Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Sprint
2014-01-11
INFO
RESULTAT
KARTA
D 18
Final
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
2
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
3
Ida Dahl
Östersunds SK
4
Emma Ribom
Kalix SK
5
Maria Jonasson
Östersunds SK
6
Filippa Lindman
Stockviks SF
Semifinal
1
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
2
Emma Ribom
Kalix SK
3
Filippa Lindman
Stockviks SF
4
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
5
Emma Thalin
Svegs IK
6
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
Kvartsfinal
1
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
2
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
3
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
4
Emma Backén
Svegs IK
5
Johanna Engström
Kalix SK
-
Patricia Lockner
Graninge-Alliansen
23:59:59.8639800
Kvartsfinal
1
Emma Ribom
Kalix SK
2
Filippa Lindman
Stockviks SF
3
Linda Ström
Hägglunds SK
4
Vilma Funck
IFK Kiruna
5
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
6
Emma Jonsson
Åsarna IK
Kvartsfinal
1
Maria Jonasson
Östersunds SK
2
Emma Thalin
Svegs IK
3
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
4
Saga Stenman
SK Järven
5
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
6
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
Semifinal
1
Ida Dahl
Östersunds SK
2
Elina Rönnlund
IFK Umeå
3
Maria Jonasson
Östersunds SK
4
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
5
Mathilda Ruus
Gillberga SK
6
Emma Backén
Svegs IK
Kvartsfinal
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
2
Mathilda Ruus
Gillberga SK
3
Sara Wadman
IFK Mora SK
4
Evelina Sutro
IFK Mora SK
5
Ida Kihlén
Malungs IF
-
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
Kvartsfinal
1
Ida Dahl
Östersunds SK
2
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
3
Signe Rosenberg
Duveds IF
4
Karin Björnlinger
IK Vista
5
Olivia Persson
Storumans IK
6
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
Kval
1
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
3:24.20300
2
Elina Rönnlund
IFK Umeå
3:25.20446
3
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
3:30.20978
4
Emma Ribom
Kalix SK
3:32.21113
5
Maria Jonasson
Östersunds SK
3:33.21274
6
Emma Thalin
Svegs IK
3:34.21357
7
Filippa Lindman
Stockviks SF
3:35.21409
8
Ida Dahl
Östersunds SK
3:35.21413
9
Mathilda Ruus
Gillberga SK
3:35.21472
10
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
3:36.21516
11
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
3:36.21569
12
Sara Wadman
IFK Mora SK
3:42.22127
13
Olivia Persson
Storumans IK
3:42.22134
14
Vilma Funck
IFK Kiruna
3:42.22195
15
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
3:44.22320
16
Saga Stenman
SK Järven
3:44.22327
17
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
3:44.22393
18
Karin Björnlinger
IK Vista
3:45.22470
19
Evelina Sutro
IFK Mora SK
3:49.22834
20
Emma Backén
Svegs IK
3:49.22835
21
Johanna Engström
Kalix SK
3:51.23069
22
Ida Kihlén
Malungs IF
3:52.23106
23
Signe Rosenberg
Duveds IF
3:52.23110
24
Emma Jonsson
Åsarna IK
3:52.23143
25
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
3:52.23158
26
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
3:53.23245
27
Linda Ström
Hägglunds SK
3:55.23415
28
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
3:56.23518
29
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
3:56.23598
30
Patricia Lockner
Graninge-Alliansen
3:58.23734
31
Annie Lindh
IF Hallby SOK
3:58.23748
32
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
3:58.23797
33
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
3:59.23864
34
Hanna Fritz
Åmåls OK
3:59.23894
35
Ilona Lusth
Åsarna IK
4:00.23901
36
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
4:00.23936
37
Elin Bryne
IK Fryken
4:00.23946
38
Agnes Åstot
IFK Umeå
4:00.23971
39
Sara Östling
Svegs IK
4:01.24009
40
Sara Björklund
Alnö SK
4:01.24045
41
Elin Karlsson
OK Borgen
4:01.24049
42
Ellionore Bäckman
Hede SK
4:02.24167
43
Linn Gustafsson
Filipstads SF
4:03.24288
44
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
4:03.24297
45
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
4:05.24490
46
Amanda Mikko
IFK Kiruna
4:05.24498
47
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
4:07.24612
48
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
4:08.24743
49
Emma Höglund
IFK Mora SK
4:08.24750
50
Ida Hallquist
Åsarna IK
4:10.24965
51
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
4:11.25041
52
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
4:13.25273
53
Matilda Tagg
Njutångers IF SK
4:16.25582
54
Maja Westin
Hägglunds SK
4:19.25871
55
Emma Rönn
Tranemo IF
4:22.26109
56
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
4:22.26172
57
Ellen Dalberg
Åmotfors IF
4:25.26436
58
Lina Åslund
Hedesunda IF
4:25.26491
59
Frida Lindqvist
Hagfors SF
4:26.26529
60
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
4:26.26588
61
Amanda Lindblad
Stockviks SF
4:28.26704
62
Agnes Carlsson
Visborgs OK
4:29.26836
63
Maja Wiik
Tvärreds IF
4:44.28302
64
Olivia Sörling
Hedesunda IF
4:53.29214
65
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
4:57.29671
-
Linnea Stark
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
Jasmine Olsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Amanda Johansson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Frida Johansson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Hanna Carlström
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
Linnea Hägglund
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
-
Wilma Jönsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Märta Torshage
Vårby IK
23:59:59.8639800
D 20
Final
1
Jonna Sundling
IFK Umeå
2
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
3
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
4
Hedda Bångman
Offerdals SK
5
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
6
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
Semifinal
1
Jonna Sundling
IFK Umeå
2
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
3
Hedda Bångman
Offerdals SK
4
Sarah Hale
IFK Mora SK
5
Ida Jonsson
Duveds IF
6
Helena Lundkvist
Kalix SK
Kvartsfinal
1
Jonna Sundling
IFK Umeå
2
Sarah Hale
IFK Mora SK
3
Helena Lundkvist
Kalix SK
4
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
5
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
-
Emma Rusth
Stockviks SF
23:59:59.8639800
Kvartsfinal
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
2
Ida Jonsson
Duveds IF
3
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
4
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
5
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
-
Isabelle Persson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
Kvartsfinal
1
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
2
Hedda Bångman
Offerdals SK
3
Angelica Johansson
IFK Mora SK
4
Therese Axelsson
SK Bore
5
Sandra Olsson
Malungs IF
6
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
Semifinal
1
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
2
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
3
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
4
Mimmi Björn
IFK Umeå
5
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
6
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
Kvartsfinal
1
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
2
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
3
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
4
Anna Trnka
Birkebeiner Nordic Ski Club
5
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
-
Julia Nyström
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
Kvartsfinal
1
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
2
Mimmi Björn
IFK Umeå
3
Casey Wright
Birkebeiner Nordic Ski Club
4
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
5
Sara Hägesten
Sollefteå Skidor IF
6
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
Kval
1
Jonna Sundling
IFK Umeå
3:13.19270
2
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
3:20.19970
3
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
3:21.20080
4
Isabelle Persson
Stockviks SF
3:21.20090
5
Hedda Bångman
Offerdals SK
3:26.20540
6
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
3:26.20590
7
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
3:27.20610
8
Mimmi Björn
IFK Umeå
3:31.21040
9
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
3:36.21560
10
Sarah Hale
IFK Mora SK
3:37.21680
11
Helena Lundkvist
Kalix SK
3:38.21750
12
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
3:38.21750
13
Casey Wright
Birkebeiner Nordic Ski Club
3:38.21770
14
Ida Jonsson
Duveds IF
3:38.21770
15
Angelica Johansson
IFK Mora SK
3:39.21800
16
Sandra Olsson
Malungs IF
3:39.21860
17
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
3:40.21920
18
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
3:43.22280
19
Anna Trnka
Birkebeiner Nordic Ski Club
3:43.22280
20
Emma Rusth
Stockviks SF
3:45.22410
21
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
3:46.22550
22
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
3:47.22620
23
Sara Hägesten
Sollefteå Skidor IF
3:47.22690
24
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
3:49.22810
25
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
3:50.22910
26
Therese Axelsson
SK Bore
3:50.22980
27
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
3:52.23130
28
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
3:52.23170
29
Julia Nyström
Nordingrå SK
3:52.23170
30
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
3:57.23610
31
Matilda Andersson
Häggenås SK
3:57.23630
32
Josefin Nilsson
IK Fryken
3:58.23700
33
Xanthea Dewez
Wangaratta Ski Club
3:58.23760
34
Josefin Jonsson
Delsbo IF
4:02.24170
35
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
4:04.24330
36
Julia Seger
Boo IF
4:05.24430
37
Carolina Nilsson
IK Fryken
4:20.25900
-
Olivia Hansson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Moa Wikberg
Grava SK
23:59:59.8639800
-
Josefin Stolth
SK Leksand
23:59:59.8639800
-
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
H 18
Final
1
Marcus Grate
Täfteå IK
2
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
3
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
4
Filip Danielsson
Garphyttans IF
5
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
6
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
Semifinal
1
Marcus Grate
Täfteå IK
2
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
3
Filip Danielsson
Garphyttans IF
4
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
5
Peter Nilsson
Lycksele IF
6
Nils Augustsson
IFK Mora SK
Kvartsfinal
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
2
Peter Nilsson
Lycksele IF
3
Max Novak
Offerdals SK
4
Jens Selahn
Stockviks SF
5
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
6
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
Kvartsfinal
1
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
2
Marcus Grate
Täfteå IK
3
Hannes Liljedal
Östersunds SK
4
Adam Gillman
Garphyttans IF
5
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
6
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
Kvartsfinal
1
Jakob Jansson
Månkarbo IF
2
Nils Augustsson
IFK Mora SK
3
Gustav Rotvold
Åsarna IK
4
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
5
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
6
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
Semifinal
1
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
2
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
3
Alfred Buskqvist
IK Stern
4
Jonas Eriksson -
Falun Borlänge SK
5
Jakob Jansson
Månkarbo IF
6
Max Novak
Offerdals SK
Kvartsfinal
1
Jonas Eriksson -
Falun Borlänge SK
2
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
3
Martin Herbert
Sundbybergs IK
4
Elias Dahl
Offerdals SK
5
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
6
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
Kvartsfinal
1
Alfred Buskqvist
IK Stern
2
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
3
Filip Danielsson
Garphyttans IF
4
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
5
Olle Axelsson
Borås SK
6
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
Kval
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
2:53.17230
2
Martin Herbert
Sundbybergs IK
2:59.17810
3
Filip Danielsson
Garphyttans IF
3:00.17990
4
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
3:01.18030
5
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
3:02.18110
6
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
3:02.18120
7
Marcus Grate
Täfteå IK
3:02.18140
8
Alfred Buskqvist
IK Stern
3:02.18180
9
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
3:03.18220
10
Peter Nilsson
Lycksele IF
3:03.18280
11
Max Novak
Offerdals SK
3:04.18350
12
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
3:04.18380
13
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
3:05.18420
14
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
3:05.18440
15
Jakob Jansson
Månkarbo IF
3:07.18630
16
Nils Augustsson
IFK Mora SK
3:07.18660
17
Hannes Liljedal
Östersunds SK
3:08.18710
18
Olle Axelsson
Borås SK
3:08.18750
19
Elias Dahl
Offerdals SK
3:08.18790
20
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
3:09.18840
21
Jens Selahn
Stockviks SF
3:09.18880
22
Jonas Eriksson -
Falun Borlänge SK
3:10.18930
23
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
3:10.18980
24
Adam Gillman
Garphyttans IF
3:11.19010
25
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
3:11.19010
26
Gustav Rotvold
Åsarna IK
3:12.19120
27
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
3:12.19140
28
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
3:12.19160
29
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
3:12.19160
30
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
3:12.19160
31
Jonathan Engström
Borås GIF
3:12.19180
32
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
3:13.19240
33
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
3:13.19280
34
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
3:14:00.1163900
35
Oscar Johansson
Linköpings SK
3:14.19380
36
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
3:15.19440
37
Emil Danielson
Dala-Järna IK
3:15.19450
38
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
3:15.19470
39
Carl Schogster
Täfteå IK
3:16:00.1175900
40
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
3:16.19580
41
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
3:17.19630
42
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
3:17.19630
43
Oscar Lindell
Stockviks SF
3:18:00.1187900
44
Filip Åslin
Stockviks SF
3:18.19710
45
Andreas Hamrin
Alnö SK
3:18.19760
46
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
3:19.19820
47
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
3:19.19840
48
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
3:19.19850
49
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
3:19.19880
50
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
3:19.19890
51
Albert Friman
Brottby SK
3:21.20010
52
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
3:21.20050
53
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
3:22.20130
54
John Leander
Åsarna IK
3:23.20240
55
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
3:23.20270
56
August Spik
SK Leksand
3:23.20280
57
Joakim Ståhl
Järbo IF
3:24.20320
58
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
3:24.20330
59
Marcus Karlsson
Kalix SK
3:24.20360
60
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
3:24.20370
61
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
3:25.20430
62
Elias Andersson
Sunderby SK
3:26.20510
63
Jonas Persson
Trönö IK
3:26.20540
64
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
3:26.20550
65
August Östlund
Hedesunda IF
3:28.20760
66
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
3:29.20880
67
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
3:30.20930
68
Gabriel Strid
Sunne SLF
3:30.20970
69
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
3:31.21040
70
Johan Forslund
Lycksele IF
3:32.21130
71
Elias Olofsson
Vårby IK
3:33.21250
72
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
3:33.21280
73
Emil Eriksson
Tierps IF
3:36.21550
74
Dennis Lindberget
Älvdalens IF SK
3:38.21710
75
Martin Edman
Eds SK
3:38.21720
76
Emil Bennermo
Hybo AIK
3:38.21730
77
Oscar Lindgren
Hägglunds SK
3:40.21970
78
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
3:41.22040
79
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
3:42.22120
80
Lukas Sondell
Hägglunds SK
3:44.22320
81
Erik Björkman
Täfteå IK
3:47.22680
82
Daniel Johansson
Bredaryds SOK
3:48:00.1367900
83
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
3:51.23010
84
David Dahl
Visborgs OK
3:51.23070
-
Anders Roos
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Andreas Lagergren
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
David Larsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
23:59:59.8639800
-
Jens Filipsson
Sunne SLF
23:59:59.8639800
-
Alfred Boman
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Johan Nilsson
Byske SK
23:59:59.8639800
-
Filip Halldén
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
H 20
Final
1
Jacob Engström
Kalix SK
2
Erik Söderlund
Malungs IF
3
Olof Roos
Östersunds SK
4
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
5
Björn Sandström
Täfteå IK
6
August Nilsson
Östersunds SK
Semifinal
1
Erik Söderlund
Malungs IF
2
Björn Sandström
Täfteå IK
3
August Nilsson
Östersunds SK
4
Olof Roos
Östersunds SK
5
Marcus Ruus
Gillberga SK
-
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
Kvartsfinal
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2
Björn Sandström
Täfteå IK
3
Olof Jonsson
Duveds IF
4
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
5
William Strömberg
Täfteå IK
6
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
Kvartsfinal
1
Erik Söderlund
Malungs IF
2
Marcus Ruus
Gillberga SK
3
Torben Svensson
Järpens SK
4
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
5
Adam Nelin
Hestra IF
6
Erik Persson
Eksjö SOK
Kvartsfinal
1
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
2
August Nilsson
Östersunds SK
3
Olof Roos
Östersunds SK
4
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
5
Simon Öberg
Kalix SK
6
Sebastian Olsson
Stockviks SF
Semifinal
1
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
2
Jacob Engström
Kalix SK
3
Torben Svensson
Järpens SK
4
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
5
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
6
Anton Persson
SK Bore
Kvartsfinal
1
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
2
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
3
Anton Åström
Bodens SK
4
Simeon Deyanov
Järpens SK
5
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
6
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
Kvartsfinal
1
Jacob Engström
Kalix SK
2
Anton Persson
SK Bore
3
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
4
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
5
Axel Jonsson
Duveds IF
6
Axel Ekström
Garphyttans IF
Kval
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2:50.16980
2
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
2:53:00.1037900
3
Jacob Engström
Kalix SK
2:53.17260
4
Erik Söderlund
Malungs IF
2:54.17370
5
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
2:55.17460
6
August Nilsson
Östersunds SK
2:57.17620
7
Marcus Ruus
Gillberga SK
2:58.17740
8
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
2:58.17750
9
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
2:58.17760
10
Björn Sandström
Täfteå IK
2:58.17780
11
Olof Jonsson
Duveds IF
2:59.17860
12
Anton Åström
Bodens SK
2:59.17870
13
Anton Persson
SK Bore
3:00:00.1079900
14
Erik Persson
Eksjö SOK
3:00.17960
15
Olof Roos
Östersunds SK
3:01.18030
16
Sebastian Olsson
Stockviks SF
3:01.18090
17
Adam Nelin
Hestra IF
3:02.18120
18
Axel Ekström
Garphyttans IF
3:02.18130
19
Simeon Deyanov
Järpens SK
3:02.18130
20
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
3:02.18140
21
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
3:02.18150
22
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
3:02.18180
23
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
3:03.18220
24
Torben Svensson
Järpens SK
3:03.18250
25
Simon Öberg
Kalix SK
3:04.18320
26
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
3:04.18320
27
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
3:04.18330
28
Axel Jonsson
Duveds IF
3:04.18340
29
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
3:05.18430
30
William Strömberg
Täfteå IK
3:05.18490
31
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
3:05.18490
32
Marcus Johansson
Gillberga SK
3:06:00.1115900
33
Teodor Thåli
Falu IK
3:06.18510
34
Hannes Stenström
Järpens SK
3:06.18520
35
Eddie Edström
Stockviks SF
3:06.18540
36
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
3:07.18670
37
Magnus Brander
Åmotfors IF
3:07.18680
38
Jonathan Ström
Hägglunds SK
3:08.18710
39
Joel Lager
Garphyttans IF
3:08.18720
40
Edvard Sundman
Åsarna IK
3:09.18810
41
Emil Persson
Östersunds SK
3:09.18830
42
Viktor Eriksson
Malungs IF
3:10.18920
43
Viktor Karlsson
Storumans IK
3:11.19080
44
Martin Johansson
Linköpings SK
3:12.19150
45
Mårten Vänn
Stockviks SF
3:14:00.1163900
46
Daniel Södersten
Orsa SK
3:14.19320
47
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
3:15.19430
48
Martin Emilsson
Offerdals SK
3:16.19580
49
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
3:18.19780
50
Erik Finnskog
Tranemo IF
3:20.19920
51
Jesper Thor
Åsarna IK
3:21.20020
52
Måns Sunesson
Sellnäs IF
3:22.20180
53
Markus Grann
Sunne SLF
3:22.20190
54
Viktor Ranerfors
Rembo IK
3:26.20590
55
Elias Persson
Storumans IK
3:28.20740
56
Jonas Ingard
IK Rex
3:40:00.1319900
57
Anders Kallings
Visborgs OK
3:47.22680
58
Mikael Gardelin
Visborgs OK
3:49.22860
-
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Simon Lageson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Jens Burman
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Markus Persson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Emil Svensson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Gustav Lundholm
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Gustav Sundström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
Per Bennermo
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-
Jesper Boman
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Björn Svensson
IK Stern
23:59:59.8639800