Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skatamarksloppet
2014-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
20km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Martin Bergström
Piteå Elit SK
53:52.323100
90.5p
2
H 21
Ari Luusua
Ounasvaaran Hiito
53:53.323200
+1
90.5p
3
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
53:54.323300
+2.100
90.4p
4
H 21
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
54:31.327000
+39.3800
89.3p
5
H 21
Niklas Niska
Bodens SK
54:47.328600
+55.5400
88.7p
6
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
55:47.334600
+1:55.11400
86.9p
7
H 21
Heikki Korpela
Pyhäjärven Pohti
55:48.334700
+1:56.11500
86.9p
8
H 21
Klas Nilsson
Bodens SK
55:55.335400
+2:03.12200
86.7p
9
H 21
Johan Häggström
Kalix SK
56:32.339100
+2:40.15900
85.6p
10
H 21
Adrian Bergström
Bodens SK
57:53.347200
+4:01.24000
83.3p
11
H 21
Antti Häkämies
Anjalan Liitto
58:08.348700
+4:16.25500
82.8p
12
H 21
Jens Andersson
Kalix SK
58:15.349400
+4:23.26200
82.7p
13
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
58:35.351400
+4:43.28200
82.1p
14
H 45
Tommy Gustavsson
Hemmingsmarks IF
58:39.351800
+4:47.28600
82.0p
15
H 21
Markus Lundholm
OK Renen
58:40.351900
+4:48.28700
82.0p
16
H 21
Eric Storvall
Täfteå IK
58:42.352100
+4:50.28900
81.9p
17
H 21
Erik Oskarsson
Sorsele SK
1:01:29.368800
+7:37.45600
77.7p
18
H 21
Marcus Innala
Kalix SK
1:02:46.376500
+8:54.53300
75.9p
19
H 35
Markus Knutgård
Haparanda SKT
1:03:05.378400
+9:13.55200
75.4p
20
H 21
Mikael Stenqvist
Sävast Ski Team IF
1:03:19.379800
+9:27.56600
75.1p
21
H 21
Jonas Nordlander
Bodens SK
1:03:24.380300
+9:32.57100
75.0p
22
H 40
Lars Nilsson
Strömnäs GIF
1:04:19.385800
+10:27.62600
73.8p
23
H 40
Stefan Messner
Sävast Ski Team IF
1:04:37.387600
+10:45.64400
73.4p
24
D 21
Nina Lintzén
Årsunda IF
1:04:43.388200
+10:51.65000
73.3p
25
D 21
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
1:04:44.388300
+10:52.65100
73.2p
26
D 21
Maria Sundström
Strömnäs GIF
1:04:45.388400
+10:53.65200
73.2p
27
H 50
Torbjörn Andersson
Strömnäs GIF
1:04:51.389000
+10:59.65800
73.1p
28
H 50
Sven Öhrnerling
Luleå Gjutarens IF
1:05:42.394100
+11:50.70900
72.0p
29
D 21
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
1:05:50.394900
+11:58.71700
71.9p
30
H 21
Simon Sundberg
Axa SC
1:06:12.397100
+12:20.73900
71.4p
31
H 35
Andreas Nilsson
Sävast Ski Team IF
1:06:14.397300
+12:22.74100
71.4p
32
H 20
Albin Larsson
Sunderby SK
1:06:28.398700
+12:36.75500
71.1p
33
D 21
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
1:06:36.399500
+12:44.76300
70.9p
34
H 45
Seppo Koivisto
Lohko
1:06:47.400600
+12:55.77400
70.7p
35
H 50
Pauli Rantala
Kukkola IF
1:07:35.405400
+13:43.82200
69.8p
36
H/D 21 Motion
Mats Nordin
Lulekamraterna
1:09:29.416800
+15:37.93600
67.6p
37
H 55
Sven-erik Pajala
Strömnäs GIF
1:09:30.416900
+15:38.93700
67.6p
38
H 20
Marcus Nilsson
Lulekamraterna
1:10:10.420900
+16:18.97700
66.9p
39
H 50
Thomas Riström
Postens IF, Luleå
1:10:17.421600
+16:25.98400
66.7p
40
H 40
Espen Trældal
Bodens SK
1:11:59.431800
+18:07.108600
65.0p
41
H 55
Thomas Mikko
Jukkasjärvi IF
1:12:13.433200
+18:21.110000
64.7p
42
H 40
Lorens Hallnor
IFK Arvidsjaur SK
1:12:17.433600
+18:25.110400
64.7p
43
H 40
Jouni Suopanki
Haparanda SKT
1:12:44.436300
+18:52.113100
64.2p
44
H 55
Jan-erik Matti
Bodens SK
1:13:29.440800
+19:37.117600
63.5p
45
H 45
Rickard Öberg
Hemmingsmarks IF
1:13:40.441900
+19:48.118700
63.3p
46
H 45
Roger Lundqvist
Råneå SK
1:13:43.442200
+19:51.119000
63.3p
47
H 60
Esa Rantakeisu
Finland
1:13:45.442400
+19:53.119200
63.2p
48
H 60
Leif Hedman
SK Järven
1:13:55.443400
+20:03.120200
63.1p
49
H 35
Robert Segerlund
Avans SK
1:14:25.446400
+20:33.123200
62.6p
50
H 45
Urban Larsson
Brändöns IF
1:15:07.450600
+21:15.127400
62.0p
51
H/D 21 Motion
Mikael Nilsson
Vattenfalls IF
1:15:12.451100
+21:20.127900
61.9p
52
H/D 21 Motion
Ruben Andersson
Strömnäs GIF
1:15:39.453800
+21:47.130600
61.5p
53
H 50
Lars-Gunnar Marklund
Hortlax SK
1:15:44.454300
+21:52.131100
61.4p
54
H 40
Magnus Berglund
Bodens SK
1:16:13.457200
+22:21.134000
61.0p
55
D 21
Linnea Sundström
OK Renen
1:16:22.458100
+22:30.134900
60.8p
56
H/D 21 Motion
Brage Strang Wikström
Bodens SK
1:18:24.470300
+24:32.147100
59.1p
57
H 55
Thomas Lindvall
Bodens SK
1:20:37.483600
+26:45.160400
57.3p
58
H 55
Olavi Vanhapiha
Finland
1:20:58.485700
+27:06.162500
57.0p
59
H/D 21 Motion
Lotta Silfver
Burträsk SK
1:23:03.498200
+29:11.175000
55.4p
60
H/D 21 Motion
Curt Silfver
Burträsk SK
1:23:05.498400
+29:13.175200
55.4p
61
H/D 21 Motion
Magnus Tillqvist
Axa SC
1:23:26.500500
+29:34.177300
55.2p
62
H/D 21 Motion
David Öberg
Hemmingsmarks IF
1:25:22.512100
+31:30.188900
53.8p
63
H/D 21 Motion
Jörgen Brunström
Bodens SK
1:26:26.518500
+32:34.195300
53.0p
64
H 45
Jörgen Westerlund
Hemmingsmarks IF
1:28:19.529800
+34:27.206600
51.8p
65
D 50
Birgitta Mörtberg-pajala
Strömnäs GIF
1:29:43.538200
+35:51.215000
50.9p
66
H/D 21 Motion
Daniel Jonsson
Bergenudds
1:31:36.549500
+37:44.226300
49.8p
67
H/D 21 Motion
Gustaf Löfgren
Bodens SK
1:33:11.559000
+39:19.235800
48.9p
68
D 40
Linda Isaksson
Bodens SK
1:33:21.560000
+39:29.236800
48.8p
69
H/D 21 Motion
Stefan Sundström
Älvsby IF SK
1:40:43.604200
+46:51.281000
44.9p
70
H 35
Robert Andersson
Bodens SK
1:41:37.609600
+47:45.286400
44.5p
71
H 35
Niklas Spångberg
Bodens SK
1:41:40.609900
+47:48.286700
44.4p
72
H 50
Jarmo Maunu
Haparanda SKT
1:42:04.612300
+48:12.289100
44.3p
73
D 40
Petronella Rutström
Luleå
1:43:25.620400
+49:33.297200
43.6p
74
H/D 21 Motion
Robert Johansson
Bdx Företagen AB
1:45:49.634800
+51:57.311600
42.6p
75
H/D 21 Motion
Fredrik Hagberg
Råneå SK
1:47:08.642700
+53:16.319500
42.0p
76
H/D 21 Motion
Stig Öhman
Kusån Skiers
1:47:44.646300
+53:52.323100
41.7p
77
H 55
Lars Martikkala
Sävast Ski Team IF
1:48:15.649400
+54:23.326200
41.5p
78
H/D 21 Motion
Leif Dyvelius
Bodens SK
1:49:13.655200
+55:21.332000
41.1p
79
H/D 21 Motion
Kjell Berdhult
Ume Postens IF
1:52:07.672600
+58:15.349400
40.0p
80
H/D 21 Motion
Johanna Rönnqvist
Bodens SK
1:52:24.674300
+58:32.351100
39.9p
81
H/D 21 Motion
Eva Edholm
Skogså IF
1:54:30.686900
+1:00:38.363700
39.1p
82
H/D 21 Motion
Hans Blom
Skogså IF
1:54:31.687000
+1:00:39.363800
39.1p
83
H/D 21 Motion
Marie Grenemark
I 19 IF
1:56:30.698900
+1:02:38.375700
38.4p
84
H/D 21 Motion
Laila Mansikka
Bodens SK
1:56:33.699200
+1:02:41.376000
38.4p
85
D 40
Angela Hallman
Råneå SK
1:57:18.703700
+1:03:26.380500
38.1p
86
H/D 21 Motion
Nelly Emmark
Älvsby Handikappför
2:06:34.759300
+1:12:42.436100
35.1p
87
H/D 21 Motion
Theres Vidman
Bodens SK
2:12:00.791900
+1:18:08.468700
33.6p
88
H/D 21 Motion
Lina Vidman
Bodens SK
2:12:02.792100
+1:18:10.468900
33.6p
89
D 60
Doris Bertilsson
Bodens SK
2:13:53.803200
+1:20:01.480000
33.1p
90
H/D 21 Motion
Andreas Hagberg
Degerbäckens By
2:16:37.819600
+1:22:45.496400
32.4p
91
H/D 21 Motion
John Wahlström
Bodens SK
2:29:06.894500
+1:35:14.571300
29.5p