Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Fyrfasen E2
2014-01-03
Deltävling i
Tour de Fyrfasen 2014
<<< Tour de Fyrfasen E4
Tour de Fyrfasen E3 >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5.2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 20
Jens Burman
Åsarna IK
14:18.85700
87.7p
2
H 20
Emil Svensson
Åsarna IK
14:49.88800
+31.3000
84.6p
3
H 20
Axel Jonsson
Duveds IF
15:16.91500
+58.5700
82.1p
3
H 20
Emil Persson
Östersunds SK
15:16.91500
+58.5700
82.1p
5
H 18
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
15:18.91700
+1:00.5900
81.9p
6
H 20
Markus Persson
Hudiksvalls IF
15:30.92900
+1:12.7100
80.9p
7
H 18
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
15:48.94700
+1:30.8900
79.3p
8
H 18
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
15:49.94800
+1:31.9000
79.3p
9
H 18
John Leander
Åsarna IK
16:47.100600
+2:29.14800
74.7p
10
H 20
Mårten Vänn
Stockviks SF
16:53.101200
+2:35.15400
74.2p
11
H 20
Jesper Thor
Åsarna IK
17:15.103400
+2:57.17600
72.7p
12
D 20
Isabelle Persson
Stockviks SF
17:16.103500
+2:58.17700
72.6p
13
D 18
Maria Jonasson
Östersunds SK
17:18.103700
+3:00.17900
72.5p
14
D 18
Linnea Stark
Stockviks SF
17:26.104500
+3:08.18700
71.9p
15
D 18
Ida Dahl
Östersunds SK
17:44.106300
+3:26.20500
70.7p
16
D 18
Filippa Lindman
Stockviks SF
17:50.106900
+3:32.21100
70.3p
17
H 18
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
17:53.107200
+3:35.21400
70.1p
18
H 18
Carl Schogster
Täfteå IK
17:56.107500
+3:38.21700
69.9p
19
D 18
Signe Rosenberg
Duveds IF
18:02.108100
+3:44.22300
69.5p
20
D 20
Ida Jonsson
Duveds IF
18:22.110100
+4:04.24300
68.2p
21
D 18
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
18:31.111000
+4:13.25200
67.7p
22
H 18
Oscar Lindgren
Hägglunds SK
18:44.112300
+4:26.26500
66.9p
23
H 18
Simon Ekerling
Västerviks OK
18:57.113600
+4:39.27800
66.1p
24
H 18
William Westerlund
Falu IK
19:02.114100
+4:44.28300
65.9p
25
D 18
Emma Backén
Svegs IK
19:04.114300
+4:46.28500
65.7p
26
D 18
Willma Jönsson
Östersunds SK
19:26.116500
+5:08.30700
64.5p
27
D 20
Matilda Andersson
Häggenås SK
19:27.116600
+5:09.30800
64.4p
28
D 18
Jasmine Olsson
Hudiksvalls IF
19:42.118100
+5:24.32300
63.6p
29
D 18
Lina Åslund
Hedesunda IF
21:37.129600
+7:19.43800
58.0p
30
D 18
Sara Östling
Svegs IK
21:43.130200
+7:25.44400
57.7p
31
D 18
Jessica Johansson
Falu IK
21:55.131400
+7:37.45600
57.2p
32
D 18
Ida Carling
Falu IK
24:08.144700
+9:50.58900
51.9p
33
D 18
Linnea Jonsson
Jättendals IF
25:21.152000
+11:03.66200
49.4p
34
H 20
Olof Jonsson
Duveds IF
23:59:59.8639800
34
H 20
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
34
H 18
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23:59:59.8639800
34
D 18
Emma Jonsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
34
D 18
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
34
D 18
Emma Persson
Bjuråkers GOIF
23:59:59.8639800
2.6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Jacob Nystedt
Sundbybergs IK
7:54.47300
2
H 15
Adam Westman
Alnö SK
8:06.48500
+12.1100
2
H 16
Gustaf Berglund
Storvreta IK
8:06.48500
+12.1100
4
H 15
Gustav Johnsson
Hällbybrunns IF
8:12.49100
+18.1700
5
H 16
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
8:15.49400
+21.2000
5
H 16
Alexander Karlsson
Källbottens IK
8:15.49400
+21.2000
5
H 16
Albin Eriksson
Husums IF SK
8:15.49400
+21.2000
8
H 16
Karel Novak
Offerdals SK
8:17.49600
+23.2200
9
H 16
Felix Erlander
Norrala IF
8:19.49800
+25.2400
10
H 16
Jacob Stark
Stockviks SF
8:20.49900
+26.2500
11
H 16
Erik Holmgren
Stuguns SOK Gjurd
8:22.50100
+28.2700
11
H 16
Tobias Engberg
Mörsils IF
8:22.50100
+28.2700
13
H 16
Anton Eriksson
Östersunds SK
8:26.50500
+32.3100
14
H 15
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
8:27.50600
+33.3200
15
H 16
Arvid Vänn
Stockviks SF
8:30.50900
+36.3500
16
H 16
Hampus Millestu
Utrikes SK
8:31.51000
+37.3600
17
H 15
Emil Talsi
One Way Proteam
8:35.51400
+41.4000
18
H 16
Albert Carling
Falu IK
8:36.51500
+42.4100
19
H 16
Carl Rotvold
Åsarna IK
8:37.51600
+43.4200
20
H 15
Albin Sehlberg
Hägglunds SK
8:38.51700
+44.4300
21
H 16
Ludvig Karlsson
Järpens SK
8:39.51800
+45.4400
22
H 15
Olle Grywenz
Storvreta IK
8:40.51900
+46.4500
23
H 16
Mattias Wedin
Stockviks SF
8:44.52300
+50.4900
23
H 16
Tobias Lindman
Stockviks SF
8:44.52300
+50.4900
23
D 16
Moa Lundgren
Täfteå IK
8:44.52300
+50.4900
26
D 16
Alicia Persson
Stockviks SF
8:46.52500
+52.5100
27
H 15
Felix Forsberg
Järpens SK
8:50.52900
+56.5500
28
H 15
Oskar Årebäck
Bolidens SK
8:52.53100
+58.5700
28
D 15
Ida Palmberg
Högbo GOIF
8:52.53100
+58.5700
30
H 15
Alfred Nilsson
Hagfors SF
8:53.53200
+59.5800
31
D 16
Sofie Oskarsson
SK Leksand
8:55.53400
+1:01.6000
32
D 16
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:57.53600
+1:03.6200
33
D 16
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
9:00.53900
+1:06.6500
34
H 15
Sebastian Eriksson
Falu IK
9:02.54100
+1:08.6700
35
H 15
Viktor Jonsson
Åsarna IK
9:05.54400
+1:11.7000
35
H 16
Rasmus Konradsson
Stockviks SF
9:05.54400
+1:11.7000
37
H 15
Jacob Nilsson
Vemdalens IF
9:06.54500
+1:12.7100
37
D 16
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
9:06.54500
+1:12.7100
39
D 16
Josefina Sundman
Åsarna IK
9:08.54700
+1:14.7300
40
H 16
Tobias Olsson
Åsarna IK
9:11.55000
+1:17.7600
41
D 16
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
9:20.55900
+1:26.8500
42
D 16
Tilda Johansson
Duveds IF
9:23.56200
+1:29.8800
43
D 15
Ida Persson
Högbo GOIF
9:24.56300
+1:30.8900
44
D 16
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
9:30.56900
+1:36.9500
45
D 15
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
9:32.57100
+1:38.9700
45
D 16
Emma Wasell
Mörsils IF
9:32.57100
+1:38.9700
47
D 16
Johanna Andersson
Falu IK
9:41.58000
+1:47.10600
47
D 16
Sandra Wiig
Stockviks SF
9:41.58000
+1:47.10600
49
D 16
Fanny Johansson
Stockviks SF
9:52.59100
+1:58.11700
50
D 16
Jonna Marsch
Näsvikens IK
9:54.59300
+2:00.11900
51
D 16
Natali Forss
Östersunds SK
9:57.59600
+2:03.12200
52
D 15
Elin Backén
Svegs IK
10:00.59900
+2:06.12500
53
D 16
Madelene Melin
Malungs IF
10:01.60000
+2:07.12600
54
D 15
Jenny Movitz
Borås SK
10:05.60400
+2:11.13000
55
D 16
Matilda Melén
Falu IK
10:07.60600
+2:13.13200
56
D 15
Josefin Augustson
Österby Sk
10:10.60900
+2:16.13500
57
H 15
Timor Sandberg
Jättendals IF
10:12.61100
+2:18.13700
58
D 15
Sanna Ångström
Duveds IF
10:13.61200
+2:19.13800
59
D 16
Emma Samuelsson
IFK Grängesberg SK
10:14.61300
+2:20.13900
60
D 15
Patricia Ivansson
Offerdals SK
10:15.61400
+2:21.14000
61
D 16
Ida Danielsson
Garphyttans IF
10:26.62500
+2:32.15100
62
H 15
Oskar Edh
Järpens SK
10:33.63200
+2:39.15800
63
D 15
Emma Metzner
Österby Sk
10:37.63600
+2:43.16200
64
D 15
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
10:42.64100
+2:48.16700
65
D 16
Vendela Blom
Stockviks SF
10:43.64200
+2:49.16800
66
D 15
Sofia Berglund
Storvreta IK
10:52.65100
+2:58.17700
67
H 15
Jon Zachrisson
Svegs IK
11:24.68300
+3:30.20900
68
D 15
Anja Svedholm
Östersunds SK
11:25.68400
+3:31.21000
69
H 15
William Steggo Johansson
Delsbo IF
11:51.71000
+3:57.23600
70
H 15
Måns Olsson
Mörsils IF
23:59:59.8639800
70
H 16
Arvid Jonsson
Duveds IF
23:59:59.8639800
70
H 16
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
23:59:59.8639800
70
D 16
Hanna Röstin
Söders SOL Tyresö
23:59:59.8639800
70
D 16
Amanda Sjölund
Spikbodarnas IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Jesper Persson
Åsarna IK
6:28.38700
2
H 14
erik engelin
Offerdals SK
6:35.39400
+7.600
3
H 14
William Poromaa
Fränsta IK
6:36.39500
+8.700
4
H 14
Samuel Oskarsson
SK Leksand
6:44.40300
+16.1500
4
H 14
Albin Stark
Stockviks SF
6:44.40300
+16.1500
6
H 14
Hugo Eriksson
Husums IF SK
6:47.40600
+19.1800
7
H 13
Emil Danielsson
Högbo GOIF
6:50.40900
+22.2100
8
H 14
William Schultz
IFK Umeå
6:55.41400
+27.2600
9
H 14
Ossian Rosenberg
Duveds IF
6:56.41500
+28.2700
10
H 14
Simon Åstot
IFK Umeå
7:02.42100
+34.3300
11
H 14
Sven Leander
Åsarna IK
7:03.42200
+35.3400
12
D 14
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
7:06.42500
+38.3700
12
D 14
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
7:06.42500
+38.3700
14
H 14
Alexander Gidlund
Husums IF SK
7:08.42700
+40.3900
15
H 14
Simon Eriksson
Östersunds SK
7:11.43000
+43.4200
16
H 14
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
7:12.43100
+44.4300
17
D 13
Ida Lundgren
Täfteå IK
7:13.43200
+45.4400
18
H 13
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
7:14.43300
+46.4500
19
H 14
Linus Berglund
Järpens SK
7:16.43500
+48.4700
20
H 12
Måns Skoglund
Täby IS SK
7:17.43600
+49.4800
21
H 12
Gustav Pålsson
Utrikes SK
7:18.43700
+50.4900
22
H 13
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
7:20.43900
+52.5100
23
D 14
Maja Eriksson
Filipstads SF
7:23.44200
+55.5400
24
D 13
Ida Andersson
Östersunds SK
7:25.44400
+57.5600
25
D 11
Tove Eriksson
Stockviks SF
7:27.44600
+59.5800
26
D 14
Hanna Näslund
Spikbodarnas IK
7:29.44800
+1:01.6000
26
D 14
Emma Jönsson
Östersunds SK
7:29.44800
+1:01.6000
28
D 13
Tilde Bångman
Offerdals SK
7:30.44900
+1:02.6100
29
H 14
Linus Nilsson
IFK Umeå
7:31.45000
+1:03.6200
30
H 12
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
7:33.45200
+1:05.6400
31
H 13
Marius Bengs
Närpes Kraft SF Finland
7:39.45800
+1:11.7000
31
D 13
Elin Andersson
Östersunds SK
7:39.45800
+1:11.7000
33
H 12
Sami Talsi
One Way Proteam
7:44.46300
+1:16.7500
34
D 14
Ida Dahlgren
Spikbodarnas IK
7:46.46500
+1:18.7700
35
D 14
Elin Lindroth
IFK Mora SK
7:53.47200
+1:25.8400
36
D 12
Emma Eriksson
Filipstads SF
7:58.47700
+1:30.8900
36
H 14
William Selander
Spikbodarnas IK
7:58.47700
+1:30.8900
38
H 14
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
7:59.47800
+1:31.9000
39
H 13
Edvin Svensson
Delsbo IF
8:00.47900
+1:32.9100
39
D 13
Bente Skåle
Östersunds SK
8:00.47900
+1:32.9100
39
H 14
Kasper Wiken
Åsarna IK
8:00.47900
+1:32.9100
42
D 12
Märta Rosenberg
Duveds IF
8:01.48000
+1:33.9200
42
H 13
Elias Röstin
Söders SOL Tyresö
8:01.48000
+1:33.9200
44
D 14
Klara Eliasson
Spikbodarnas IK
8:02.48100
+1:34.9300
45
H 13
Vincent Johnson
Matfors SK
8:04.48300
+1:36.9500
45
D 13
Maja Årebäck
Bolidens SK
8:04.48300
+1:36.9500
45
D 13
Julia Hansson
Svegs IK
8:04.48300
+1:36.9500
48
H 14
Henrik Millestu
Utrikes SK
8:06.48500
+1:38.9700
48
D 14
Maria Novak
Offerdals SK
8:06.48500
+1:38.9700
50
H 13
Truls Gisselman
Rehns BK
8:07.48600
+1:39.9800
50
D 14
Anna Johansson
Duveds IF
8:07.48600
+1:39.9800
52
D 14
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
8:09.48800
+1:41.10000
53
H 12
Rasmus Westerlund
IF Strategen
8:13.49200
+1:45.10400
53
D 13
Julia Nilsson
Offerdals SK
8:13.49200
+1:45.10400
53
D 13
Magda Aspholm
Spikbodarnas IK
8:13.49200
+1:45.10400
56
H 12
Gustav Hedström
Östersunds SK
8:15.49400
+1:47.10600
56
H 12
Calle Rune
Täby IS SK
8:15.49400
+1:47.10600
56
H 12
Viktor Grenedal
Delsbo IF
8:15.49400
+1:47.10600
56
D 12
Elina Franzén
Idre SK
8:15.49400
+1:47.10600
56
D 13
Gabriella Thors
Malungs IF
8:15.49400
+1:47.10600
61
H 12
Tor Rönnestrand
ÅS IL
8:16.49500
+1:48.10700
61
D 13
Agnes Stjerna
Utrikes SK
8:16.49500
+1:48.10700
61
H 14
Axel Åslund
Hedesunda IF
8:16.49500
+1:48.10700
64
D 14
Frida Vickström
Stockviks SF
8:17.49600
+1:49.10800
65
D 13
Nora Lignell
Lucksta IF
8:18.49700
+1:50.10900
66
H 11
Oskar Vikström
Stockviks SF
8:19.49800
+1:51.11000
67
H 11
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
8:20.49900
+1:52.11100
67
H 13
Nils Kylborn
Almby IK
8:20.49900
+1:52.11100
69
D 13
Elin Busk
Svegs IK
8:25.50400
+1:57.11600
70
D 13
Linnea Mobärg
Duveds IF
8:26.50500
+1:58.11700
71
D 13
Julia Jonsson
Jättendals IF
8:28.50700
+2:00.11900
72
H 12
Gabinus Ripa
Idre SK
8:30.50900
+2:02.12100
72
D 13
Wilma Björkman
IFK Mora SK
8:30.50900
+2:02.12100
72
D 14
Elin Schagerström
Garphyttans IF
8:30.50900
+2:02.12100
75
H 12
Elias Pedersen
Åsarna IK
8:32.51100
+2:04.12300
75
H 13
Fabian Csiky
Lycksele IF
8:32.51100
+2:04.12300
77
H 13
Benjamin Terent
Näsvikens IK
8:33.51200
+2:05.12400
78
H 12
Jonne Liukkonen
IF Strategen
8:36.51500
+2:08.12700
78
H 14
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
8:36.51500
+2:08.12700
80
D 13
Sara Kajsa Hermansson
Spikbodarnas IK
8:37.51600
+2:09.12800
81
H 11
Axel Karlsson
Täby IS SK
8:38.51700
+2:10.12900
82
D 12
Ebba Karlsson
Täby IS SK
8:39.51800
+2:11.13000
83
H 13
Joel Engberg
Mörsils IF
8:40.51900
+2:12.13100
84
H 13
Anton Nilsson
Vemdalens IF
8:41.52000
+2:13.13200
85
D 11
Linn Palmberg
Högbo GOIF
8:42.52100
+2:14.13300
85
D 13
Matilda Bäck
Svegs IK
8:42.52100
+2:14.13300
87
H 11
Johan Åkerberg
Hällbybrunns IF
8:43.52200
+2:15.13400
87
D 12
Anna Jonsson
Duveds IF
8:43.52200
+2:15.13400
87
D 13
Ida Wasell
Mörsils IF
8:43.52200
+2:15.13400
90
D 11
Lina Hennings
Östersunds SK
8:48.52700
+2:20.13900
91
D 12
Ylva Olsson
Mörsils IF
8:50.52900
+2:22.14100
91
D 12
Anna Novak
Offerdals SK
8:50.52900
+2:22.14100
91
D 12
Lisa Nystedt
Täby IS SK
8:50.52900
+2:22.14100
91
D 13
Wilma Löfgren
Alnö SK
8:50.52900
+2:22.14100
95
D 12
Ellen Sjölund
Spikbodarnas IK
8:51.53000
+2:23.14200
96
D 11
Frida Poromaa
Fränsta IK
8:52.53100
+2:24.14300
96
D 12
Julia Lundgren
Lycksele IF
8:52.53100
+2:24.14300
98
D 12
Lisa Ekberg
Nacka Värmdö SK
8:53.53200
+2:25.14400
99
H 11
Markus Melén
Falu IK
8:55.53400
+2:27.14600
99
H 13
Oskar Åslund
Östersunds SK
8:55.53400
+2:27.14600
101
D 14
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
9:00.53900
+2:32.15100
102
H 12
Isac Morin
Utrikes SK
9:04.54300
+2:36.15500
103
H 12
Oskar Algotsson
Åsarna IK
9:05.54400
+2:37.15600
104
D 13
Thea Rickardsson
Järpens SK
9:09.54800
+2:41.16000
104
D 13
Tilda Malmgren
Åsarna IK
9:09.54800
+2:41.16000
106
D 14
Amanda Sörling
Hedesunda IF
9:11.55000
+2:43.16200
107
H 12
Karl Grywenz
Storvreta IK
9:12.55100
+2:44.16300
108
H 11
Arve Lignell
Lucksta IF
9:17.55600
+2:49.16800
108
D 14
Engla Larsson
Hedesunda IF
9:17.55600
+2:49.16800
110
D 11
Sofia Redman
Östersunds SK
9:18.55700
+2:50.16900
110
D 12
Embla Stålhandske
Duveds IF
9:18.55700
+2:50.16900
112
H 12
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
9:19.55800
+2:51.17000
113
D 12
Enja Jonsson
Ytterhogdals IK
9:20.55900
+2:52.17100
113
H 13
Birger Eriksson
Vemdalens IF
9:20.55900
+2:52.17100
115
D 14
Linnea Axelsson
Svegs IK
9:25.56400
+2:57.17600
116
H 11
Felix Westerlund
IF Strategen
9:26.56500
+2:58.17700
116
D 13
Olivia Lavén
Täby IS SK
9:26.56500
+2:58.17700
118
H 13
Olof Eriksson
Åsarna IK
9:29.56800
+3:01.18000
119
H 11
Edvin Nordgren
Åsarna IK
9:30.56900
+3:02.18100
119
H 13
Martin Movitz
Borås SK
9:30.56900
+3:02.18100
121
H 11
Hans Stierna
Utrikes SK
9:31.57000
+3:03.18200
122
H 12
Anton Andersson
Åsarna IK
9:32.57100
+3:04.18300
123
H 12
Jonas Lenz
Matfors SK
9:34.57300
+3:06.18500
124
D 11
Josefin Ahnbrink
Sundbybergs IK
9:37.57600
+3:09.18800
125
D 12
Elsa Carlsson
Åsarna IK
9:39.57800
+3:11.19000
126
D 14
Elin Mårtensson
Utrikes SK
9:41.58000
+3:13.19200
127
H 11
Alfons Peterson
Kimstad GOIF
9:42.58100
+3:14.19300
127
D 11
Lisa Hansen
IF Strategen
9:42.58100
+3:14.19300
127
D 13
Linn Schogster
Täfteå IK
9:42.58100
+3:14.19300
130
H 11
Tim Wikén
Åsarna IK
9:44.58300
+3:16.19500
131
D 11
Alba Johansson
Sundbybergs IK
9:52.59100
+3:24.20300
131
D 11
Felicia Larsson
Näsvikens IK
9:52.59100
+3:24.20300
133
D 12
Wilma Johansson
Åsarna IK
9:55.59400
+3:27.20600
134
D 12
Agnes Hammargård
Svegs IK
9:56.59500
+3:28.20700
135
H 11
Otto Balck
Täby IS SK
9:57.59600
+3:29.20800
136
H 11
Hannes Olsson
Mörsils IF
10:00.59900
+3:32.21100
137
D 13
Malva Zachrisson
Svegs IK
10:03.60200
+3:35.21400
138
D 11
Olivia Löfgren
Alnö SK
10:08.60700
+3:40.21900
139
D 14
Matilda Österman
Svegs IK
10:14.61300
+3:46.22500
140
H 11
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
10:17.61600
+3:49.22800
141
H 11
Victor Berglund
Järpens SK
10:22.62100
+3:54.23300
142
H 12
Jon Nilsson
Offerdals SK
10:28.62700
+4:00.23900
143
D 11
Tilde Ingvarsson
Svegs IK
10:30.62900
+4:02.24100
144
D 11
Elvira Hermansson
Spikbodarnas IK
10:32.63100
+4:04.24300
145
D 12
Minna Grip
Ytterhogdals IK
10:33.63200
+4:05.24400
146
D 12
Hanna Nilsson
Matfors SK
10:39.63800
+4:11.25000
147
D 11
Emma Lindberg
Funäsdalens IF
10:40.63900
+4:12.25100
148
D 11
Lova Busk
Svegs IK
10:50.64900
+4:22.26100
149
D 11
Tea Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
11:00.65900
+4:32.27100
150
D 11
Malin Sjöström
Svegs IK
11:10.66900
+4:42.28100
151
H 12
Sixten Svedholm
Östersunds SK
11:45.70400
+5:17.31600
152
D 12
Alma Åslund
Hedesunda IF
11:47.70600
+5:19.31800
153
D 11
Hedda Röstin
Söders SOL Tyresö
11:48.70700
+5:20.31900
153
D 11
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
11:48.70700
+5:20.31900
155
H 12
Adam Björns
Hede SK
11:49.70800
+5:21.32000
155
D 12
Caroline Liljedahl
Hede SK
11:49.70800
+5:21.32000
157
D 13
Irma Olofsson
Svegs IK
11:55.71400
+5:27.32600
158
D 11
Elvira Revelj
Hede SK
12:09.72800
+5:41.34000
159
D 11
Sanna Bäck
Svegs IK
12:19.73800
+5:51.35000
160
H 12
Anton Olsson
Åsarna IK
12:34.75300
+6:06.36500
161
D 12
Kerstin Persson
Hede SK
13:07.78600
+6:39.39800
162
H 14
William Lindgren
Hägglunds SK
23:59:58.8639700
163
D 12
Karolina Bengtsson
Ytterhogdals IK
23:59:59.8639800
163
D 12
Hanna Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
163
H 13
Erik Hennings
Östersunds SK
23:59:59.8639800
163
H 13
Marius Mathiasen
Mörsils IF
23:59:59.8639800
163
D 13
Ronja Lindberg
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
163
H 14
Love Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
163
D 14
Karolina Hedenström
Offerdals SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.35km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Elias Danielsson
Högbo GOIF
5:06.30500
2
H 10
Karl Kylborn
Almby IK
5:23.32200
+17.1600
3
H 10
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
5:27.32600
+21.2000
4
D 10
Malin Oskarsson
SK Leksand
5:33.33200
+27.2600
5
H 10
Hampus Skoglund
Täby IS SK
5:37.33600
+31.3000
6
H 9
Björn Rönnestrand
ÅS IL
5:52.35100
+46.4500
7
H 10
Hilmer Grenedal
Delsbo IF
5:53.35200
+47.4600
8
H 10
Erik Franzén
Idre SK
5:54.35300
+48.4700
9
H 10
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
5:55.35400
+49.4800
10
H 10
Jonas Lindqvist
Östersunds SK
5:57.35600
+51.5000
11
D 10
Gry Dahlgren
Spikbodarnas IK
6:03.36200
+57.5600
12
D 10
Erika Lavén
Täby IS SK
6:13.37200
+1:07.6600
13
H 10
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
6:20.37900
+1:14.7300
14
H 10
Kalle Sörling
Hedesunda IF
6:23.38200
+1:17.7600
15
D 10
Alva Eriksson
Spikbodarnas IK
6:24.38300
+1:18.7700
16
H 10
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
6:27.38600
+1:21.8000
16
D 10
Elsa Carling
Falu IK
6:27.38600
+1:21.8000
18
D 10
Alicia Sellsve
Järpens SK
6:28.38700
+1:22.8100
19
H 9
Björn Östlund
Järpens SK
6:30.38900
+1:24.8300
20
D 10
Maja Aronsson
Östersunds SK
6:31.39000
+1:25.8400
21
H 10
Ludvig Millestu
Utrikes SK
6:33.39200
+1:27.8600
21
D 10
Tova Grahn Birve
Alnö SK
6:33.39200
+1:27.8600
23
H 10
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
6:36.39500
+1:30.8900
24
D 9
Elsa Palmberg
Högbo GOIF
6:41.40000
+1:35.9400
25
H 10
Jeremias Bengs
Närpes Kraft SF Finland
6:42.40100
+1:36.9500
26
H 9
Elis Liukkonen
IF Strategen
6:46.40500
+1:40.9900
26
D 10
Tuva Lundin
Alnö SK
6:46.40500
+1:40.9900
28
H 9
Elis Peterson
Kimstad GOIF
6:49.40800
+1:43.10200
28
D 9
Erika Ingves
Närpes Kraft SF Finland
6:49.40800
+1:43.10200
30
D 10
Hanna Mårtensson
Utrikes SK
7:06.42500
+2:00.11900
31
D 10
Tomina Ripa
Idre SK
7:13.43200
+2:07.12600
32
H 9
Anton Ingves
Närpes Kraft SF Finland
7:15.43400
+2:09.12800
33
H 10
William Morin
Offerdals SK
7:16.43500
+2:10.12900
34
H 9
Elias Redman
Östersunds SK
7:17.43600
+2:11.13000
35
H 10
Lukas Walther
Matfors SK
7:22.44100
+2:16.13500
36
D 9
Elsa Malmgren
Åsarna IK
7:23.44200
+2:17.13600
37
H 9
Liam Johnson
Matfors SK
7:26.44500
+2:20.13900
37
D 10
Elina Göransson
Åsarna IK
7:26.44500
+2:20.13900
39
H 10
Olle Karlsson
Vemdalens IF
7:29.44800
+2:23.14200
39
D 10
Frida Eriksson
Åsarna IK
7:29.44800
+2:23.14200
41
H 9
David Palmgren
Bergeforsens SK
7:30.44900
+2:24.14300
42
H 9
Jonathan Lindberg
Funäsdalens IF
7:33.45200
+2:27.14600
43
H 9
Jason Blomqvist
Matfors SK
7:45.46400
+2:39.15800
43
H 10
Hampus Konradsson
Stockviks SF
7:45.46400
+2:39.15800
43
D 10
Tilda Andersson
Åsarna IK
7:45.46400
+2:39.15800
46
D 10
Caroline Nilsson
Offerdals SK
7:47.46600
+2:41.16000
47
H 9
Wilgot Csiky
Lycksele IF
7:50.46900
+2:44.16300
48
D 10
Tilda Hansson
Svegs IK
7:59.47800
+2:53.17200
49
H 9
Viktor Sundberg
Bergeforsens SK
8:04.48300
+2:58.17700
50
D 10
Jenny Eriksson
Åsarna IK
8:08.48700
+3:02.18100
51
D 10
Elin Carlsson
Åsarna IK
8:11.49000
+3:05.18400
52
H 10
Herje Lukas Hoflin
Funäsdalens IF
8:12.49100
+3:06.18500
53
D 10
Terese Terent
Näsvikens IK
8:15.49400
+3:09.18800
54
D 9
Ebba Hennings
Östersunds SK
8:17.49600
+3:11.19000
55
D 10
Anna Johansson
Åsarna IK
8:19.49800
+3:13.19200
56
H 9
Olle Karlsson
Sundbybergs IK
8:23.50200
+3:17.19600
57
D 9
Ines Lignell
Lucksta IF
8:30.50900
+3:24.20300
58
D 9
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
8:42.52100
+3:36.21500
59
D 10
Ida Persson
Hede SK
8:46.52500
+3:40.21900
60
D 9
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
8:58.53700
+3:52.23100
61
D 9
Novali Johansson
Sundbybergs IK
9:24.56300
+4:18.25700
62
D 9
Iris Zachrisson
Svegs IK
9:35.57400
+4:29.26800
63
D 10
Jennifer Tjärnberg
Vemdalens IF
9:55.59400
+4:49.28800
64
D 9
Ida Backén
Svegs IK
10:00.59900
+4:54.29300
65
D 9
Meja Grip
Ytterhogdals IK
11:27.68600
+6:21.38000
66
H 9
Axel Balck
Täby IS SK
23:59:59.8639800
66
D 10
Liv Mattiasdottr Sjölund
Östersunds SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)