Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Klassiskt
2014-11-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
16:04.96340
90.6p
2
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
16:41.100040
+37.3600
87.0p
3
Anna Haag
IFK Mora SK
16:54.101380
+50.4940
85.8p
4
Emma Wikén
Åsarna IK
16:56.101510
+51.5070
85.6p
5
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
16:58.101720
+53.5280
85.4p
6
Seraina Boner
Sui
17:05.102440
+1:01.6000
84.8p
7
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
17:14.103360
+1:10.6920
84.0p
8
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
17:15.103450
+1:11.7010
83.9p
9
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
17:17.103650
+1:13.7210
83.7p
10
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
17:18.103700
+1:13.7260
83.7p
11
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
17:19.103820
+1:14.7380
83.6p
12
Ewelina Marcisz
Pol
17:20.103900
+1:15.7460
83.5p
13
Linn Sömskar
IFK Umeå
17:23.104220
+1:18.7780
83.2p
14
Helene Söderlund
IFK Mora SK
17:25.104490
+1:21.8050
83.0p
15
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
17:28.104780
+1:24.8340
82.8p
16
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
17:32.105140
+1:28.8700
82.4p
17
Maria Nordström
Ulricehamns IF
17:33.105240
+1:29.8800
82.4p
18
Hanna Falk
Ulricehamns IF
17:34.105300
+1:29.8860
82.3p
18
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
17:34.105300
+1:29.8860
82.3p
20
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
17:34.105350
+1:30.8910
82.3p
21
Frida Erkers
Sundbybergs IK
17:37.105650
+1:33.9210
82.0p
22
Kornelia Kubinska
Pol
17:37.105680
+1:33.9240
82.0p
23
Jonna Sundling
IFK Umeå
17:40.105980
+1:36.9540
81.7p
24
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
17:44.106390
+1:40.9950
81.4p
25
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
17:47.106650
+1:43.10210
81.2p
26
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
17:51.107010
+1:46.10570
80.9p
27
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
17:53.107250
+1:49.10810
80.7p
27
Eva Svensson
IFK Mora SK
17:53.107250
+1:49.10810
80.7p
29
Paulina Maciuszek
Pol
17:55.107400
+1:50.10960
80.6p
30
Julia Svan
Vansbro AIK Skidklubb
17:55.107480
+1:51.11040
80.5p
31
Sanna Hallberg
Åsarna IK
17:56.107560
+1:52.11120
80.4p
32
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
17:57.107610
+1:52.11170
80.4p
33
Laila Kveli
Nor
17:57.107630
+1:52.11190
80.4p
34
Lisa Dahl
Offerdals SK
17:58.107740
+1:54.11300
80.3p
35
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
18:05.108430
+2:00.11990
79.7p
36
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
18:06.108530
+2:01.12090
79.7p
37
Annika Löfström
Årsunda IF
18:08.108750
+2:04.12310
79.5p
38
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
18:08.108770
+2:04.12330
79.5p
39
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
18:09.108890
+2:05.12450
79.4p
40
Evelina Bångman
Offerdals SK
18:10.108940
+2:06.12500
79.3p
41
Frida Hallquist
Åsarna IK
18:11.109010
+2:06.12570
79.3p
42
Ida Indahl
Offerdals SK
18:13.109220
+2:08.12780
79.1p
43
Sofie Elebro
IFK Umeå
18:16.109500
+2:11.13060
78.9p
44
Terese Andersson
IFK Umeå
18:21.110070
+2:17.13630
78.5p
45
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
18:25.110490
+2:21.14050
78.1p
46
Linda Danvind - Malm
IFK Umeå
18:39.111860
+2:35.15420
77.1p
47
Jennie Jirhed
Östersunds SK
18:40.111940
+2:36.15500
77.1p
48
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
18:47.112620
+2:42.16180
76.6p
49
Lisa K Svensson
Åsarna IK
18:47.112670
+2:43.16230
76.5p
50
Moa Molander-kristiansen
Domnarvets Goif
18:52.113180
+2:48.16740
76.2p
51
Maria Sundström
Strömnäs GIF
18:53.113220
+2:48.16780
76.1p
52
Helena Lundkvist
Kalix SK
18:54.113360
+2:50.16920
76.0p
52
Ane Appelkvist Stenseth
Nor
18:54.113360
+2:50.16920
76.0p
54
Sigrid Aune
Nor
19:00.113900
+2:55.17460
75.6p
55
Kristina Roberto
Karlslunds IF SF
19:00.113940
+2:56.17500
75.6p
56
Magni Smedaas
Nor
19:04.114340
+3:00.17900
75.3p
57
Rosamund Musgrave
Gbr
19:07.114670
+3:03.18230
75.1p
58
Marie Kromer
Fra
19:16.115560
+3:12.19120
74.5p
59
Katarina Olsson
Johannisbergs AIK
19:17.115640
+3:13.19200
74.4p
60
Sara Hallquist
Åsarna IK
19:18.115700
+3:13.19260
74.4p
61
Iris Pessey
Fra
19:20.115960
+3:16.19520
74.2p
62
Eva Johansson
Linköpings SK
19:24.116380
+3:20.19940
73.9p
62
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
19:24.116380
+3:20.19940
73.9p
64
Lovisa Sundin
Delsbo IF
19:27.116680
+3:23.20240
73.7p
65
Mathilda Ruus
Åsarna IK
19:29.116830
+3:24.20390
73.6p
66
Emma Backén
Svegs IK
19:31.117060
+3:27.20620
73.5p
67
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
19:33.117280
+3:29.20840
73.3p
68
Constance Vulliet
Fra
19:34.117300
+3:29.20860
73.3p
69
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
19:35.117410
+3:30.20970
73.2p
70
Olivia Hansson
Garphyttans IF
19:36.117580
+3:32.21140
73.1p
71
Helene Albertsen Dahlen
Nor
19:46.118550
+3:42.22110
72.5p
72
Julia Nyström
Nordingrå SK
19:52.119150
+3:48.22710
72.1p
73
Pauline Sjoevold
Nor
19:53.119240
+3:49.22800
72.0p
74
Maria Jonasson
Östersunds SK
20:13.121280
+4:09.24840
70.7p
75
Isabelle Persson
Stockviks SF
20:18.121730
+4:13.25290
70.4p
76
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
20:24.122300
+4:19.25860
70.1p
77
Mathilde-amivi Petitjean
Tog
21:19.127800
+5:14.31360
66.9p
78
Magdalena Eliasson
Graninge-alliansen
22:38.135790
+6:34.39350
62.7p
-
Ida Jonsson
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
-
Lena Wiklund
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
-
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Kristin Stonor
Dan
23:59:59.8639800
-