Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ås Elljusskida
2013-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Ås IF
Plats: Ås
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nils Persson
Östersunds SK
27:06.162500
85.8p
2
Jens Burman
Åsarna IK
27:07.162600
85.8p
3
Elias Alvebro
Häggenås SK
27:08.162700
85.7p
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Robin Bryntesson Björnes
Björnes Bygg
26:52.161100
86.6p
2
Anders Strid
Lucksta IF
29:55.179400
77.7p
3
Daniel Falander
Östersunds SK
30:18.181700
76.8p
D 20
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sofie Elebro
IFK Umeå
23:09.138800
74.6p
2
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
26:12.157100
65.9p
3
Magdalena Eliasson
Graninge-alliansen
26:40.159900
64.8p
D 21
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elin Mohlin
Sollefteå SK
22:20.133900
77.4p
2
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
22:43.136200
76.1p
3
Ida Indahl
Camp Södergren SC
23:08.138700
74.7p
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
15:49.94800
2
Josefina Sundman
Österby Sk/fin
15:50.94900
3
Wilma Jönsson
Östersunds SK
16:09.96800
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anders Roos
Stuguns SK
14:44.88300
2
Erik Holmgren
Stuguns SK
14:45.88400
3
Anton Eriksson
Östersunds SK
15:26.92500
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gabriella Pålsson
Utrikes Skidklubb
8:17.49600
2
Hanna Näslund
Spikbodarnas IK
8:43.52200
3
Emma Jönsson
Östersunds SK
8:44.52300
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Engelin
Offerdals SK
7:40.45900
2
Måns Olsson
Mörsils IF
7:54.47300
3
Olle Bäckebjörk
Offerdals SK
8:57.53600
D 12
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elin Andersson
Östersunds SK
7:07.42600
2
Tilde Bångman
Offerdals SK
7:07.42600
3
Ida Andersson
Östersunds SK
7:10.42900
H 12
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gustav Pålsson
Utrikes Skidklubb
6:44.40300
2
Joel Engberg
Mörsils IF
7:05.42400
3
Robin Ivansson
Offerdals SK
7:13.43200
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elvira Hermansson
Spikbodarnas IK
5:48.34700
2
Gry Dahlgren
Spikbodarnas IK
5:50.34900
3
Sofia Redman
Östersunds SK
5:50.34900
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Utrikes Skidklubb
4:57.29600
2
Hans Stierna
Utrikes Skidklubb
5:27.32600
3
Ludwig Svensson
ÅS IL
5:35.33400
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johan Holmlund
Östersunds SK
32:14.193300
72.2p
2
Martin Engesrönning
Norway
32:17.193600
72.0p
3
Christian Thorgerzon
Axa Sportsclub
32:17.193600
72.0p
D 21 Motion
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Malin Oscarsson
ÅS IL
28:20.169900
61.0p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Ås Elljusskida 2019
Ås Elljusskida 2016
Ås IF Elljusskida 2015
Ås IF Elljusskida 2014
Ås Elljusskida 2013
Tävlingar i närheten
Daniel Karlssons Minne 2013
Team Sportia / Scandic cup 2013
Team Sportia / Scandic cup - Sprint 2013
Gräftåprovet 2013
Krokomsturen 2013
Haldo Hanssons Minne 2013
ICA-Loppet 2013
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan