15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Dan Moberg | IFK Skövde SK | 43:36.261500 | 85.1p | ||||
2 | Tobias Karlsson | Karlslunds IF SF | 47:17.283600 | +3:41.22000 | 78.5p | |||
3 | Rickard Bergengren | IF Ski Team Skåne | 48:38.291700 | +5:02.30100 | 76.3p | |||
4 | Simon Karlsson | Karlslunds IF SF | 50:22.302100 | +6:46.40500 | 73.7p | |||
- | Anton Bengtsson | Stenungsunds OK | 23:59:59.8639800 | |||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Gustaf Ljungberg | Ulricehamns IF | 50:08.300700 | 74.1p | ||||
2 | Fredrik Swärd | Tidaholm SOK Sisu | 52:06.312500 | +1:58.11700 | 71.3p | |||
3 | Jonas Ahlrik | Tidaholm SOK Sisu | 53:47.322600 | +3:39.21800 | 69.0p | |||
4 | Staffan Henriksson | Lidköpings VSK | 1:08:21.410000 | +18:13.109200 | 54.3p | |||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Jonas Blom | IF Hagen SK | 52:03.312200 | 71.3p | ||||
2 | Jan Forsaeus | Lidköpings VSK | 1:03:32.381100 | +11:29.68800 | 58.4p | |||
- | Karl-Erik Assarsson | Borås SK | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Magnus Aasa | OK Kullingshof | 23:59:59.8639800 | |||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Kent Tigerberg | Lidköpings VSK | 41:45.250400 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Lisa Johansson | Tranemo IF | 19:27.116600 | |||||
2 | Klara Ask | Borås SK | 19:42.118100 | +15.1400 | ||||
3 | Klara Axelsson | Borås SK | 20:27.122600 | +1:00.5900 | ||||
4 | Victoria Andersson | Tranemo IF | 20:32.123100 | +1:05.6400 | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Frida Bjerke | Falköpings AIK SK | 18:47.112600 | 60.7p | ||||
- | Josefine Ellneskog | IFK Skövde SK | 23:59:59.8639800 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Felix Axelsson | Borås SK | 19:58.119700 | |||||
- | Wilmer Forsgren | Tidaholm SOK Sisu | 23:59:59.8639800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Lovisa Moqvist | OK Landehof | 11:32.69100 | |||||
2 | Malin Hörstedt | Tranemo IF | 12:00.71900 | +28.2700 | ||||
3 | Matilda Ahlström | Istrums SK | 12:30.74900 | +58.5700 | ||||
4 | Thea Tanhua | Istrums SK | 12:31.75000 | +59.5800 | ||||
5 | Lina Björk | IFK Skövde SK | 13:17.79600 | +1:45.10400 | ||||
6 | Julia Eriksson | Ulricehamns IF | 13:17.79600 | +1:45.10400 | ||||
7 | Alma Bovy | Ulricehamns IF | 14:11.85000 | +2:39.15800 | ||||
8 | Tova Pettersson | Tidaholm SOK Sisu | 15:08.90700 | +3:36.21500 | ||||
9 | Thea Fröberg | Zinkgruvans IF | 15:37.93600 | +4:05.24400 | ||||
10 | Ella Boström | Tidaholm SOK Sisu | 16:05.96400 | +4:33.27200 | ||||
- | Alice Klar | Istrums SK | 23:59:59.8639800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Hanna Boström | Tidaholm SOK Sisu | 11:04.66300 | |||||
2 | Viola Berger | Istrums SK | 11:33.69200 | +29.2800 | ||||
3 | Tindra Fröberg | Zinkgruvans IF | 14:13.85200 | +3:09.18800 | ||||
- | Wilma Klar | Istrums SK | 23:59:59.8639800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Olle Andersson | Tidaholm SOK Sisu | 11:06.66500 | |||||
2 | Alfons Ljungberg | Ulricehamns IF | 11:34.69300 | +28.2700 | ||||
3 | Otto Gustavsson | Ulricehamns IF | 11:45.70400 | +39.3800 | ||||
4 | Axel Isacsson | Ulricehamns IF | 11:45.70400 | +39.3800 | ||||
5 | Herman Swärd | Tidaholm SOK Sisu | 13:57.83600 | +2:51.17000 | ||||
6 | Wiktor Ahlqvist | SOK Träff | 18:19.109800 | +7:13.43200 | ||||
- | William Wällstedt | Tidaholm SOK Sisu | 23:59:59.8639800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Peter Hörstedt | Tranemo IF | 10:28.62700 | |||||
2 | Axel Jernaeus | Äspereds IF | 10:52.65100 | +24.2300 | ||||
3 | Alfred Ander | Istrums SK | 11:34.69300 | +1:06.6500 | ||||
4 | Ludvig Mogren | IFK Skövde SK | 12:03.72200 | +1:35.9400 | ||||
5 | Benjamin Pauli | Istrums SK | 12:04.72300 | +1:36.9500 | ||||
- | Teodor Danielsson | Istrums SK | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Martin Movitz | Borås SK | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Axel Tööj | IFK Skövde SK | 23:59:59.8639800 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Elsa Moqvist | OK Landehof | 12:06.72500 | |||||
2 | Inez Ljungberg | Ulricehamns IF | 13:32.81100 | +1:26.8500 | ||||
3 | Maja Ahlrik | Tidaholm SOK Sisu | 14:25.86400 | +2:19.13800 | ||||
4 | Lisa Ahlrik | Tidaholm SOK Sisu | 15:10.90900 | +3:04.18300 | ||||
5 | Ella Jansson | Tidaholm SOK Sisu | 15:30.92900 | +3:24.20300 | ||||
6 | Vera Sandelin | IFK Skövde SK | 17:38.105700 | +5:32.33100 | ||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Yrla Abrahamsson | OK Landehof | 9:00.53900 | |||||
2 | Amanda Johansson | Ulricehamns IF | 10:34.63300 | +1:34.9300 | ||||
3 | Amanda Abrahamsson | Falköpings AIK SK | 11:27.68600 | +2:27.14600 | ||||
4 | Elin Dahlström | Tidaholm SOK Sisu | 11:31.69000 | +2:31.15000 | ||||
5 | Emilia Eriksson | Ulricehamns IF | 11:53.71200 | +2:53.17200 | ||||
6 | Alice Nossler | Tidaholm SOK Sisu | 12:01.72000 | +3:01.18000 | ||||
7 | Stina Karlsson | Tidaholm SOK Sisu | 12:08.72700 | +3:08.18700 | ||||
8 | Molly Johansson | Tidaholm SOK Sisu | 13:26.80500 | +4:26.26500 | ||||
9 | Alma Sandelin | IFK Skövde SK | 13:30.80900 | +4:30.26900 | ||||
10 | Alma Ander | Istrums SK | 15:39.93800 | +6:39.39800 | ||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Hampus Darius | Falköpings AIK SK | 12:12.73100 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Simon Claesson | Ulricehamns IF | 8:19.49800 | |||||
2 | Melker Åkerström | IFK Skövde SK | 10:01.60000 | +1:42.10100 | ||||
3 | Carl Björk | IFK Skövde SK | 10:01.60000 | +1:42.10100 | ||||
4 | Oskar Kjörling | IFK Skövde SK | 10:55.65400 | +2:36.15500 | ||||
- | Erik Johansson | Zinkgruvans IF | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Isac Tanhua | Istrums SK | 23:59:59.8639800 |