Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2013-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofie Elebro
IFK Umeå
52:43.316250
76.1p
2
Hedda Bångman
Offerdals SK
52:45.316470
+2.120
76.0p
3
Evelina Bångman
Offerdals SK
54:34.327330
+1:50.10980
73.2p
4
Ida Dahl
Östersunds SK
54:36.327590
+1:53.11240
73.1p
5
Maria Jonasson
Östersunds SK
59:22.356120
+6:38.39770
66.6p
6
Angelica Saur
Ljustorps IF
1:00:03.360230
+7:19.43880
65.8p
7
Maja Westin
Hägglunds IOFK
1:04:41.388050
+11:58.71700
60.6p
8
Lina Åslund
Hedesunda IF
1:11:03.426230
+18:19.109880
54.7p
9
Camilla Ingerhed
Myssjö-Ovikens IF
1:12:24.434360
+19:41.118010
53.6p
10
Ann Fahlander
Östersunds SK
1:13:17.439690
+20:34.123340
52.9p
11
Sara Johansson
Sweden
1:14:29.446850
+21:46.130500
52.0p
12
Clary Rex
Sundsvalls OK
1:16:57.461680
+24:14.145330
50.2p
13
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:17:04.462320
+24:20.145970
50.1p
14
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:17:06.462530
+24:22.146180
50.1p
15
Sara Lindell
Duveds IF
1:17:06.462590
+24:23.146240
50.1p
16
Nina Ångström
Duveds IF
1:17:13.463270
+24:30.146920
50.0p
17
Katarina Danielsson
Fjällgymnasiet
1:18:03.468230
+25:19.151880
49.4p
18
Maria Lewandowski
Östersund
1:19:28.476790
+26:45.160440
48.5p
19
Gunilla Eriksson
Åsarna IK
1:19:36.477580
+26:53.161230
48.4p
20
Cathrine Wiksten
Östersund
1:20:32.483160
+27:49.166810
47.8p
21
Johanna Eriksson
Hallens SK
1:21:12.487100
+28:28.170750
47.4p
22
Åsa Blomberg
Sweden
1:22:16.493590
+29:33.177240
46.7p
23
Emma Svensson
Östersund
1:24:21.506050
+31:38.189700
45.5p
24
Malin Semb
Sweden
1:24:23.506200
+31:39.189850
45.4p
25
Marika Levander
Alnö SK
1:24:43.508210
+31:59.191860
45.3p
26
Olivia Sörling
Hedesunda IF
1:25:41.514020
+32:57.197670
44.7p
27
Torunn Holgersson
Åsarna IK
1:25:42.514140
+32:58.197790
44.7p
28
Alicia Saur
Åsarna IK
1:25:52.515180
+33:09.198830
44.6p
29
Veronica Nilsson
Sweden
1:26:26.518500
+33:42.202150
44.3p
30
Marie Nordlander
Östersund
1:26:33.519250
+33:50.202900
44.2p
31
Ida-märta Mårtensson
Östersund
1:30:35.543490
+37:52.227140
42.1p
32
Jenny Mattsson
Östersund
1:30:41.544030
+37:57.227680
42.1p
33
Elise Ryder Wikén
Åsarna IK
1:31:13.547210
+38:29.230860
41.8p
34
Annika Wilhelmsson
IF Livskvalité
1:31:53.551240
+39:09.234890
41.5p
35
Marianne Olsson
Hede SK
1:33:15.559470
+40:32.243120
40.8p
36
Helena Lindström
Axa SC
1:33:16.559590
+40:33.243240
40.8p
37
Agneta Söderberg
Rödön SK
1:34:47.568670
+42:04.252320
40.1p
38
Lena Söderberg
Sweden
1:34:48.568720
+42:04.252370
40.1p
39
Malin Eklid
Östersund
1:37:57.587670
+45:14.271320
38.8p
40
Ida Ramstedt-lidén
Klaxåsen
1:40:38.603720
+47:54.287370
37.7p
41
Inga Maj Andersson
Åsarna IK
1:42:33.615250
+49:50.298900
36.9p
42
Eva Dufva
Åsarna IK
1:42:43.616220
+49:59.299870
36.9p
43
Erika Öhrnell
Åsarna IK
1:45:20.631980
+52:37.315630
35.9p
44
Ann Louise Morin
Åsarna IK
1:45:28.632770
+52:45.316420
35.8p
45
Ann-chatrine Ramstedt
Svenstavik
1:48:28.650730
+55:44.334380
34.8p
46
Gunilla S Öhman
Hammarby Sjöstad
2:06:55.761460
+1:14:12.445110
29.5p
-
Eva Johansson
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-
-
Ida Jonsson
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
-
Lina Fastesson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Emma Åsberg
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
-
Eivor Lindgren
Fåkers IK
23:59:59.8639800
-
-
Embla Björnsdotter
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Anette Rangdag
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Eva-marie Nordström
Hede SK
23:59:59.8639800
-
-
Agneta Fjätström
Lillhärdals IF
23:59:59.8639800
-
-
Anna Erlandsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Vanja Prestberg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-