Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Skicross
2014-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 15
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Kristina Axelsson
Sya SK
5:10.30980
2
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
5:12.31150
+1.70
3
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
5:18.31770
+7.690
4
Sara Thyni
Kalix SK
5:20.31900
+9.820
5
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
5:25.32420
+14.1340
6
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
5:44.34360
+33.3280
7
Patricia Ivansson
Offerdals SK
5:45.34410
+34.3330
8
Sanna Ångström
Duveds IF
5:48.34760
+37.3680
9
Sofia Pajala
Strömnäs GIF
5:49.34830
+38.3750
10
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
5:51.35050
+40.3970
11
Eida Härkönen
Jukkasjärvi IF
5:55.35430
+44.4350
12
Siri Löfgren
Skellefteå SK
6:07.36610
+56.5530
13
Alva Karlsson
OK Borgen
6:08.36770
+57.5690
14
Sandra Boström
Storvreta IK
6:14.37300
+1:03.6220
15
Emma Snällfot
Skellefteå SK
6:25.38420
+1:14.7340
16
Emma Gustafsson
Bodens SK
6:40.39930
+1:29.8850
17
Meta Nordesjö
Brottby SK
6:59.41820
+1:48.10740
18
Anja Svedholm
Östersunds SK
7:18.43700
+2:07.12620
-
Ida Eriksson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
-
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
23:59:59.8639800
-
Amanda Lundström
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
D 16
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Lundgren
Täfteå IK
4:47.28600
2
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
4:51.29020
+4.320
3
Maria Olofsson
Kalix SK
4:58.29750
+11.1050
4
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
4:59.29850
+12.1150
5
Ida Gustavsson
IFK Arvidsjaur SK
5:02.30120
+15.1420
6
Tilda Johansson
Duveds IF
5:10.30990
+23.2290
7
Louise Roslin
Norrfjärdens IF
5:13.31230
+26.2530
8
Hulda Forsberg
Kramfors Alliansen
5:16.31540
+29.2840
9
Sandra Wiig
Stockviks SF
5:16.31550
+29.2850
10
Emma Wasell
Mörsils IF
5:19.31850
+32.3150
11
Fanny Johansson
Stockviks SF
5:20.31920
+33.3220
12
Natali Forss
Östersunds SK
5:20.31990
+33.3290
13
Jenny Adelsson
Tvärålund IF
5:25.32450
+38.3750
14
Madelene Melin
Malungs IF
5:45.34440
+58.5740
15
Frida Lögdberg
IK Rex
5:47.34680
+1:00.5980
16
Moa Westh
SK Bore
5:56.35540
+1:09.6840
17
Wilma Fjordell
Jukkasjärvi IF
6:03.36210
+1:16.7510
18
Tilda Löfroth
Skellefteå SK
7:02.42180
+2:15.13480
-
Wilma Lindgren
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
Linda Marie Tillstam
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
Emma Samuelsson
IFK Grängesberg SK
23:59:59.8639800
-
Emelie Eriksson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
H 15
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jesper Persson
Åsarna IK
4:37.27680
2
Anton Laine
Kalix SK
4:43.28230
+5.450
3
Andreas Karlsson
Norrfjärdens IF
4:43.28270
+5.490
4
Sven Leander
Åsarna IK
4:45.28420
+7.640
5
Olle Grywenz
Storvreta IK
4:48.28740
+10.960
6
Felix Forsberg
Järpens SK
4:48.28770
+10.990
7
Sebastian Jansson
Sälens IF
4:51.29060
+13.1280
8
Ludvig Jakobsson
Bodens SK
4:52.29170
+14.1390
9
Jonathan Dahlberg
Byske SK
4:53.29210
+15.1430
10
Anton Murto
OK Sarven
4:54.29310
+16.1530
11
Edvin Nordström
Brottby SK
4:54.29320
+16.1540
12
Martin Granberg
Strömnäs GIF
4:57.29690
+20.1910
13
Isak Stenvall
Spöland Vännäs IF
4:59.29840
+21.2060
14
Oskar Årebäck
Bolidens SK
5:00.29960
+22.2180
15
Andreas Hjelm
Östersunds SK
5:03.30230
+25.2450
16
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
5:03.30260
+25.2480
17
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
5:03.30290
+26.2510
18
William Westerlund
Byske SK
5:06.30500
+28.2720
19
Måns Olsson
Mörsils IF
5:07.30650
+29.2870
20
Emrik Nordgren
Vännäs SK
5:09.30800
+31.3020
21
Max Andersson
Domnarvets GOIF
5:10.30970
+32.3190
22
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
5:11.31070
+33.3290
23
Truls Lindholm
IFK Kiruna
5:26.32520
+48.4740
24
Kasper Wiken
Åsarna IK
5:28.32780
+51.5000
25
Anton Modin
Vassunda IF
5:33.33270
+55.5490
26
Adrian Lundberg
Hagfors SF
6:46.40500
+2:08.12720
-
Valdemar Nilsson
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Samuel Björn
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
Zackarias Björn
Rembo IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 16
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
4:19.25890
2
Simon Stenberg
Kalix SK
4:28.26770
+8.780
3
Albin Eriksson
Husums IF SK
4:33.27200
+13.1210
4
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
4:34.27330
+14.1340
5
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
4:34.27360
+14.1370
6
Arvid Jonsson
Duveds IF
4:36.27570
+16.1580
7
Eric Jansson
Tranemo IF
4:37.27660
+17.1670
8
Anton Eriksson
Östersunds SK
4:39.27860
+19.1870
9
Tobias Engberg
Mörsils IF
4:43.28210
+23.2220
10
Karel Novak
Offerdals SK
4:44.28320
+24.2330
11
Albin Persson
Tranemo IF
4:44.28340
+24.2350
12
Erik Holmgren
Stuguns SOK Gjurd
4:48.28730
+28.2740
13
Jacob Stark
Stockviks SF
4:50.28910
+30.2920
14
Elis Strömbäck
Husums IF SK
4:54.29390
+35.3400
15
Petter Persson
Borås SK
4:56.29500
+36.3510
16
Christoffer Marjeta
Kalix SK
4:56.29530
+36.3540
17
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
4:56.29560
+36.3570
18
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
4:57.29630
+37.3640
19
Karl Ingard
IK Rex
4:57.29660
+37.3670
20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
4:58.29740
+38.3750
21
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
5:02.30110
+42.4120
22
Simon Lundberg
Hagfors SF
5:03.30270
+43.4280
23
Ludvig Karlsson
Järpens SK
5:19.31840
+59.5850
24
Arvid Claesson
IF Hallby SOK
5:23.32200
+1:03.6210
25
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
5:26.32500
+1:06.6510
26
Fredrik Norlin
IFK Mora SK
5:30.32940
+1:10.6950
27
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
5:36.33500
+1:16.7510
28
Sebastian Yusuf
Mörsils IF
5:43.34260
+1:23.8270
29
Hampus Millestu
Utrikes SK
6:09.36880
+1:49.10890
-
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Jacob Jonstoij
Tvärreds IF
23:59:59.8639800
-
Joel Åström
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Markus Norman
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
Jesper Matti
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Isak Augustsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800