Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre Fjäll Hill Climb Fristil
2013-08-02
Deltävling i
Ski Team Sweden ROLL Cup 2013
<<< Alliansloppet
Idre Fjäll Hill Climb Klassiskt >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
9km
Rullskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
20:13.121290
90.3p
2
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
20:14.121380
+0
90.2p
3
H 21
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
20:19.121830
+5.440
89.9p
4
H 21
Karl-johan Westberg
Borås SK
20:35.123480
+21.2090
88.6p
5
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
20:54.125310
+40.3920
87.2p
6
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
21:25.128480
+1:11.7090
84.8p
7
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
21:27.128600
+1:13.7210
84.7p
8
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
21:28.128730
+1:14.7340
84.7p
9
H 21
Samuel Norlén
IK Stern
21:47.130650
+1:33.9260
83.3p
10
H 21
Tobias Westman
IK Stern
21:56.131550
+1:42.10160
82.7p
11
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
22:07.132630
+1:53.11240
82.0p
12
H 21
Niklas Andersson
Borås SK
22:24.134300
+2:10.12910
80.9p
13
H 21
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
22:40.135900
+2:26.14510
79.9p
14
H 21
Daniel Abrahamsson
Borås SK
22:45.136460
+2:31.15070
79.5p
15
H 21
Jesper Arnesson
Borås SK
22:47.136670
+2:33.15280
79.4p
16
H 21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
23:31.141060
+3:17.19670
76.7p
17
D 21
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
23:36.141580
+3:22.20190
76.4p
18
H 21
Jesper Brofjärd
Borås SK
23:38.141740
+3:24.20350
76.3p
19
H 21
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:54.143330
+3:40.21940
75.4p
20
D 21
Marika Sundin
Sollefteå SK
23:57.143620
+3:43.22230
75.3p
21
H 21
Philip Askeroth
IK Stern
24:09.144820
+3:55.23430
74.6p
22
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
24:13.145280
+3:59.23890
74.3p
23
D 21
Maria Nordström
Ulricehamns IF
24:26.146550
+4:12.25160
73.7p
24
D 21
Nina Lintzen
Årsunda IF
24:39.147870
+4:25.26480
73.0p
25
D 21
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
24:46.148570
+4:32.27180
72.6p
26
H 21
Olle Axelsson
Borås SK
24:48.148740
+4:34.27350
72.5p
27
D 21
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
24:55.149470
+4:41.28080
72.1p
28
D 21
Solfrid Braathen
Norway
25:08.150780
+4:54.29390
71.5p
29
H 21
Viktor Axelsson
Borås SK
25:22.152160
+5:08.30770
70.8p
30
D 21
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
25:39.153830
+5:25.32440
69.9p
31
H 21
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
25:39.153850
+5:25.32460
69.9p
32
H 21 Motion
Niklas Ström
Väsby SK
25:58.155770
+5:44.34380
69.0p
33
H 21
Adam Blomberg
OK Landehof
27:56.167510
+7:42.46120
63.9p
34
D 21
Lovisa Sundin
Delsbo IF
28:56.173520
+8:42.52130
61.6p
35
D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
31:02.186100
+10:48.64710
57.2p
36
H 21 Motion
Andreas Tschierscky
Idre Fjäll
34:00.203950
+13:46.82560
51.9p
37
H 21 Motion
Tomas Kobayashi
Ärla IF
41:12.247140
+20:58.125750
42.5p
38
D 21
Sandra Hansson
Uddevalla IS
23:59:58.8639700
-
39
H 21
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
39
H 21
Odd-martin Holden
Norway
23:59:59.8639800
-
39
H 21
Jocke Johansson
Idre SK
23:59:59.8639800
-
39
H 21
Petter Skåret
Norway
23:59:59.8639800
-