Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten lördag
2013-12-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Fredrik Byström
Sollefteå Skidor IF
26:20.157900
2
H 21
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
26:50.160910
+30.2910
3
H 21
David Frisk
IFK Mora SK
26:54.161310
+34.3310
4
H 21
Adam Steen
Falun Borlänge SK
26:59.161820
+39.3820
5
H 21
Anders Solin
IFK Mora SK
27:12.163170
+52.5170
6
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
27:17.163610
+57.5610
7
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
27:17.163670
+57.5670
8
H 21
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
27:20.163930
+1:00.5930
9
H 21
Axel Bergsten
Axa SC
27:38.165730
+1:18.7730
10
H 21
Oscar Bergström
IFK Mora SK
27:54.167360
+1:34.9360
11
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
28:14.169370
+1:54.11370
12
H 21
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
28:49.172840
+2:29.14840
13
H 21
Henrik Alm
Idre SK
28:55.173420
+2:35.15420
14
H 21
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
29:16.175520
+2:56.17520
15
H 21
Joacim Lindstedt
Sundbybergs IK
29:19.175850
+2:59.17850
16
H 21
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
29:29.176820
+3:09.18820
17
H 21
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
29:38.177710
+3:18.19710
18
H 21
Andreas Argårds
IFK Mora SK
29:47.178640
+3:27.20640
19
H 21
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
29:50.178920
+3:30.20920
20
H 21
Mattias Argårds
IFK Mora SK
29:54.179350
+3:34.21350
21
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
30:03.180270
+3:43.22270
22
H 21
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
30:06.180550
+3:46.22550
23
H 21
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
30:09.180850
+3:49.22850
24
H 21
Tobias Karlsson
Karlslunds IF SF
30:24.182370
+4:04.24370
25
H 21
Hugo Hultqvist
Sundbybergs IK
30:50.184950
+4:30.26950
26
H 21
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
30:59.185850
+4:39.27850
27
H 21
Henrik Eknor
Karlslunds IF SF
31:05.186470
+4:45.28470
28
H 21
Magnus Johnsson
Karlbergs Skytte Och IF
31:46.190540
+5:26.32540
29
H 21
Johan Lennartsson
IFK Skövde SK
32:42.196110
+6:22.38110
30
H 21
Max Bergström
Skeriol IF
32:59.197850
+6:39.39850
31
H 21
David Olofsson
IFK Skövde SK
33:13.199280
+6:53.41280
32
H 21
Johan Flynning
Södertälje IF
33:26.200500
+7:06.42500
33
H 21
Rasmus Andersson
Malungs IF
33:48.202710
+7:28.44710
34
H 21
Jonas Alwin
Södertälje IF
35:26.212530
+9:06.54530
35
H 21
Jonas Böhlmark
IFK Mora SK
36:02.216140
+9:42.58140
7.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 18
Filip Danielsson
Garphyttans IF
19:46.118550
2
H 18
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
19:52.119150
+6.500
3
H 20
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
20:15.121420
+28.2770
4
H 20
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
20:42.124140
+55.5490
5
H 20
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
21:03.126240
+1:16.7590
6
H 20
Gustav Sundström
Garphyttans IF
21:19.127880
+1:33.9230
7
H 20
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
21:20.127930
+1:33.9280
8
H 18
Martin Herbert
Sundbybergs IK
21:26.128520
+1:39.9870
9
H 18
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
21:34.129380
+1:48.10730
10
H 18
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
21:35.129490
+1:49.10840
11
H 20
Theo Thåli
Falu IK
21:40.129940
+1:53.11290
12
H 20
Joel Lager
Garphyttans IF
21:42.130190
+1:56.11540
13
H 18
Adam Gillman
Garphyttans IF
21:49.130870
+2:03.12220
14
H 20
Daniel Södersten
Orsa SK
21:49.130880
+2:03.12230
15
H 18
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
21:55.131450
+2:09.12800
16
H 18
Emil Danielson
Dala-Järna IK
22:04.132350
+2:18.13700
17
H 18
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
22:10.132950
+2:24.14300
18
H 18
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
22:49.136860
+3:03.18210
19
H 18
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
22:50.136970
+3:04.18320
20
H 20
Viktor Ranerfors
Rembo IK
22:53.137290
+3:07.18640
21
H 18
Isak Nordin
Orsa SK
23:21.140090
+3:35.21440
22
H 18
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
23:26.140550
+3:40.21900
23
H 20
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
24:17.145660
+4:31.27010
24
H 20
Markus Grann
Sunne SLF
24:18.145790
+4:32.27140
25
H 18
Dennis Lindberget
Älvdalens IF SK
24:21.146020
+4:34.27370
26
H 18
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
25:01.150030
+5:14.31380
27
H 18
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
25:11.151010
+5:24.32360
28
H 18
Adam Agge Hagberg
IK Jarl Rättvik
25:14.151370
+5:28.32720
29
H 18
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
25:19.151820
+5:32.33170
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
13:52.83140
2
H 16
Adam Persson
Eksjö SOK
14:06.84520
+13.1280
3
H 16
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
14:29.86840
+37.3600
4
D 21
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
14:34.87320
+41.4080
5
H 16
Alexander Karlsson
Källbottens IK
14:40.87950
+48.4710
6
D 21
Laila Kveli
Brunflo IF
14:40.87970
+48.4730
7
D 21
Anna Haag
IFK Mora SK
14:43.88280
+51.5040
8
D 20
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
14:46.88570
+54.5330
9
D 18
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
14:52.89180
+1:00.5940
10
D 21
Frida Erkers
Sundbybergs IK
14:59.89820
+1:06.6580
11
H 16
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
15:01.90050
+1:09.6810
12
H 16
Johan Herbert
Sundbybergs IK
15:01.90060
+1:09.6820
13
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
15:14.91390
+1:22.8150
14
D 21
Lovisa Sundin
Delsbo IF
15:16.91580
+1:24.8340
15
D 21
Maja Falk
Ulricehamns IF
15:20.91920
+1:27.8680
16
D 16
Sofie Oskarsson
SK Leksand
15:22.92110
+1:29.8870
17
D 18
Emma Thalin
Svegs IK
15:23.92230
+1:30.8990
18
D 20
Isabelle Persson
Stockviks SF
15:23.92280
+1:31.9040
19
H 16
Sebastian Jansson
Sälens IF
15:28.92790
+1:36.9550
20
H 16
Gustav Johnsson
Hällbybrunns IF
15:31.93060
+1:39.9820
21
D 21
Susanne Nyström
Laisvalls SK
15:31.93090
+1:39.9850
22
H 16
Samuel Björn
Rembo IK
15:32.93130
+1:39.9890
23
D 18
Sara Wadman
IFK Mora SK
15:32.93190
+1:40.9950
24
H 16
Linus Lillsjö
Torshälla-Nyby IS
15:37.93640
+1:45.10400
25
H 16
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
15:38.93720
+1:45.10480
26
H 16
Albert Carling
Falu IK
15:41.94060
+1:49.10820
27
H 16
Isak Augustsson
IFK Mora SK
15:42.94130
+1:49.10890
28
D 16
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
15:43.94290
+1:51.11050
29
D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
15:46.94540
+1:54.11300
30
H 16
David Ljunglund
Falu IK
15:49.94830
+1:56.11590
31
D 20
Sandra Olsson
Malungs IF
15:55.95470
+2:03.12230
32
H 16
Simon Lundberg
Hagfors SF
15:58.95790
+2:06.12550
33
D 18
Ida Kihlén
Malungs IF
16:02.96170
+2:10.12930
34
H 16
Eric Jansson
Tranemo IF
16:03.96210
+2:10.12970
35
D 21
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
16:11.97050
+2:19.13810
36
D 18
Mathilda Ruus
Gillberga SK
16:13.97240
+2:21.14000
37
H 16
Sebastian Eriksson
Falu IK
16:15.97450
+2:23.14210
38
H 16
Zackarias Björn
Rembo IK
16:21.98000
+2:28.14760
39
D 20
Angelica Johansson
IFK Mora SK
16:21.98040
+2:29.14800
40
D 21
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
16:22.98140
+2:30.14900
41
D 18
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
16:23.98270
+2:31.15030
42
D 16
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
16:26.98570
+2:34.15330
43
H 16
Alfred Nilsson
Hagfors SF
16:27.98610
+2:34.15370
44
D 20
Moa Wikberg
Grava SK
16:27.98630
+2:34.15390
45
H 16
Elias Edvinsson
Hagfors SF
16:31.99070
+2:39.15830
46
H 16
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
16:32.99120
+2:39.15880
47
D 21
Josefin Nilsson
Filipstads SF
16:34.99320
+2:41.16080
48
D 21
Lena Wiklund
Högbo GOIF
16:35.99480
+2:43.16240
49
H 16
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
16:41.100050
+2:49.16810
50
D 18
Sara Östling
Svegs IK
16:44.100380
+2:52.17140
51
H 21 Motion
Henrik Johnsson
Hällbybrunns IF
16:48.100720
+2:55.17480
52
H 16
Thim Modig
Sälens IF
16:51.101070
+2:59.17830
53
D 16
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
16:54.101350
+3:02.18110
54
D 16
Johanna Andersson
Falu IK
16:58.101710
+3:05.18470
55
D 16
Nora Jacobsson
Rembo IK
16:59.101800
+3:06.18560
56
H 21 Motion
Björn Albinsson
Väsby SK
17:00.101980
+3:08.18740
57
D 16
Tilda Jacobsson
Rembo IK
17:01.102030
+3:08.18790
58
D 16
Emma Samuelsson
IFK Grängesberg SK
17:02.102170
+3:10.18930
59
H 21 Motion
Stefan Johansson
Falu IK
17:05.102420
+3:12.19180
60
H 16
Alexander Sjödin
Rembo IK
17:06.102570
+3:14.19330
61
H 16
Christian Olsson
Årjängs IF
17:08.102740
+3:16.19500
62
H 21 Motion
Jan Lindkvist
IFK Mora SK
17:16.103550
+3:24.20310
63
D 16
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
17:19.103870
+3:27.20630
64
H 16
Erik Bergström Frisk
Malungs IF
17:24.104350
+3:32.21110
65
D 18
Matilda Tagg
Njutångers IF SK
17:26.104530
+3:33.21290
66
H 21 Motion
Peter Karlsson
Tunafors SK
17:32.105190
+3:40.21950
67
D 16
Matilda Melén
Falu IK
17:38.105710
+3:45.22470
68
H 16
Hampus Bexelius
Malungs IF
17:40.105900
+3:47.22660
69
D 18
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
17:42.106160
+3:50.22920
70
D 16
Carolina Yngvesson
Rembo IK
17:44.106330
+3:51.23090
71
D 16
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
17:47.106640
+3:55.23400
72
D 21 Motion
Jessika Ericsson
Stockviks SF
17:57.107670
+4:05.24430
73
H 21 Motion
Tobias Heldt
Källbottens IK
18:00.107970
+4:08.24730
74
H 21 Motion
Per Melèn
Falu IK
18:01.108080
+4:09.24840
75
D 21
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
18:11.109000
+4:18.25760
76
D 18
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
18:16.109560
+4:24.26320
77
D 18
Ellen Dalberg
Åmotfors IF
18:23.110200
+4:30.26960
78
H 16
Jonatan Palander
Sellnäs IF
18:29.110840
+4:37.27600
79
H 21 Motion
Björn Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
18:29.110880
+4:37.27640
80
D 16
Ida Danielsson
Garphyttans IF
18:30.110950
+4:38.27710
81
D 16
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
18:36.111590
+4:44.28350
82
H 16
Ludvig EK
Nyköpings OK
18:42.112110
+4:49.28870
83
D 18
Agnes Carlsson
Visborgs OK
18:47.112650
+4:55.29410
84
D 16
Johanna Arwidson Lif
Sälens IF
18:59.113890
+5:07.30650
85
H 16
Håkan Ramberg
Hällbybrunns IF
19:01.114060
+5:09.30820
86
D 16
Moa Westh
SK Bore
19:02.114130
+5:09.30890
87
D 20
Erika Mickelson
Rembo IK
19:04.114350
+5:12.31110
88
D 16
Ida Eriksson
Malungs IF
19:07.114640
+5:15.31400
89
H 21 Motion
Benny Olsson
Älvdalens IF SK
19:09.114820
+5:16.31580
90
D 21
Anna Gunnars
IFK Mora SK
19:12.115190
+5:20.31950
91
H 21 Motion
Kenneth Carling
Falu IK
19:20.115970
+5:28.32730
92
D 18
Frida Lindqvist
Hagfors SF
19:28.116780
+5:36.33540
93
D 20
Agnes Wilkenson
Gävle SK
19:30.116960
+5:38.33720
94
D 16
Elin Theander
Malungs IF
19:31.117020
+5:38.33780
95
H 21 Motion
Robert Åkerberg
Hällbybrunns IF
19:51.119010
+5:58.35770
96
H 21 Motion
Håkan Byberg
Kvarnsvedens GOIF SK
20:31.123040
+6:39.39800
97
H 21 Motion
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
20:35.123460
+6:43.40220
98
H 21 Motion
Christer Sålder
Älvdalens IF SK
20:58.125770
+7:06.42530
99
D 21 Motion
Sonja Palm
Dala-Järna IK
20:59.125800
+7:06.42560
100
H 21 Motion
Ola Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
21:07.126620
+7:14.43380
101
H 21 Motion
Per-Olof Thoris
Älvdalens IF SK
21:35.129460
+7:43.46220
102
H 21 Motion
Olof Höglin
Gävle SK
22:36.135540
+8:44.52300
103
H 21 Motion
Jimmy Skord
Älvdalens IF SK
25:46.154540
+11:54.71300
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Samuel Oskarsson
SK Leksand
7:28.44760
2
H 14
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
7:43.46200
+14.1340
3
H 14
Natanael Pehrs
Dala-Järna IK
7:53.47250
+24.2390
4
H 14
Jonathan Norder
IF Rigor
7:54.47370
+26.2510
5
H 14
Edvard Nilsson
Hagfors SF
7:57.47620
+28.2760
6
H 14
Anton Björk
Orsa SK
7:59.47850
+30.2990
7
H 14
Jonathan Nilsson
Bengtsfors Bois
8:03.48200
+34.3340
8
D 14
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
8:13.49230
+44.4370
9
H 12
Isak Garfvé
IFK Mora SK
8:14.49370
+46.4510
10
D 14
Maja Eriksson
Filipstads SF
8:17.49660
+49.4800
11
H 14
Malte Stefansson
Oxbergs IF
8:19.49810
+50.4950
12
H 14
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
8:22.50100
+53.5240
13
H 14
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
8:25.50470
+57.5610
14
H 14
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
8:26.50540
+57.5680
15
H 14
David Höglund
IFK Mora SK
8:33.51240
+1:04.6380
16
H 12
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
8:35.51400
+1:06.6540
17
H 14
Thomas Norström
Torshälla-Nyby IS
8:35.51480
+1:07.6620
18
H 12
Oscar Andersson
Älvdalens IF SK
8:36.51520
+1:07.6660
19
D 14
Maja Karlsson
Årjängs IF
8:38.51790
+1:10.6930
20
D 14
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
8:39.51870
+1:11.7010
21
D 14
Hanna Thorn
Bengtsfors Bois
8:39.51880
+1:11.7020
22
H 14
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
8:40.51960
+1:12.7100
23
H 14
Pontus Olofsson Bierfelt
Torshälla-Nyby IS
8:46.52500
+1:17.7640
24
D 14
Lina Andersson
Älvdalens IF SK
8:46.52520
+1:17.7660
25
H 14
Viktor Larsson
Sälens IF
8:46.52560
+1:18.7700
26
D 14
Gabriella Thors
Malungs IF
8:47.52680
+1:19.7820
27
H 14
Harald Carling
Falu IK
8:49.52820
+1:20.7960
28
H 14
Linus Jonsson
Årjängs IF
8:49.52840
+1:20.7980
29
H 14
Hugo Johnson
Brandsbols SK
8:50.52940
+1:21.8080
30
H 14
Jakob Tapani
Falu IK
8:52.53170
+1:24.8310
31
H 14
Mika Koskinen
Sågmyra SK
8:54.53330
+1:25.8470
32
D 14
Linnea Sjödin
Rembo IK
8:54.53340
+1:25.8480
33
D 12
Tove Eriksson
Stockviks SF
8:57.53630
+1:28.8770
34
H 14
Max Andersson
Domnarvets GOIF
8:58.53710
+1:29.8850
35
D 12
Emma Eriksson
Filipstads SF
9:02.54100
+1:33.9240
36
D 14
Stephanie Jägmo
Dala-Järna IK
9:03.54260
+1:35.9400
37
D 14
Ella Olsson
Sågmyra SK
9:04.54340
+1:35.9480
37
H 14
John Hermansson
IFK Mora SK
9:04.54340
+1:35.9480
39
H 12
Erik Larsson
IFK Mora SK
9:04.54370
+1:36.9510
40
H 12
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
9:05.54440
+1:36.9580
41
H 14
Mattias Jonasson
Älvdalens IF SK
9:06.54510
+1:37.9650
42
H 14
Albin Berger
Domnarvets GOIF
9:06.54520
+1:37.9660
43
H 12
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
9:06.54540
+1:37.9680
44
D 14
Lovisa Bivstedt
Sundbybergs IK
9:09.54800
+1:40.9940
45
D 14
Axelina Jonsson
Rembo IK
9:14.55320
+1:45.10460
46
H 14
Dennis Sjöberg
Rembo IK
9:14.55390
+1:46.10530
47
H 14
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
9:17.55660
+1:49.10800
48
D 14
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
9:21.56070
+1:53.11210
49
H 12
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
9:21.56090
+1:53.11230
50
D 14
Lovisa Johansson
Älvdalens IF SK
9:22.56180
+1:54.11320
51
D 12
Sara Andersson
IFK Mora SK
9:24.56310
+1:55.11450
52
H 12
Filip Björkman
IFK Mora SK
9:25.56460
+1:57.11600
53
H 12
Fabian Hermansson
Filipstads SF
9:26.56500
+1:57.11640
54
H 12
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
9:26.56510
+1:57.11650
54
D 14
Linn Tapani
Falu IK
9:26.56510
+1:57.11650
56
H 12
Albin Gezelius
IFK Mora SK
9:26.56560
+1:58.11700
57
D 12
Elina Franzén
Idre SK
9:28.56760
+2:00.11900
58
H 12
Johan Åkerberg
Hällbybrunns IF
9:32.57190
+2:04.12330
59
D 14
Elin Lindberg
Älvdalens IF SK
9:34.57350
+2:05.12490
60
D 14
Kerstin Näslund
SK Bore
9:36.57580
+2:08.12720
61
D 12
Andrea Aulin
Eksjö SOK
9:36.57590
+2:08.12730
62
H 12
Emil Kun
Hällbybrunns IF
9:39.57810
+2:10.12950
63
H 12
Lukas Jonsson
Årjängs IF
9:41.58000
+2:12.13140
64
D 12
Klara Andersson
Dala-Järna IK
9:42.58160
+2:14.13300
65
H 14
Gustav Björklund
IFK Mora SK
9:43.58200
+2:14.13340
66
H 14
Karl Lindqvist
Hagfors SF
9:43.58230
+2:14.13370
67
H 14
Amadeus Lejonclou
Idre SK
9:45.58420
+2:16.13560
68
H 14
Emil Byberg
Kvarnsvedens GOIF SK
9:46.58510
+2:17.13650
69
D 14
Wilma Björkman
IFK Mora SK
9:46.58520
+2:17.13660
70
D 14
Hanna Bengtsson
Orsa SK
9:47.58630
+2:18.13770
71
D 12
Julia Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
9:47.58670
+2:19.13810
72
D 12
Kajsa Rapp
SK Leksand
9:48.58780
+2:20.13920
73
H 14
Milton Horcic
Älvdalens IF SK
9:49.58890
+2:21.14030
74
D 12
Alva Björk
Orsa SK
9:50.58980
+2:22.14120
75
H 12
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
9:51.59090
+2:23.14230
76
H 12
Melker Nordgren
Falu IK
9:54.59390
+2:26.14530
77
D 14
Nora Jonsson
Filipstads SF
9:59.59860
+2:31.15000
78
H 12
Christian Eriksson
Årjängs IF
10:07.60680
+2:39.15820
79
D 14
Emma Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
10:09.60830
+2:40.15970
80
H 12
Filip Malmsten
IFK Mora SK
10:15.61400
+2:46.16540
81
D 14
Alice Heldt Cassel
Källbottens IK
10:15.61440
+2:46.16580
82
H 12
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
10:18.61790
+2:50.16930
83
D 14
Johanna Forsby
Årjängs IF
10:20.61990
+2:52.17130
84
H 12
Albin Köpman
Stora Tuna IK SK
10:21.62040
+2:52.17180
85
D 14
Julia Andersson
Kvarnsvedens GOIF SK
10:21.62090
+2:53.17230
86
D 14
Ida Andersson
Sågmyra SK
10:23.62220
+2:54.17360
87
D 14
Moa Andersson-sjösten
IFK Mora SK
10:27.62690
+2:59.17830
88
D 14
Lovisa Lillsjö
Torshälla-Nyby IS
10:28.62760
+3:00.17900
89
D 12
Malin Olofsson Bierfeldt
Torshälla-Nyby IS
10:29.62850
+3:00.17990
90
H 12
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
10:35.63470
+3:07.18610
91
H 14
Oscar Backlund
IK Jarl Rättvik
10:46.64550
+3:17.19690
92
H 14
Måns Jernberg
Lima IF
10:48.64740
+3:19.19880
93
D 14
Maja Stefansson
Oxbergs IF
10:50.64980
+3:22.20120
94
D 12
Jenny Persson
Sälens IF
10:52.65110
+3:23.20250
95
D 12
Ebba Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
10:56.65580
+3:28.20720
96
H 12
Markus Melén
Falu IK
10:58.65770
+3:30.20910
97
D 14
Elin Storm
Lima IF
11:04.66390
+3:36.21530
98
H 12
Simon Karlsson Holmer
IFK Mora SK
11:18.67740
+3:49.22880
99
H 12
Markus Almgren
Orsa SK
11:22.68130
+3:53.23270
100
D 14
Thea Andersson-sjösten
IFK Mora SK
11:22.68190
+3:54.23330
101
D 12
Liv Åkerman
Älvdalens IF SK
11:34.69300
+4:05.24440
102
D 12
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
11:34.69360
+4:06.24500
103
D 12
Emma Ling
IF Hallby SOK
11:52.71190
+4:24.26330
104
D 12
Malin Ryss
IFK Mora SK
12:17.73610
+4:48.28750
105
D 12
Alva Holm
Falu IK
12:18.73710
+4:49.28850
106
H 12
Emil Lund Laine
Oxbergs IF
12:23.74270
+4:55.29410
107
H 12
Emil Andersson
Älvdalens IF SK
12:38.75710
+5:09.30850
108
D 12
Emma Olaspers
Orsa SK
12:58.77720
+5:29.32860
109
D 12
Lovisa Theander
Malungs IF
13:06.78550
+5:37.33690
110
D 12
Sofia Leandersson
Älvdalens IF SK
13:27.80640
+5:58.35780
111
D 12
Agnes Krüger
Falu IK
13:39.81890
+6:11.37030
112
H 12
Erik Ling
IF Hallby SOK
13:41.82000
+6:12.37140
113
D 12
Alma Larsson
Älvdalens IF SK
17:08.102760
+9:39.57900
114
H 12
Hugo Bjurström
Älvdalens IF SK
17:12.103110
+9:43.58250
115
D 12
Tilda Andersson
Älvdalens IF SK
18:10.108920
+10:41.64060
116
D 12
Tilda Nyström
Älvdalens IF SK
18:29.110840
+11:00.65980
117
H 12
Adam Hahlin
Älvdalens IF SK
22:30.134900
+15:01.90040
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 10
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
6:28.38750
2
D 10
Malin Oskarsson
SK Leksand
6:39.39870
+11.1020
3
H 10
Gabriel Norder
IF Rigor
6:40.39930
+11.1080
4
H 10
Linus Sjödén
Älvdalens IF SK
6:42.40140
+13.1290
5
H 10
Jacob Larsson
IFK Mora SK
6:46.40570
+18.1720
6
H 10
Joel Wiberg
Älvdalens IF SK
6:54.41380
+26.2530
7
H 10
Erik Franzén
Idre SK
6:57.41660
+29.2810
8
D 10
Ellen Björk
Orsa SK
7:00.41910
+31.3060
9
D 10
Josefina Bivstedt
Sundbybergs IK
7:11.43020
+42.4170
10
H 10
Casper Eriksson
Årjängs IF
7:18.43750
+50.4900
11
H 10
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
7:19.43830
+50.4980
12
D 10
Ida Garfvè
IFK Mora SK
7:26.44550
+58.5700
13
H 10
Erik Åkerman
Älvdalens IF SK
7:28.44720
+59.5870
14
D 10
Ronja Jägmo
Dala-Järna IK
7:32.45150
+1:04.6300
15
H 10
Joel Bjurström
Älvdalens IF SK
7:43.46260
+1:15.7410
16
D 10
Elsa Carling
Falu IK
7:47.46630
+1:18.7780
17
H 10
Samuel Karlsson
Tunafors SK
7:53.47200
+1:24.8350
18
D 10
Ella Wilhelmsson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:00.47950
+1:32.9100
19
D 10
Sofie Karlsson-holmer
IFK Mora SK
8:16.49500
+1:47.10650
20
D 10
Emilia Tysk
IFK Mora SK
8:26.50510
+1:57.11660
21
D 10
Ellen Bengtsson
Orsa SK
8:32.51160
+2:04.12310
22
D 10
Molly Andersson
Domnarvets GOIF
8:44.52330
+2:15.13480
23
H 10
Albin Staffan
Älvdalens IF SK
8:48.52750
+2:20.13900
24
D 10
Ellen Heldt Cassel
Källbottens IK
8:57.53620
+2:28.14770
25
H 10
Hugo Skantze
Sundbybergs IK
9:01.54050
+2:33.15200
26
D 10
Sandra Ling
IF Hallby SOK
10:14.61340
+3:45.22490
27
H 10
Anton Andersson
Älvdalens IF SK
11:05.66440
+4:36.27590
28
D 10
MY Lindgren
Älvdalens IF SK
12:20.73900
+5:51.35050
29
D 10
Cecilia Nyström
Älvdalens IF SK
13:08.78780
+6:40.39930
30
D 10
Elin Schröder
Älvdalens IF SK
13:19.79870
+6:51.41020
1km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 8
Olof Almlöf
IK Jarl Rättvik
3:57.23660
2
H 8
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
4:22.26190
+25.2430
3
H 8
Kaspar Ericsson
Stockviks SF
4:28.26790
+31.3030
4
H 8
Eddie Pettersson
Älvdalens IF SK
4:46.28520
+48.4760
5
D 8
Magdalena Arwidson Lif
Lima IF
4:58.29770
+1:01.6010
6
D 8
Elin Gezelius
IFK Mora SK
5:13.31250
+1:15.7490
7
H 8
Harald Eriksson
Dala-Järna IK
5:20.31980
+1:23.8220
8
H 8
Leon Graf
Älvdalens IF SK
5:41.34080
+1:44.10320
9
H 8
Viktor Nordin
Orsa SK
5:49.34890
+1:52.11130
10
H 8
William Rytter
Älvdalens IF SK
6:19.37880
+2:22.14120
11
H 8
Emil Ling
IF Hallby SOK
6:39.39860
+2:42.16100
12
H 8
Martin Andersson
Älvdalens IF SK
8:09.48860
+4:12.25100
13
D 8
Angelica Dahlgren
Älvdalens IF SK
9:14.55390
+5:17.31630
14
H 8
Felix Almgren
Orsa SK
9:24.56320
+5:26.32560
15
H 8
Adam Nilsson
Älvdalens IF SK
10:10.60970
+6:13.37210
16
D 8
Alva Glädje
Älvdalens IF SK
11:24.68350
+7:26.44590