Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stockholm Rollerski
2013-06-29
Deltävling i
Ski Team Sweden ROLL Cup 2013
<<< Alliansloppet
Idre Fjäll Hill Climb Fristil >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
47km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
1:46:02.636100
89.0p
2
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:46:03.636200
+1
89.0p
3
H 21
Erik Wickström
Ulricehamns IF
1:51:30.668900
+5:28.32700
83.7p
4
H 21
Samuel Norlén
IK Stern
1:51:32.669100
+5:30.32900
83.7p
5
H 21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
1:51:45.670400
+5:43.34200
83.5p
6
H 21
Mattias Westman
Röbäcks SK
1:53:49.682800
+7:47.46600
81.6p
7
H 21
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
1:53:50.682900
+7:48.46700
81.6p
8
H 21
Erik Silfver
Lucksta IF
1:56:16.697500
+10:14.61300
79.5p
9
H 21
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:57:32.705100
+11:30.68900
78.5p
10
H 21
Jens Carlevi
Vattenfall IF Älvkarleby
1:58:30.710900
+12:28.74700
77.7p
11
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:58:46.712500
+12:44.76300
77.5p
12
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
1:58:47.712600
+12:45.76400
77.5p
13
H 21
Daniel Olsson
No Club
1:58:56.713500
+12:54.77300
77.4p
14
H 21
Johan Lintzén
Team NL Sport
2:00:45.724400
+14:43.88200
76.0p
15
D 21
Sandra Hansson
Uddevalla IS
2:00:46.724500
+14:44.88300
76.0p
16
H 21
Johan Palmér
IK Vista
2:00:47.724600
+14:45.88400
76.0p
17
H 21
Per-gunnar Mustad
No Club
2:01:10.726900
+15:08.90700
75.7p
18
H 21
Johan Myhr
No Club
2:01:17.727600
+15:15.91400
75.6p
19
H 21
Andreas Karlsson
Hällbybrunns IF
2:02:48.736700
+16:46.100500
74.5p
20
H 21
Jimmy Friestad
IK Stern
2:04:36.747500
+18:34.111300
73.2p
21
H 21
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
2:04:43.748200
+18:41.112000
73.1p
22
H 21
Göran Hammarson
Stockholms RK
2:05:08.750700
+19:06.114500
72.8p
23
D 21
Nina Lintzén
Årsunda IF
2:05:10.750900
+19:08.114700
72.8p
24
H 21
Ola Warrén
No Club
2:05:15.751400
+19:13.115200
72.7p
25
H 21
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:05:42.754100
+19:40.117900
72.4p
26
H 21
Bill Engman
Karlslunds IF SF
2:06:14.757300
+20:12.121100
72.0p
27
H 21
Anders Boström
Sundbybergs IK
2:07:21.764000
+21:19.127800
71.3p
28
H 21 Motion
Daniel Danielsson
Sya SK
2:08:10.768900
+22:08.132700
70.8p
29
H 21
Emil Lagergren
Tynderö IK
2:08:43.772200
+22:41.136000
70.4p
30
H 21
Johannes Andersson
No Club
2:10:56.785500
+24:54.149300
69.0p
31
H 21 Motion
Jonas Heller
Bajen
2:11:06.786500
+25:04.150300
68.9p
32
H 21
Tomas Persson
Stockholms RK
2:11:49.790800
+25:47.154600
68.4p
33
H 21
Johan Flyning
Södertälje IF
2:11:51.791000
+25:49.154800
68.4p
34
H 21
Henrik Sandén
IFK Lidingö SOK
2:12:18.793700
+26:16.157500
68.1p
35
D 21
Terese Andersson
IFK Umeå
2:12:30.794900
+26:28.158700
68.0p
36
H 21
Tomas Wallin
Axa SC
2:12:47.796600
+26:45.160400
67.8p
37
H 21
Fredrik Björk
No Club
2:13:53.803200
+27:51.167000
67.2p
38
H 21
Robin Lövgren
IK Trasten
2:13:55.803400
+27:53.167200
67.2p
39
H 21
Magnus Aasa
OK Kullingshof
2:14:42.808100
+28:40.171900
66.7p
40
H 21
Peter Lundberg
Bålsta SK
2:15:27.812600
+29:25.176400
66.3p
41
H 21 Motion
Fredrik Bidevind
Utbrytarna SK
2:16:38.819700
+30:36.183500
65.6p
42
H 21
Jonas Alwin
Södertälje IF
2:16:46.820500
+30:44.184300
65.5p
43
H 21
Johan Fornander
No Club
2:17:14.823300
+31:12.187100
65.3p
44
H 21
Martin Holmberg
Astando
2:18:36.831500
+32:34.195300
64.5p
45
H 21 Motion
Thomas Hjelm
No Club
2:19:02.834100
+33:00.197900
64.3p
46
H 21
Jan Hollbeck
Bromma Vällingby SOK
2:19:13.835200
+33:11.199000
64.2p
47
H 21 Motion
Sven-åke Andersson
H&m Sports
2:21:59.851800
+35:57.215600
62.7p
48
H 21 Motion
Roger Huononen
Stockholms RK
2:22:30.854900
+36:28.218700
62.4p
49
H 21
Magnus Gadefors
Karlbergs Skytte Och IF
2:22:53.857200
+36:51.221000
62.3p
50
H 21
Anders Smevold
No Club
2:23:03.858200
+37:01.222000
62.2p
51
H 21
Axel Stenkula
Stockholms RK
2:23:26.860500
+37:24.224300
62.0p
52
H 21
Christer Hördell
Föreningen IKJ Haninge
2:24:42.868100
+38:40.231900
61.3p
53
H 21
Niklas Söderman
IK Rex
2:24:44.868300
+38:42.232100
61.3p
54
H 21
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
2:25:28.872700
+39:26.236500
61.0p
55
H 21 Motion
Johan Almqvist
Åkersberga SK
2:25:34.873300
+39:32.237100
60.9p
56
H 21
Lars Emanuelsson
Katrineholm
2:26:56.881500
+40:54.245300
60.3p
57
H 21
Magnus Svensson
Täby OK
2:27:01.882000
+40:59.245800
60.2p
58
H 21
Henrik Holmberg
Täby
2:27:03.882200
+41:01.246000
60.2p
59
H 21
Håkan Andersson
Stockholms RK
2:28:19.889800
+42:17.253600
59.6p
60
H 21
Pär Johansson
Swedbank IF
2:28:35.891400
+42:33.255200
59.5p
61
H 21 Motion
Arne Nordli
No Club
2:28:39.891800
+42:37.255600
59.5p
62
D 21
Sofie Svensson
IK Hakarpspojkarna
2:28:55.893400
+42:53.257200
59.3p
63
D 21
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
2:29:27.896600
+43:25.260400
59.1p
64
H 21 Motion
Lars Andersson
Stockholms RK
2:30:12.901100
+44:10.264900
58.7p
65
H 21
Mattias Strömberg
Hammarby IF SF
2:30:15.901400
+44:13.265200
58.7p
66
H 21 Motion
Stefan Jansson
No Club
2:30:36.903500
+44:34.267300
58.6p
67
H 21
Emil Olsson
Huddinge SK LF
2:30:54.905300
+44:52.269100
58.4p
68
H 21
Claes Hjertman
Sas-Klubben
2:31:40.909900
+45:38.273700
58.1p
69
H 21
Henrik Jonsson
Hudiksvalls IF
2:31:41.910000
+45:39.273800
58.1p
70
D 21
Anne-li Widén
Sundbybergs IK
2:33:08.918700
+47:06.282500
57.4p
71
H 21 Motion
Martin Källgård
No Club
2:33:11.919000
+47:09.282800
57.4p
72
H 21
Jonas Albäck
No Club
2:33:13.919200
+47:11.283000
57.4p
73
H 21 Motion
Patrik Larsson
No Club
2:33:21.920000
+47:19.283800
57.4p
74
H 21
Kimmo Väisänen
No Club
2:33:50.922900
+47:48.286700
57.1p
75
H 21
Kent Skogsund
IFK Västerås SK
2:34:11.925000
+48:09.288800
57.0p
76
H 21 Motion
Marcus Söderström
Backdoor Raiders
2:34:43.928200
+48:41.292000
56.8p
77
H 21 Motion
Adam Miller
Spif Triathlon
2:36:24.938300
+50:22.302100
56.1p
78
H 21
Magnus Nordström
Peab Fritid
2:40:45.964400
+54:43.328200
54.3p
79
H 21 Motion
Carl Rosander
Nässjö SF
2:42:01.972000
+55:59.335800
53.8p
80
H 21 Motion
Thomas Emilsson
City Runners
2:42:32.975100
+56:30.338900
53.6p
81
H 21 Motion
Torbjörn Stolpe
No Club
2:42:33.975200
+56:31.339000
53.6p
82
H 21 Motion
Thomas Danielsson
Axa SC
2:46:29.998800
+1:00:27.362600
52.2p
83
H 21 Motion
Lars-erik Hedberg
Fredrikshofs IF SOK
2:47:45.1006400
+1:01:43.370200
51.7p
84
H 21
Ronnie Brantestrom
IK Rex
2:48:32.1011100
+1:02:30.374900
51.5p
85
H 21 Motion
Lasse Hansen
No Club
2:50:19.1021800
+1:04:17.385600
50.9p
86
H 21
Tony Eriksson
No Club
2:55:34.1053300
+1:09:32.417100
49.1p
87
H 21
Jonas Björk
No Club
2:57:36.1065500
+1:11:34.429300
48.5p
88
H 21
John Söderman
IK Rex
3:01:37.1089600
+1:15:35.453400
47.3p
89
D 21 Motion
Susan Persson
Sub XX
3:10:09.1140800
+1:24:07.504600
44.9p
90
H 21
Lars-göran Westin
Uppsala SLK
23:59:58.8639700
-
90
H 21
Peter Martin
IFK Lidingö SOK
23:59:58.8639700
-
90
H 21
Rikard Swedberg
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
90
H 21
Torben Michael Hansen
Holte Ski
23:59:58.8639700
-
90
H 21
Staffan Ahlandsberg
No Club
23:59:58.8639700
-
90
H 21
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
90
D 21
Anna Holmgren
Södertälje IF
23:59:58.8639700
-
Logga in för att slippa de här annonserna
17km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Oskar Suomi-olsson
No Club
43:38.261700
82.0p
2
H 21
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
44:13.265200
+35.3400
80.9p
3
H 21
Jens Rönnols
Täby OK
44:19.265800
+41.4000
80.7p
4
H 21
Tobias Bjärnulf
Sundbybergs IK
47:23.284200
+3:45.22400
75.5p
5
H 21
Simon Jonsson
No Club
49:43.298200
+6:05.36400
71.9p
6
H 21
Andreas Hamrin
Alnö SK
51:27.308600
+7:49.46800
69.5p
7
H 21
Sebastian Samuelsson
I21 IF
54:57.329600
+11:19.67800
65.1p
8
H 21
Lars Englund
Järla IF SK
56:41.340000
+13:03.78200
63.1p
9
H 21
Stefan Eriksson
IFK Västerås SK
56:44.340300
+13:06.78500
63.0p
10
H 21
Pär Dahlström
Älta
1:02:59.377800
+19:21.116000
56.8p
11
H 21
Sven Mikael Englund
No Club
1:03:44.382300
+20:06.120500
56.1p
12
H 21
Nils Risberg
No Club
1:04:26.386500
+20:48.124700
55.5p
13
H 21
Erik Persson
No Club
1:08:13.409200
+24:35.147400
52.4p
14
H 21
Johan Möller
Axa SC
1:09:32.417100
+25:54.155300
51.4p
15
D 21
Johanna Tuuf
Stockholm City Triathlon
1:09:48.418700
+26:10.156900
51.2p
16
H 21
Peter Heller
Hammarby IF SF
1:16:43.460200
+33:05.198400
46.6p
17
D 21
Mirja DE
No Club
1:20:55.485400
+37:17.223600
44.2p