Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Borgsjöloppet
2013-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Fredrik Arnberg
Alnö SK
15:58.95700
2
H 15
Jacob Stark
Stockviks SF
16:11.97000
+13.1200
3
H 16
Andreas Hamrin
Alnö SK
16:42.100100
+44.4300
4
H 15
Rasmus Konradsson
Stockviks SF
16:53.101200
+55.5400
5
D 15
Alicia Persson
Stockviks SF
16:55.101400
+57.5600
6
H 16
Arvid Aronsson
Stockviks SF
16:56.101500
+58.5700
7
H 16
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
17:06.102500
+1:08.6700
8
D 16
Filippa Lindman
Stockviks SF
17:17.103600
+1:19.7800
9
H 15
Tobias Lindman
Stockviks SF
17:38.105700
+1:40.9900
10
D 15
Sandra Wiig
IF Strategen
17:39.105800
+1:41.10000
11
H 15
Mattias Vedin
Stockviks SF
17:55.107400
+1:57.11600
12
D 15
Fanny Johansson
IF Strategen
18:12.109100
+2:14.13300
13
H 15
Robert Ingram
Sundbybergs IK
21:41.130000
+5:43.34200
14
D 14
Johanna Grip
Ytterhogdals IK
22:44.136300
+6:46.40500
15
H 16
David Edenström
Erikslunds SK
24:32.147100
+8:34.51300
16
D 15
Ronja Östlund
Johannisbergs AIK
31:25.188400
+15:27.92600
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 12
Vincent Johnson
Matfors SK
9:24.56300
2
H 13
Wilmer Grelsson
Ånge SK
10:03.60200
+39.3800
3
H 12
Filip Borgström
IF Strategen
10:05.60400
+41.4000
4
H 11
Jonne Liukkonen
IF Strategen
10:16.61500
+52.5100
5
H 12
Joel Jänes
Stockviks SF
10:19.61800
+55.5400
6
H 11
Rasmus Westerlund
IF Strategen
10:29.62800
+1:05.6400
7
H 12
Edvin Persson
Bräcke SK
10:38.63700
+1:14.7300
8
H 11
Isac Morin
Utrikes Skidklubb
10:54.65300
+1:30.8900
9
D 12
Jenny Edin
Stöde IF
10:59.65800
+1:35.9400
10
D 11
Emelie Englund
Bergeforsens SK
11:02.66100
+1:38.9700
11
D 11
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
11:10.66900
+1:46.10500
12
H 12
Manfred Blomqvist
Bräcke SK
11:12.67100
+1:48.10700
13
D 12
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
11:19.67800
+1:55.11400
14
D 11
Sara Jonsson
Stöde IF
12:17.73600
+2:53.17200
15
H 11
Gustav Rautila
Bergeforsens SK
12:18.73700
+2:54.17300
16
D 11
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
12:38.75700
+3:14.19300
17
D 11
Lisa Källgren
Selånger SOK
12:49.76800
+3:25.20400
18
D 13
Matilda Mattsson
Johannisbergs AIK
13:00.77900
+3:36.21500
19
D 12
Hedvig Cederlöf
Erikslunds SK
13:11.79000
+3:47.22600
20
D 13
Linnea Hultin
Jaik
13:41.82000
+4:17.25600
21
D 12
Elin Sundin
Jaik
15:40.93900
+6:16.37500
22
H 12
Marcus Pålsson
Bräcke SK
16:17.97600
+6:53.41200
23
D 12
Amanda Östlund
Johannisbergs AIK
17:04.102300
+7:40.45900
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Oskar Vikström
Stockviks SF
7:26.44500
2
D 10
Lisa Hansen
IF Strategen
8:16.49500
+50.4900
3
H 10
Felix Westerlund
IF Strategen
8:20.49900
+54.5300
4
H 10
Nils Norberg
Lucksta IF
8:21.50000
+55.5400
5
D 10
Linn Gradin
Stöde IF
8:41.52000
+1:15.7400
6
D 10
Ebba Englund
Bergeforsens SK
8:50.52900
+1:24.8300
7
D 10
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
9:18.55700
+1:52.11100
8
D 10
Linnea Persson
Bergeforsens SK
9:21.56000
+1:55.11400
9
H 9
Oskar Olsson
Bräcke SK
9:24.56300
+1:58.11700
10
D 10
Lina Lundgren
IF Strategen
9:29.56800
+2:03.12200
11
H 10
Jesper Jansson
Kovlands IF
9:37.57600
+2:11.13000
12
D 10
Frida Hamrin
Alnö SK
9:40.57900
+2:14.13300
13
D 10
Maja Andersson
Bergeforsens SK
9:41.58000
+2:15.13400
14
D 10
Alva Cederlöf
Erikslunds SK
9:43.58200
+2:17.13600
15
H 10
Elliot Lindkvist
Ånge SK
9:45.58400
+2:19.13800
16
H 9
Johan Lindén
Selånger SOK
9:52.59100
+2:26.14500
17
D 10
Emma Gerling
Ånge SK
9:53.59200
+2:27.14600
18
H 9
Leo Eriksson
Östersunds SK
9:58.59700
+2:32.15100
19
H 9
Hampus Konradsson
Stockviks SF
10:37.63600
+3:11.19000
20
D 9
Alva Dahlin
Kovlands IF
11:01.66000
+3:35.21400
21
D 9
Rebecka Perman
Bräcke SK
11:22.68100
+3:56.23500
22
H 9
Lancelot Lundberg
Ånge SK
11:28.68700
+4:02.24100
23
D 9
Lovisa Mattsson
Johannisbergs AIK
11:52.71100
+4:26.26500
24
D 9
Christina Persson
Bräcke SK
13:23.80200
+5:57.35600
25
D 10
Elin Hultin
Jaik
13:28.80700
+6:02.36100
26
D 10
Alice Junghester
Johannisbergs AIK
14:36.87500
+7:10.42900
27
H 9
Dane Johansson
Ånge SK
20:56.125500
+13:30.80900
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)