Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JVM test
2014-01-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
12:59.77810
79.1p
2
Maja Dahlqvist
Domnarvets Goif
13:15.79420
+16.1510
77.4p
3
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
13:24.80300
+24.2390
76.4p
4
Jonna Sundling
IFK Umeå
13:27.80670
+28.2760
76.1p
5
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
13:34.81380
+35.3470
75.3p
6
Hedda Bångman
Offerdals SK
13:36.81530
+37.3620
75.2p
7
Helena Lundkvist
Kalix SK
13:39.81890
+40.3980
74.8p
8
Moa Olsson
Vansbro AIK Skidklubb
13:48.82730
+49.4820
74.0p
9
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
13:52.83110
+53.5200
73.6p
10
Elina Rönnlund
IFK Umeå
13:54.83300
+54.5390
73.5p
11
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
13:57.83610
+58.5700
73.2p
12
Emma Ribom
Kalix SK
14:01.84030
+1:02.6120
72.8p
13
Filippa Lindman
Stockviks SF
14:03.84230
+1:04.6320
72.6p
14
Maria Jonasson
Östersunds SK
14:08.84770
+1:09.6860
72.1p
15
Sandra Olsson
Malungs IF
14:10.84990
+1:11.7080
71.9p
16
Casey Wright
Birkebeiner Nordic Ski Club
14:12.85160
+1:13.7250
71.7p
17
Moa Wikberg
Grava SK
14:15.85450
+1:16.7540
71.4p
18
Angelica Johansson
IFK Mora SK
14:17.85610
+1:18.7700
71.3p
19
Mathilda Ruus
Gillberga SK
14:17.85630
+1:18.7720
71.3p
20
Sara Wadman
IFK Mora SK
14:20.85920
+1:21.8010
71.0p
21
Linnea Stark
Stockviks SF
14:22.86120
+1:23.8210
70.8p
22
Therese Axelsson
SK Bore
14:27.86610
+1:28.8700
70.4p
23
Jackline Lockner
Graninge-alliansen
14:28.86770
+1:29.8860
70.3p
24
Emma Backén
Svegs IK
14:29.86880
+1:30.8970
70.2p
25
Ida Kihlén
Malungs IF
14:31.87050
+1:32.9140
70.0p
26
Anna Trnka
Birkebeiner Nordic Ski Club
14:32.87170
+1:33.9260
69.9p
27
Wilma Jönsson
Östersunds SK
14:39.87850
+1:40.9940
69.3p
28
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
14:41.88020
+1:42.10110
69.2p
29
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
14:43.88230
+1:44.10320
69.0p
30
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
14:43.88240
+1:44.10330
69.0p
31
Ida Dahl
Östersunds SK
14:43.88240
+1:44.10330
69.0p
32
Isabelle Persson
Stockviks SF
14:43.88290
+1:44.10380
69.0p
33
Mimmi Björn
IFK Umeå
14:44.88320
+1:45.10410
68.9p
34
Johanna Engström
Kalix SK
14:44.88340
+1:45.10430
68.9p
35
Olivia Persson
Storumans IK
14:44.88380
+1:45.10470
68.9p
36
Matilda Björn
Sundbybergs IK
14:45.88490
+1:46.10580
68.8p
37
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
14:49.88880
+1:50.10970
68.5p
38
Evelina Sutro
IFK Mora SK
14:50.88940
+1:51.11030
68.4p
39
Hanna Vikman
Gellivare Skidallians IK
14:52.89130
+1:53.11220
68.3p
40
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
14:52.89190
+1:53.11280
68.2p
41
Vilma Funck
IFK Kiruna
14:53.89290
+1:54.11380
68.1p
42
Emma Thalin
Svegs IK
14:55.89460
+1:56.11550
68.0p
43
Ilona Lusth
Åsarna IK
14:57.89670
+1:58.11760
67.8p
44
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
14:59.89850
+2:00.11940
67.7p
45
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
15:01.90050
+2:02.12140
67.5p
46
Saga Stenman
SK Järven
15:03.90200
+2:03.12290
67.4p
47
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
15:03.90260
+2:04.12350
67.3p
48
Linn Gustafsson
Filipstads SF
15:04.90350
+2:05.12440
67.3p
49
Sarah Hale
IFK Mora SK
15:05.90460
+2:06.12550
67.2p
50
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
15:05.90480
+2:06.12570
67.2p
51
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
15:11.91060
+2:12.13150
66.7p
52
Moa Molander-kristiansen
Domnarvets Goif
15:13.91200
+2:13.13290
66.6p
53
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
15:13.91240
+2:14.13330
66.6p
54
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
15:14.91390
+2:15.13480
66.4p
55
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
15:16.91590
+2:17.13680
66.3p
56
Karin Björnlinger
IK Vista
15:20.91960
+2:21.14050
66.0p
57
Josefin Nilsson
IK Fryken
15:21.92040
+2:22.14130
65.9p
58
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
15:26.92520
+2:27.14610
65.6p
59
Xanthea Dewez
Wangaratta Ski Club
15:28.92730
+2:29.14820
65.4p
60
Hanna Fritz
Åmåls OK
15:29.92840
+2:30.14930
65.3p
61
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
15:30.92940
+2:31.15030
65.2p
62
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
15:31.93050
+2:32.15140
65.2p
63
Klara Svensson
Äspereds IF
15:33.93250
+2:34.15340
65.0p
64
Sara Hägesten
Sollefteå Skidor IF
15:35.93470
+2:36.15560
64.8p
65
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
15:36.93570
+2:37.15660
64.8p
66
Julia Seger
Boo Kanot Och Skidklubb
15:38.93720
+2:39.15810
64.7p
67
Julia Nyström
Nordingrå SK
15:38.93740
+2:39.15830
64.6p
68
Elin Karlsson
OK Borgen
15:44.94320
+2:45.16410
64.2p
69
Josefine Wallenhammar
Garphyttans IF
15:44.94390
+2:45.16480
64.2p
70
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
15:45.94470
+2:46.16560
64.1p
71
Matilda Tagg
Njutångers IF SK
15:45.94490
+2:46.16580
64.1p
72
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
15:47.94600
+2:47.16690
64.0p
73
Elin Bryne
IK Fryken
16:03.96240
+3:04.18330
62.8p
74
Agnes Åstot
IFK Umeå
16:22.98160
+3:23.20250
61.5p
75
Agnes Wilkenson
Gävle SK
16:23.98230
+3:24.20320
61.5p
76
Carolina Nilsson
IK Fryken
16:29.98840
+3:30.20930
61.1p
77
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
16:36.99590
+3:37.21680
60.6p
78
Jasmine Olsson
Hudiksvalls IF
16:38.99770
+3:39.21860
60.5p
79
Emma Höglund
IFK Mora SK
16:39.99880
+3:40.21970
60.4p
80
Frida Lindqvist
Hagfors SF
16:56.101560
+3:57.23650
59.3p
81
Maja Wiik
Tvärreds IF
17:16.103510
+4:16.25600
58.1p
82
Emma Rönn
Tranemo IF Skidklubb
18:24.110340
+5:25.32430
54.3p
83
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
18:44.112330
+5:45.34420
53.3p
84
Olivia Sörling
Hedesunda IF
18:48.112780
+5:49.34870
53.0p
-
Patricia Lockner
Graninge-alliansen
23:59:58.8639700
-
-
Amanda Johansson
Tranemo IF Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Märta Torshage
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
-
Annie Lindh
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Josefin Stolt
SK Leksand
23:59:59.8639800
-
-
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Emma Jonsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Olivia Hansson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-