Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kalixspelen
2013-03-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Jakob Fridesjö
Sunderby SK
15:40.93960
2
H 16
Jonatan EK
Kalix SK
15:48.94720
+7.660
3
H 16
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
16:29.98830
+48.4770
4
H 16
Marcus Karlsson
Norrfjärdens IF
17:05.102410
+1:24.8350
5
H 16
David Nilsson
Sävast Ski Team IF
17:25.104490
+1:45.10430
6
H 15
Christoffer Marjeta
Kalix SK
18:41.112090
+3:01.18030
7
H 16
Alexander Engman
OK Sarven
23:59:59.8639800
7
H 15
Marcus Norman
Kalix SK
23:59:59.8639800
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Anton Laine
Kalix SK
7:53.47290
2
H 14
Andreas Karlsson
Norrfjärdens IF
8:14.49390
+21.2000
3
D 15
Nelly Johansson
Luleå Gjutarens IF
8:24.50300
+30.2910
4
D 15
Maria Olofsson
Kalix SK
8:34.51330
+40.3940
5
D 14
Johanna Gustafsson
Hemmingsmarks IF
8:50.52960
+56.5570
6
H 14
Ludvig Jakobsson
Bodens SK
8:52.53190
+59.5800
7
D 15
Mikaela Langås
Luleå Gjutarens IF
9:16.55580
+1:22.8190
8
D 14
Kristin Uusitalo
Sävast Ski Team IF
9:38.57730
+1:44.10340
9
D 15
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
9:40.57910
+1:46.10520
10
H 14
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
9:51.59050
+1:57.11660
11
D 16
Elin Bergström
Kalix SK
10:41.64050
+2:47.16660
12
D 15
Cecilia Gustafsson
Sunderby SK
11:22.68170
+3:28.20780
13
D 14
Emma Gustafsson
Bodens SK
11:43.70290
+3:50.22900
14
D 15
Johanna Lundkvist
Kalix SK
12:29.74800
+4:35.27410
15
D 14
Jennifer Björklund
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
15
H 14
Valdemar Nilsson
Bodens SK
23:59:59.8639800
15
D 14
Sofia Westin
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 13
Filip Öberg
Kalix SK
5:10.30950
2
H 12
Emil Ribom
Kalix SK
5:12.31160
+2.110
3
H 13
Joel Björkman
Kalix SK
5:15.31460
+5.410
4
H 13
Gleyson Mendez
Bodens SK
5:24.32340
+13.1290
5
D 13
Ebba Larsson
Sävast Ski Team IF
5:28.32750
+18.1700
6
D 13
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
5:29.32870
+19.1820
7
D 13
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
5:32.33110
+21.2060
8
H 13
Emil Eliasson
OK Sarven
5:32.33140
+21.2090
9
D 12
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
5:32.33160
+22.2110
10
D 13
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
5:32.33190
+22.2140
11
H 13
Elias Forss
Luleå Gjutarens IF
5:39.33840
+28.2790
12
D 12
Rebecca Franzén
Sävast Ski Team IF
5:51.35030
+40.3980
13
D 13
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
5:54.35360
+44.4310
14
D 13
Emma Hedlund
Luleå Gjutarens IF
5:55.35490
+45.4440
15
H 13
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
6:00.35930
+49.4880
16
D 12
Ellen Gustafsson
Sunderby SK
6:01.36080
+51.5030
17
H 11
Albin Åström
Bodens SK
6:02.36180
+52.5130
18
H 11
Martin Lundström
Bodens SK
6:08.36700
+57.5650
19
D 12
Agnes Uusitalo
Sävast Ski Team IF
6:08.36740
+57.5690
20
D 11
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
6:14.37360
+1:04.6310
21
D 12
Lilly Johansson
Norrfjärdens IF
6:23.38260
+1:13.7210
22
H 12
Vegard Jensen
Bossmo Ytteren IL
6:25.38480
+1:15.7430
23
D 12
Pauliina Paaso
Simon Kiri
6:26.38590
+1:16.7540
23
H 11
Simon Eriksson
Överkalix IF
6:26.38590
+1:16.7540
25
D 11
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
6:27.38600
+1:16.7550
26
D 11
Emma Lindqvist
Bodens SK
6:31.39080
+1:21.8030
27
H 11
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
6:34.39360
+1:24.8310
28
H 11
Nils Olsson Lasu
Sunderby SK
6:35.39460
+1:25.8410
29
H 10
Victor Berglund
Bodens SK
6:35.39480
+1:25.8430
30
H 10
André Uusitalo
Sävast Ski Team IF
6:38.39780
+1:28.8730
31
H 9
Albert Marjeta
Kalix SK
6:42.40160
+1:32.9110
32
D 10
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
6:50.40900
+1:39.9850
33
H 11
Kalle Brännström
Sunderby SK
6:50.40940
+1:39.9890
34
D 12
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
6:53.41260
+1:43.10210
35
D 11
Sofia Lundkvist
Kalix SK
6:55.41490
+1:45.10440
36
D 10
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
7:00.41930
+1:49.10880
37
D 10
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
7:02.42100
+1:51.11050
38
D 10
Saga Nelson
Bodens SK
7:06.42520
+1:55.11470
39
H 12
Alexi Pirttikoski
Kalix SK
7:22.44100
+2:11.13050
40
H 9
Oscar Säfström-niemi
Kalix SK
7:39.45860
+2:29.14810
41
D 9
Linnea Berglund
Hemmingsmarks IF
7:54.47300
+2:43.16250
42
H 9
Jesper Lundholm
Strömnäs GIF
7:54.47310
+2:43.16260
43
D 10
Wilma Karlsson
Gällivare SK
8:16.49570
+3:06.18520
44
D 10
Julia Fridesjö
Sunderby SK
8:40.51930
+3:29.20880
45
D 10
Emma Gustafsson
Hemmingsmarks IF
8:43.52280
+3:33.21230
46
D 10
Elina Sundkvist
Kalix SK
9:17.55660
+4:07.24610
47
D 9
Tove Lidén
Sävast Ski Team IF
9:32.57150
+4:22.26100
48
D 9
Clara Granljung
Kalix SK
10:47.64650
+5:37.33600
49
D 10
Rebecka Johnselius
Kalix SK
10:47.64660
+5:37.33610
50
H 9
Oliver Sundström
Kalix SK
11:11.67000
+6:00.35950
51
D 10
Josefine Sandlund
Kalix SK
12:07.72600
+6:56.41550
52
H 13
Benjamin Sorsa
Överkalix IF
23:59:59.8639800
52
H 10
Julian Ersson
OK Gränsen
23:59:59.8639800
52
D 11
Agnes Hökfors
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
52
H 11
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
52
D 12
Linn Nordgren
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
52
D 12
Alma Nelson
Bodens SK
23:59:59.8639800
52
D 13
Rebecka Persson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
52
D 13
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
52
D 13
Elvira Forslund
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
52
D 9
Lisa Näsvall
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
52
H 13
Mattis Brunström
Bodens SK
23:59:59.8639800
52
H 13
Casper Finckelsen
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)