Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kalle Anka Cup Sprint
2013-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 13
0.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Gabriella Pålsson
Jämtland Härjedalen
1:41.10080
2
Alicia Furunäs
Dalarna
1:47.10650
+5.470
3
Ella Olsson
Dalarna
1:48.10740
+6.560
4
Elin Lindroth
Dalarna
1:48.10750
+6.570
5
Maja Karlsson
Värmland
1:49.10800
+7.620
6
Katrin Sjödén
Dalarna
1:50.10960
+8.780
7
Irma Jakobsson
Västerbotten
1:51.11030
+9.850
8
Emma Jönsson
Jämtland Härjedalen
1:52.11120
+10.940
9
Maria Novak
Jämtland Härjedalen
1:53.11240
+11.1060
9
Ida Dahlgren
Jämtland Härjedalen
1:53.11240
+11.1060
11
Chanell Cranning-hillgren
Dalarna
1:53.11280
+12.1100
12
Emilia Jonsson
Jämtland Härjedalen
1:53.11290
+12.1110
13
Emma Olofsson
Värmland
1:54.11300
+12.1120
14
Johanna Ingard
Uppland
1:54.11350
+12.1170
15
Maja Eriksson
Värmland
1:54.11360
+12.1180
15
Isa Forsberg
Medelpad
1:54.11360
+12.1180
17
Hanna Thorn
Bohuslän Dal
1:54.11390
+13.1210
17
Johanna Johansson
Västergötland
1:54.11390
+13.1210
19
Svea Holmbom
Norrbotten
1:55.11420
+13.1240
20
Anna Johansson
Jämtland Härjedalen
1:55.11460
+13.1280
21
Rebecka Persson
Norrbotten
1:55.11490
+14.1310
22
Louise Lindström
Gästrikland
1:56.11520
+14.1340
23
Ida Olsson
Ångermanland
1:56.11560
+14.1380
24
Elsa Christoffersson
Norrbotten
1:56.11580
+15.1400
25
Ellinor Jacobsson
Norrbotten
1:57.11600
+15.1420
26
Matilda Ekenberg
Göteborg
1:57.11620
+15.1440
27
Carolina Westin
Norrbotten
1:57.11690
+16.1510
27
Lovisa Olsson
Ångermanland
1:57.11690
+16.1510
29
Judith Dolleris
Dalarna
1:59.11830
+17.1650
30
Frida Svedberg
Medelpad
1:59.11860
+17.1680
31
Amanda Lundberg
Norrbotten
1:59.11890
+18.1710
32
Alice Hellström
Medelpad
2:00.11910
+18.1730
33
Louise Adolfsson
Värmland
2:00.11980
+19.1800
34
Maja West
Värmland
2:00.11990
+19.1810
35
Hilma Törngren
Norrbotten
2:01.12010
+19.1830
35
Elsa Forsberg
Ångermanland
2:01.12010
+19.1830
37
Moa Nilsson
Norrbotten
2:01.12030
+19.1850
38
Moa Majbäck
Norrbotten
2:01.12070
+19.1890
39
Therese Hedlund
Norrbotten
2:01.12090
+20.1910
40
Klara Abrahamsson
Västerbotten
2:02.12160
+20.1980
41
Karin Pettersson
Östergötland
2:03.12210
+21.2030
42
Ida Olofsson
Norrbotten
2:03.12290
+22.2110
43
Elin Schagerström
Örebro Län
2:04.12330
+22.2150
44
Alicia Jansson
Värmland
2:06.12500
+24.2320
45
Linnea Ånger
Hälsingland
2:06.12540
+24.2360
46
Ida Dahlkvist
Gästrikland
2:06.12570
+24.2390
47
Frida Vikström
Medelpad
2:07.12680
+26.2500
48
Sofia Johansson
Bohuslän Dal
2:08.12740
+26.2560
49
Emilia Riekkola
Norrbotten
2:08.12750
+26.2570
50
Emilia Jonasson
Jämtland Härjedalen
2:08.12770
+26.2590
51
Selma Moqvist
Göteborg
2:08.12790
+27.2610
52
Karolina Hedenström
Jämtland Härjedalen
2:09.12800
+27.2620
53
Julia Brännström
Norrbotten
2:09.12820
+27.2640
54
Sofia Pahlin
Ångermanland
2:09.12840
+27.2660
55
Emma Hedlund
Norrbotten
2:09.12850
+27.2670
56
Wilma Johansson
Västergötland
2:09.12880
+28.2700
57
Märta Backman
Göteborg
2:10.12940
+28.2760
58
Johanna Forsby
Värmland
2:11.13020
+29.2840
59
Julia Swedberg
Västergötland
2:11.13030
+29.2850
60
Lina Nygren
Västergötland
2:11.13070
+29.2890
61
Maja Hansson-mild
Göteborg
2:11.13080
+30.2900
62
Hanna Jonsson
Ångermanland
2:12.13100
+30.2920
63
Maja Kindlund
Västergötland
2:13.13240
+31.3060
64
Engla Larsson
Gästrikland
2:14.13390
+33.3210
65
Amanda Sörling
Gästrikland
2:17.13610
+35.3430
66
Märta Bryne
Värmland
2:18.13720
+36.3540
67
Madelein Söderqvist
Uppland
2:18.13750
+36.3570
68
Caroline Olsmats
Stockholm
2:23.14220
+41.4040
69
Elin Myrgren
Hälsingland
2:23.14260
+41.4080
70
Kristina Edenström
Hälsingland
2:30.14940
+48.4760
-
Ebba Larsson
Norrbotten
23:59:59.8639800
-
Hanna Abrahamsson
Småland
23:59:59.8639800