Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Mattila Ski Marathon
2008-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johan Kristoffersson
Arvika IS
1:09:32.417100
78.4p
2
Tom Impola
Domnarvets GOIF
1:11:25.428400
+1:53.11200
76.4p
3
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
1:11:45.430400
+2:13.13200
76.0p
4
Nils Fors
Åmotfors IF
1:11:56.431500
+2:24.14300
75.8p
5
Emil Svensson
IFK Skövde SK
1:11:58.431700
+2:26.14500
75.8p
6
Mattias Larsson
Skogspojkarnas OK
1:12:04.432300
+2:32.15100
75.7p
7
Fredric Björk
Norbergs SK
1:12:11.433000
+2:39.15800
75.6p
8
Oskar Forsman
SK Bore
1:12:17.433600
+2:45.16400
75.5p
9
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
1:13:30.440900
+3:58.23700
74.2p
10
Lars Andersson
Gellivare SK
1:13:51.443000
+4:19.25800
73.9p
11
Sebastian Torstensson
Kopparbergs IF
1:14:38.447700
+5:06.30500
73.1p
12
Emil Lindström
SK Bore
1:14:57.449600
+5:25.32400
72.8p
13
Martin Lindblad
OK Landehof
1:15:17.451600
+5:45.34400
72.4p
14
Marcus Svalsjö
OK Landehof
1:17:48.466700
+8:16.49500
70.1p
15
Erik Simberg
SK Bore
1:18:28.470700
+8:56.53500
69.5p
16
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
1:20:15.481400
+10:43.64200
68.0p
17
Henric Persson
SK Bore
1:29:31.537000
+19:59.119800
60.9p
18
Lars Jönsson
SK Bore
1:29:40.537900
+20:08.120700
60.8p
19
Anders Jorholm
Ulvsby IF
1:30:26.542500
+20:54.125300
60.3p
19
Patrik Olsson
SK Bore
1:30:26.542500
+20:54.125300
60.3p
21
Patric Björk
Norbergs SK
1:30:42.544100
+21:10.126900
60.1p
22
Oddbjörn Evensen
Norway
1:33:02.558100
+23:30.140900
58.6p
23
Erlend Röhnebekk
Brandval IL
1:35:04.570300
+25:32.153100
57.4p
24
Erik Jonsson
SK Bore
1:35:14.571300
+25:42.154100
57.3p
25
Peder Gilstad-Rönnbekk
Brandval IL
1:35:21.572000
+25:49.154800
57.2p
26
Åke Lindström
SK Bore
1:36:12.577100
+26:40.159900
56.7p
27
Martin Smith
Saetre IF
1:36:35.579400
+27:03.162200
56.5p
28
Torgrim Finsrud
Magnor Ul
1:36:39.579800
+27:07.162600
56.4p
29
Magnus Svensson
Dalapolisens IF
1:36:57.581600
+27:25.164400
56.3p
30
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:39:54.599300
+30:22.182100
54.6p
31
Ole Dalsjö
Skotterud
1:43:12.619100
+33:40.201900
52.9p
32
Sven-Arne Nilsson
Västvärmlands OK
1:44:11.625000
+34:39.207800
52.4p
33
Torbjörn Johansson
Metso Paper FK
1:44:54.629300
+35:22.212100
52.0p
34
Fredrik Jansson
Arvika IS
1:45:52.635100
+36:20.217900
51.5p
35
Roy Holt
Granli IL
1:46:27.638600
+36:55.221400
51.2p
36
Ronnie Jönsson
Norra Ny SK
1:50:22.662100
+40:50.244900
49.4p
37
Torbjörn Danielsson
Arvika IS
1:52:19.673800
+42:47.256600
48.6p
38
Peter Sundström
Grava SK
1:54:37.687600
+45:05.270400
47.6p
39
Knut Yngve Bergqvist
Magnor Ul
1:57:17.703600
+47:45.286400
46.5p
40
Ebert Norman
SK Bore
2:02:28.734700
+52:56.317500
44.5p
41
Christian Lindholm
Kils SF
2:07:09.762800
+57:37.345600
42.9p
42
Henrik Adolfsson
Grava SK
2:13:25.800400
+1:03:53.383200
40.9p
43
Mats Pehrsson
OK Alehof
2:13:45.802400
+1:04:13.385200
40.8p
44
Thomas Langbråten
Bkok
2:16:44.820300
+1:07:12.403100
39.9p
45
Martin Hansson
Lugi SK
2:47:33.1005200
+1:38:01.588000
32.6p
46
Lennart Persson
Bredareds IF
3:02:27.1094600
+1:52:55.677400
29.9p