
Morten Bjørnebye
Høgskolen i Hedmark
2:58:50.1072900
+37:16.223500
70.3p
424
H 40
Dalibor Valter
Ski Trab Mára
2:58:51.1073000
+37:17.223600
70.3p
425
H 45
Lars Bjønness
Norcem AS
2:58:54.1073300
+37:20.223900
70.3p
426
H 21
Ingar Fauskrud Vike
Lismarka Skilag
2:58:55.1073400
+37:21.224000
70.3p
426
H 25
Vegard Solhaug
Søndre Ål Spk.
2:58:55.1073400
+37:21.224000
70.3p
428
H 40
Ketil Tjøgersen
Høybråten & Stovner IL
2:58:56.1073500
+37:22.224100
70.3p
429
H 25
Lasse Blom
Modum
2:59:01.1074000
+37:27.224600
70.2p
430
H 40
Vidar Bakken
Ringkollen Skiklubb
2:59:02.1074100
+37:28.224700
70.2p
431
H 40
Vegard Fluge Samuelsen
Statoil IF
2:59:03.1074200
+37:29.224800
70.2p
431
H 45
Frode Holst
Nordre Oppdalen IL
2:59:03.1074200
+37:29.224800
70.2p
433
H 50
Bjørn-Inge Larsen
No Club
2:59:05.1074400
+37:31.225000
70.2p
434
H 17
Erland Kvisle
Asker SK
2:59:06.1074500
+37:32.225100
70.2p
434
H 21
Vegard Blomseth Johnsen
NTNUI
2:59:06.1074500
+37:32.225100
70.2p
436
H 30
Arne Krogsveen
Ringebu Fåvang IL
2:59:07.1074600
+37:33.225200
70.2p
437
H 45
Toralf Trosten
Vang IL
2:59:09.1074800
+37:35.225400
70.2p
438
H 40
Sveinung Grov
Stovnerkameratene
2:59:16.1075500
+37:42.226100
70.1p
438
H 35
Runar Martinsen
Team Fokus Bank Danica Pensjon
2:59:16.1075500
+37:42.226100
70.1p
440
H 17
Magnus Abrahamsen
Stokke IL
2:59:22.1076100
+37:48.226700
70.1p
441
H 30
Heine Toftegaard
Hamar SK
2:59:24.1076300
+37:50.226900
70.0p
442
H 40
Odd Ivar Medhus
No Club
2:59:27.1076600
+37:53.227200
70.0p
443
H 17
Vegard Johnson Joranger
Fossum IF
2:59:29.1076800
+37:55.227400
70.0p
444
H 21
Jan Martin Smørdal
Intersport Bogstadveien
2:59:31.1077000
+37:57.227600
70.0p
445
H 45
Arnfinn Pedersen
Nesodden IF - Ski
2:59:33.1077200
+37:59.227800
70.0p
446
H 25
Harald Sundgot-Borgen
Sportsmaster
2:59:34.1077300
+38:00.227900
70.0p
447
H 21
Kristoffer Tennebeck
Anton Sport
2:59:35.1077400
+38:01.228000
70.0p
447
H 21
Christian Grønvold
Lillomarka SK
2:59:35.1077400
+38:01.228000
70.0p
449
H 40
Ronny Bråten
No Club
2:59:36.1077500
+38:02.228100
69.9p
449
H 35
Ståle Opstad
Andebu IL
2:59:36.1077500
+38:02.228100
69.9p
451
H 35
Roy Kaldheim
IL Korlevoll
2:59:37.1077600
+38:03.228200
69.9p
452
H 21
Daniel Stenslet
Åsen IL
2:59:38.1077700
+38:04.228300
69.9p
453
H 40
Svein-Erik Smestad
Skimt
2:59:39.1077800
+38:05.228400
69.9p
454
H 35
Simen Lofterød
Team Milslukern
2:59:40.1077900
+38:06.228500
69.9p
455
H 19
Erik Trøen
Sjåstad
2:59:41.1078000
+38:07.228600
69.9p
456
H 25
Frank Kjønsberg
No Club
2:59:45.1078400
+38:11.229000
69.9p
456
H 50
Tore Gresmo
Hof IL
2:59:45.1078400
+38:11.229000
69.9p
458
H 21
Per Kolseth
No Club
2:59:46.1078500
+38:12.229100
69.9p
458
H 35
Roger Espeli
Geilo IL
2:59:46.1078500
+38:12.229100
69.9p
460
H 35
Vegard Sørumshagen
HIFT
2:59:47.1078600
+38:13.229200
69.9p
460
H 25
Endre Elgshøen
IL Trysilgutten
2:59:47.1078600
+38:13.229200
69.9p
462
H 25
Martin Høsøien
Miljøverndepartementet
2:59:52.1079100
+38:18.229700
69.8p
463
H 45
Odd Magne Ruud
Fossum IF
2:59:55.1079400
+38:21.230000
69.8p
464
H 30
Hans Erik Sand
Sjåstad
2:59:58.1079700
+38:24.230300
69.8p
465
H 45
Arnt Nyborg
Team Sport 1 Lillehammer
2:59:59.1079800
+38:25.230400
69.8p
465
H 45
Jon Sverre Evjen
Liungen IF
2:59:59.1079800
+38:25.230400
69.8p
465
H 40
Audun Eide
No Club
2:59:59.1079800
+38:25.230400
69.8p
468
H 35
Tron Rustadbakken
Gardsgutta.com
3:00:00.1079900
+38:26.230500
69.8p
469
H 25
John Christian Deighan Hanssen
Asker SK
3:00:05.1080400
+38:31.231000
69.7p
470
H 55
Lars Seim
No Club
3:00:06.1080500
+38:32.231100
69.7p
471
H 19
Kristian Hoffsbakken Skar
Ring IL
3:00:08.1080700
+38:34.231300
69.7p
471
H 21
Henrik Bjøralt Roald
Lillehammer SK
3:00:08.1080700
+38:34.231300
69.7p
473
H 40
Espen Aune
Høybråten & Stovner IL
3:00:09.1080800
+38:35.231400
69.7p
474
H 25
Asgeir Risheim Kvam
Asker SK
3:00:10.1080900
+38:36.231500
69.7p
475
H 21
Marius Vegheim
Gjerdrum IL
3:00:11.1081000
+38:37.231600
69.7p
476
H 55
Svein Roger Løken
Toten treningssenter
3:00:13.1081200
+38:39.231800
69.7p
477
H 50
Petter Gunnulfsen
Hafslund Norge
3:00:17.1081600
+38:43.232200
69.6p
478
H 25
Ove Antvord Haugereid
Ntnui Langrenn
3:00:21.1082000
+38:47.232600
69.6p
479
H 50
Jon Evensen
Team Sport 1 Lillehammer
3:00:22.1082100
+38:48.232700
69.6p
480
H 25
Anton Stade Aarønæs
Peab Fritid
3:00:23.1082200
+38:49.232800
69.6p
481
H 30
Einar Bergseth
Tynset IL
3:00:25.1082400
+38:51.233000
69.6p
482
H 45
Trond Hermansen
Nordreisa IL
3:00:26.1082500
+38:52.233100
69.6p
483
H 25
Ove Sollie
Sande Sportsklubb
3:00:28.1082700
+38:54.233300
69.5p
484
H 25
Tor Jonas Onsrud
Gjøvik SK
3:00:30.1082900
+38:56.233500
69.5p
485
H 19
Ruben Rolandsen
Norcem AS
3:00:31.1083000
+38:57.233600
69.5p
485
H 30
Tommy Clementz
Kodal
3:00:31.1083000
+38:57.233600
69.5p
485
H 30
Sadurni Betriu
Cefuc
3:00:31.1083000
+38:57.233600
69.5p
488
H 21
Christian Westgaard
Rustad IL
3:00:35.1083400
+39:01.234000
69.5p
489
H 21
Kenneth Myhre
Malm IL
3:00:38.1083700
+39:04.234300
69.5p
490
H 25
Gaute Løset
Sport 1 Røyken
3:00:39.1083800
+39:05.234400
69.4p
491
H 40
Stig Hemstad
Team Norgeshus Elite Marathon
3:00:43.1084200
+39:09.234800
69.4p
492
H 35
Ulf Erik Strand
Østerdal PIL
3:00:45.1084400
+39:11.235000
69.4p
493
H 30
Bjørn Egil Nordseth
Snertingdal IF Ski
3:00:46.1084500
+39:12.235100
69.4p
494
H 30
Håvard Ellefsen
Hamar SK
3:00:50.1084900
+39:16.235500
69.4p
494
H 21
Ole Røgeberg
Team Milslukern
3:00:50.1084900
+39:16.235500
69.4p
496
H 21
Rasmus Korvald Skaare
NTNUI
3:00:54.1085300
+39:20.235900
69.3p
497
H 25
Håvar Rimfeldt-kvale
Glipptak IL
3:00:55.1085400
+39:21.236000
69.3p
498
H 21
Øyvind Waage Hanssen-Bauer
NTNUI
3:01:00.1085900
+39:26.236500
69.3p
499
H 25
Eirik Messelt
Stor-elvdal SK
3:01:01.1086000
+39:27.236600
69.3p
500
H 19
Eivind Kjøsnes
Byåsen IL
3:01:02.1086100
+39:28.236700
69.3p
Visar resultat 1 till 500 av 14141[
1
2
3
...
29
]