Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Jämtkraft Ski Marathon
2014-02-01
Deltävling i
Ivars Bil Jemtland Ski Tour 2014
<<< Flyktingloppet
ICA-Loppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 42
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jan Persson
Offerdals SK
2:15:59.815802
74.6p
2
Roger Claesson
Östersunds SK
2:17:29.824808
+1:30.8906
73.6p
3
Lars Persson
Östersunds SK
2:18:02.828105
+2:03.12203
73.2p
4
Bernt Olav Hilmo
Byåsen IL
2:19:32.837118
+3:33.21216
72.2p
5
Auvo Dufva
Åsarna IK
2:21:39.849878
+5:40.33976
70.9p
6
Roger Pedersen
Bossekop Ul
2:23:05.858412
+7:06.42510
70.0p
7
Björn Strindlund
Östersunds SK
2:23:14.859345
+7:15.43443
69.9p
8
Per Busk
Lillhärdals IF
2:24:04.864383
+8:05.48481
69.4p
9
Per Persson
Jämtkraft IF
2:25:35.873406
+9:36.57504
68.5p
10
Rolf Fasth
Östersunds SK
2:27:02.882196
+11:03.66294
67.7p
11
Per Steen
Brunflo IF
2:33:33.921288
+17:34.105386
64.2p
12
Nils-Göran Sundberg
Jämtkraft IF
2:36:51.941026
+20:52.125124
62.6p
13
Johnny Nordman
Aspås IF
2:37:24.944366
+21:25.128464
62.3p
14
Ola Klemo
Lierne IL
2:38:19.949832
+22:20.133930
61.9p
15
Christian Friman
Duveds IF
2:41:50.970923
+25:51.155021
60.3p
16
BO Göransson
Åsarna IK
2:41:53.971223
+25:54.155321
60.2p
17
Stefan Andersson
Brunflo IF
2:42:16.973592
+26:17.157690
60.1p
18
Antaris Persson
Stuguns SOK Gjurd
2:42:59.977800
+26:59.161898
59.7p
19
Per Magnus Landén
ÅS IL
2:48:21.1010015
+32:22.194113
57.5p
20
Tore Norkvist
Tåsjö IF
2:49:33.1017244
+33:34.201342
57.0p
21
Kalle Lennartsson
Vattudalens Ldk
2:51:04.1026311
+35:05.210409
56.4p
22
Edvin Aune
Lånke IL
2:51:55.1031452
+35:56.215550
56.0p
23
Ulf Bengtsson
Aspås IF
2:52:47.1036685
+36:48.220783
55.7p
24
Staffan Näslund
Östersunds SK
2:56:27.1058638
+40:28.242736
54.3p
25
Måns Bylund
Bodsjöböle SK
3:00:34.1083317
+44:35.267415
52.9p
26
Dan Danielsson
Aspås IF
3:01:28.1088735
+45:29.272833
52.6p
27
Jan Peter Magnusson
Kälens SK
3:06:14.1117361
+50:15.301459
51.0p
28
Bengt Hellstrand
Duveds IF
3:07:46.1126501
+51:46.310599
50.5p
29
Per-Erik Höglund
Skellefteå SK
3:08:23.1130281
+52:24.314379
50.3p
30
Uno Kallström
Häggenås SK
3:10:30.1142918
+54:31.327016
49.7p
31
Peter Engelin
Östersunds SK
3:15:03.1170216
+59:04.354314
48.3p
32
Karsten Breistrand
No Club
3:15:30.1172945
+59:31.357043
48.2p
33
Martin Redfors
Östersund
3:17:19.1183830
+1:01:20.367928
47.7p
34
Geir Petter Aune
Tydal IL
3:20:07.1200691
+1:04:08.384789
46.9p
35
Per Enzell
Rödön SK
3:31:50.1270932
+1:15:51.455030
43.9p
36
Mats Laurell
OK Linné
3:44:03.1344230
+1:28:04.528328
41.2p
37
Erik Heribertson
Täby Kom. Motion i
4:27:08.1602705
+2:11:09.786803
33.8p
38
Per-erik Decker
Torpshammars IF
4:38:01.1668011
+2:22:02.852109
32.3p
-
Lars Gregorsson
Intersport IF
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Othberg
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Åkerlund
Follafoss IL
23:59:58.8639700
-
-
Stein Sagvold
Helgådal IL
23:59:59.8639800
-