Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Venjansloppet
2014-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
4.1km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Erik Isaksson
Lima IF
15:17.91600
2
D 16
Johanna Arwidson Lif
Sälens IF
16:54.101300
+1:37.9600
3
D 16
Ester Larsson
Sälens IF
17:14.103300
+1:57.11600
4
D 16
Emma Persson
Vansbro AIK SK
18:17.109600
+3:00.17900
5
H 16
Thim Modig
Sälens IF
23:59:59.8639800
5
D 16
Martina Strand
Vansbro AIK SK
23:59:59.8639800
5
D 16
Mikela Johnson
Brandsbols SK
23:59:59.8639800
3.3km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 14
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
11:25.68400
2
D 14
Elin Lindroth
IFK Mora SK
11:50.70900
+25.2400
3
D 14
Lina Andersson
Älvdalens IF SK
11:54.71300
+29.2800
4
D 14
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
12:03.72200
+38.3700
5
D 14
Maja Eriksson
Filipstads SF
12:14.73300
+49.4800
6
D 14
Linn Tapani
Falu IK
12:16.73500
+51.5000
7
H 14
Joel Andersson
IFK Mora SK
12:22.74100
+57.5600
8
D 14
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
12:28.74700
+1:03.6200
9
H 14
Jakob Tapani
Falu IK
12:29.74800
+1:04.6300
10
D 14
Stephanie Elovsson
Dala-Järna IK
12:30.74900
+1:05.6400
11
H 14
Oscar Lindgren
Malungs IF
12:31.75000
+1:06.6500
12
H 14
David Höglund
IFK Mora SK
12:43.76200
+1:18.7700
13
D 14
Filippa Hansson
Sälens IF
12:56.77500
+1:31.9000
14
H 14
Viktor Larsson
Sälens IF
13:02.78100
+1:37.9600
15
H 14
Mattias Jonasson
Älvdalens IF SK
13:04.78300
+1:39.9800
16
D 14
Hanna Bengtsson
Orsa SK
13:06.78500
+1:41.10000
17
D 14
Ida Olaspers
Orsa SK
13:09.78800
+1:44.10300
18
D 14
Elin Storm
Lima IF
13:10.78900
+1:45.10400
18
D 12
Emma Eriksson
Filipstads SF
13:10.78900
+1:45.10400
20
H 12
Oscar Andersson
Älvdalens IF SK
13:14.79300
+1:49.10800
21
D 14
Wilma Nilsson
Dala-Järna IK
13:15.79400
+1:50.10900
21
D 12
Tilda Ström
Dala-Järna IK
13:15.79400
+1:50.10900
23
H 12
Emil Granstedt
Eksjö SOK
13:17.79600
+1:52.11100
24
D 12
Klara Andersson
Dala-Järna IK
13:20.79900
+1:55.11400
25
H 14
Jesper Thång
Lima IF
13:22.80100
+1:57.11600
26
D 14
Alva Andersson
Vansbro AIK SK
13:24.80300
+1:59.11800
26
H 12
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
13:24.80300
+1:59.11800
28
D 12
Andrea Aulin
Eksjö SOK
13:36.81500
+2:11.13000
29
H 14
Måns Jernberg
Lima IF
13:58.83700
+2:33.15200
30
H 14
Gustav Björklund
IFK Mora SK
13:59.83800
+2:34.15300
31
H 12
Albin Gezelius
IFK Mora SK
14:05.84400
+2:40.15900
32
D 12
Sara Andersson
IFK Mora SK
14:11.85000
+2:46.16500
33
H 12
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
14:23.86200
+2:58.17700
34
D 14
Matida Evaldsson
Ekshärads SF
14:24.86300
+2:59.17800
35
D 14
Emelie Brudin
IFK Mora SK
14:29.86800
+3:04.18300
36
D 12
Emma Olaspers
Orsa SK
15:26.92500
+4:01.24000
37
D 12
Alva Andersson
Lima IF
15:27.92600
+4:02.24100
38
D 12
Jenny Persson
Sälens IF
15:46.94500
+4:21.26000
39
D 12
Alice Millén
Sälens IF
15:53.95200
+4:28.26700
40
D 12
Liv Åkerman
Älvdalens IF SK
15:55.95400
+4:30.26900
41
D 12
Kajsa Heikki
Sälens IF
16:07.96600
+4:42.28100
42
D 14
Jennifer Nilsson
Malungs IF
16:08.96700
+4:43.28200
43
D 14
Linnéa Davidsson
Malungs IF
16:18.97700
+4:53.29200
44
D 14
Julia Gunnarsson
Malungs IF
17:02.102100
+5:37.33600
45
H 12
Pipar Jonas Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
18:16.109500
+6:51.41000
46
D 12
Elsa Andersson
Vansbro AIK SK
18:55.113400
+7:30.44900
47
D 12
Emmi Hansson
Lima IF
21:32.129100
+10:07.60600
48
H 12
Thobias Eriksson Brodin
IFK Mora SK
21:46.130500
+10:21.62000
49
H 12
Hugo Bjurström
Älvdalens IF SK
23:24.140300
+11:59.71800
50
D 12
Lovisa Jönsson
Malungs IF
24:01.144000
+12:36.75500
51
H 12
Marcus Lindberget
Älvdalens IF SK
24:39.147800
+13:14.79300
52
H 12
Carl Amnér
IFK Mora SK
30:14.181300
+18:49.112800
53
H 14
Natanael Pehrs
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
53
H 14
Gustav Malmsten
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
53
H 14
Hugo Johnson
Brandsbols SK
23:59:59.8639800
53
H 14
Milton Horcic
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
53
D 14
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
53
D 14
Emma Olsson
Vassunda IF
23:59:59.8639800
53
H 12
Isak Garfvé
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
53
H 12
Filip Björkman
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
53
D 12
Maja Heikki
Sälens IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2.2km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 10
Jacob Larsson
IFK Mora SK
9:55.59400
2
H 10
Hugo Ström
Dala-Järna IK
9:56.59500
+1
3
H 10
Linus Sjödén
Älvdalens IF SK
9:57.59600
+2.100
4
H 10
Joel Wiberg
Älvdalens IF SK
9:59.59800
+4.300
4
D 10
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
9:59.59800
+4.300
6
H 10
Erik Åkerman
Älvdalens IF SK
10:18.61700
+23.2200
7
H 10
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
10:27.62600
+32.3100
8
D 10
Ida Garfvè
IFK Mora SK
10:32.63100
+37.3600
9
D 10
Ellen Nilsson
Dala-Järna IK
10:46.64500
+51.5000
10
D 10
Elsa Brandt
Domnarvets GOIF
10:58.65700
+1:03.6200
11
H 10
Karl Grönland
Rörbäcksnäs IS
11:03.66200
+1:08.6700
12
H 10
Anton Fors
Dala-Järna IK
11:20.67900
+1:25.8400
13
H 10
Isak Ingelström
IK Stern
11:23.68200
+1:28.8700
14
H 10
Alfred Thors
Sälens IF
11:28.68700
+1:33.9200
15
H 10
Jens Nilsson
Malungs IF
11:30.68900
+1:35.9400
16
D 10
Lina Rydén
Sälens IF
11:31.69000
+1:36.9500
17
D 10
Lilly Engman
Dala-Järna IK
11:33.69200
+1:38.9700
18
H 10
Joel Bjurström
Älvdalens IF SK
11:39.69800
+1:44.10300
19
D 10
Maja Persson
Sälens IF
12:00.71900
+2:05.12400
20
D 10
Moa Persson
Sälens IF
12:10.72900
+2:15.13400
21
D 10
Emelie Eriksson
Dala-Järna IK
12:11.73000
+2:16.13500
22
D 10
Julia Björn
SK Bore
12:29.74800
+2:34.15300
23
H 10
Linus Thång
Lima IF
12:31.75000
+2:36.15500
24
D 10
Mila Forstman
Särna SK
12:42.76100
+2:47.16600
25
H 10
Sebastian Gunnarsson
Malungs IF
12:48.76700
+2:53.17200
26
H 10
Hannes Olsson
IFK Mora SK
12:50.76900
+2:55.17400
26
D 10
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
12:50.76900
+2:55.17400
28
D 10
Ellen Bengtsson
Orsa SK
12:52.77100
+2:57.17600
29
D 10
Elvira Eriksson
Malungs IF
12:56.77500
+3:01.18000
30
H 10
Albin Staffan
Älvdalens IF SK
14:27.86600
+4:32.27100
31
H 10
Joel Masapärs
Malungs IF
14:31.87000
+4:36.27500
32
H 10
Oskar Karlsberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
14:41.88000
+4:46.28500
33
H 10
Aron Dannvik
Siljansnäs Skid & Löparklubb
14:42.88100
+4:47.28600
34
H 10
Emil Karlsson
Lima IF
14:58.89700
+5:03.30200
35
D 10
Jonna Efraimsson
Lima IF
15:15.91400
+5:20.31900
36
D 10
Sofia Lindberget
Älvdalens IF SK
15:17.91600
+5:22.32100
37
D 10
Jessica Rennermalm
Lima IF
15:30.92900
+5:35.33400
38
H 10
Oskar Englén
Siljansnäs Skid & Löparklubb
15:32.93100
+5:37.33600
39
H 10
Lukas Rytting
Venjans AIK
15:45.94400
+5:50.34900
40
D 10
Fredrika Renhall
Lima IF
15:46.94500
+5:51.35000
41
D 10
Ella Andersson
Venjans AIK
16:28.98700
+6:33.39200
42
D 10
Elsa Rytting
Venjans AIK
17:07.102600
+7:12.43100
43
D 10
Emelie Sarén
Siljansnäs Skid & Löparklubb
17:40.105900
+7:45.46400
44
D 10
Lisa Renhall
Lima IF
17:48.106700
+7:53.47200
45
D 12 Motion
Ellen Eriksson
Dala-Järna IK
19:38.117700
+9:43.58200
46
H 10
Sander Qvarnström Sjöberg
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
46
H 10
Andreas Hansson
Lima IF
23:59:59.8639800
46
D 10
Emma Almqvist
Särna SK
23:59:59.8639800
46
D 10
Olivia Dahlström
Vansbro AIK SK
23:59:59.8639800
0.7km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 8
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
3:08.18700
2
D 8
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
3:10.18900
+2.100
3
D 8
Magdalena Arwidson Lif
Lima IF
3:16.19500
+8.700
4
D 8
Philippa Eriksson
Filipstads SF
3:18.19700
+10.900
5
H 8
Alexander Svahn
IFK Mora SK
3:22.20100
+14.1300
6
H 8
Ville Åkerlund
Sälens IF
3:32.21100
+24.2300
7
H 8
Harald Eriksson
Dala-Järna IK
3:38.21700
+30.2900
8
D 8
Agnes Millén
Sälens IF
3:45.22400
+37.3600
9
H 8
Emil Jönsson
Malungs IF
3:48.22700
+40.3900
10
D 8
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
3:53.23200
+45.4400
11
D 8
Klara Olsson
IFK Mora SK
4:03.24200
+55.5400
12
D 8
Selma Stengårds
Lima IF
4:06.24500
+58.5700
13
D 8
Lova Masapärs
Malungs IF
4:13.25200
+1:05.6400
14
D 8
Wilma Dahlström
Vansbro AIK SK
4:14.25300
+1:06.6500
15
D 8
Emma Mattsson
Lima IF
4:33.27200
+1:25.8400
16
D 8
Tilde Karelius
Lima IF
4:40.27900
+1:32.9100
17
D 8
Frida Mojanis
Lima IF
4:50.28900
+1:42.10100
18
D 8
Emilia Eriksson
Lima IF
4:51.29000
+1:43.10200
18
D 8
Maya Rennermalm
Lima IF
4:51.29000
+1:43.10200
20
H 8
Albin Jonasson
Venjans AIK
4:52.29100
+1:44.10300
21
H 8
Alfred Rydén
Sälens IF
4:54.29300
+1:46.10500
22
H 8
Emil Andersson
Vansbro AIK SK
5:03.30200
+1:55.11400
23
H 8
Johan Nilsson
Malungs IF
5:14.31300
+2:06.12500
24
D 8
Emmy Thors
Sälens IF
6:12.37100
+3:04.18300
25
D 8
Alma Eriksson
Särna SK
6:17.37600
+3:09.18800
26
H 8
Måns Forstman
Särna SK
6:24.38300
+3:16.19500
27
H 8
Julian Hansson
Sälens IF
23:59:59.8639800
27
H 8
Oliver Björkman
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
27
D 8
Julia Hebert
Lima IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)