Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norrbärke Skimaraton
2014-01-06
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2014
<<< Bessemerloppet
Grotfallsrundan >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jimmie Johnsson
Axa SC
1:42:09.612840
91.1p
2
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
1:42:09.612880
+0
91.1p
3
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
1:42:10.612910
+0
91.1p
4
Fredrik Byström
Sollefteå Skidor IF
1:43:35.621440
+1:26.8500
89.6p
5
Oscar Persson
SK Bore
1:46:31.639050
+4:22.26110
86.7p
6
Axel Bergsten
Axa SC
1:46:33.639250
+4:24.26310
86.7p
7
Erik Wickström
Ulricehamns IF
1:46:40.639920
+4:30.26980
86.6p
8
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:47:41.646010
+5:31.33070
85.6p
9
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:47:42.646100
+5:32.33160
85.6p
10
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
1:49:21.656070
+7:12.43130
84.1p
11
Tobias Karlsson
Karlslunds IF SF
1:50:13.661280
+8:04.48340
83.3p
12
Martin Holmstrand
Axa SC
1:50:44.664300
+8:34.51360
82.9p
13
Oscar Bergström
IFK Mora SK
1:50:44.664360
+8:35.51420
82.8p
14
Rasmus AX
Boxholm-Ekeby SK
1:51:19.667870
+9:10.54930
82.3p
15
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:51:42.670170
+9:33.57230
82.0p
16
Samuel Norlén
IK Stern
1:51:43.670200
+9:33.57260
82.0p
17
Dennis Lindberg
Grytgöls IK
1:51:43.670210
+9:33.57270
82.0p
18
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
1:51:43.670230
+9:33.57290
82.0p
19
Lars Suther
Lima IF
1:51:49.670800
+9:39.57860
81.9p
20
Joakim Lindberg
Grytgöls IK
1:52:06.672550
+9:57.59610
81.7p
21
Johannes Ringsby
SK Bore
1:52:12.673160
+10:03.60220
81.6p
22
Andreas Argårds
IFK Mora SK
1:52:54.677300
+10:44.64360
81.0p
23
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
1:53:05.678490
+10:56.65550
80.8p
24
Johan Kanto
IK Stern
1:53:13.679200
+11:03.66260
80.7p
25
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:53:19.679820
+11:09.66880
80.7p
26
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:53:19.679880
+11:10.66940
80.6p
27
Jonas Böhlmark
IFK Mora SK
1:53:41.682040
+11:32.69100
80.3p
28
Viktor Forsblom
Falun Borlänge SK
1:53:50.682940
+11:41.70000
80.2p
29
Mats Carlberg
Karlslunds IF SF
1:53:52.683180
+11:43.70240
80.2p
30
Johan Herrman
SK Ringen
1:53:55.683440
+11:46.70500
80.2p
31
Ronnie Löf
Högbo GOIF
1:54:14.685360
+12:05.72420
79.9p
32
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
1:54:16.685550
+12:07.72610
79.9p
33
Jesper Arnesson
Borås SK
1:55:46.694510
+13:36.81570
78.7p
34
Gustav Niord
Boxholm-Ekeby SK
1:56:08.696730
+13:58.83790
78.4p
35
David Berg
Bodsjöböle SK
1:56:09.696800
+13:59.83860
78.4p
36
Mattias Claesson
OK Landehof
1:57:45.706430
+15:35.93490
77.1p
37
Anders Boström
Sundbybergs IK
1:57:55.707420
+15:45.94480
77.0p
38
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
1:58:00.707900
+15:50.94960
77.0p
39
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
1:58:17.709610
+16:07.96670
76.7p
40
Carl Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
1:58:39.711860
+16:30.98920
76.5p
41
Andreas Nilsson
IK Stern
1:58:43.712280
+16:34.99340
76.4p
42
Mattias Widmark
Svegs IK
1:58:52.713130
+16:42.100190
76.3p
43
Oskar Djärv
Rembo IK
1:58:53.713210
+16:43.100270
76.3p
44
Ivan Hedlund
IK Stern
1:58:54.713340
+16:45.100400
76.3p
45
Jacob Halvarsson
Karlslunds IF SF
1:58:55.713460
+16:46.100520
76.3p
46
Peter Thunvall
Föreningen IKJ Haninge
2:00:05.720440
+17:56.107500
75.4p
47
Hannes Assarsson
Nässjö SF
2:00:24.722390
+18:15.109450
75.2p
48
Andreas Blohm
Filipstads SF
2:00:55.725420
+18:45.112480
74.8p
49
Mathias Karlsson
OK Alehof
2:01:55.731470
+19:46.118530
74.1p
50
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:03:13.739290
+21:04.126350
73.2p
51
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:03:36.741500
+21:26.128560
73.0p
52
Jens Halvarsson
IK Stern
2:04:31.747090
+22:22.134150
72.3p
53
Tomas Wallin
Bålsta SK
2:04:43.748200
+22:33.135260
72.2p
54
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
2:05:00.749970
+22:51.137030
72.0p
55
Simon Karlsson
Karlslunds IF SF
2:05:21.752020
+23:11.139080
71.8p
56
Magnus Johnsson
Karlbergs Skytte Och IF
2:05:44.754370
+23:35.141430
71.5p
57
Robert Jonsson
Yuppie Ski Club
2:06:08.756750
+23:59.143810
71.3p
58
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
2:06:12.757150
+24:03.144210
71.2p
59
Fredrik Wallström
Gävle SK
2:07:05.762400
+24:55.149460
70.7p
60
Andreas Pettersson
Bodsjöböle SK
2:07:05.762430
+24:55.149490
70.7p
61
Marcus Laggar
Orsa SK
2:07:22.764160
+25:13.151220
70.5p
62
Magnus Karlsson
Häverödals IF
2:07:27.764650
+25:18.151710
70.4p
63
Adam Hurynowicz
Knutby IF
2:09:48.778700
+27:38.165760
69.0p
64
Ronny Larsson
Estuna IF
2:11:09.786820
+28:59.173880
68.2p
65
Max Bergström
Skeriol IF
2:11:12.787190
+29:03.174250
68.1p
66
Mattias Brandt
Attunda OK Skidor
2:11:19.787890
+29:10.174950
68.1p
67
Håkan Sandahl
Axa SC
2:12:14.793380
+30:05.180440
67.5p
68
Lennart Karlsson
Holmedals Ais
2:12:15.793430
+30:05.180490
67.5p
69
Magnus Nygren
Axa SC
2:13:07.798600
+30:57.185660
67.0p
70
Daniel Sandvik
IFK Mora SK
2:13:35.801430
+31:25.188490
66.8p
71
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
2:14:06.804580
+31:57.191640
66.5p
72
Jonas Wikström
IFK Mora SK
2:15:27.812680
+33:18.199740
65.7p
73
Henric Johansson
OK Tyr
2:16:20.817920
+34:10.204980
65.2p
74
Andreas Bergander
Eksjö SOK
2:17:18.823760
+35:09.210820
64.7p
75
Thomas Eriksson
Axa SC
2:18:06.828530
+35:56.215590
64.3p
76
Ola Carlsson
Joa IF
2:20:35.843490
+38:26.230550
63.0p
77
Conny Carlsson
Hällefors SK
2:22:07.852690
+39:58.239750
62.3p
78
Fredrik Erixon
Ccc1000
2:22:51.857080
+40:42.244140
61.9p
79
Niclas Hammar
Källbottens IK
2:23:09.858870
+41:00.245930
61.8p
80
Nils Engstad
Vreta Kloster
2:28:17.889620
+46:07.276680
59.4p
81
Peter Andersson
Näs IF
2:29:04.894390
+46:55.281450
59.0p
82
Olle Beckérus
Tiger Balsam
2:29:23.896230
+47:13.283290
58.9p
83
Henrik Lokander
Axa SC
2:33:03.918220
+50:53.305280
57.3p
84
Jens Persson
Källbottens IK
2:39:33.957220
+57:23.344280
54.7p
85
Magnus Lindberg
Ockelbo SK
2:40:26.962540
+58:17.349600
54.4p
86
Pelle Mattson
IK Rex
2:41:23.968220
+59:13.355280
54.0p
87
Simon Kjellin
Karlslunds IF SF
2:43:19.979870
+1:01:10.366930
53.3p
88
Tobias Selkman
Abb IF SK
2:47:57.1007650
+1:05:48.394710
51.7p
89
Tommy Larsson
Estuna IF
3:12:47.1156680
+1:30:38.543740
44.4p
90
Jens Möllberg
Csk Ludvika Triatlon
3:28:37.1251620
+1:46:27.638680
40.8p