Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltoppsloppet
2014-04-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 692[
1
2
]
28km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Fredrik Åström
Gävle SK
1:35:05.570400
74.2p
2
H 21
Erik Dahlqvist
Storviks IF
1:41:49.610890
+6:44.40390
69.3p
3
H 21
Nils Dahlqvist
Storviks IF
1:42:31.615020
+7:26.44520
68.8p
4
D 21
Jessika Ericsson
Stockviks SF
1:43:26.620530
+8:21.50030
68.2p
5
H 21
Tommy Grip
Brunflo IF
1:44:20.625910
+9:15.55410
67.6p
6
H 21
Jarle Thonstad
Heimdal Ski
1:45:39.633840
+10:34.63340
66.8p
7
H 21
Anders Wiig
IF Strategen
1:47:22.644120
+12:17.73620
65.7p
8
H 21
Jerker Sundin
Delsbo IF
1:47:33.645280
+12:28.74780
65.6p
9
H 21
Heming Harnäs
Kjelsås IL
1:47:41.646070
+12:36.75570
65.5p
10
H 21
Calle Sjöstrand
Sollefteå Skidor IF
1:59:28.716790
+24:23.146290
59.1p
11
H 21
Johan Strandberg
Stockholm Multisport
2:00:19.721800
+25:14.151300
58.7p
12
H 21
Björn Wedin
Stockviks SF
2:07:43.766250
+32:38.195750
55.3p
13
H 21
Joacim Altberg
Högbo GOIF
2:07:44.766330
+32:39.195830
55.3p
14
H 21
Kenneth Vänn
Stockviks SF
2:07:45.766420
+32:40.195920
55.2p
15
H 21
Robert Burman
Jönköping
2:09:45.778450
+34:40.207950
54.4p
16
H 21
Melker Andersson
Mora
2:14:26.806560
+39:21.236060
52.5p
17
H 21
Mattias Svahn
Mora
2:14:26.806570
+39:21.236070
52.5p
18
H 21
Michael Bergsten
Stockholm
2:16:52.821120
+41:47.250620
51.6p
19
D 21
Anna Maria Magnusson
Matfors SK
2:53:02.1038180
+1:17:57.467680
40.8p
20
H 21
Mats Magnusson
Matfors SK
2:53:04.1038340
+1:17:59.467840
40.8p
21
H 21
Peter Sahlin
Bruksvallarnas IF
3:11:08.1146740
+1:36:03.576240
36.9p
22
H 21
Magnus Fleischer
Ulricehamn
3:18:43.1192230
+1:43:38.621730
35.5p
28km
Längdskidor, Fristil, Masstart
23
H 21
Petter JR Northug
Strindheim IL
1:13:55.443440
-38:50
94.8p
24
H 21
Niklas Dyrhaug
Tydal IL
1:13:56.443550
-38:51
94.8p
25
H 21
Petter Eliassen
Byåsen IL
1:13:57.443610
-38:52
94.8p
26
H 21
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
1:13:58.443750
-38:53
94.7p
27
H 21
Lars Nelson
Åsarna IK
1:14:00.443900
-38:55
94.7p
28
H 21
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:14:53.449290
-39:48
93.5p
29
H 21
Eirik Lorentsen
Henning Sl
1:14:54.449330
-39:49
93.5p
30
H 21
Anders Rennemo Tettli
Leksvik IL
1:15:07.450640
-40:02
93.2p
31
H 21
Simon Lageson
Åsarna IK
1:15:08.450740
-40:03
93.1p
32
H 21
Erik Andersson
Malungs IF
1:15:12.451150
-40:07
93.1p
33
H 21
Tomas Northug
Strindheim IL
1:15:40.453940
-40:35
92.4p
34
H 21
Øyvind Moen Fjeld
Kjelsås IL
1:16:31.459090
-41:26
91.3p
35
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:16:40.459930
-41:35
91.1p
36
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:16:46.460550
-41:41
91.0p
37
H 21
Eirik Mysen
Oseberg Skilag
1:16:47.460650
-41:42
91.0p
38
H 21
Simon Hallström
Idre SK
1:17:30.464920
-42:25
90.1p
39
H 21
Vidar Undebakke
Strindheim IL
1:17:39.465810
-42:34
89.9p
40
H 21
Jens Burman
Åsarna IK
1:17:45.466430
-42:40
89.7p
41
H 21
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
1:18:17.469640
-43:12
89.1p
42
H 18
Jan Thomas Jenssen
Hommelvik IL
1:18:33.471250
-43:28
88.8p
43
H 20
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
1:18:33.471260
-43:28
88.8p
44
H 18
Ole Morten Flataker
Hommelvik IL
1:18:35.471470
-43:30
88.7p
45
H 20
Andreas Veerpalu
Karupesa Team
1:18:38.471770
-43:33
88.6p
46
H 20
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
1:18:41.472020
-43:36
88.6p
47
H 20
Sindre Øwre Haugan
Hommelvik IL
1:18:41.472060
-43:36
88.6p
48
H 18
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
1:18:44.472340
-43:39
88.5p
49
H 20
Björn Sandström
Täfteå IK
1:18:59.473800
-43:54
88.2p
50
H 20
Truls Torvik
Varden IL
1:19:16.475550
-44:11
87.9p
51
H 21
Marcus Ruus
Gillberga SK
1:19:20.475980
-44:15
87.8p
52
H 21
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:19:32.477190
-44:27
87.6p
53
H 20
Joergen Saeternes Ulvang
Varden IL
1:19:38.477740
-44:33
87.4p
54
H 21
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
1:19:41.478060
-44:36
87.4p
55
H 20
Emil Svensson
Åsarna IK
1:19:41.478090
-44:36
87.4p
56
H 21
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
1:19:44.478370
-44:39
87.3p
57
H 20
Olof Jonsson
Duveds IF
1:19:47.478660
-44:42
87.3p
58
H 20
Edvard Sundman
Åsarna IK
1:19:54.479390
-44:49
87.1p
59
H 20
Lars Gunnar Skjevdal
Röros IL
1:20:04.480380
-44:59
86.9p
60
H 21
Tor Halvor Bjoernstad
Tynset IL
1:20:05.480420
-45:00
86.9p
61
H 21
Eirik Telebond
Klæbu IL
1:20:06.480590
-45:01
86.9p
62
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
1:20:08.480780
-45:03
86.9p
63
H 20
Eddie Edström
Stockviks SF
1:20:13.481210
-45:08
86.8p
64
H 20
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
1:20:15.481460
-45:10
86.7p
65
H 18
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
1:20:17.481690
-45:12
86.7p
66
H 20
Sondre Bjørkli
Hommelvik IL
1:20:24.482350
-45:19
86.5p
67
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
1:20:24.482390
-45:19
86.5p
68
H 18
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
1:20:31.483070
-45:26
86.4p
69
H 18
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
1:20:33.483210
-45:28
86.4p
70
H 21
Robert Sjöström
I21 IF
1:20:33.483270
-45:28
86.4p
71
H 18
Martin Herbert
Sundbybergs IK
1:20:41.484070
-45:36
86.2p
72
H 18
Morten Torvik
Varden IL
1:20:45.484440
-45:40
86.1p
73
H 18
Elias Dahl
Offerdals SK
1:20:48.484780
-45:43
86.1p
74
H 21
Mats Iversen
Varden IL
1:20:59.485800
-45:54
85.9p
75
H 20
Henrik Ottosson
Åsarna IK
1:21:10.486980
-46:05
85.7p
76
H 20
Martin Emilsson
Offerdals SK
1:21:20.487970
-46:15
85.5p
77
H 21
Adam Johansson
IFK Mora SK
1:21:20.487980
-46:15
85.5p
78
H 21
Johan Lövgren
Vännäs SK
1:21:29.488880
-46:24
85.3p
79
H 20
Hannes Stenström
Järpens SK
1:21:34.489360
-46:29
85.2p
80
H 18
Torstein Buan Røvik
Varden IL
1:21:41.490010
-46:36
85.1p
81
H 18
Emil Thyrèn
Trönö IK
1:21:44.490310
-46:39
85.0p
82
H 18
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:21:46.490590
-46:41
85.0p
83
H 18
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
1:21:48.490780
-46:43
84.9p
84
H 21
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
1:21:51.491050
-46:46
84.9p
85
H 20
Simeon Deyanov
Järpens SK
1:22:19.493810
-47:14
84.4p
86
H 18
JO Svinsås
IK Rindals-Troll
1:22:48.496790
-47:43
83.8p
87
H 20
Ola Raaum Jansen
Spillum IL
1:22:51.497030
-47:46
83.8p
88
H 20
Erling Engesvold Flataker
Hommelvik IL
1:22:54.497340
-47:49
83.7p
89
H 21
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
1:22:58.497730
-47:53
83.7p
90
H 20
Mårten Vänn
Stockviks SF
1:22:59.497810
-47:54
83.6p
91
H 18
Henrik Gullikstad
Lillehammer SK
1:23:02.498160
-47:57
83.6p
92
H 21
Stig Rune Kveen
Varden IL
1:23:15.499460
-48:10
83.3p
93
H 18
Gustav Rotvold
Åsarna IK
1:23:36.501560
-48:31
83.0p
94
H 18
John Leander
Åsarna IK
1:23:50.502940
-48:45
82.7p
95
H 20
Martin Ponsiluoma
Tullus Sg
1:23:50.502950
-48:45
82.7p
96
H 18
Sigve Smedshammer
Tynset IL
1:23:54.503360
-48:49
82.7p
97
H 21
Sindre Sætre Hammerlund
Asker SK
1:24:00.503970
-48:55
82.5p
98
H 18
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
1:24:02.504150
-48:57
82.5p
99
H 20
Olle Olsson Bad
Tullus Sg
1:24:06.504530
-49:01
82.4p
100
H 21
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
1:24:07.504620
-49:02
82.4p
101
H 21
Anton Ringen Killi
Selbu IL
1:24:23.506290
-49:18
82.1p
102
H 20
Markus Persson
Hudiksvalls IF
1:24:38.507790
-49:33
81.9p
103
H 20
Viktor Eriksson
Malungs IF
1:24:39.507870
-49:34
81.9p
103
H 20
Martin Aune
Skogn IL
1:24:39.507870
-49:34
81.9p
105
H 20
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
1:24:47.508630
-49:42
81.7p
106
H 18
Ola Rannem Brosveet
Inderøy IL
1:24:49.508870
-49:44
81.7p
107
D 21
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
1:24:51.509030
-49:46
81.7p
108
D 21
Astrid Øyre Slind
Oppdal IL
1:24:52.509160
-49:47
81.6p
109
H 18
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
1:24:55.509410
-49:50
81.6p
110
H 21
Hallvard Moian Nydal
Njård
1:24:58.509750
-49:53
81.5p
111
H 20
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
1:25:06.510590
-50:01
81.4p
112
H 18
David Larsson
Hudiksvalls IF
1:25:12.511150
-50:07
81.3p
113
H 21 Motion
Patrik Bergman
Svegs IK
1:25:44.514370
-50:39
80.7p
114
H 20
Even Northug
Strindheim IL
1:25:54.515300
-50:49
80.6p
115
H 18
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
1:26:04.516350
-50:59
80.4p
116
H 20
John Gunnar Hoås
Lånke IL
1:26:07.516690
-51:02
80.4p
117
D 21
Stina Nilsson
IFK Mora SK
1:26:20.517990
-51:15
80.1p
118
H 21
Johan Forsberg
IFK Umeå
1:26:21.518020
-51:16
80.1p
119
D 21
Maria Ström Nakstad
Byåsen IL
1:26:22.518190
-51:17
80.1p
120
H 21
Jonas Torgersen
Asker SK
1:26:30.518940
-51:25
80.0p
121
H 18
Aksel Norli
IK Rindals-Troll
1:26:40.519900
-51:35
79.8p
122
H 20
Gustav Sundström
Garphyttans IF
1:26:45.520450
-51:40
79.7p
123
D 18
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
1:26:48.520720
-51:43
79.7p
124
H 20
Martin Johansson
Linköpings SK
1:26:51.521030
-51:46
79.6p
125
H 21 Motion
Ove Feragen
Tynset IL
1:26:54.521370
-51:49
79.6p
126
H 21 Motion
Daniel Persson
Sollefteå SK
1:27:06.522550
-52:01
79.4p
127
H 21
Per Oeyvind Torvik
Varden IL
1:27:19.523880
-52:14
79.2p
128
D 20
Magni Smedås
Nansen IL
1:27:32.525160
-52:27
79.0p
129
H 21 Motion
Ola Ravald
ÅS IL
1:27:35.525400
-52:30
78.9p
130
D 21
Maria Nordström
Ulricehamns IF
1:27:36.525500
-52:31
78.9p
131
D 21
Evelina Bångman
Offerdals SK
1:27:45.526460
-52:40
78.8p
132
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
1:27:54.527350
-52:49
78.6p
133
H 18
Marcus Grate
Täfteå IK
1:28:03.528230
-52:58
78.5p
134
H 18
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
1:28:05.528440
-53:00
78.4p
135
H 18
Jens Selahn
Stockviks SF
1:28:10.528970
-53:05
78.4p
136
H 20
Oddne Munkvold
Haavardstun Foerde IL
1:28:15.529400
-53:10
78.3p
137
H 18
Gaute Iversen
Varden IL
1:28:37.531630
-53:32
77.9p
138
H 21
Kristoffer Groev
Byåsen IL
1:28:59.533800
-53:54
77.6p
139
H 21
Niclas Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
1:29:01.534030
-53:56
77.6p
140
H 18
Oscar Lindell
Stockviks SF
1:29:17.535640
-54:12
77.3p
141
H 18
Arvid Aronsson
Stockviks SF
1:29:33.537270
-54:28
77.1p
142
H 18
Hannes Liljedal
Östersunds SK
1:29:37.537660
-54:32
77.0p
143
H 20
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
1:29:38.537770
-54:33
77.0p
144
H 18
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
1:29:48.538710
-54:43
76.8p
145
H 18
Filip Åslin
Stockviks SF
1:30:28.542770
-55:23
76.2p
146
D 21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
1:30:59.545890
-55:54
75.8p
147
H 18
Elias Olofsson
Vårby IK
1:31:00.545970
-55:55
75.7p
148
D 18
Julie Myhre
Byåsen IL
1:31:13.547250
-56:08
75.6p
149
D 20
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
1:31:33.549250
-56:28
75.3p
150
H 18
Olle Strömbäck
Husums IF SK
1:31:34.549330
-56:29
75.2p
151
H 18
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:31:46.550550
-56:41
75.1p
151
D 20
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
1:31:46.550550
-56:41
75.1p
153
D 20
Jonna Sundling
IFK Umeå
1:31:52.551120
-56:47
75.0p
154
D 18
Elina Rönnlund
IFK Umeå
1:31:56.551590
-56:51
74.9p
155
H 18
August Spik
SK Leksand
1:31:57.551630
-56:52
74.9p
156
H 21 Motion
Jonathan Ström
Hägglunds Ski Team SK
1:32:22.554110
-57:17
74.6p
157
H 21
Fredrik Ögren
Luleå Gjutarens IF
1:32:26.554500
-57:21
74.5p
158
H 20
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
1:32:49.556860
-57:44
74.2p
159
H 20
Felix Hopstadius
Storumans IK
1:32:55.557470
-57:50
74.1p
160
H 21 Motion
Johan Lindblad
Bergeforsens SK
1:33:11.559000
-58:06
73.9p
161
H 20
Gregor Young
Storbritannien
1:33:12.559110
-58:07
73.8p
162
D 21
Sara Hallquist
Åsarna IK
1:33:13.559290
-58:08
73.8p
163
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
1:33:15.559440
-58:10
73.8p
164
D 21
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
1:33:16.559500
-58:11
73.8p
165
H 21
Jonas Aalberg Berglund
Njård
1:33:29.560830
-58:24
73.6p
166
D 20
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
1:33:55.563400
-58:50
73.2p
167
D 18
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
1:34:30.566930
-59:25
72.8p
168
D 18
Wilma Jönsson
Östersunds SK
1:34:34.567330
-59:29
72.7p
169
H 21 Motion
Jonas Lindqvist
Funäsdalens IF
1:34:34.567350
-59:29
72.7p
170
H 21 Motion
Per Ullberg
Funäsdalens IF
1:34:53.569230
-59:48
72.4p
171
H 20
Teodor Thåli
Falu IK
1:35:05.570430
+0
72.3p
172
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
1:35:07.570600
+2.100
72.3p
173
D 18
Emma Thalin
Svegs IK
1:35:09.570800
+4.300
72.2p
174
H 18
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
1:35:12.571170
+7.670
72.2p
175
H 21 Motion
Lars Liljedahl
Östersunds SK
1:35:28.572710
+23.2210
72.0p
176
D 21
Astrid BRULAND
Kjelsås IL
1:35:30.572910
+25.2410
71.9p
177
D 18
Emma Backén
Svegs IK
1:35:37.573670
+32.3170
71.8p
178
H 18
Jonas Persson
Trönö IK
1:35:49.574850
+44.4350
71.7p
179
D 18
Silje Glötheim
Röros IL
1:35:57.575670
+52.5170
71.6p
180
D 21 Motion
Sigrid Aas
Tverrelvdalen IL
1:36:11.577030
+1:06.6530
71.4p
181
H 21 Motion
Mats Eriksson
Domnarvets GOIF
1:36:20.577900
+1:15.7400
71.3p
182
D 20
Charlotte Myhre
Varden IL
1:36:39.579820
+1:34.9320
71.0p
183
D 20
Isabelle Persson
Stockviks SF
1:36:43.580290
+1:38.9790
71.0p
184
D 21
Lovisa Sundin
Delsbo IF
1:36:44.580360
+1:39.9860
71.0p
185
D 21
Katja Schwartz
Åsarna IK
1:36:50.580970
+1:45.10470
70.9p
185
D 20
Emma Rusth
Stockviks SF
1:36:50.580970
+1:45.10470
70.9p
187
H 18
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
1:36:53.581220
+1:48.10720
70.8p
187
H 21
Didrik Fjeld
Oseberg Skilag
1:36:53.581220
+1:48.10720
70.8p
189
H 21 Motion
Erik Olofsson
Östersund
1:37:49.586800
+2:44.16300
70.1p
190
D 18
Ida Dahl
Östersunds SK
1:38:21.590070
+3:16.19570
69.7p
191
D 20
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
1:38:35.591480
+3:30.20980
69.5p
192
D 18
Filippa Lindman
Stockviks SF
1:38:37.591650
+3:32.21150
69.5p
193
H 21 Motion
Jesper Daabach
Åsarna IK
1:38:38.591760
+3:33.21260
69.5p
194
D 20
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
1:38:42.592140
+3:37.21640
69.5p
195
H 21 Motion
Anders Solin
Sollefteå Skidor IF
1:39:21.596000
+4:16.25500
69.0p
196
D 18
Kristina Skjevdal
Röros IL
1:39:25.596490
+4:20.25990
68.9p
197
D 20
Anna Emilie Kant
Hernes IL
1:39:34.597310
+4:29.26810
68.8p
198
D 20
Mari Dahl Benum
Byåsen IL
1:39:38.597700
+4:33.27200
68.8p
199
H 18
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
1:39:48.598780
+4:43.28280
68.6p
200
D 20
Pauline Sjøvold
Röros IL
1:39:53.599220
+4:48.28720
68.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
D 20
Margrethe Lillevold
Varden IL
1:39:58.599720
+4:53.29220
68.5p
202
D 18
Mathilda Ruus
Gillberga SK
1:40:04.600310
+4:59.29810
68.4p
203
H 21 Motion
Robert Fuglem
Skanska IF
1:40:12.601140
+5:07.30640
68.3p
204
D 21 Motion
Sara Fyhr Tynell
Grycksbo IF OK
1:40:35.603440
+5:30.32940
68.1p
205
D 18
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
1:40:43.604270
+5:38.33770
68.0p
206
H 21 Motion
Jonas Möller
Funäsdalens IF
1:40:57.605660
+5:52.35160
67.8p
207
D 20
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
1:41:01.606090
+5:56.35590
67.8p
208
D 20
Helene Albertsen Dahlen
Varden IL
1:41:11.607010
+6:06.36510
67.6p
209
H 21 Motion
Rasmus Andersson
Malungs IF
1:41:29.608840
+6:24.38340
67.4p
210
D 21
Lina Hultin
Henning Sl
1:42:00.611920
+6:55.41420
67.1p
211
H 18
Emil Bennermo
Hybo AIK
1:42:04.612310
+6:59.41810
67.0p
212
H 21 Motion
Leonid Kuzmin
Kuzmin Ski Tech
1:42:40.615930
+7:35.45430
66.6p
213
D 18
Emma Jonsson
Åsarna IK
1:43:18.619790
+8:13.49290
66.2p
214
H 21 Motion
Vegar Granheim
Adresseavisen Bil
1:43:22.620160
+8:17.49660
66.1p
215
H 21 Motion
Per Carlsson
Stora Tuna IK SK
1:43:37.621610
+8:32.51110
66.0p
216
D 18
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
1:43:37.621630
+8:32.51130
66.0p
217
D 18
Ida Kihlén
Malungs IF
1:43:38.621780
+8:33.51280
65.9p
218
H 21
Andre Larsson
Svegs IK
1:43:58.623780
+8:53.53280
65.7p
219
D 21
Hanne Bøgseth
Henning Sl
1:44:02.624140
+8:57.53640
65.7p
220
H 21 Motion
Otto Lampinen
Sollefteå Skidor IF
1:44:06.624540
+9:01.54040
65.6p
221
D 18
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
1:44:40.627990
+9:35.57490
65.2p
222
D 18
Jasmine Olsson
Hudiksvalls IF
1:45:24.632310
+10:19.61810
64.8p
223
D 20
Kristine Vognild
Bjerke IL
1:45:36.633510
+10:31.63010
64.6p
224
D 18
Nicolina Lindqvist
Hede SK
1:45:41.634010
+10:36.63510
64.6p
225
D 18
Ida Hallquist
Åsarna IK
1:46:12.637120
+11:07.66620
64.3p
226
D 20
Felicia Lindqvist
Hede SK
1:46:20.637930
+11:15.67430
64.2p
227
D 18
Anne Katrine Toenset
Röros IL
1:46:38.639760
+11:33.69260
64.0p
228
H 21 Motion
Kjetil Lehn
Statsbygg
1:47:27.644620
+12:22.74120
63.5p
229
D 18
Embla Stol Oeyan
Varden IL
1:47:54.647390
+12:49.76890
63.2p
230
D 18
Hanna Carlström
Svegs IK
1:48:26.650580
+13:21.80080
62.8p
231
D 21 Motion
Malin Nilsson
IFK Mora SK
1:49:08.654760
+14:03.84260
62.4p
232
H 21 Motion
Nikolay Krupnov
Kuzmin Ski Tech
1:50:47.664600
+15:42.94100
61.4p
233
H 21 Motion
Anders Nordin
Lucksta IF
1:51:11.667050
+16:06.96550
61.2p
234
H 21 Motion
Jan Terje Jensen
Team Drygt Magisk
1:51:46.670550
+16:41.100050
60.9p
235
D 20
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
1:51:49.670880
+16:44.100380
60.8p
236
D 18
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
1:52:48.676750
+17:43.106250
60.3p
237
H 21 Motion
Björn Torssell
Hässleby SOK
1:53:11.679040
+18:06.108540
60.1p
238
H 21 Motion
Ingar Mikkelsen
Oppdal IL
1:53:38.681790
+18:33.111290
59.8p
239
H 21 Motion
Jon Inge Breen
Ålen IL
1:53:39.681830
+18:34.111330
59.8p
240
H 21 Motion
Joakim Olovsson
Ljungdalens IF
1:54:03.684240
+18:58.113740
59.6p
241
H 20
Gustav Wikman
Alnö SK
1:54:04.684390
+18:59.113890
59.6p
242
D 18
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
1:54:11.685010
+19:06.114510
59.5p
243
D 21 Motion
Carina Burland
Funäsdalens IF
1:54:49.688810
+19:44.118310
59.2p
244
H 18
Angus Maclean
Storbritannien
1:55:32.693170
+20:27.122670
58.8p
245
D 20
Sarah Hale
IFK Mora SK
1:55:54.695380
+20:49.124880
58.6p
246
H 21 Motion
Björn Österberg
Sundbybergs IK
1:56:00.695910
+20:55.125410
58.5p
247
D 21 Motion
Tove Iren Gloetheim Ryttervoll
Brekken IL
1:56:24.698350
+21:19.127850
58.3p
248
D 20
Fern Cates
Storbritannien
1:56:53.701220
+21:48.130720
58.1p
249
D 21 Motion
Anna Hedström
Graninge-Alliansen
1:58:18.709760
+23:13.139260
57.3p
250
D 21 Motion
Moa Söderhielm
Funäsdalens IF
1:58:31.711070
+23:26.140570
57.2p
251
H 21 Motion
Fredrik Ekedahl
Östersunds SK
1:58:36.711510
+23:31.141010
57.2p
252
D 18
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
1:58:39.711870
+23:34.141370
57.1p
253
H 21 Motion
Sergey Krokhin
Kuzmin Ski Tech
1:59:10.714990
+24:05.144490
56.9p
254
D 21
Patricia Nyberg
Anundsjö IF
1:59:54.719370
+24:49.148870
56.5p
255
D 21
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
1:59:56.719510
+24:51.149010
56.5p
256
H 21
Lars Palm Olsson
Svegs IK
2:00:37.723680
+25:32.153180
56.2p
257
D 21 Motion
Anna Rindborg
Funäsdalens IF
2:02:14.733360
+27:09.162860
55.4p
258
H 21 Motion
Håkan Nord
Täby IS SK
2:02:46.736500
+27:41.166000
55.1p
259
D 21 Motion
Kerry Mcgawley
Östersund
2:03:23.740200
+28:18.169700
54.8p
260
H 21 Motion
Gustaf Moberg
IFK Värnamo
2:05:07.750600
+30:02.180100
54.0p
261
H 21 Motion
Johan Wahlström
Tenhults SOK
2:05:08.750740
+30:03.180240
54.0p
262
D 21 Motion
Lotta Söderhielm
Funäsdalens IF
2:06:20.757980
+31:15.187480
53.5p
263
H 21 Motion
Jakob Tholander
Sundbybergs IK
2:07:06.762570
+32:01.192070
53.2p
264
D 21 Motion
Maria Schollin-borg
Östersund
2:09:10.774920
+34:05.204420
52.3p
265
H 21 Motion
Anders Röstin
Söders SOL Tyresö
2:09:51.779020
+34:46.208520
52.0p
266
H 21 Motion
Peter Ståhl
Gävle
2:12:13.793260
+37:08.222760
51.0p
267
H 21 Motion
Lars Thorssell
Hässleby SOK
2:13:18.799730
+38:13.229230
50.6p
268
D 21 Motion
Alice Burland
Funäsdalens IF
2:13:40.801930
+38:35.231430
50.4p
269
H 21 Motion
Dag Svensson
Föreningen IKJ Haninge
2:15:30.812900
+40:25.242400
49.7p
270
H 21 Motion
Per Torssell
Hässleby SOK
2:19:56.839550
+44:51.269050
48.1p
271
H 21 Motion
Lennart Tång
Trollhättans SOK
2:20:11.841010
+45:06.270510
48.0p
272
D 21 Motion
Sofia Samuelsson
Sollefteå SK
2:21:33.849250
+46:28.278750
47.5p
273
D 21 Motion
Ann-Marie Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
2:24:05.864440
+49:00.293940
46.6p
274
H 21 Motion
Bosse Olsson
Söderhamns SK
2:35:21.932050
+1:00:16.361550
43.1p
275
H 21 Motion
Kasper Myhr
Klæbu IL
2:47:29.1004830
+1:12:24.434330
39.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
6km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 16
Vegard Sivertsgård
Ålen IL
12:52.77190
2
H 16
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
13:01.78070
+8.780
3
H 16
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
13:04.78330
+11.1040
4
H 16
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
13:15.79400
+22.2110
5
H 16
Magnus Horten
Os IL
13:16.79500
+23.2210
6
H 16
Arvid Jonsson
Duveds IF
13:16.79510
+23.2220
7
H 16
Håvard Kne Galåen
Röros IL
13:17.79690
+25.2400
8
H 16
Simon Eriksson
Täfteå IK
13:34.81350
+41.4060
9
H 16
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
13:39.81810
+46.4520
10
H 16
Viktor Strömberg
Täfteå IK
13:43.82260
+50.4970
11
H 16
Carl Rotvold
Åsarna IK
13:49.82870
+56.5580
12
H 16
Isak Augustsson
IFK Mora SK
13:52.83150
+59.5860
13
H 15
Måns Olsson
Mörsils IF
13:52.83170
+59.5880
14
H 16
Tobias Engberg
Mörsils IF
13:53.83210
+1:00.5920
14
H 15
Felix Forsberg
Järpens SK
13:53.83210
+1:00.5920
16
H 15
Sebastian Jansson
Sälens IF
13:53.83250
+1:00.5960
17
H 15
Håkon Moen
Tynset IL
13:53.83270
+1:00.5980
18
H 16
Anton Eriksson
Östersunds SK
13:55.83400
+1:02.6110
19
H 16
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
14:03.84200
+1:10.6910
20
H 16
Geir Kristian Hoås
Lånke IL
14:07.84690
+1:15.7400
21
H 16
Arvid Vänn
Stockviks SF
14:08.84750
+1:15.7460
22
H 16
Simon Salomonsson
Tullus Sg
14:10.84990
+1:18.7700
23
D 16
Moa Lundgren
Täfteå IK
14:22.86180
+1:29.8890
24
D 16
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
14:22.86190
+1:30.8900
25
H 16
Elis Strömbäck
Husums IF SK
14:23.86250
+1:30.8960
26
H 15
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
14:24.86310
+1:31.9020
27
H 16
Emil Rudh
Tullus Sg
14:24.86320
+1:31.9030
28
D 16
Sofie Oskarsson
SK Leksand
14:24.86360
+1:31.9070
29
D 15
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
14:25.86460
+1:32.9170
30
D 16
Alicia Persson
Stockviks SF
14:26.86540
+1:33.9250
31
D 16
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
14:30.86990
+1:38.9700
32
H 15
Sander Øwre Haugan
Hommelvik IL
14:32.87160
+1:39.9870
33
H 15
Viktor Jonsson
Åsarna IK
14:34.87310
+1:41.10020
34
H 15
Emil Simonsson
Lima IF
14:36.87500
+1:43.10210
35
H 15
Vegard Fossli Stjern
Hommelvik IL
14:39.87880
+1:46.10590
36
H 16
Karel Novak
Offerdals SK
14:40.87920
+1:47.10630
37
D 16
Sandra Wiig
Stockviks SF
14:42.88120
+1:49.10830
38
D 16
Tilda Johansson
Duveds IF
14:45.88490
+1:53.11200
39
H 15
Emrik Nordgren
Vännäs SK
14:48.88790
+1:56.11500
40
H 15
Jack Nicholls
Storbritannien
14:49.88850
+1:56.11560
41
D 15
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
14:50.88940
+1:57.11650
42
H 15
Johan Samuelsson
Husums IF SK
14:51.89050
+1:58.11760
43
D 15
Ida Persson
Högbo GOIF
14:57.89660
+2:04.12370
44
H 16
Mattias Wedin
Stockviks SF
15:02.90140
+2:09.12850
45
D 16
Josefina Sundman
Åsarna IK
15:05.90450
+2:12.13160
46
H 15
Markus Holden
Röros IL
15:22.92100
+2:29.14810
47
H 15
Love Persson
Sollefteå Skidor IF
15:22.92130
+2:29.14840
48
H 15
Oliver Newman
Storbritannien
15:23.92230
+2:30.14940
49
H 16
Fredrik Norlin
IFK Mora SK
15:24.92330
+2:31.15040
50
H 16
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
15:24.92350
+2:31.15060
51
D 16
Maja Hagström
Anundsjö IF
15:27.92600
+2:34.15310
52
H 16
Oskar Olsson
Funäsdalens IF
15:30.92960
+2:37.15670
53
H 15
Jon Zachrisson
Svegs IK
15:30.92970
+2:37.15680
54
H 15
Brodie Murray
Storbritannien
15:32.93120
+2:39.15830
55
D 16
Emma Wasell
Mörsils IF
15:35.93440
+2:42.16150
56
H 15
Carl Lindell
Stockviks SF
15:38.93770
+2:45.16480
57
D 16
Moa Olsson
SK Bore
15:41.94090
+2:49.16800
58
D 16
Hulda Forsberg
Kramfors Alliansen
15:52.95150
+2:59.17860
59
D 16
Karin Österberg
Sollefteå Skidor IF
15:58.95710
+3:05.18420
60
D 16
Madelene Melin
Malungs IF
16:03.96290
+3:11.19000
61
H 15
Fergus Newman
Storbritannien
16:07.96680
+3:14.19390
62
D 15
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
16:08.96740
+3:15.19450
63
D 15
Jenny Galaaen Kant
Hernes IL
16:27.98660
+3:34.21370
64
D 16
Vendela Blom
Stockviks SF
16:36.99560
+3:43.22270
65
D 16
Natali Forss
Östersunds SK
16:36.99580
+3:43.22290
66
D 16
Beth Maclean
Storbritannien
16:37.99620
+3:44.22330
67
D 15
Sanna Ångström
Duveds IF
16:47.100620
+3:54.23330
68
D 16
Trine Hanssen Berg
Varden IL
17:11.103070
+4:18.25780
69
H 16
Sebastian Yusuf
Mörsils IF
17:31.105040
+4:38.27750
70
D 15
Helene Werkland
Varden IL
18:06.108550
+5:13.31260
71
D 16
Lynne Gray
Storbritannien
18:23.110290
+5:31.33000
72
D 15
Anja Svedholm
Östersunds SK
19:19.115830
+6:26.38540
4.2km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Jesper Persson
Åsarna IK
10:02.60140
2
H 14
Jörgen Solhaug Saeter
Os IL
10:12.61150
+10.910
3
H 14
Örjan Moseng
Röros IL
10:12.61180
+10.940
4
H 14
Alexander Gidlund
Husums IF SK
10:13.61270
+11.1030
5
H 14
Erik Engelin
Offerdals SK
10:17.61650
+15.1410
6
H 14
Ossian Rosenberg
Duveds IF
10:18.61760
+16.1520
7
H 14
Samuel Oskarsson
SK Leksand
10:34.63360
+32.3120
8
H 14
Linus Nilsson
IFK Umeå
10:34.63370
+32.3130
9
H 14
Anton Björk
Orsa SK
10:36.63530
+33.3290
10
H 14
Linus Berglund
Järpens SK
10:38.63700
+35.3460
11
H 14
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
10:40.63910
+37.3670
12
H 14
Simon Eriksson
Östersunds SK
10:41.64060
+39.3820
13
H 14
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
10:42.64120
+39.3880
14
H 14
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
10:42.64130
+39.3890
15
H 14
Sven Leander
Åsarna IK
10:45.64460
+43.4220
16
H 13
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
10:47.64680
+45.4440
17
H 13
Emil Danielsson
Högbo GOIF
10:48.64790
+46.4550
18
H 13
Magnus Hoegli
Byåsen IL
10:50.64950
+48.4710
19
H 14
William Schultz
IFK Umeå
11:00.65980
+58.5740
20
H 14
William Selander
Spikbodarnas IK
11:02.66170
+1:00.5930
21
D 14
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
11:05.66420
+1:02.6180
22
D 14
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
11:05.66440
+1:03.6200
23
H 13
Robin Ivansson
Offerdals SK
11:07.66650
+1:05.6410
24
D 13
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
11:14.67310
+1:11.7070
25
H 13
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
11:17.67640
+1:15.7400
26
H 13
William Fuglem
Utleira IL
11:18.67720
+1:15.7480
27
H 13
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
11:19.67810
+1:16.7570
27
H 13
Erik Hennings
Östersunds SK
11:19.67810
+1:16.7570
29
D 14
Elise Nilsen
Utleira IL
11:26.68530
+1:23.8290
30
D 13
Elin Andersson
Östersunds SK
11:27.68600
+1:24.8360
31
H 14
Eirik Horten
Os IL
11:28.68790
+1:26.8550
32
D 14
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
11:29.68870
+1:27.8630
33
D 13
Ida Andersson
Östersunds SK
11:29.68890
+1:27.8650
34
D 14
Louise Lindström
Högbo GOIF
11:30.68920
+1:27.8680
35
D 14
Maja Eriksson
Filipstads SF
11:32.69190
+1:30.8950
36
H 14
Love Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
11:33.69240
+1:31.9000
37
D 14
Lovisa Olsson
Husums IF SK
11:40.69900
+1:37.9660
38
H 14
Hugo Harnäs
Kjelsås IL
11:40.69960
+1:38.9720
39
H 14
Max Andersson
Domnarvets GOIF
11:41.70000
+1:38.9760
40
H 14
Robin Mehlqvist
Funäsdalens IF
11:45.70480
+1:43.10240
41
D 14
Pernille Gullikstad Soere
Søre ÅL IL
11:50.70980
+1:48.10740
42
D 14
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
11:54.71390
+1:52.11150
43
H 13
Viktor Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
12:00.71930
+1:57.11690
44
D 13
Maren Bakken
Os IL
12:02.72180
+2:00.11940
45
H 13
Linus Jonsson
Årjängs IF
12:03.72290
+2:01.12050
46
D 13
Nora Lignell
Lucksta IF
12:04.72320
+2:01.12080
47
D 13
Ella Georgsson
Högbo GOIF
12:05.72490
+2:03.12250
48
D 13
Elin Busk
Svegs IK
12:06.72560
+2:04.12320
49
D 14
Emma Jönsson
Östersunds SK
12:08.72700
+2:05.12460
50
D 13
Signe Svensson
Föreningen IKJ Haninge
12:12.73100
+2:09.12860
51
D 14
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
12:13.73210
+2:10.12970
52
D 14
Andrea Glötheim
Röros IL
12:14.73310
+2:11.13070
53
H 13
Joel Engberg
Mörsils IF
12:14.73330
+2:11.13090
53
H 13
Viktor Lukka
Hägglunds Ski Team SK
12:14.73330
+2:11.13090
55
H 13
Per Jutterström
IFK Mora SK
12:19.73810
+2:16.13570
56
D 13
Ida Olaspers
Orsa SK
12:19.73880
+2:17.13640
57
D 13
Julia Hansson
Svegs IK
12:20.73970
+2:18.13730
58
D 13
Lia Arvidsson
Täfteå IK
12:21.74070
+2:19.13830
59
H 13
Adam Hodin
Årsunda IF
12:21.74090
+2:19.13850
59
D 13
Ida Wasell
Mörsils IF
12:21.74090
+2:19.13850
61
D 14
Anna Lovise Solli
Röros IL
12:23.74240
+2:21.14000
62
D 14
Elin Schagerström
Garphyttans IF
12:24.74330
+2:21.14090
63
H 14
Kasper Wiken
Åsarna IK
12:36.75580
+2:34.15340
64
H 13
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
12:37.75600
+2:34.15360
65
D 14
Anna Johansson
Duveds IF
12:45.76480
+2:43.16240
66
D 14
Elsa Forsberg
Kramfors Alliansen
12:47.76640
+2:45.16400
67
D 13
Ella Hugg Olsson
Matfors SK
12:49.76850
+2:47.16610
68
D 13
Emmi Eriksson
Täfteå IK
12:50.76900
+2:47.16660
69
D 13
Julia Nilsson
Offerdals SK
12:52.77170
+2:50.16930
70
D 14
Ragnhild Lund Tangen
Varden IL
12:54.77340
+2:52.17100
71
H 13
Elias Röstin
Söders SOL Tyresö
12:54.77390
+2:52.17150
72
D 14
Hanna Jonsson
Husums IF SK
12:55.77440
+2:53.17200
73
H 14
Adrian Johansson
Hägglunds Ski Team SK
12:56.77530
+2:53.17290
74
H 13
Marius Mathisen
Mörsils IF
12:57.77600
+2:54.17360
75
D 14
Anna Harborg
Röros IL
12:58.77770
+2:56.17530
76
H 13
Vincent Johnson
Matfors SK
13:03.78250
+3:01.18010
77
H 13
Jesper Thång
Lima IF
13:04.78340
+3:02.18100
78
H 13
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
13:06.78580
+3:04.18340
79
H 13
Måns Jernberg
Lima IF
13:07.78620
+3:04.18380
80
H 13
Joel Jänes
Stockviks SF
13:09.78850
+3:07.18610
81
H 13
Olof Eriksson
Åsarna IK
13:10.78940
+3:08.18700
82
D 13
Hanna Bengtsson
Orsa SK
13:21.80030
+3:18.19790
83
D 14
Anne Elisabeth Gullikstad
Röros IL
13:24.80360
+3:22.20120
84
D 13
Thea Rickardsson
Järpens SK
13:25.80480
+3:23.20240
85
D 14
Linnea Axelsson
Svegs IK
13:27.80680
+3:25.20440
86
D 13
Tilda Malmgren
Åsarna IK
13:28.80700
+3:25.20460
87
H 13
Oscar Backlund
IK Jarl Rättvik
13:28.80790
+3:26.20550
88
H 13
Jacob Nyhem
Funäsdalens IF
13:33.81280
+3:31.21040
89
D 13
Malva Zachrisson
Svegs IK
13:43.82240
+3:41.22000
90
D 13
Sandra Westin
Hägglunds Ski Team SK
13:43.82250
+3:41.22010
91
D 13
Ida Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
13:56.83580
+3:54.23340
92
D 14
Frida Johansson
Domnarvets GOIF
14:10.84980
+4:08.24740
93
H 14
Linus Wassbrink
Matfors SK
14:14.85320
+4:11.25080
94
D 13
Emilia Pettersson
Kramfors Alliansen
14:15.85420
+4:12.25180
95
D 14
Ida Dahlkvist
Årsunda IF
14:39.87840
+4:37.27600
96
H 13
Oskar Åslund
Östersunds SK
14:39.87880
+4:37.27640
97
D 14
Matilda Österman
Svegs IK
14:44.88390
+4:42.28150
98
H 14
William Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
15:07.90630
+5:04.30390
99
D 13
Wera Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
15:22.92140
+5:20.31900
100
H 13
Johan Wiklund
Hägglunds Ski Team SK
15:58.95720
+5:55.35480
101
H 14
Andreas Sivertsgård
Ålen IL
16:25.98430
+6:22.38190
102
D 13
Evelina Christensen
Föreningen IKJ Haninge
16:54.101310
+6:51.41070
103
H 13
Hampus Bandefur
Idre SK
17:32.105180
+7:30.44940
104
H 13
Jonas Dahlgren
Funäsdalens IF
19:11.115040
+9:09.54800
2.9km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 12
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
7:17.43620
2
H 12
Isak Garfvé
IFK Mora SK
7:19.43880
+2.160
3
H 12
Gustav Pålsson
Utrikes SK
7:25.44450
+8.730
4
H 12
Måns Skoglund
Täby IS SK
7:26.44530
+9.810
5
H 11
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
7:38.45700
+20.1980
6
H 12
Jakob Saeter Verdenius
Tolga IL
7:39.45810
+21.2090
7
H 12
Andreas Aune Aakerli
Heimdal Ski
7:45.46420
+28.2700
8
H 12
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
7:56.47520
+39.3800
9
H 12
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
8:02.48100
+44.4380
10
D 12
Emma Eriksson
Filipstads SF
8:02.48170
+45.4450
11
D 12
Märta Rosenberg
Duveds IF
8:03.48290
+46.4570
12
H 11
Sebastian Roed Feragen
Tynset IL
8:05.48430
+48.4710
13
H 12
Rasmus Westerlund
IF Strategen
8:06.48530
+49.4810
14
H 11
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
8:06.48550
+49.4830
15
H 11
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
8:06.48580
+49.4860
16
H 11
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
8:07.48680
+50.4960
17
D 12
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
8:11.49030
+54.5310
18
H 12
Halvor Konow
Brekken IL
8:12.49120
+55.5400
19
D 11
Tove Eriksson
Stockviks SF
8:13.49220
+56.5500
20
H 12
Sivert Granheim
Utleira IL
8:13.49240
+56.5520
21
H 12
Albin Köpman
Stora Tuna IK SK
8:17.49600
+59.5880
22
D 12
Elina Franzén
Idre SK
8:21.50040
+1:04.6320
23
D 12
Josefin Lindström
Högbo GOIF
8:24.50380
+1:07.6660
24
H 12
Joergen Schjoelberg
Tynset IL
8:28.50710
+1:10.6990
25
H 12
Arvid Johansson
Domnarvets GOIF
8:29.50830
+1:12.7110
26
H 12
Oskar Algotsson
Åsarna IK
8:29.50890
+1:12.7170
27
D 12
Anette Nilsen Molvik
Utleira IL
8:30.50940
+1:13.7220
28
D 12
Ylva Olsson
Mörsils IF
8:33.51220
+1:16.7500
29
D 12
Inga Skjevdal
Röros IL
8:33.51290
+1:16.7570
30
D 12
Emma Höglund
Kramfors Alliansen
8:36.51520
+1:19.7800
31
H 12
Gabinus Ripa
Idre SK
8:39.51810
+1:21.8090
32
H 11
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
8:39.51830
+1:22.8110
33
H 12
Erik Larsson
IFK Mora SK
8:43.52260
+1:26.8540
34
D 12
Anna Novak
Offerdals SK
8:44.52340
+1:27.8620
35
D 12
Kajsa Rapp
SK Leksand
8:52.53180
+1:35.9460
36
H 12
Anton Andersson
Åsarna IK
8:52.53190
+1:35.9470
37
H 11
Nils Ole Fuglem
Selbu IL
8:54.53360
+1:37.9640
38
H 12
Vidar Lindqvist
Funäsdalens IF
8:56.53540
+1:39.9820
39
D 12
Lisa Nystedt
Täby IS SK
8:57.53640
+1:40.9920
40
D 12
Eva Christine Gullikstad
Röros IL
8:58.53750
+1:41.10030
41
D 11
Frida Poromaa
Fränsta IK
8:58.53780
+1:41.10060
42
H 11
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
9:00.53920
+1:43.10200
43
D 12
Elsa Carlsson
Åsarna IK
9:02.54160
+1:45.10440
44
D 12
Anna Jonsson
Duveds IF
9:03.54210
+1:45.10490
45
D 12
Ebba Karlsson
Täby IS SK
9:03.54290
+1:46.10570
46
D 12
Wilma Johansson
Åsarna IK
9:04.54350
+1:47.10630
47
H 11
Örjan Wiggen Skancke
Röros IL
9:04.54360
+1:47.10640
47
D 12
Anna Rönning
Röros IL
9:04.54360
+1:47.10640
49
D 12
Enja Jonsson
Ytterhogdals IK
9:07.54680
+1:50.10960
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 692[
1
2
]